Sari la conținut

Fiara Rusa


kyvacka
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ciudat, si poate un pic interesant

furca e, citez :"misto", am incheiat citatul

acum am treaba... MONICA!!! HAI LA MASA!!!

:cheers:

 

apropo de gustari... oare cat papa magaoaia?

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciudat, si poate un pic interesant

furca e, citez :"misto", am incheiat citatul

acum am treaba... MONICA!!! HAI LA MASA!!!

:cheers:

 

apropo de gustari... oare cat papa magaoaia?

si eu zis uau....arata super.....de mancat chiar nu stiu crek manca lejer petste 15

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu zis uau....arata super.....de mancat chiar nu stiu crek manca lejer petste 15

 

 

mananca 10 litrii si-o galeata... daca e motor de camion! :cheers:

 

totusi, mi se pare o prostie, nu stiu cum conduce ala fara sa se parleasca de la esapamente, cum vireaza el cu cauciucul ala de masina pe spate ?... nu e finisata deloc motoreta

 

 

ps : totusi... e frumoasa bucata aia de esapament de ij sudata acolo :lol:

Editat de c0zmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor si domnilor aceea este arta curata, eu asa zic

este intradevar o bestie

cat de consum nu cred ca mananca asa mult deoiarece nu trebuie sa invinga prea multe forte decat greutatea lui si a rusnacului ce-l manuieste. oricum cred ca proportional momentul rezistent e zero asta daca iei in calcul pentru ce a fost proiectat acel motor

oricum sunt convins ca la orice turatie el isi face treaba

totusi cred ca singura problema, de fapt 2, ar fi......inmatricularea si

cred ca sa-l tii pe drum mai mult sa-l tii sub tine

 

 

ps. oare ma insel???

asta are cumva servodirectie .......

ca furca sigur nu are....

Editat de miclaus_andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de gustari... oare cat papa magaoaia?
mi se face sila, m-am acrit sa aud asa ceva. am fost intrebat de un milion de ori cat consuma. am avut un motor de aproape 8000cc, V8, si consuma 25, ceea ce este gratis, pentru 375CP. nu, nu este posibil ca ABSOLUT TOATA LUMEA sa aiba obsesia asta cu "cat consuma"...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

apropo de gustari... oare cat papa magaoaia?

..cat ii pui!...normal.. :cheers:

 

--- Mesaj completat în 21 Nov 2007 21:58 -------------
...si varianta cu atas , pentru Valy :lol: ...

Cat consuma?

 

--- Mesaj completat în 21 Nov 2007 21:59 -------------
"Cat consuma?"

"Cat baga"?

"Cat face"?

post-3884-1195675018_thumb.jpg

post-3884-1195675044_thumb.jpg

post-3884-1195675060_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu-mi place deloc. ba ca sa fiu sincer mi se pare chiar o uratenie. vad un motor plasat intre 2 roti ... dar nu vad o motocicleta. e cel mult un prototip, de genul "cat de mare motor poti pune pe 2 roti".

 

cat despre arta curata ... e doar iesita din comun. (cam ca tipa aia cu 3 sani din total recall :lol: ). dar gusturile nu se discuta ...

parerea mea. :cheers:

nu cred ca cineva si-ar da motocicleta (daca nu e o gioarsa) pt. asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kyvaka,iti dai seama ca GAZ-ul ala a ajuns la fier vechi ,ca la chopperit rusul sa faca din el motocicleta cu atas. :cheers: Iti dai seama daca ar vedea aia din fan clubul GAZ.

Acuma serios... "Motocicleta" aia ,daca este functionala este o realizare tehnica deosebita,dar din punct de vedere optic este un rahat si nici nu cred ca are performante iesite din comun.Probabil ca merge tare in linie dreapta si atata. Motocicleta nu este sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kyvaka,iti dai seama ca GAZ-ul ala a ajuns la fier vechi ,ca la chopperit rusul sa faca din el motocicleta cu atas. :cheers: Iti dai seama daca ar vedea aia din fan clubul GAZ.

Acuma serios... "Motocicleta" aia ,daca este functionala este o realizare tehnica deosebita,dar din punct de vedere optic este un rahat si nici nu cred ca are performante iesite din comun.Probabil ca merge tare in linie dreapta si atata. Motocicleta nu este sigur.

aa!pai chopperele in general sunt bune doar la mers in linie dreapta de asemenea,nu?nu am zis nici ca este o capodopera din punct de vedere estetic sau o superperformera,dar ca chestie realizata de un tip "from scratch" mie mi s-a parut super.

si GAZ-ul nu a ajuns la fier vechi.el a primit cadou un motor de IJ planeta intr-un piston si acum se plimba prin tundra Siberiana. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un tip din Rusia a construit de la zero racheta asta pe baza unui motor de cmion GAZ 53 cu 8 cilindri in V.sa moara de ciuda cei de la Boss Hoss! :cheers:

 

Chiar asa, ce dracu e asta? RAT?, Vopsit cu peria de buda?, parca te saturaseshi de kitch[adica de prost gust cu iz de manelism] Hai sa punem un motor de tractor pe doua rot de dacie sa vedem ce iese :lol:. Nu cred ca se poate compara:

 

post-26821-1195719926_thumb.jpg

 

Engine

Type

Liquid Cooled V-8

 

Horsepower

355 @ 5250 rpm

 

Torque

405 Ft.Lbs @ 3500 rpm

 

Block

Cast Iron - 4 bolt main

 

Cylinders

Aluminum (58cc)

 

Valvetrain

1.94"Int / 1.5"Exh.

 

Size

350 c.i. (5700cc)

 

Compression

10:1

 

Fuel Injection

Holly 680 cfm Throttle Body

 

Exhaust

2.5" with dual mufflers

 

Transmission

2-speed semi-auto w/rev.

 

Final Drive

Belt, Gates- Polychain

 

 

Dimensions

Overall Length

106"

 

Wheel Base

80.0"

 

Seat Height

28.0"

 

Rake

33.0 degrees

 

Grd. Dlearance

4.5"

 

Frame Width

28.0"

 

GVWR

1675 lbs.

 

Dry Weight

1110 lbs.

 

 

Tires/Wheels

Front

130/90-16, 3.50"x16.0"

 

Rear

230/60, 7.0"x15.0"

 

 

Suspension (Adj. Preload)

Front

63mm inverted forks, 3.5" travel

 

Rear

Dual 13.0" coilover shocks

 

 

Brakes

Front

Dual four-piston calipers, 12.6" floating disc

 

Rear

Single four-piston caliper, 12.6" floating disk

 

 

Fuel

Tank

8.5 gal.

 

Reserve

n/a

 

High/Low MPG

25/20

 

Bravos colega, dovada de bun gust...

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, ce dracu e asta? RAT?, Vopsit cu peria de buda?, parca te saturaseshi de kitch[adica de prost gust cu iz de manelism] Hai sa punem un motor de tractor pe doua rot de dacie sa vedem ce iese :lol:. Nu cred ca se poate compara:

 

post-26821-1195719926_thumb.jpg

 

Engine

Type

Liquid Cooled V-8

 

Horsepower

355 @ 5250 rpm

 

Torque

405 Ft.Lbs @ 3500 rpm

 

Block

Cast Iron - 4 bolt main

 

Cylinders

Aluminum (58cc)

 

Valvetrain

1.94"Int / 1.5"Exh.

 

Size

350 c.i. (5700cc)

 

Compression

10:1

 

Fuel Injection

Holly 680 cfm Throttle Body

 

Exhaust

2.5" with dual mufflers

 

Transmission

2-speed semi-auto w/rev.

 

Final Drive

Belt, Gates- Polychain

Dimensions

Overall Length

106"

 

Wheel Base

80.0"

 

Seat Height

28.0"

 

Rake

33.0 degrees

 

Grd. Dlearance

4.5"

 

Frame Width

28.0"

 

GVWR

1675 lbs.

 

Dry Weight

1110 lbs.

Tires/Wheels

Front

130/90-16, 3.50"x16.0"

 

Rear

230/60, 7.0"x15.0"

Suspension (Adj. Preload)

Front

63mm inverted forks, 3.5" travel

 

Rear

Dual 13.0" coilover shocks

Brakes

Front

Dual four-piston calipers, 12.6" floating disc

 

Rear

Single four-piston caliper, 12.6" floating disk

Fuel

Tank

8.5 gal.

 

Reserve

n/a

 

High/Low MPG

25/20

 

Bravos colega, dovada de bun gust...

 

Asfalt uscat

scuza-ma ,dar prin exemplul dat nu faci decat sa ma convingi ca iti lipseste cu desavarsire[bunul gust vreau sa zic].si poza cu moto aia facuta de un rus cu manuta lui de la zero am pus-o doar ca sa arat ce se poate face cu multa munca si imaginatie nu ca un exemplu de gust desavarsit in materie de estetica moto.e totusi o realizare un pic mai mare decat modificatul unei sei. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma ,dar prin exemplul dat nu faci decat sa ma convingi ca iti lipseste cu desavarsire[bunul gust vreau sa zic].si poza cu moto aia facuta de un rus cu manuta lui de la zero am pus-o doar ca sa arat ce se poate face cu multa munca si imaginatie nu ca un exemplu de gust desavarsit in materie de estetica moto.e totusi o realizare un pic mai mare decat modificatul unei sei. :cheers:

 

macar eu am facut ceva :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar eu am facut ceva :cheers:

a...acuma vrei sa incep sa ma laud si eu cu ce am facut si cat de tare sunt?nu o s-o fac ptr. ca eu sunt de parere ca nu asta e scopul acestui forum.si oricum nu imi place sa ma laud,dar daca crezi ca sunt un neofit in materie de motoare uita-te un pic pe forum la posturile mele. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum cred ca proportional momentul rezistent e zero asta daca iei in calcul pentru ce a fost proiectat acel motor

 

totusi cred ca singura problema, de fapt 2, ar fi......inmatricularea si

cred ca sa-l tii pe drum mai mult sa-l tii sub tine

 

 

 

bha tu ori nu stii sa scrii ori sunt eu prost si nu-mi dau seama ce vrei sa zici ?

 

--- Mesaj completat în 22 Nov 2007 10:53 -------------

a...acuma vrei sa incep sa ma laud si eu cu ce am facut si cat de tare sunt?nu o s-o fac ptr. ca eu sunt de parere ca nu asta e scopul acestui forum.si oricum nu imi place sa ma laud,dar daca crezi ca sunt un neofit in materie de motoare uita-te un pic pe forum la posturile mele. :cheers:

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frate, nu e vorba de ce ai facut sau n-ai facut, dupa parerea mea, prea te-ai flambat la postul meu, prea ai dat drumul ifoselor de domnisoara, mi se pare ca au si altii dreptul sa traiasca si chiar daca unii posteaza kitch, asta e, nu te obliga nimeni sa citesti sau, mai mult, sa-ti dai cu parerea, pe de alta parte kitch-ul e chestie de gust ( teroristul unora e eroul altora ) si totusi e mai mult decat nimik, unii chiar au apreciat postul meu . Nu contest meritele tale in materie de moto, doar atitudinea ta un pic cam tirana m-a deranjat. Fara suparare.

 

In alta ordine de idei sa nu fim total off topic, arata cam jegos monstrul, dar, mi-ar placea sa fie al meu.

 

--- Mesaj completat în 22 Nov 2007 12:07 -------------
img.php.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frate, nu e vorba de ce ai facut sau n-ai facut, dupa parerea mea, prea te-ai flambat la postul meu, prea ai dat drumul ifoselor de domnisoara, mi se pare ca au si altii dreptul sa traiasca si chiar daca unii posteaza kitch, asta e, nu te obliga nimeni sa citesti sau, mai mult, sa-ti dai cu parerea, pe de alta parte kitch-ul e chestie de gust ( teroristul unora e eroul altora ) si totusi e mai mult decat nimik, unii chiar au apreciat postul meu . Nu contest meritele tale in materie de moto, doar atitudinea ta un pic cam tirana m-a deranjat. Fara suparare.

 

In alta ordine de idei sa nu fim total off topic, arata cam jegos monstrul, dar, mi-ar placea sa fie al meu.

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Nov 2007 12:07 -------------</small><br/>img.php.jpeg

 

 

ce-i asta frate? razbunare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si motocicleta rosie si rusoaica sunt la fel de nefolositoare, diferenta este ca rusul a avut bunul simt practic si i-a pus atas, fiind constient ca motorul ala nu este unu cu care sa te apleci (nu ca as baga mana in foc, ca multi dintre criticii de pe-aici se apleaca inafara de momentul in care isi trag pantalonii din vine). Prefer de 1000 de ori varianta ruseasca inaintea chinezariei rosii. As vrea sa vad si eu cate din choper-ele alea facute de americani, cu fel si fel de chestii sclipitoare, merg pe strada. Este o motocicleta de spectacol, sigur tipu ala nu a facut-o sa mearga cu ea la paine sau la munca, sau la Romana (sa arate celorlalti ce motor are el) cum probabil fac unele voci critice de pe-aici care au inteles ei cum sta streaba cu chopereala de pe discovery si s-au umplut ei de bun gust si au cunscut simtul suprem al utilitatii si frumusetii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...