Sari la conținut

Enduro De 50cc


ionutz100cc
 Share

Postări Recomandate

salutare.... :finger: :baldy: .ce enduro..de 50cc recomandati? :( marca..facilitati, detalii.. sunt nou in ale sportului..si vreau ceva...ce sa fie bun atat pe off road cat si pe strada. in proportii egale 50strada, 50 oiffroad :baldy: .. ce recomandati?...am deschis topicul, pentru ca vad ca in niciunu nu scrie despre cele de 50 cc.. deci...va rog, sa imi recomandati ceva...ceva bun, sa nu consume mult, anul....din...sa zicem '95 in sus.....thx..:lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta mea cu draciile astea (Aprilia MX 50 in particular): te p__i pe el. Nu urca o panta de 35 de grade, pe asfalt, decat intr-a 1-a si turata in blana, si doar putin mai repede decat puteam sa urc si singur tragand saracia dupa mine. Pe drum drept, nu trecea de 70 nici s-o bati - nu stiu cine a fost optimistul de a pus vitezometru pana pe la 120 parca. :finger: Acum, e adevarat ca eu am vreo 90 si ceva de kile imbracat, dar oricum impresia mea e ca sub 125 n-are rost, mai bine ma dau cu bicla, macar aia nu face harmalaia aia infioratoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut..Ma pricep cat de cat la motociclete de 50cc..Eu am avut KTM 50 EXC,un model f rar,dar mam descurcat cu el f bine,am intrat prin niste locuri f grele,dar ma scos aproape de fiecare data..Ce ai putea alege ii Aprilia RX 50,Derbi Senda 50,defapt cam toate au acelasi motor,aceleasi telescoape,in general sun aproximativ..Daca mai ai ceva intrebari dami add si vb cand intru.. petrashu_1992

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nimen nu mai scrie nimic?.... :D ...hai..careva...mai dati-mi ceva sfaturi..enduro de 49 cc?...nu a calarit niciunu?..... :P ....care ar fi cel mai bun enduro de 49?..husqvarna...cum is..honda..derbi.. :kick:

OFF: :crack: uite baiatu cum sta treaba. in primul rand nu suntem obligati sa te ajutam... :cheers:

ON: motoarele enduro de 50cc nu stiu cat te ajuta pe tine la enduro dar mare lucru nu faci cu ele. are un amic un rx de la aprilia , arata bine motorul, merge bine, dar din cate stiu motorul nu este extraordinar... la 50cc orice ai lua e cam acelasi lucru, nu e mare diferenta intre ele... ai putea sa alegi doar dupa design ca la performante sunt cam lafel... :crack: :lol: Succes la alegere... dar asteapta sa inceapa sezonul ca iarna nu prea ai ce face cu ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF: :crack: uite baiatu cum sta treaba. in primul rand nu suntem obligati sa te ajutam... :D

 

Prietene, nu poti sa te abtii ? Ce dracu' inseamna asta ?

Fii mai atent la cuvintele astea ! Crezi ca te va ajuta cineva ... cu atitudinea asta ?

 

 

--- Mesaj completat în 19 Dec 2007 11:13 -------------

salutare.... :kick: :crack: .ce enduro..de 50cc recomandati? :crack: marca..facilitati, detalii.. sunt nou in ale sportului..si vreau ceva...ce sa fie bun atat pe off road cat si pe strada. in proportii egale 50strada, 50 oiffroad :lol: .. ce recomandati?...am deschis topicul, pentru ca vad ca in niciunu nu scrie despre cele de 50 cc.. deci...va rog, sa imi recomandati ceva...ceva bun, sa nu consume mult, anul....din...sa zicem '95 in sus.....thx..:wink: :what:

 

Ionut, incearca sa te gandesti la 125ccm ! 50ccm sunt pentru pusti de 8-10ani ....... sau atat ai !? :cheers:

Sfatul meu este sa incepi cu un 125 4t ........ Yamaha XT, spre exemplu !

 

Mult succes ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu HM de 50 . Suspensiile mi-au placut , dar motorul .... Pe teren nu poti sa mergi decit cu goarna maxima in toate treptele , altfel isi da duhul . La deal numai cu a I -a . Si zgomotul motorului : e groaznic .Behaie de zici ca acuma crapa . In concluzie : o ragalie pentru copii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimen nu mai scrie nimic?.... :( ...hai..careva...mai dati-mi ceva sfaturi..enduro de 49 cc?...nu a calarit niciunu?..... :blbl: ....care ar fi cel mai bun enduro de 49?..husqvarna...cum is..honda..derbi.. :rolleyes:
Tu citesti ce scriem noi pe aici? Ti-am spus deja mai multi care am mers pe dracii deastea ca sunt degeaba, motorul ala e mult prea slab. Daca ai 10 ani si 30-40 de kile probabil e suficient, dar altfel nu. Ia-ti un 125 cat mai usor daca chiar vrei sa te bagi in teren cu el. Daca vrei pentru strada de fapt, sa mergi fara carnet, un enduro de 50 e o alegere proasta, pentru ca sunt f incomode fata de o motocicleta de strada sau scuter de 50.

 

 

OFF: :crack: uite baiatu cum sta treaba. in primul rand nu suntem obligati sa te ajutam... :rock:
Meserie, da' poate te retinem pe aici pe forum, si tu ai treaba in alta parte.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei pentru strada de fapt, sa mergi fara carnet, un enduro de 50 e o alegere proasta, pentru ca sunt f incomode fata de o motocicleta de strada sau scuter de 50.

Si obligatoriu se inmatriculeaza si trebe A1

 

--- Mesaj completat în 19 Dec 2007 14:54 -------------

nimen nu mai scrie nimic?.... :rock: ...hai..careva...mai dati-mi ceva sfaturi..enduro de 49 cc?...nu a calarit niciunu?..... :crack: ....care ar fi cel mai bun enduro de 49?..husqvarna...cum is..honda..derbi.. :rolleyes:

Sau Mobra 50 Turist, Hoinar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: .....am inteles....mersi mult la toti pentru sfaturi..deci...nu se merita pentru varsta mea 50cc (P.S.petrica....,,,.am 16 ani).. :crack: ..thanks again

ia-ti un Derbi Senda sau DRD de 50...sunt printre cele mai nervoase :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF: :rolleyes: uite baiatu cum sta treaba. in primul rand nu suntem obligati sa te ajutam... :rock:

ON: motoarele enduro de 50cc nu stiu cat te ajuta pe tine la enduro dar mare lucru nu faci cu ele. are un amic un rx de la aprilia , arata bine motorul, merge bine, dar din cate stiu motorul nu este extraordinar... la 50cc orice ai lua e cam acelasi lucru, nu e mare diferenta intre ele... ai putea sa alegi doar dupa design ca la performante sunt cam lafel... :crack: :blbl: Succes la alegere... dar asteapta sa inceapa sezonul ca iarna nu prea ai ce face cu ea...

 

 

Ba ,tu vezi ce scrii ? Nu te supara, si tu si celalalt amic al tau ( denis parca il cheama ) ,postati doar ca sa strangeti posturi cat mai multe si sa enervati oamenii .Cel putin eu la concluzia asta am ajuns. De cand ai ajuns atat de " bazat " incat sa-i spui unui om ca " nu suntem obligati sa te ajutam "? de parca tu ai postat primul aici sau ai inventat enduro. Nu te supara ,cati kilometri ai facuti pana acuma si pe cate motoare ? Sunt curios nu de alta .Sunt aici oameni care mananca enduro pe paine ,dar inca niciunul din ei nu s-au pretat la chestii de genul asta ...daca nu aveti de lucru ,cautati-va ,sau stati pe margine si invatati si apoi dati sfaturi ca niste enduristi batrani... si cel mai bine ...taceti decat sa vorbiti prostii.

Scuze pentru off topic ,dar nu m-am putut abtine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caz tipic Frodo asta de copchil imbecil bagat prea mult in seama. Pana la urma spunea cineva bine de limitarea de varsta pt. forumul asta iar aici nu e popcorn.forum.

Editat de Jorjel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai copchilule..la 16 ani daca nu ai 120 cm si 35 de kile.dai degeaba banii pe o caprita (de fapt pe un ied )de 49..gandeste-te ca sunt un fel de motoare de drujba mai puternica..in primul noroi sau in prima balta te-ai linistit..pe orice urcare tre sa mergi blanet iar capra va trage sa moara indiferent de pilotul de pe ea..asa ca 50 cc se potrivesc mai mult ptr asfalt si oleaca "forester"...sau ptr un endurist de clasa 1-a(ma refer la un pici de 7-8 ani)care vrea sa se dea cu enduro..

 

asa ca incepi sa te gandesti la un minim de 125 cc...iar despre modelele astea s-au scris o gramada..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 year later...

buna seara , eu am Yamaha DT80 si sunt super multumit de ea , urca cu doi intr-a doua o panta buna si la viteza merge 80 tot cu 2 pe ea in noroi trage fain si maxim prinde 90-95kmh si e de 80 cc fara power valve si alte tampenii si e mecanica veche si buna pe ea......

Mesaj completat

OFF , cele de 50 care au kit de 80 se misca mai bine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
nimen nu mai scrie nimic?.... :bow: ...hai..careva...mai dati-mi ceva sfaturi..enduro de 49 cc?...nu a calarit niciunu?..... :bow: ....care ar fi cel mai bun enduro de 49?..husqvarna...cum is..honda..derbi.. ;)

 

husqvarna de 49.... incearca la magazinul de drujbe... nu cred ca face husqvarna motociclete asa mici.... 125 am vazut...

 

Merita luata in seama varianta unui motor de 50 cmc cu kit de 70-80 cmc. uzura este mai mare dar sunt mai accesibile decat un motor 125 cmc

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...