Sari la conținut

Europeana-americana Vs Japo


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Tot timpul citesc pe forum...sa le spunem balacareli intre posesori de japoneze ...posesori de americane...europene...shi posesori de ...tastatura shi internet.De asta am deschis topicul asta...Am inceput cu cateva europene(toate comuniste :lol: ) dupa care am trecut la japan...motor care mi-a schimbat total imag despre mot vechi...Cu 25 de ani in spate xj-ul meu shi-a facut datoria fara a cere ceva(exceptie ulei&benzina)...3000 de km a mers strong shi ar mai fi mers daca nu luam tranta care a pus-o in somaj tehnic...Personal sunt de parere k americana sport e diferita...exclusivista shi cam atat...Europeana este mai bine finisata dar shi mult mai scumpa(o busa da jet oricand unui k 1200)...Nu spun k nu m-a tentat o aprilia rsv...dar...la aceiasi bani un japan face legea :bigstar: Partea buna a d-rei made in America sau Europa rep pastrarea unei valori mai ridicate in timp...Totusi ...poate gresesc dar decat un Bmw exclusivist care costa 32000e mai bine o busa shi un vzr-u sau un midnight... amandoua japan shi amandoua top Q :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

flame!

 

Hai sa punem ALTE SI ALTE intrebari fara raspuns, poate se pune de vreo cafteala intre forumisti.

 

Absolut! :bigstar: Incendiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu am inteles 3 lucruri aici despre initiatorul topicului

1 il cheam turbogixxer (deci gixxer motor SS)

2 are o poza la avatar cu un chopper

3 detine o yamaha

??????

eu nu judec nu ma intelegeti gresit doar ca mi se pare ciudat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu-l inteleg p sergiukawa, peste tot are kawasaki si mai tot timpul e pe forumul de Honda....... si nu ma inteleg nici pe mine, eu fac exact invers......

ce topic greu :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Sergiu dak o sa te uiti o sa vezi k am posturi preponderent la chop-cruiser shi la SS...De ce...? :P Pai imi plac in mod egal amandoua...shi desi le-am testat ca sa vad care imi place mai tare...nu m-am putut decide...Din acest motiv ador Busa...in aceiasi masura in care ador C-urile de la suzuki...Yamaha a fost o achizitie de moment :lol: ...Asfalt uscat :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topicul este fara sens. cand o sa mai capatati experienta, si o sa va saturati de atatea japoneze, o sa vreti sa fiti mai exclusivisti, si o sa va luati europeana, americana, englezoaica, sau stiu eu ce...mie de vreun an tot trag la bmw, caci japonezele mi se par fade...

aproape toti care au mers pe un bmw, si-au luat si ei unul.

sunt mobre de genul : love it or hate it.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topicul este fara sens. cand o sa mai capatati experienta, si o sa va saturati de atatea japoneze, o sa vreti sa fiti mai exclusivisti, si o sa va luati europeana, americana, englezoaica, sau stiu eu ce...mie de vreun an tot trag la bmw, caci japonezele mi se par fade...

aproape toti care au mers pe un bmw, si-au luat si ei unul.

sunt mobre de genul : love it or hate it.

 

Agree! Cati dintre voi care ati postat aici ati mers pe toate "natiile" de motoare ca sa puteti spune care si cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Breh fratzilor,

 

Sunteti de belea cu intrebarile astea:

 

- de ce unora le place Coca-Cola si unora Pepsi?

- de ce unii prefera Nike si altii Adidas (ca sa ma leg de un post anterior :bigstar: )?

- de ce unora le place culoarea rosie, altora culoarea galbena, etc?

 

Si putem continua asa la infinit, pt. ca raspunsul e intotdeauna acelasi: fiecare om e diferit, gandeste diferit, iubeste altfel, alege altfel, etc.

 

Restul post-urilor din topic sunt puerile (ca aia-i mai buna ca cealalta si a mea e mai mare ca a ta)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea :bigstar:

Cine isi permite sa mearga pe orice marca( adica are banisorii necesari) isi va lua cu siguranta:

BMW sau Ducati( si alte italiene), Harley sau poate Munch? - puse in ordine alfabetica :P

Mai sunt si BosHoss si alte specialitati.

La noi in tarisoara unde se vinde bine Loganu' e normal sa fie multe japoneze mai ales sh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roadking intelege ca Ducati si BMW nu se vand doar ca-s scumpe, si nu le cumpara doar lumea cu bani.

 

70 % din cei care cumpara Ducati le cumpara pt ca le PLAC.

 

Nu e un club select si exclusivist.

 

Sunt persoane care-si permit si Desmosedici RR dar prefera sa alerge pe un ZX10R sau de ce nu, pe un Bandit de 600 sau Hornet etc.

 

asta le place lor, e o chestie de gust.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boss Hoss la 51000 basic...? IMI place dar la banii aia iti umpli garajul de motoare...Iar partea funny e ca nici una n-o sa consume 20%...impozitul n-o sa coste 30+ milioane iar asiguratorii n-o sa se uite lung la tine cand o sa vada cu ce ai venit la ei...Dar de dragul imaginii...cine stie s-or gasi cativa propieteri shi p la noi care sa dea o tura cu ea p magheru... :P Si exact cum a spus Ninja-Man mai sus motorul treb sa fie sclavul-sclava propietarului...nu viceversa :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roadkill a avut un punct de vedere care merita respectat...

intradevar cel mai obiectiv post de pe site

poate o sa ajunga pe moto life de luna viitoare :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...