Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

am fost de craciun pe la el, inca nu ii scosesera drenele. el vrea maine sa iasa, este foarte hotarat :rolleyes: . nu mai are rabdare. ar fi trebuit sa-i scoata si firele.

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 457
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incredibil cum un putzoi idiot iti poate strica viata in felul asta.

 

Sper sa-l arda cel putin de-un motor nou si bengos.Daca tacsu i-a luat BMW X3 poate sa-i mai "cumpere" si un Dakar or something , nu ? Mortii lor.....

 

Multa sanatate inainte de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ramane Mishu singur de Anul Nou, fear not. :rolleyes: Nu scapa el asa usor de noi, ciocneste si el o sampanie d-aia Robbie Bubble pentru copii... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ramane Mishu singur de Anul Nou, fear not. :crack: Nu scapa el asa usor de noi, ciocneste si el o sampanie d-aia Robbie Bubble pentru copii... :crack:

 

 

mi-e ca daca ii dam dintr-aia ne da o carja pe spate la fiecare :crack: . anyaway, daca se mai baga care la ciocnit un pahar cu mishu de rev, let me know :crack:.

 

--- Mesaj completat în 30 Dec 2007 09:05 -------------
in aceasta dupa-amiaza mishu va iesi din spital :crack: . roachere, pregateste-te de vizite la domiciliu :crack: .

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci are noroc, nu prinde si Revelu' in spital... numa' bine asa! Roachere, ai pus-o... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit dragii mei...

Incerc sa incep cu inceputul, adica "macelaria".. Asa deci, intrat in spital, plus 2 saptamani cu fixator, apoi operatia in urma careia mi-au instalat noul "device" (placa + 14 suruburi care e proprietate personala, adica raman cu ea toata viata). Acum sa explic ce s-a intamplat in continuare... Dupa ce au scos drenele a aparut un hematom. Gandul a fost ca drenele ar fi agatat un vas de sange cand au fost scoase si astfel ar fi aparut acel hematom. O data cu el au venit si starile febrile si o infectie (cauzata tot de hematomul ala nenorocit). Solutia a fost "simpla": deschidem operatia si curatam infectia... Astfel, in saptamana ce a urmat intram in fiecare zi in sala de operatie unde beneficiam de o bine-meritata anestezie si ei curatau de zor.. Am tinut-o asa luni, marti, miercuri si joi.. Vineri am intrat inca o data, dar de data asta a durat mai mult si m-am ales cu "rahia" aia nenorocita de care speram sa scap.... Dupa ce am iesit din operatie, am constatat cu stupoare ca am o noua hemoragie (a treia din tot sejurul). Mama a anuntat doctorul care nu credea (logic de altfel.. abia terminase cu mine si eram ok) care a a venit, a constatat, s-a albit la fata si m-a bagat din nou in operatie (a 2-a pe ziua respectiva). La operatia asta a mai invitat si un coleg de la cardio-vasculare, care sa rezolve problema acestor hemoragii... Si au rezolvat-o! Au urmat inca vreo 2-3 zile de reanimare din care nu-mi amintesc prea multe.. Hemoragiile se datorau faptului ca in urma accidentului aveam femurala sectionata! Si am stat cu ea asa o luna de zile... Marele meu noroc, dar si ghinion in acelasi timp, a fost ca era "gatuita" de un muschi si vomita in functie de pozitia mea... Tot acel muschi a tinut-o si asa de bine ascunsa. Cu ocazia asta, una din operatii a fost inchisa (dar si marita in acelasi timp).

A mai urmat o saptamana in care se curata cealalta operatie ramasa deschisa, fara a mai fi nevoie de interventie in sala de operatii.. La finalul saptamanii au inchis si plaga asta, lasand totusi un sistem de lavaj... Ca sa fiu mai explicit, sistemul de lavaj e format dintr-o perfuzie cu ser fiziologic care intra in picior la fel ca orice drena si care curata in continuare acea rana, chiar daca a fost inchisa.. Totul era evacuat prin alte 2 drene. Dupa ce mi-am revenit din aceasta ultima interventie, eram foarte optimist ca plec acasa (stiam eu ca drenele se tin 48 de ore), dar mi-au taiat repede elanul si mi-au zis ca tin tot sistemul ala de drenaj cam 10 zile... Am stat 12 zile cu el! Am scapat de el dupa ce am reusit sa-l termin psihic pe unul din medici cu insistentele mele... :) A urmat pansatul zilnic, scos firele la una din operatii, iar pansat si azi, in cele din urma, mi-au scos si firele de la cealalta operatie, au pansat din nou si m-au lasat acasa :crack: :crack:

Urmeaza sa scot pansamentul maine seara si sa las piciorul la aer, voi continua perfuziile cu antibiotic acasa inca 15 zile iar peste aproape o luna voi putea sa si calc pe piciorul ala... Am ceva sanse sa scap si de urmatoarea operatie in care trebuia sa-mi puna acea grefa de os.. Mi-au "marturisit" ca au pus deja ceva bun acolo o data cu placa si daca totul merge bine am scapat... Ramane totusi de vazut ce vor spune si urmatoarele radiografii!

Si uite asa, intr-o luna si 3 saptamani de "sejur" am adunat 10 intrari in sala de operatii (6 interventii chirurgicale si 4 "spalari"). Sunt dator de mii de multumiri si tot atatea mii de beri pentru tot suportul vostru!! :crack:

Si o veste buna... deja merg cu ajutorul unor gemene suple (carjele mele) de vreo 2 saptamani :crack:

Daca va mai arde de vizite si de alte detalii despre sejurul meu sunteti oricand bine-veniti la mine :crack:

 

O sa urc si niste poze mai horror dupa ce le descarc, asta ca sa vada unii ce poate insemna un accident! Nu e totdeauna vorba de julituri, sau fracturi care se rezolva in 4-5 saptamani... Sper sa nu-mi iau "warn" pt asta :D

 

Si acum, sa fiu si putin off-topic, ca mi-era dor :crack: TERMINATI cu certurile inutile, ca nu rezolvati nimic, si aveti dovada in alte sute de topicuri de pe forumul asta! Da, fumez, si pot spune ca am fost foarte fericit ca am putut sa imi satisfac acest viciu, nu am mers tot timpul cu 50 km/h in oras, s-a ridicat si pe o roata nebuna.... Nu cred ca sunt asa relevante aceste aspecte! Suntem oameni si avem dreptul de a alege si de a ne asuma anumite responsabilitati! Ideal ar fi sa nu devenim ipocriti si sa cadem in ridicol!! Parerea mea....... Si DA!! O sa ma mai urc pe motor pentru ca nu am nici un motiv sa renunt! Doar pentru ca un copil bezmetic a vrut sa vada cum ma dau pe jos, nu inseamna ca ar trebui sa renunt! Asa ar trebui sa nu mai ies din casa, ca poate da peste mine pe trecerea de pietoni! Si daca aveti impresia ca masina e mai sigura, stati 1 luna sau 2 prin sectia de ortopedie! S-ar putea sa va schimbati opinia!!

 

Sa ne auzim cu bine si sa ne vedem la plimbari!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit printre cei liberi si cu drept de consumat alcool Mishule! :crack:

Ma bucur sa aud ca esti in sfarsit acasa si ca ai scapat de acolo. Hai La Multi Ani (ca tot e peste vreo 2 zile) si sa ne auzim / vedem / berim sanatosi in 2008.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit printre cei liberi si cu drept de consumat alcool Mishule! :crack:

Ma bucur sa aud ca esti in sfarsit acasa si ca ai scapat de acolo. Hai La Multi Ani (ca tot e peste vreo 2 zile) si sa ne auzim / vedem / berim sanatosi in 2008.

 

 

cu alcoalele o sa mai dureze, deocamdata doar o bere de revelion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai ajuns acasa Mishule! :crack:

 

E primul PAS MARE din cei cativa pe care ii mai ai de facut pana la viata normala :crack:

 

Daca te ajuta cumva am un cadru rabatabil pe care ti-l pot imprumuta.

 

Abia astept sa ne vedem. :crack:

 

LA MULTI ANI

 

:crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit in randul forum-istilor activi,eu iti doresc un an nou fericit si tot ce iti doresti alaturi de cei dragi,si sa ai grija cu piciorul ala pana scapi definitiv de dracie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... Si DA!! O sa ma mai urc pe motor pentru ca nu am nici un motiv sa renunt! Doar pentru ca un copil bezmetic a vrut sa vada cum ma dau pe jos, nu inseamna ca ar trebui sa renunt! Asa ar trebui sa nu mai ies din casa, ca poate da peste mine pe trecerea de pietoni! Si daca aveti impresia ca masina e mai sigura, stati 1 luna sau 2 prin sectia de ortopedie! S-ar putea sa va schimbati opinia!!

 

Sa ne auzim cu bine si sa ne vedem la plimbari!! :crack:

 

Bine ai revenit, omule!

Un An Nou plin de sanatate iti doresc si multa-multa bafta mai departe! Ce-a fost mai greu a trecut!

La Multi Ani cu sanatate! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mihai! Esti un om bogat, ai prieteni adevarati!

La multi ani, Mishule!! Si incearca sa nu te obosesti prea tare diseara, daca te sacaie uamenii, da-i afara!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca ori nu bem din solidaritate pentru el ori bem si pentru el. depinde care-i varianta preferata... deci roachere, pregateste-te sufleteste ca venim peste tine :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"LA MULTI ANI!" prietene si anul care bate acum in geam sa te ajute sa te refaci total si sa-ti daruiasca un motor nou si...asfalt uscat!Distractie maxima atit cit se poate,pentru la noapte! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...