Sari la conținut

Dac Motors Organizeaza Intrunirea Bucuresti


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da vad ca evitati nu gluma subiectul cu cutitele. .

 

 

Mos.. nu erau cutite.. erau breloace multifunctionale..Ca sa stii si tu .. cand nu-ti ia taticu motocicleta (pt. ca loganul iti tine de cald cu aerul conditionat oprit ca nu prea mai are caluti putere), si trebuie sa o cumperi pe banutii tai trebuie sa mai ai si ceva la brau cu care sa o repari in conditii speciale,, undeva prin camp de exemplu, asta daca nu esti vre-un weekend warrior (adica genu de cruiser-ist pana la Snagov si inapoi) asa ca, data viitoare, poate ne intrebi "Ce sunt alea bah!" si poate ti le si aratam !!! Dar asa, ca un preview, ia de aici http://www.leatherman.ro/default.asp?a=2&pr=15!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impresii de om venit sambata la 16:30 (si care dupa un 2000-2001 cu multe intruniri nu a mai participat )

 

- organizare ok: asigurarea mancarii si bauturii la un pret decent se poate trece in contul organizatorilor care (sper) au avut ceva de spus in negociere

- motoare nu chiar foarte multe

- lume mult mai civilizata decat acum ceva ani (poate datorita si mediei de varsta crescuta)

- o singura dezamagire (sa-i spunem) ... la tombola am fost si eu printre cei strigati dar fiind sus la masa evident ca nu am auzit... Sa speram ca macar norocul se reporteaza... ca am unde sa il investesc :(

 

Per total da cu +.

 

Felicitari pentru rezultate !

Editat de kelye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mos.. nu erau cutite.. erau breloace multifunctionale..Ca sa stii si tu .. cand nu-ti ia taticu motocicleta (pt. ca loganul iti tine de cald cu aerul conditionat oprit ca nu prea mai are caluti putere), si trebuie sa o cumperi pe banutii tai trebuie sa mai ai si ceva la brau cu care sa o repari in conditii speciale,, undeva prin camp de exemplu, asta daca nu esti vre-un weekend warrior (adica genu de cruiser-ist pana la Snagov si inapoi) asa ca, data viitoare, poate ne intrebi "Ce sunt alea bah!" si poate ti le si aratam !!! Dar asa, ca un preview, ia de aici http://www.leatherman.ro/default.asp?a=2&pr=15!

 

 

Cred ca se referea la mine.

 

AK_Raptor, cutitul ala e cutitul meu de "outdoors". Face de toate: sapa gropi pentru betele de cort, deschide conserve, taie surcele de aprins focul, taie friptane, sfori si toate cele ce-i trebuiesc unui "cortist". Daca te-a deranjat asa de tare faptul ca umblam cu un combat-knife la brau, puteai sa ma tragi de maneca si sa-mi spui. Te asigur ca-s o persoana rezonabila. Nu plec nicaieri cu cortul fara cutitul ala. Nu era pentru scandal. Am mai multa minte decat atat.

 

 

Cat despre organizatori beti, erau off-duty. N-a intrat nimeni in "post" beat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Per total, a fost frumos!

 

Muzica a fost discutabila, mi-a lasat impresia ca a fost o proba continua de sunet. Dupa mine, ar fi trebuit amplasate pavilioanele cu bautura si mancare mai aproape de scena, in asa fel incat sa nu fie numai 20 de spectatori.

Concursurile s-au desfasurat in dulcele stil romanesc, dar ne-am dus sa ne distram, nu sa ne imbogatim si chiar ne-am distrat.

A mai lipsit umbra, dar cum nu poate fi totul perfect, a iesit bine.

Bravo dacilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu mi-a placut ... nu era punk asa ca m-am carat :D

 

 

cred ca la o intalnire cu manele va puteti combina numa voi spidarii si cei trei locuitori din snagov care au si un ktm pe langa vitezana :(

 

 

astia care urla de rock ca e nashpa sunteti cumva cocalarii pe vitezane care taiau cu nesimtire dubla continua? daca da .... va urez multi stalpi in drum :D

 

oamenii s-au chinuit, e prima intalnire organizata de clubul lor si a iesit foarte bine, la anul vor avea deja experienta si probabil ca va fi si mai bine, tot respectul pentru ei :kali:

 

nenea cu cutitu' si eu aveam doua cutite pe mine .. da nu erau la vedere ... te-a deranjat cumva cutitul meu? :hug: le folosesc la desfacut conserve sau taiat diverse chestii :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu mi-a placut ... nu era punk asa ca m-am carat :D

 

 

cred ca la o intalnire cu manele va puteti combina numa voi spidarii si cei trei locuitori din snagov care au si un ktm pe langa vitezana :(

 

 

astia care urla de rock ca e nashpa sunteti cumva cocalarii pe vitezane care taiau cu nesimtire dubla continua? daca da .... va urez multi stalpi in drum :D

 

oamenii s-au chinuit, e prima intalnire organizata de clubul lor si a iesit foarte bine, la anul vor avea deja experienta si probabil ca va fi si mai bine, tot respectul pentru ei :kali:

 

nenea cu cutitu' si eu aveam doua cutite pe mine .. da nu erau la vedere ... te-a deranjat cumva cutitul meu? :hug: le folosesc la desfacut conserve sau taiat diverse chestii :hug:

 

 

Las' ca stiu eu de ce cari tu cutitele alea: ca sa nu te ia vantu' :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost frumos si bine.A iesit super! Felicitari celor de la Dac Motors,celor de la Seawolfs si tuturor celor care i-au ajutat pe Daci.M-am simtit sbine si astept urmatoarea intrunire sa ne revedem.Multumiri lui Apasu ca m-a suportat 2 zile la terasa lui!!! Ne vedem la bar Apasule!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand: FELICITARI DAC MOTORS PENTRU O INTRUNIRE REUSITA!

 

As incerca sa emit o parere obiectiva cu plusuri si minusuri:

 

+ Locatia buna - desi in mijlocul lui iulie te frige soarele, cine voia sa stea la umbra chiar avea unde, cine voia sa faca baie+plaja iarasi avea unde. Deci numai carcaotasii ar putea spune ca nu era umbra. Eu nu m-am inghesuit cu nimeni sa stau la umbra intre 14 si 16 cand te capia soarele.

 

PLUS

 

+ Bude si curatenie

 

+ Paza si ordine, fara incidente

 

+ Concursuri si premii

 

+ Mancare si bautura -> IEFTIN SI BUN

 

+ Parcare si campare

 

+ MARELE PREMIU al tombolei

 

NEUTRU

 

- Drumul pana la locatie ar fi putut pune probleme, mie personal mi-a placut, ca am venit cu supermoto, dar nu cred ca toata lumea l-a apreciat

- Codurile de culori de pe bratari, de nu puteai sa te pisi nu-stiu-unde daca nu aveai bratara albastra. :(

 

MINUS

 

- Intortocheat traseul prin interiorul bazei. Destul de greoaie promovarea concursurilor, trebuia sa te inscrii la poarta ca sa partcipi la un concurs care avea loc in alta parte... cu doua beri la bord nimereai fix NU.

 

- Comertul cam slab. Ma asteptam la mai multi comercianti, totusi e intrunirea Capitalei.

 

- NU ERA BERE FARA ALCOOOOOL!!! :D

 

- Praful

 

- Vocea de la statie nu era blonda. :kali:

 

- Muzica. Imi place rock-ul, repet, chiar imi place si il ascult bucuros, DAR pot intelege ca sunt si motociclisti care nu sunt rockeri, prin alte parti se pune muzica de mai multe feluri, se organizeaza pavilioane separate pentru cei care vor sa asculte house, se face foc de tabara cu chitara pentru folkisti, dupa preferinte. Si nu impune aparitia unei a doua scene ci doar o organizare minutioasa si atenta ca sa nu se suprapuna sunetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti impaca toate gusturile - daca 80 % au fost multumiti - intrunirea a fost un succes .

@ Kumuya - vroiam sa te intreb de unde viziunea limitata asupra vitezistilor dar am vazut nick-ul tau si mi-a ajuns .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curat, frumos organizat, civilizat, muzica buna (am fost si amplasati unde trebuie :kali: ), mancarea foarte buna, bautura nu mai zic, baitele in rau au fost absolut geniale, mai ales intr-o sambata noapte si intr-o duminica dimineata. Cafea buna, tigari, atmosfera, prieteni, motoare (mentiune speciala pentru Mad Max :D ) . Ati facut o super treaba, felicitari, zau! La cat mai multe! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te suparasi? Dau o bere cu prima ocazie, sa-ti treaca. Pus ca berea ingrasa :D

 

...promisiuni, promisiuni...

 

 

:kali:

 

 

Fu tare frumos. Felicitari si la mai multe. Singurul regret....ca n-am apucat sa bag CBR-ul pe circuit :( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti impaca toate gusturile - daca 80 % au fost multumiti - intrunirea a fost un succes .

@ Kumuya - vroiam sa te intreb de unde viziunea limitata asupra vitezistilor dar am vazut nick-ul tau si mi-a ajuns .

 

si eu nu pot sa nu remarc avatarul tau :D

 

nu e limitata dar putini baieti pe vitezane si-au luat din pasiune restu's fitze, banbu, house parade & shit, am si prieteni pe vitezane dar nu le-au luat sa agate fuste pe bulevard sau sa o arda dubios cu ele .... pur si simplu pentru ca le plac aceste modele de motociclete ... fiecare cu pasiunea lui

 

si cam cei care comenteaza ca nu a fost si nu-sh ce muzica sunt pe speed :kali:

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se referea la mine.

 

AK_Raptor, cutitul ala e cutitul meu de "outdoors". Face de toate: sapa gropi pentru betele de cort, deschide conserve, taie surcele de aprins focul, taie friptane, sfori si toate cele ce-i trebuiesc unui "cortist". Daca te-a deranjat asa de tare faptul ca umblam cu un combat-knife la brau, puteai sa ma tragi de maneca si sa-mi spui. Te asigur ca-s o persoana rezonabila. Nu plec nicaieri cu cortul fara cutitul ala. Nu era pentru scandal. Am mai multa minte decat atat.

 

 

Cat despre organizatori beti, erau off-duty. N-a intrat nimeni in "post" beat.

Si eu port intotdeauna un cutit,desi nu combat-knife,ceva mai discret,nu-l folosesc aproape niciodata la nimic,ABSOLUT niciodata la scandal,totusi,daca plec din casa si l-am uitat,ma intorc sa-l iau chiar daca merg la cofetarie!Si...? Nu sant cu nimic mai nebun ca am si "pasarica" asta pe creier!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fu tare frumos. Felicitari si la mai multe. Singurul regret....ca n-am apucat sa bag CBR-ul pe circuit :kali: :D

De acord :hug:

 

Organizare foarte misto. Cine zice ca nu a fost misto, fie e carcotas fie nu stie sa se dixtreze :(

 

Se vede ca DACII si celelalte cluburi si-au dat silinta sa nu ne lipseasca absolut nimic. Cei ce au simtit vreo lipsa probabil sunt genu' care nu erau oricum multumiti nici la un hotel de 5 stele.

 

Cat despre cutite, nu le avea nime' pentur "actiune" erau strict pentru uz "casnic".

 

PS: mi-a placut asa mult incat abia astept urmatoarea intalnire! Pe cand se anunta? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai frumos moment a fost cand si-a luat mardeala manelistul ala :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super incantata mai ales pentru ca am avut ocazia datorita amabilitatii cuiva sa ma dau si eu un pic cu o caprita pe o movilita... :( :D :kali: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand: FELICITARI DAC MOTORS PENTRU O INTRUNIRE REUSITA!

 

As incerca sa emit o parere obiectiva cu plusuri si minusuri:

 

+ Locatia buna - desi in mijlocul lui iulie te frige soarele, cine voia sa stea la umbra chiar avea unde, cine voia sa faca baie+plaja iarasi avea unde. Deci numai carcaotasii ar putea spune ca nu era umbra. Eu nu m-am inghesuit cu nimeni sa stau la umbra intre 14 si 16 cand te capia soarele.

 

PLUS

 

+ Bude si curatenie

 

+ Paza si ordine, fara incidente

 

+ Concursuri si premii

 

+ Mancare si bautura -> IEFTIN SI BUN

 

+ Parcare si campare

 

+ MARELE PREMIU al tombolei

 

NEUTRU

 

- Drumul pana la locatie ar fi putut pune probleme, mie personal mi-a placut, ca am venit cu supermoto, dar nu cred ca toata lumea l-a apreciat

- Codurile de culori de pe bratari, de nu puteai sa te pisi nu-stiu-unde daca nu aveai bratara albastra. :(

 

MINUS

 

- Intortocheat traseul prin interiorul bazei. Destul de greoaie promovarea concursurilor, trebuia sa te inscrii la poarta ca sa partcipi la un concurs care avea loc in alta parte... cu doua beri la bord nimereai fix NU.

 

- Comertul cam slab. Ma asteptam la mai multi comercianti, totusi e intrunirea Capitalei.

 

- NU ERA BERE FARA ALCOOOOOL!!! :D

 

- Praful

 

- Vocea de la statie nu era blonda. :kali:

 

- Muzica. Imi place rock-ul, repet, chiar imi place si il ascult bucuros, DAR pot intelege ca sunt si motociclisti care nu sunt rockeri, prin alte parti se pune muzica de mai multe feluri, se organizeaza pavilioane separate pentru cei care vor sa asculte house, se face foc de tabara cu chitara pentru folkisti, dupa preferinte. Si nu impune aparitia unei a doua scene ci doar o organizare minutioasa si atenta ca sa nu se suprapuna sunetul.

 

Sunt in mare de acord cu ce ai spus mai sus, din punctul meu de vedere Dac Motors au facut o treaba excelenta si organizarea a fost peste asteptarile mele. Oricum a sa carcotesc si eu un pic:

- Mancarea nu a fost ieftina si buna, ci doar 4 feluri de fripturi pe care bazaiau mustele. Eu personal am ales carnati cu mustar ca astia erau prea condimentati si mustele preferau piept de pui si ceafa de porc, iar nevasta-mea a facut greva foamei pentru ca romanii nu sunt inca in stare sa-ti ofere 500g de rosii, castraveti, niste branza telemea, o maslina in varf si niste ceapa pe margine (pentru ceri care nu sufera ceapa, sa o separe usor), chestie numita la noi salata bulgareasca (la ei se numeste Shopska si e cam la toate carciumile prima pe lista) si care in Bulgaria costa tipic 3.5BGN (adica circa 6RON). La Ruse acum 2 sapatmani aveau pizza, salata, fripturi, un fel de mici pe care ei ii numesc chebabcic sau asa ceva si inca alte cateva feluri de mancare (sandwitch, etc).

- Bautura nu a fost OK pentru ca era un singur fel de bere cam tare si sucurile costau aproape dublu cat pe strada in Bucuresti, asa ca dupa 5PM am cumparat o tampenie de suc la 3.5RON cu care mi-am diluat 3 beri, dupa 7-8 am baut doar apa de la fantana si am plecat pe la 11:45 suparat ca nu exista bere fara alcool sau bere botezata de genul Becks Lemon;

- Din pacate la Ciolpani nu exista mai nimic betonat asa ca baietii cu vitezane nu au avut unde sa-si dea in petic. Nu am vitezana si nici nu intentionez sa-mi achizitionez una dar mi-ar fi placut sa-i vat pe altii cum le baraie pe un traseu betonat. Sigur acum nu poti sa le ai pe toate, si daca te duci la clubul de capre chiar si ajunsul cu vitezana la locul faptei poate fi o provocare pentru unii cu mai putina experienta.

- Praful a fost exasperant. A trebuit sa-mi curat motorul cel putin 10 minute ca farul nu mai batea de loc si saua arata ca solul lunar.

- Muzica a lipsit pana seara (la Ruse acum 2 saptamani au mers toata ziua din statie chetii gen AC&DC si alte bomfaiere de acumk 10-30 de ani);

- Dupa ce a inceput muzica, dupa parerea mea mai bine nu incepea. Am facut in clasele primare si in generala scoala de muzica, si pot sa spun ca unii din baietii aia racneau mare parte din timp fals (mi se pare ca aia de la Moldova - cred Nexus - au fost OK dar restul mi s-au parut cam varza sau cam beti).

- Politia Rutiera din Infov s-a implicat minimal (o masina la intersectie ca daca un motor intra aiurea si e pleznit de pe contra-sens sa fie pe faza si sa cheme repede salvarea) iar Politia Rutiera din Bucuresti nu s-a implicat deloc (rusine!).

- Pana cam cu o saptamana inainte de evneniment era acolo o tabla cu un baiat in albastru care zbura pe o capra albastra (o poza doar cu bustul pilotului si roata din fata) si o sageata langa care scria ca ai 2km pana la clubul de SuperMoto din Ciolpani numit nustiucum; acum in loc de asta era o prostie de reclama la masini Mitzibushu ca parca lumea vine la intrunire de moto ca sa-si cumpere masina.

 

Asa ca am si eu niste propuneri pentru editia urmatorare:

- Angajati o firma de catering din Bulgaria;

- Asigurati-va ca se va vinde si bere fara alcool pentru cei care vor sa plece seara acasa;

- Cei de la Dac Motors ar trebui sa faca niste lectii de muzica cu unii din cei care urmeaza sa cante acolo.

- Chemati pe DN1 politistii din Ruse sa faca ce trebuie la asa un eveniment. Acum doua saptamanai, dupa ce un bulgar zicea ca daca nu nimeresti locul te nimeresc ei credeam ca isi bate joc de noi, dar dupa ce mi-am pus un loc orientativ pe GPS dupa harta lor cand GPS-ul spunea ca mai am 100m pana sa virez la dreapta am vazut jaloane cu material reflectorizant, cel putin un echipaj de politie pe stanga si 6-9 politisti pe dreapta. Jaloanele separau banda 1 de banda 2 si politistii alungau toate masinile pe banda 2 si toate motocicletele pe banda 1 pe dupa jaloane ca sa nu ai cum sa ratezi evenimentul. Cand o sa vad si Politia Rutiera de la noi implicata asa intr-o intrunire moto? Si apopos, in Ruse sunt 3 cluburi si deci se fac 3 intruniri pe an...

- Daca aia de la politie nu vor sa se implice deloc, macar incercati sa-l dati jos pe Mitzibushu si puneti la loc tabla cu poligonul ca altfel sunt sanse mari ca lumea sa-si termine benzina din rezervor pana gaseste drumul ala (norocul meu e ca am trecut pe acolo cand inca nu era tampenia cu Mitzibushu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine a castigat, eram rupta de caldura si ma refugiasem in cort pe seara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un cuvant a fost ok, ce mi-a placut:

 

1. organizarea spatiului, loc de parcat motoare, loc de corturi, loc la mese fara sa urle muzica, scena separat etc, adica nu trebuia sa ma plimb printre corturi si motoare sa strabat zona si nici nu exista pericolul ca motorul sa fie lovit sau daramat

2. mancare ok, idee buna cu ciorba

3. mese destule si umbra

4. locatie cu diverse atractii: baita, circuit, paintball...

 

 

ce nu mi-a placut

 

1. continua proba de sunet pe scena, o formatie care a renuntat sa mai cante , se putea face un rabat si renunta la 'profi' ca sa distreze lumea ce astepta

2. au fost formatii mari care au batut sute de km pt intruniri, noi le aveam aproape...de ce oare nu le-am auzit?

3. bauturi calde si lipsa bere NA (totusi am vazut motoare facand naveta Bucuresti, au baut suc clocit? pt ca berea era singura chestie care era rece)

 

oricum,FELICITARI!!!! M-AM SIMTIT EXCELENT SI EU SI PITICUL!!! care a scos mandra ( pitica Inei) la plimbare pe ATV :(

 

poze de confirmare

 

ps: multumesc ca de fiecare data 'bonilor' adica bonelor masculine :kali: Nino s-a simtit in largul lui plimbat si rasfatat :D

post-1719-1215980415_thumb.jpg

post-1719-1215980430_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...