Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tocmai am fost la Kronaumoto . Magazinul il gasiti cum iesiti din pasajul unirii spre Budapesta, pe dreapta. De acolo mi-am cumparat cu 85 RON bucata modelul asta de oglinda, nr. 10028340 la Louis.

 

Cum sunt oglinzile in comparatie cu cele originale? Nu sunt prea mari?

Ma uitasem si eu la astea dar m-au speriat dimensiunile: a= 149, b= 230, c= 86.

 

Daca poti, pune si tu o poza cu ele montate, te rog.

Editat de arrakis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sunt oglinzile in comparatie cu cele originale? Nu sunt prea mari?

Ma uitasem si eu la astea dar m-au speriat dimensiunile: a= 149, b= 230, c= 86.

 

Daca poti, pune si tu o poza cu ele montate, te rog.

 

O sa incerc sa fac o poza sa pun aici. Fata de cele originale sunt putin cam inguste si par mai fragile. Alta chestie care am observat-o e ca atunci cand iau maxim de ghidon dau cu mana in piciorusul oglinzii. Nu te incomodeaza foarte tare pentru ca poti impinge mai incolo piciorusul asta, iar manevra o faci doar la parcare sau cand te propulsezi cu puterea picioarelor :)

 

Pe de alta parta s-au comportat binisor in mers, nu s-au miscat si nici nu m-au incomodat cand am mers printre masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc sa fac o poza sa pun aici. Fata de cele originale sunt putin cam inguste si par mai fragile. Alta chestie care am observat-o e ca atunci cand iau maxim de ghidon dau cu mana in piciorusul oglinzii. Nu te incomodeaza foarte tare pentru ca poti impinge mai incolo piciorusul asta, iar manevra o faci doar la parcare sau cand te propulsezi cu puterea picioarelor :)

 

Pe de alta parta s-au comportat binisor in mers, nu s-au miscat si nici nu m-au incomodat cand am mers printre masini.

 

Ok. Suna bine :).

 

E posibil ca dimensiunile sa fie incorecte acolo pe louis.

Din calculele mele, in comparatie cu cele originale trebuiau sa aiba vreo 8 cm in plus la lungime :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine e interesat vreu sa schimb ghidoane sport cu din alea de strada. Am doua inaltimi adica am de la modelul sport si de la cel carenat . Unul din semighidoane(sau cum se cheama) e un pic stramb dar sunt dispus sa dau o dif in bani .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor !!! Sunt si eu mai recent posesor de GS. Nu stiu foarte multe despre motocicleta, pentru ca o am de anul acesta, insa sunt foarte mandru de ea si acum ca se termina sezonul as vrea sa ii fac cateva modificari. Am modificat deja saua. A iesit foarte bine, dupa modelul de Corbin Gunfighter. Ce as vrea insa, este sa ii pun o toba mai "loud" si nu stiu cum se procedeaza. Am inteles ca trebuie taiata cea veche, insa nu stiu de unde, exact. De asemenea, poate stie cineva diametrul intermediarei. Vreau sa optez pentru o toba cu sistem slip-on, nu sa o sudez, deci oricum imi trebuie diametrul. Dk stie cineva mai multe detalii, raman recunoscator. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare,

 

O toba buna slip-on este Leo Vince. Gasesti SH la user-ul @lipton (eu am luat una la 150 euro si arata ca noua).

Ca sunet se aude foarte bine goala (

), iar cu un silencer e si mai ok - isi pastreaza sunetul gros, dar nu e atat de tare incat sa te doara capul la drumuri mai lungi :wacko:.

 

Nu te stresa cu diametrul galeriei, pentru ca asa iti limitezi posibilitatile. Galeria se taie de undeva de sub scarita, se face un cot de ajustare (diametru galerie - diametru toba) si s-a rezolvat.

Eu mi-am facut-o la un tip Radu (0724230550).

Costuri totale: 150 Euro toba + 150 RON manopera si montarea + 30 RON silencer-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Arrakis pentru amabilitate. Problema mea este alta insa. Am gasit, aici pe forum, un baiat care face niste tobe "handmade' f. misto si la un pret sensibil mai mic decat cele de firme renumite. I-am spus despre ce moto este vb., am decis pt sistemul slip-on, insa mai departe nu stiu ce sa-i mai spun pentru comanda. M-a intrebat ce diametru are intermediara, dar presupun ca trebuie sa stiu si de la ce distanta se taie cea originala. Ce mai incolo si incoace, nu stiu ce sa-i spun ca sa-mi trimita o toba pe care sa o montez usor pe moto. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropos de tobe, am doua tobe de yamaha TDM de vanzare, stiti pe careva interesat?am dat si pe topicul lor, dar....nu dau nimic inainte sa ii intreb pe GSisti :agree:)

 

 

Of of ce va mai iubiti voi !!!! Plimbari fara sa stiti unul de altul faceti????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropos de tobe, am doua tobe de yamaha TDM de vanzare, stiti pe careva interesat?am dat si pe topicul lor, dar....nu dau nimic inainte sa ii intreb pe GSisti :agree:)

 

Cavaleru voia niste tobe pentru TDM-ul lui. Da-i un PM si intreaba-l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si bine v-am gasit.

 

oficial intru is eu in grupul gs-istilor :agree: am achizitionat aseara un gs500 e din 93.am tot cautat un ceva pentru inceput dar m-am oprit tot la GS .

 

l-am cumparat de la un user al forumului mihai_g ,dar nu stiu cat de activ era el .in fine..

 

tuning: toba carbon leo vince,parbriz puig(ala micut),si este incaltata cu pirelli sport demon.

ce m-a dat gata a fost sunetul :) si faptul ca este sau cel putin pare ingrijita.

 

 

o sa incerc sa pun si poze in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si bine v-am gasit.

 

oficial intru is eu in grupul gs-istilor :) am achizitionat aseara un gs500 e din 93.am tot cautat un ceva pentru inceput dar m-am oprit tot la GS .

 

l-am cumparat de la un user al forumului mihai_g ,dar nu stiu cat de activ era el .in fine..

 

tuning: toba carbon leo vince,parbriz puig(ala micut),si este incaltata cu pirelli sport demon.

ce m-a dat gata a fost sunetul :lol: si faptul ca este sau cel putin pare ingrijita.

 

 

o sa incerc sa pun si poze in curand.

 

 

Bine ai venit :agree:!!! Ai sa vezi ca Gs-u este o motocicleta de nota 10(in limita a 487cc).Sper sa te tina fericit!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai sa vezi ca Gs-u este o motocicleta de nota 10(in limita a 487cc).

Numai bine!

 

.............si dedicata prin constructia ei........ fetelor !!!! :) :lol: nu am putut sa ma abtin.

Ne vedem maine la academie. :agree:

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , mi-am masurat incarcarea si am constatat ca imi indica foarte mult adica , valorile pe care mi le indica cresc odata cu turatia , imi indica ceva de genu , 15 , 16,17,18....E semn ca so copt releu de incarcare sau care ar putea fi problema ? Numa bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.............si dedicata prin constructia ei........ fetelor !!!! :) :lol: nu am putut sa ma abtin.

Ne vedem maine la academie. :agree:

 

 

Ptr. gluma asta imi faci reducere 10% ! :lol:

 

p.s:la orice serviciu/piesa/consumabila :)

 

 

Numai bine!

 

 

Mesaj completat

Salutare , mi-am masurat incarcarea si am constatat ca imi indica foarte mult adica , valorile pe care mi le indica cresc odata cu turatia , imi indica ceva de genu , 15 , 16,17,18....E semn ca so copt releu de incarcare sau care ar putea fi problema ? Numa bine .

 

 

Da,ai releul bushit,si daca nu il schimbi o sa iti fouta si bactieria!

Tensiuna la incarcare trebe sa fie de.....14,4V si 0,5ah(asa tin eu minte) la turatia nominala.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , mi-am masurat incarcarea si am constatat ca imi indica foarte mult adica , valorile pe care mi le indica cresc odata cu turatia , imi indica ceva de genu , 15 , 16,17,18....E semn ca so copt releu de incarcare sau care ar putea fi problema ? Numa bine .

 

La mine arata intre 15.4 si 16.3 cel mai mult baga 16.3 undeva pe la 1400 1500 de rotatii . Cum trece de 1500 scade undeva la 15.3 15.4 ramanand constant (se vede si la far cand scade ).

 

 

Nu stiu de ce se spune ca e dedicata fetelor ca nu e asa deloc (la honda e mai scurta aceasta distanta si stai mai bine pe ea) e prea mare distanta de la sa la ghidon pentru o fata . Mie mi se pare incomoda pozitia mai ales la cele cu ghidon sport .

Editat de dragos11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...