Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 457
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mah, cu moralul e mai bine, cel putin cat am fost noi acolo. De fumat fumeaza pe furis, daca-l mai si flancheaza unul, doi indivizi e perfect. Laptopul nu il poate tine momentan deoarece piciorul nu ii permite.

 

Nasol e ca saptamana viitoare il cos, el spera ca azi. Din momentul in care l-au cusut mai are de stat teoretic vreo doua saptamani, dupa care ii vor scoate firele si il vor trimite acasa. Apoi se intoarce peste trei luni pentru operatia de refacere din cate am inteles.

 

Din pacate toti colegii lui de salon sunt barbati, asa ca singurele femei din viata "de spital" a lui Mishu sunt asistentele, pe care le va teroriza la modul serios cu portavocea aia, nu de alta, dar presimt ca "he's gonna snap anytime now" :crack:

 

Va rog din nou, care aveti timp, faceti-i o vizita, il ajuta enorm de mult chestia asta. Apropo, mai nou il bate gandul de un enduro dar i-e teama ca o sa mai rupa niste oase in stilul asta, asa ca si mai nou il bate gandul de o Magna. Mai merg in weekend pe la el, ii licareau ochii la un DR de 350, poate mai sunt sperante :lol:

 

Hehe, si mie mi-a spus de enduro, io as fi vesel daca ar trece la "coltul enduristilor" :crack: . In rest, toate pareau ok, era cam ametit ca iesise din operatie si l-au anesteziat cu "rahie" si nu avea voie sa ridice/intoarca capul.

Cand o sa inceteze sa-l mai opereze doctorii in fiecare zi cred ca o sa fie mult mai ok. Trebuie sa iasa din mediul ala, mai e putin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mishu este relativ ok, din fericire acum poate sa fumeze pe furis in salon, ca si alti "colegi" de suferinta de acolo... vorba lui: "ce o sa-mi faca? o sa ma dea afara din spital? de-abia astept" :crack: .

:crack: acum are si o portavoce cu care mai cheama asistentele la el cand are nevoie de ceva si nu se simte nici una.

 

altfel, se pare ca nu-i vor inchide astazi rana, ci undeva pe saptamana viitoare. doctorul i-ar fi spus ca s-ar putea sa-l prinda Craciunul acolo....

 

de laptop nu mai are nevoie, are deja unul, pe care oricum nu prea il foloseste, fiind incomod cu tinutul laptopului. are in schimb un MP3 player.

dece trebuie sa fumeze pe furis?cred ca nu trebuie sa fie incurajat in a face ceva care nu-l ajuta, ci mai mult ii face rau.ar trebui sa se gandeasca mai putin la motoare ci la cum sa-si consolideze piciorul, care de acum inainte pt el este calcaiul lui ahile.dati-i carti sa citesca si nu i-ar strica si o biblie sa se roage si sa multumeasca lui Dumnezeu ca a scapat cu viata.eu cred ca de acum ar fi bine sa se gandeasca la o masina pe 4 roti pt ca stiti cu toti cat de ingusta e granita intre viata si moarte pentru motociclisti (vezi motomemorial.ro).ii doresc lui misu sanatate si multa intelepciune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dece trebuie sa fumeze pe furis?cred ca nu trebuie sa fie incurajat in a face ceva care nu-l ajuta, ci mai mult ii face rau.ar trebui sa se gandeasca mai putin la motoare ci la cum sa-si consolideze piciorul, care de acum inainte pt el este calcaiul lui ahile.dati-i carti sa citesca si nu i-ar strica si o biblie sa se roage si sa multumeasca lui Dumnezeu ca a scapat cu viata.eu cred ca de acum ar fi bine sa se gandeasca la o masina pe 4 roti pt ca stiti cu toti cat de ingusta e granita intre viata si moarte pentru motociclisti (vezi motomemorial.ro).ii doresc lui misu sanatate si multa intelepciune.

 

 

multumim pentru sfaturi si aprecieri. insa....nu esti in locul lui, nu stii cum e...:crack:. si nu, nimeni nu-l incurajeaza la rele, la ceva care nu-l ajuta etc, toti are sunt alaturi de el il incurajeaza sa-si metina moralul ridicat si sa fie cat mai putin afectat de situatie. este de 4 saptamani in spital, imobilizat la pat si mai are de stat. are dureri si are de indurat destule. iti zic eu ca nu-ti mai arde nici de carte, nici de biblie :crack:.

 

anyway,in alta ordine de idei, ieri a fost operat si a doua oara, pentru ca dupa "obisnuita" operatie zilnica a avut hemoragie. s-a constatat ca avea o artera fisurata, care a stat "ascunsa" pana a inceput povestea cu chiuretatul zinlinic. se pare ca tot din cauza acelei artere a facut si acel hematom. problema se pare ca ar fi fost remediata ieri, era la terapie intensiva cand m-a sunat mama lui seara si urma apoi sa fie mutat iar la etajul 2 la ortopedie.

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a umplut tot forumu de tembeli si frustrati care n-au nici o treaba cu motociclismul... asta nu inseamna ca tre sa-i si bagam in seama.

ogaruuuleee, de unde stii tu ca misu nu se roaga in fiecare zi? mai lasa-ne frate cu din astea... ai motor? nu prea cred. permis scrie clar ca n-ai. si-atunci vii sa dai sfaturi la violatorii de babe (prietenii stie :crack:)

 

mai ziceti ce mai stiti despre misu. eu am sunat o zi intreaga si n-am reusit sa-l prind deloc. nu mi-a raspuns la telefon.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mishu se roaga mah, are un mic altar langa el si pe post de iconita are o macheta de gsx-r. Sa te tot rogi in stilul asta... :crack:

 

Maine merg la el, azi merge si Kali. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu fim rautaciosi, va rog, omu' a pierdut un baiat de 29 de ani anul acesta.

 

hadeti sa consideram ca ce era de spus pe seama acelui post s-a spus.

 

@ogarul: am retinut tot ce mi-ai spus pe PM :crack:. multumim pentru sfaturi.

 

@all: va rog, haideti sa ramanem on topic. multumesc.

 

:crack:

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a umplut tot forumu de tembeli si frustrati care n-au nici o treaba cu motociclismul... asta nu inseamna ca tre sa-i si bagam in seama.

ogaruuuleee, de unde stii tu ca misu nu se roaga in fiecare zi? mai lasa-ne frate cu din astea... ai motor? nu prea cred. permis scrie clar ca n-ai. si-atunci vii sa dai sfaturi la violatorii de babe (prietenii stie :crack:)

 

mai ziceti ce mai stiti despre misu. eu am sunat o zi intreaga si n-am reusit sa-l prind deloc. nu mi-a raspuns la telefon.

cata dreptate ai,s-a umplut tot forumu de tembeli si frustrati ...si cimitrirele de cruci cu motociclisti grozavi ca tine.felicitari tie.cat despre motociclete am doua daca vrei iti dau una de pomana pt ca fiului meu nu-i mai sunt de folos,acum are patru scanduri.sa-ti dea Dumnezeu noroc si mai multa minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu fim rautaciosi, va rog, omu' a pierdut un baiat de 29 de ani anul acesta.

 

hadeti sa consideram ca ce era de spus pe seama acelui post s-a spus.

 

@ogarul: am retinut tot ce mi-ai spus pe PM :crack:. multumim pentru sfaturi.

 

@all: va rog, haideti sa ramanem on topic. multumesc.

 

:crack:

scuze, ogarule, n-am stiut. condoleante. nu mi-o lua in nume de rau, dar intra foarte multi care ne hulesc si nu inteleg pasiunea noastra pentru motoare. stiu multi care au cazut si prima lor grija a fost pt motor. sa vada ce a patit si pe urma s-au uitat la ranile lor.

misu are microbu si el spera ca se va reface cat sa poata incaleca din nou. nu pot sa-l condamn, il inteleg perfect.

ina, ce-i cu misu? are telefonul la el? si azi l-am tot sunat si nu reusesc sa dau de el.

 

--- Mesaj completat în 11 Dec 2007 16:57 -------------
am reusit si l-am prins la telefon. e bucuros ca nu l-au mai operat de vineri si toata lumea zice ca e bine. la sf sapt e vorba sa-i inchida operatia si apoi o sa urmeze externarea. el spera sa fie acasa pana de craciun. cred ca toata lumea spera asta. :lol:

hai liberareeee misuleeee!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dece trebuie sa fumeze pe furis?cred ca nu trebuie sa fie incurajat in a face ceva care nu-l ajuta, ci mai mult ii face rau.ar trebui sa se gandeasca mai putin la motoare ci la cum sa-si consolideze piciorul, care de acum inainte pt el este calcaiul lui ahile.dati-i carti sa citesca si nu i-ar strica si o biblie sa se roage si sa multumeasca lui Dumnezeu ca a scapat cu viata.eu cred ca de acum ar fi bine sa se gandeasca la o masina pe 4 roti pt ca stiti cu toti cat de ingusta e granita intre viata si moarte pentru motociclisti (vezi motomemorial.ro).ii doresc lui misu sanatate si multa intelepciune.

 

Fiecare isi are propriile metode si feluri de a se alina de durere si de a cauta refugiu - iar cand nu poate sa evadeze in modul obisnuit, trebuie ajutat - pentru a evita alte lucruri <mai multe si mai urate - psihologii sa sara la cap> - aici am inclus si ganditul la motoare - si nu la calcaiul praf ; dar si fumatul - si nu statul cu stresul in san si gandul la a x-a operatie zilnica.

Daca nu ii duce biblie nimeni, oare ce se face saracutzul ... trebuie numaidecat sa primeasca cateva ( sa foloseasca cu ocazia asta amandoi ochii ) ... A , si sa nu cumva sa ii duceti vreo alta carte de capatai a vreunei alte forte supreme , ca se supara Dumnezeu , care e EL unic ... si vor face combustie spontana toate eventualele coranuri sau torre.

 

Iar motociclistul accidentat <si bagat in spital - afectat grav> de catre un tembel pe 4 roti , clar - nu mai are voie sa se gandeasca la motocicleta, ci numai

la o masina pe 4 roti
. Conducatorii de masini au granita dintre viata si moarte mai lata - problema intervine la granitele altora pe care le ingusteaza - cam cat mintea proprie.

 

ps: Sa fie tarana usoara tuturor motociclistilor plecati dintre noi, dar nici o moarte - indiferent din vina cui - nu este firesc sa modifice drepturile <si mai ales obligatiile> nimanui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare isi are propriile metode si feluri de a se alina de durere si de a cauta refugiu - iar cand nu poate sa evadeze in modul obisnuit, trebuie ajutat - pentru a evita alte lucruri <mai multe si mai urate - psihologii sa sara la cap> - aici am inclus si ganditul la motoare - si nu la calcaiul praf ; dar si fumatul - si nu statul cu stresul in san si gandul la a x-a operatie zilnica.

Daca nu ii duce biblie nimeni, oare ce se face saracutzul ... trebuie numaidecat sa primeasca cateva ( sa foloseasca cu ocazia asta amandoi ochii ) ... A , si sa nu cumva sa ii duceti vreo alta carte de capatai a vreunei alte forte supreme , ca se supara Dumnezeu , care e EL unic ... si vor face combustie spontana toate eventualele coranuri sau torre.

 

Iar motociclistul accidentat <si bagat in spital - afectat grav> de catre un tembel pe 4 roti , clar - nu mai are voie sa se gandeasca la motocicleta, ci numai . Conducatorii de masini au granita dintre viata si moarte mai lata - problema intervine la granitele altora pe care le ingusteaza - cam cat mintea proprie.

 

ps: Sa fie tarana usoara tuturor motociclistilor plecati dintre noi, dar nici o moarte - indiferent din vina cui - nu este firesc sa modifice drepturile <si mai ales obligatiile> nimanui.

N C

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe la Mishu azi. Nu mai este in salonul 7, ci in salonul 2, "la septici", cum a zis el.

Este ok, un pic contrariat ca un doctor ii spune ca de Craciun va fi acasa, si alt doctor ca nicio sansa sa iasa din spital pana atunci. :kick: Sa speram ca totusi va reusi sa petreaca sarbatorile acasa, inconjurat de prieteni si familie, nicidecum de alti pacienti.

 

Offtopic: @ogarul, sincere condoleante. Am avut un gol in stomac cand am citit despre fiul tau. :crack:

 

 

S-auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor celor de aici si insanatosire completa prietenului nostru.

Acum am vazut postul, pentru ca nu intru foarte des la aceasta sectiune. Am ramas impresionat de tot ce s-a scris in cele 42 de pagini de pana acum. Este intr-adevar un lucru deosebit aceasta mobilizare pentru a ajuta pe unul dintre noi.

Nu am vazut aici postat (sau mi-a scapat) din partea sectiunii SV-istilor. Eu sunt posesorul nei mobre identice cu a lui, de asta-vara iar ceilalti posesori pareau un grup destul de omogen.

 

Desi nu il cunosc personal pe Mishu, as vrea sa o fac. Puteti spune cum se mia simte? Mai poate fi vizitat/ajutat in vre un fel? In ce conditii?

Va multumesc si sper sa ne vedem cu totii la Arc, in primavara, iar omul sa fie printre noi. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu Ina cand a fost ultima oara la el, cert este ca daca se intampla ceva se posta si aici, eu stiu sigur ca ajung maine, am scapat si de job pana pe 7 ianuarie :rolleyes: in principiu insa stiu ca e ok, nu stiu cu moralul cum e.

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ce mai shtie, ceva nou?

Saluti!

Am vorbit eu aseara cu el. In principiu e bine. I-au inchis operatiile si mai are niste tuburi pentru drenaj. Durerile nu mai sunt asa de mari ca inainte. Nu ii dau inca drumul acasa. Trebuie sa faca nush ce vaccin si inca n-a reusit sa-l faca, asa ca mai are de asteptat.

Acum, spera sa fie acasa macar de Revelion... Sa-l ajute Dumnezeu!

Craciunul o sa-l prinda in spital, dar poate craciunitele alea faine de la petrecere o sa-i faca si lui o vizita, sa-i mai bucure sufletul...

In rest, e totul ok...

Sarbatori cu bine tuturor!

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor celor de aici si insanatosire completa prietenului nostru.

Acum am vazut postul, pentru ca nu intru foarte des la aceasta sectiune. Am ramas impresionat de tot ce s-a scris in cele 42 de pagini de pana acum. Este intr-adevar un lucru deosebit aceasta mobilizare pentru a ajuta pe unul dintre noi.

Nu am vazut aici postat (sau mi-a scapat) din partea sectiunii SV-istilor. Eu sunt posesorul nei mobre identice cu a lui, de asta-vara iar ceilalti posesori pareau un grup destul de omogen.

 

Desi nu il cunosc personal pe Mishu, as vrea sa o fac. Puteti spune cum se mia simte? Mai poate fi vizitat/ajutat in vre un fel? In ce conditii?

Va multumesc si sper sa ne vedem cu totii la Arc, in primavara, iar omul sa fie printre noi. Numai bine

 

Misu se simte cat de cat ok ... moralul este ceva mai jos pentru ca a aflat ca va petrece Craciunul in spital si acum spera sa nu prinda si revelionul acolo.

De facut ceva pentru el ... cred ca cel mai tare l-ar inveseli vizitele. Am aflat cu surprindere ca nu prea mai trece multa lume pe la el.

Asa cum a spus si BooBoo, Misu este acum la etajul 2, salonul 2. In principiu orele de vizita sunt intre 15-17 (daca nu ma insel) insa de fiecare data cand am mers am ajuns dupa 7 si am reusit sa ma inteleg cu nenea de la intrare. Daca cerberul de la intrare nu cedeaza puteti sa il sunati pe Misu (in general mama lui este in salon cu el si poate veni sa va ia de la intrare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misu se simte cat de cat ok ... moralul este ceva mai jos pentru ca a aflat ca va petrece Craciunul in spital si acum spera sa nu prinda si revelionul acolo.

De facut ceva pentru el ... cred ca cel mai tare l-ar inveseli vizitele. Am aflat cu surprindere ca nu prea mai trece multa lume pe la el.

Asa cum a spus si BooBoo, Misu este acum la etajul 2, salonul 2. In principiu orele de vizita sunt intre 15-17 (daca nu ma insel) insa de fiecare data cand am mers am ajuns dupa 7 si am reusit sa ma inteleg cu nenea de la intrare. Daca cerberul de la intrare nu cedeaza puteti sa il sunati pe Misu (in general mama lui este in salon cu el si poate veni sa va ia de la intrare).

 

de obicei hartia de 5 lei rezolva si problema asta :rock: .

 

Korect ! Are pe ce sa vada un DVD ? Ma gindesc sa-i duc ceva cu enduro , poate-l molipsesc .

 

ar fi de preferat macar o vreme sa-l tineti departe de astfel de prezentari :crack: , pentru ca va trece ceva vreme pana va putea sa mearga (nu mai zic de mers pe motor). se va consuma o data in plus si deocamdata il macina destule :rolleyes: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva liber azi? Eu as ajunge in jur de 4...

 

Eu sunt libera maine, ocazie cu care ii voi face o vizita :rolleyes:. daca mai vrea sa vina careva, let me know.

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Mishu, in Ajun asa, am plasat un mic cadou din partea Moshului. Era singur singurel, mai nou a prins drag de redbull. L-au cusut, mai are doar doua tuburi de drenaj si perfuzia care il scoate din sarite. Bine, nu-l irita mai rau decat asistentele. In principiu e ok, foloseste cu succes carjele, cred ca zilele astea il dau aia afara din spital, altfel cred ca incepe sa recite Plugushorul cu portavocea. Are si un mic bradut de Craciun la pat, dezamagirea lui consta ca e plin cu fundite si ingerasi. A descoperit insa o forma de cruce intoarsa la clopotei si parca i-a mai revenit rosheatza in obrajorii lui de motociclist roacker satanist :crack:

 

All in all, cred ca ii fac astia un bine si-l trimit acasa pana in Anul Nou. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uff.. ma fac mic tare cand ma gandesc cum e sa fii acolo in ajun de Craciun

 

Vreo propunere de "ceva"?

daca da, dati mi pe ym sau pm. Mi se pare nedrept tare noi sa fim cu vinul in mana si el in pat in spitat.

 

Santatate multa si cat mai repede sa treaca de momentele astea.

abia acum ne dam seama cat de fericiti suntem si cat de multe avem de daruit si de trait

La multi ani misule !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...