Sari la conținut

Un accident - Duci din Timisoara


MOTOBRAND
 Share

Postări Recomandate

Fratilor,

A dat pe ProTV la Stirile de la ora 13,00, un accident in urma caruia un motociclist, datorita vitezei excesive, a zburat de pe motocicleta shi a intrat cu capul in bordura!

In urma impactului motociclistul a decedat pe loc!!!

Care, ce stiti???

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tot la pro tv chiar acum au zis ca a prins o portiune de sosea uda.S-a dezechilibrat si a cazut.Cica l-ar fi vazut un martor vorbind la mobil.Foarte greu de crezut asa ceva.Avea un chopper da' n-am vazut ce model.R.I.P. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu. E incredibil ca ar fi putut sa vb la mobil in timp ce conducea "cu viteza mare" cum au zis ei pe straduta aia amarata si ingusta care mai mult era si uda. Nu prea cred. Totusi avea casca sau nu? Informatiile sunt f putine. In orice caz Dumnezeu sa-l ierte si sper sa nu mai vedem astfel de stiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

Din cate stiu eu ar fi trecut un tir pe langa el si l-ar fi dezechilibrat si ar fi cazut, cu capul sub rotile tirului, cele ale remorcii.A murit oe loc...

Este vorba de o Yamaha Virago 535 din cate am inteles...

Pe baiat nu-l cunosc dar stiam motorul din fata de la ROma...

 

Sincere condoleante familiei si prietenilor...

Inca sunt foarte trist...Daca s-a intamplat cum am auzit eu e .... :D nespus de trist!!!

 

 

seee YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au spus si mie prietenii aseara. Cica au si aratat imagini cu el, deci nu e o facatura. Ei mi-ai spus ca era un chopper, ca a alunecat si a ajuns sub tir.

 

Astia cu tir-urile sunt niste idioti, in general. Trec aproape de tine ca sa te sperie si se distreaza. Ar trebui sa fie mai "educati" fata de camionagii... :D

 

 

Chiar nu poate spune nimeni cine era?

 

RIP

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca asa e cum am auzit si eu.

Asta nu e moarte!!!SA te calce un tir...

Nu am cuvinte

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!!!

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Condoleante familiei si prietenilor, Dumnezeu sa-l odihneasca. :D

 

Ce am aflat de la ziaristi care la randul lor au aflat de la politie: s-a dezechilibrat si a dat cu capul de bordura. Se pare ca purta casca semisferica ('de chopperist'), dar din pacat casca a cedat.

 

Avea 25 de ani, nu era incepator - avusese un Simson, iar accidentul l-a avut cu noul lui motor - Yamaha Virago 250.

 

De TIR sau telefon nu se spune nimic.

 

Acesta este comunicatul politiei:

La data de 16.04.2005, la orele 10.20, pe strada Vasile Carlova din Timisoara, conducatorul moto S.CSABA de 25 ani, domiciliat in Timisoara, posesor al permisului de conducere categoriile A si B, din anul 1998, a condus motocicleta marca Yamaha, proprietate personala, dinpre strada Tigrului inspre strada Iosif Vulcan, iar in dreptul imobilului cu numarul 21, din cauza neatentiei in conducere, a lovit cu roata in bordura stanga, s-a dezechilibrat si a cazut pe partea carosabila.

In urma accidentului a rezultat decesul conducatorului motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :D :D :D

 

Din cate am auzit shi eu pe aici, se pare ca s-a dezechilibrat, a dat intr-o bordura shi a zburat in cap. Casca a cedat shi el a murit.. :laugh: Deocamdata nu se stiu mai multe, dar imediat ce voi afla ceva nou, am sa va anunt. Din cate am intzeles azi i se face autopsia shi vom avea motivul mortzii... Kestia ciudata este ca un shofer de TIR care cica a vazut faza, zicea ca tipul vorbea la telefon in mers, kestie destul de greu de crezut, avand in vedere ca pe langa faptul ca se deplasa, mai avea shi casca in cap.... in fine, sper sa pot sa va dau mai multe amanunte ceva mai tarziu.. :laugh:

 

Ride safe, DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ziar: http://www.expres.ro/vest/?news_id=184338

 

Motociclist mort

 

Versiune pentru tiparire

Editia de Vest

 

Luni, 18 Aprilie 2005

 

Un tinar a murit simbata dimineata dupa ce s-a rasturnat cu motocicleta pe strada Vasila Cirlova din Timisoara. Aflat la ghidonul unei Yamaha, C. Csaba, in virsta de 25 de ani, a lovit o bordura cu roata si s-a dezechilibrat. In urma impactului, motociclistul, si-a pierdut viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat...sa-i fie tarana usoara. :D

 

Cu o integrala poate ar mai fi trait :D Dragi choperisti, poate va aduceti aminte de el cand mai enumerati avantajele unui "braincap" (poti fuma, poti vorbi la telefon, arata bine, nu ti-e cald). Asta e reversul medaliei. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...