Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Peste 180km/h??? Eu din discutii cu posesorii de GS am inteles ca mai mult de 180 cu 9500 de ture nu mere, poate carenata sa urce, insa a lui strumfuadi tot 180 a luat pe A2! M-ati facut curios, data viitoare duc toate treptele de viteza pe rosu, sa vedem cum e treaba!!!

A mea a luat la un mers de 120-140, cu ceva varfuri mai sus de atat, luat 4%. Tot 85kile (:drink: ), tot un rucsac. a lui strumfu chiar mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cand se indreapta vremea, daca tii neaparat, facem o tura pana in Pitesti la un suc. Pun aparatul foto pe vitezometru sa inregistreze. Nu a ajuns la 200, stai calm, doar ca a trecut de 180 clar si vizibil :laugh: La consum nu m-am plans, deoarece "o inteleg" ca nu e facuta sa traga asa. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu shtiu cum bagatzi voi 180 cu GS-u , da eu de la 120 , 130 falfai pe motor. Aia deja nu mai e placere. Iara demaraju....cred ca nu e motor mai imbracat sa nu itzi ia fazta. Am tras 160 pe autostrada shi dupa 5 minute ma simtzeam parca m-o batut cineva. Singura chestie cu adevarat tare e manevrabilitatea prin orash. Pt oarsh e ideala!

Drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea shobolanu, ai perfecta dreptate! insa iti dai seama ca ne mai incearca si pe noi neste teribilisme! asta cu viteze de 160-180 au fost, cel putin la mine, pt perioade ff scurte de timp, asa 1-2 min. ca sa videm cum e! in rest mers 100-120. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar odata am dat 170 sa vad cum e "ca omu" ... o linie scurta de 20 de secunde ...

dar am stat intins, sub geam, si cu picioarele pe scaritele din spate.

Nu mi s-a parut asa "fluturant" !

 

In rest merg incet , nu ma fascineaza viteza .... doar demarajele puternice pana la 60

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers weekendul asta aproape constant cu 160 de la Pecica la Arad si de la Arad la Timisoara. Am avut un rucsac (normal, nu tankbag) pe rezervor, am pus capul pe el si a fost chiar relaxant :drink: Atat ca se cam scutura casca de la viteza, tre sa-mi vina parbrizu mai incolo...

Cert e ca se simte diferenta - cu costumul de piele mi-era mult mai usor sa merg repede, nu simteam absolut deloc vantul, doar in casca. Cu geaca asta (textila, de viteza cica) trebuie sa ma fac mic de la 120 incolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu bai, eu nu am simtit nevoia de mai mult de 140. Nu cred ca am ajuns la mai mult de 150. Eu la 120 ma simt cel mai bine. Merge la 120 ceas, nici la 140 nu e diferit tare, dar nu sunt genul care sa o turez in draci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E nasol de la 120 in sus, ca nu mai poti sa fumezi! Si se intinde inghetata pe visiera! Peste 2 saptamani imi vine si mie geamul de la louis, sunt curios daca e vreo diferenta fata de asta de acum, care e mai micut, dar mai aerodinamic! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas tata, te-am ratat la milimetru azi la Arc, sa facem si noi cunostinta. Noi eram in spate, skullz, zorro, strumfuadi, l-am vazut si pe fanel! Te-am vazut doar cand plecai cu tovarasa, de la spate si mi-am adus aminte ca era o poza cu un nr. la avizier la politie, cu un nr. VN...., nu stiau unde sa trimita amenzile!!! :drink:

Data aviatoare!

Editat de rmg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa, ca amenzile le trimit la fostul proprietar (care e inca in acte) ca tot mai are de platit 12.000.000 lei VECHI de la amenzi de viteza :drink:

 

Pai eu m-am plimbat pe-acolo, acea bruneta nu era tovarasa mea , era doar o tipa care m-a rugat s-o plimb si dupa 20 min eram inapoi ca-i ajunsese :baldy: Cand am plecat de tot, luasem prietena unui amic in spate, pana la primul stop, cand am vazut un GS intrand pe alee (Fanel, tu erai tata ?) :(

 

Nu e timpul pierdut, ne vedem vineri la Etrusco :laugh:

 

 

P.S. Intrebare: de azi, cand franez cu spatele, se aude un tziuit ascutit., indiferent cat de usor sau tare franez. Intrebarea e DE CE si ce am de facut ?

 

 

Thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce te razi mah, nu toata lumea e asa desteapta ca tine :laugh: Ata ete, alti bani, aceeasi distractie. Deh, sport scump :drink: Sugestii, ceva ? Da, tu, ala cu gura pana la urechi, din postu' anterior :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste 2 saptamani imi vine si mie geamul de la louis, sunt curios daca e vreo diferenta fata de asta de acum, care e mai micut, dar mai aerodinamic!  :drink:

197161[/snapback]

 

 

Nu vinzi geamul vechi? Daca da, da un PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai tin minte !

iti dai seama !

daca era negru , si aveam casca agv colorata, pasagera cu casca rosie eu eram :drink:

 

 

Thomas : cand am vazut un GS intrand pe alee (Fanel, tu erai tata ?) :laugh:

Editat de Fanel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bungee, din pacate e amanetat deja (skullz)!

Si mie imi scartaie pe spate placutele si m-am uitat, au carne destula, deci pur si simplu sunt proaste! In loc sa haleasca din placuta, face pojghita d-aia lucioasa si scartaie ca draq! Baga un ochi la etrier, sa vezi daca au carne placutele, sa nu zgarii discul!

De cand am luat motorul, nu stiu daca am pus 3 frane cu spatele, si alea de proba asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai tin minte !

iti dai seama !

daca era negru , si aveam casca agv colorata, pasagera cu casca rosie eu eram  :laugh:

Thomas : cand am vazut un GS intrand pe alee (Fanel, tu erai tata ?) :(

197591[/snapback]

 

Era un tip mai "plinutz" si cu pasagera. Cine o fi fost ? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e marfa , ca folosesti frana in loc de claxon :bounce:

 

 

Bungee, din pacate e amanetat deja (skullz)!

Si mie imi scartaie pe spate placutele si m-am uitat, au carne destula, deci pur si simplu sunt proaste! In loc sa haleasca din placuta, face pojghita d-aia lucioasa si scartaie ca draq! Baga un ochi la etrier, sa vezi daca au carne placutele, sa nu zgarii discul!

De cand am luat motorul, nu stiu daca am pus 3 frane cu spatele, si alea de proba asa!

197794[/snapback]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un tip mai "plinutz" si cu pasagera. Cine o fi fost ?  :bounce:

197841[/snapback]

 

 

Daca geaca era galbena cu YAMAHA atunci eu eram. Ca ma potrivesc la descriere 104 kg si aveam si pasagera. Am oprit chiar la intararea in alee. Gs-ul este mov. :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca geaca era galbena cu YAMAHA atunci eu eram. Ca ma potrivesc la descriere 104 kg si aveam si pasagera. Am oprit chiar la intararea in alee. Gs-ul este mov. :crack:  :bounce:

198734[/snapback]

Gotchaaaaaaaaaa, tu stateai ascuns, ai ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si respect maxim pt posesorii de GS! :-)

 

Stie cineva un mecanic bun pe care il poate recomanada pt GS - in Bucuresti? Sau nu neaparat specializat in GS dar in care sa poti avea incredere! Am ramas fara baterie si nu stiu daca e ea terminata sau nu imi mai incarca. Plus diverse "mizilicuri" de genul: cablul de la soc ramane tras, zgoot ciudat metalic la franare (probabil s-au dus discurile)....si cam atat, deocamdata.

Nu sunt total atehnic dar prefer varianta in care fiecare isi face meseria si traieste de pe urma ei...asa ca daca mecanicul nu vine sa faca computer nu vad de ce m-as baga eu peste el :-D

 

Multumesc,

mache

 

PS: GS rules - adica GS ruleaza loooolll - cum spunea un amic de-al meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. Vreau sa plec cu ea acu la intrunire si am tot auzit de sigurante, si oameni care isi iau sigurante cu ei pt orice evntualitate. Eu nici macar nu stiu unde sa ma uit dupa ele. Are careva idee despre ce vorbesc oamenii astia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si respect maxim pt posesorii de GS! :-)

Stie cineva un mecanic bun pe care il poate recomanada pt GS - in Bucuresti? Sau nu neaparat specializat in GS dar in care sa poti avea incredere! Am ramas fara baterie si nu stiu daca e ea terminata sau nu imi mai incarca. Plus diverse "mizilicuri" de genul: cablul de la soc ramane tras, zgoot ciudat metalic la franare (probabil s-au dus discurile)....si cam atat, deocamdata.

Nu sunt total atehnic dar prefer varianta in care fiecare isi face meseria si traieste de pe urma ei...asa ca daca mecanicul nu vine sa faca computer nu vad de ce m-as baga eu peste el :-D

Multumesc,

mache

Salut Mache, vezi ca in pagina 1 al prezentului topic am dat adresa si nr de telefon al unui mecanic bun :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mache, vezi ca in pagina 1 al prezentului topic am dat adresa si nr de telefon al unui mecanic bun :bounce:

198816[/snapback]

 

 

Intre timp mi-am luat o pauza sa citesc toate paginile si am gasit (si notat :-)). Saru' mana!

 

Mai am o intrebare: cu sau fara plumb? ...astept parerile tuturor...

De ce: cine mi-a adus-o s-a chinuit sa ma convinga ca e tot aia desi mi-e greu sa cred ca la nenti mai circula legal ceva care consuma benzina cu plumb.

 

Salutare,

machis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...