Sari la conținut

Mars Moto 12 Aprilie 2008, Ora 9, P-ta Constitutiei


Postări Recomandate

Intrebare: :angryfire: :angryfire: :baldy: :baldy:

 

Cine l-a remarcat pe barbosul acela mai in varsta, la volanul unui Opel Kadett Caravan (parca) care ne facea frenetic cu mana si cu un zambet cum rar mai vezi? :baldy: Stationa in coloana intre Arc si Pta. Charles De Gaulle, mai toti i-am raspuns facandu-i cu mana inapoi.

Foarte frumos, alti soferi claxonau nervosi insa el ne saluta cu cea mai mare bucurie :angryfire:

 

Rar mai vezi asa ceva, probabil era motorist de pe vremuri. Deh, golden memories :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intrebare: :angryfire: :angryfire: :baldy: :baldy:

 

Cine l-a remarcat pe barbosul acela mai in varsta, la volanul unui Opel Kadett Caravan (parca) care ne facea frenetic cu mana si cu un zambet cum rar mai vezi? :baldy: Stationa in coloana intre Arc si Pta. Charles De Gaulle, mai toti i-am raspuns facandu-i cu mana inapoi.

Foarte frumos, alti soferi claxonau nervosi insa el ne saluta cu cea mai mare bucurie :angryfire:

 

Rar mai vezi asa ceva, probabil era motorist de pe vremuri. Deh, golden memories :angryfire:

 

 

da l-am vazut si eu...l-am salutat inapoi..eram pe marginea coloanei...super de treaba tipu..chiar se vedea ca ii place.Zambea incontinuu. A iesit bestial mitingul...aproape ca in poza mai din urma...cu acei tipi in coloana.Felicitari! Sa ne vedem cu bine!

Editat de Fox32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: :angryfire: :angryfire: :baldy: :baldy:

 

Cine l-a remarcat pe barbosul acela mai in varsta, la volanul unui Opel Kadett Caravan (parca) care ne facea frenetic cu mana si cu un zambet cum rar mai vezi? :baldy: Stationa in coloana intre Arc si Pta. Charles De Gaulle, mai toti i-am raspuns facandu-i cu mana inapoi.

Foarte frumos, alti soferi claxonau nervosi insa el ne saluta cu cea mai mare bucurie :angryfire:

 

Rar mai vezi asa ceva, probabil era motorist de pe vremuri. Deh, golden memories :angryfire:

Si eu l-am vazut. Claxona si ne saluta cu mana :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe nu pot face, sper sa imi acceptati scuzele.

 

Evident ca poti face mai mult.Personal nu o sa-ti accept scuzele decat atunci cand o sa vad pe blogul tau un post cu ceea ce ai scris aici.

 

O.T : Foarte tare actiunea.Felicitari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si bineinteles - :

- pentru faptul ca la plecarea in coloana din Piata Constitutiei, multi au uitat inca de la iesire ideea de a merge pe banda 1, si s-a format acea gramada, dar bine macar ca nu a fost tot drumul asa.

- sper sa nu se supere nimeni, dar pt stiker e un mare minus...Un conservar care nu a vazut spotul antiaccidente, sau reportajele de la tv, sau pliantele...faptul ca vede pe motocicleta mea lipit un extraterestru cum ca "existam" e ca si cum i-as spune ca extraterestrii exista :angryfire: ...in fine, am sa il las lipit pe motor dar ca idee e cam aiurea...

 

 

Plecarea de la piata constitutiei asa trebuia sa se faca. Blocarea acelui bulevard a fost o decizie luata impreuna cu politia pentru a putea fi o coloana unitara.

Stiu ca idea cu extraterestrul pare cam aiurea la prima vedere dar va rog pe toti sa aveti incredere in AMR ca va face din acel simbol o imagine a acestei campanii si toata tara va afla ce inseamna. Peste cateva luni oricine va trebui sa afle ce inseamna acel extraterestru verde. Daca ne tin puterile si primim putin ajutor din partea comunitatii motociclistilor vom reusi sa facem ce ne-am propus. Daca vom esua macar vom putea sta cu fruntea sus ca noi am incercat sa deschidem un drum.

 

 

Deocamdata suntem foarte fericiti ca actiunea de sambata a iesit perfect. Impactul in presa a fist nesperat de bun. Motociclistii s-au comportat exemplar si ii felicit din toata inima.

Sincere felicitari si motociclistilor din orasele ce au ridicat acest eveniment la nivel national. Imi cer scuze ca nu am reusit sa spun la Tv numele fiecarui oras dar e greu sa enumeri 24 de orase fiindca timpul de emisie e limitat. Oricum au fost preluari din multe orase si ne bucuram ca efortul vostru a meritat din plin.

Le multumim celor care felicita AMR-ul si le trasmit ca meritul este al tuturor motociclistilor care au participat fie si numai cu sufletul la aceasta campanie.

Va anunt ca inca nu am terminat campania ci doar abea am inceput-o. Campania va continua permanent si va trebui sa fie prezenta la orice eveniment moto. Astfel as dori ca oricine organizeaza un eveniment vizibil sa anunte AMR-ul pentru a ne putea implica pe partea de campanie. Adica vom incerca sa furnizam materiale despre campanie. Oricine doreste sa se implice este rugat sa ia legatura cu AMR. Avem nevoie de sprijin oricat de mic este acesta.

Multumim tuturor celor care au purtat veste prtocalii multumim Dac Motors, multumim Gabi Balint, Cosmin Gusa, Cristina si Catalin Soloc, Catalin Heson, multumim brigazii de politie rutiera, Domnul Comisar sef Marian Motoc, comisar sef Stroescu seful departamentului de educate rutiera, agent Elena Stanciu care tinut sa fie alaturi de noi pe doua roti.

Tin sa il felicit special pe motociclistul Cosmin Coca din Baia Mare care desi nu a fost sprijinit de comunitatea locala a reusit sa treca orasul lui pe harta campaniei "motociclistii exista in trafic". A impartit singur 150 de fluturasi soferilor din orasul lui. Este cel mai frumos gest facut de un singur motociclist.

Bravo Cosmin Coca in mod sigur avem ce invata de la oameni ca tine. http://emaramures.ro/Stiri/Stire.aspx?NewsID=12406]Articolul despre motociclistul singuratic din Baia Mare.[/url]

In mod sigur am uitat sa felicit multi oameni care ne-au ajutat, ne-au incurajat si pe care speram ca nu i-am dezamagit si nu o vom face nici de acum in colo. Sper sa nu ca suparati dar in nebunia ultimelor zile a fost aproape imposibil sa va retin pe toti cei care ne-ati sprijinit. Va asigur ca imediat ce imi revine memoria voi mai multumi inca oadata fiindca sunteti niste oameni minunati.

Probabil in scurt timp vom demara din nou actiunea in licee si vom incerca sa extindem aceasta actiune tot la nivel national. Imediat ce vom face o schita a acestei actiuni va vom cere din nou ajutorul. Tinerii teribilisti au nevoie de putina indrumare din parte unor motociclisti cu experienta.

 

Felicitari inca o data tuturor celor ce au luat parte la acest eveniment. Si nu uitati ca doar impreuna suntem puternici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Targu-Mures userul BUFA 1974 a confectionat 1000 de fluturasi care au fost distribuiti soferilor ce treceau prin centrul orasului,de catre un grup de aproximativ 20 de motociclisti.

:finger:

In targu-Mures sunt insa mult mai multi motociclisti. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce s-au purtat banderolele pe bratul stang si nu pe cel drept pentru a le vedea pietonii ?

 

Pentru ca nu pietonii intra pe banda ta fara sa semnalizeze sau iti taie calea in intersectii .Dar benderola ,daca ai pastrat-o poti sa o porti pe mana dreapta daca iti place tie mai mult asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor! Consider ca a fost perfect. Ne-am miscat repede si nu am incurcat prea mult. Si ziua si ora au fost alese foarte bine.

 

O mentiune insa... daca aveti ocazia sa ii multumiti d-lui Cozmin Gusa sa ii transmiteti si lehamita noastra pentru ca si-a permis sa imparta fluturasi pentru campania electorala la mitingul nostru.

Pe mine unul m-a convis sambata ca nu este decat un alt politican care nu se da in laturi de la nimic. Rusine!

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost acolo si m-am simtit bine altaturi de ceilalti motociclisti.

 

nu am decat scuter, momentan, dar am participat pt ca si eu sunt participant la trafic.

 

am 2 banderole verzi una legata de oglinda scuter si una peo port pe bratzul strang. si am lipit pe stanga si abtipildul primit.

 

de acum o sa fiu prezent la fiecare mars.

 

a fost o placere sa rulez alaturi de atatia motociclisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

ca a fost bine

ca a fost rau

nu stiu daca este cineva in masura sa MASOARE

 

ca ne.am atins scopul

ca am incurcat circulatia

ca s.a mers prea incet

ca e prea verde extraterestrul

 

bla bla bla

 

oricine e liber sa.si spuna parerea

 

concluzia MEA

 

am fost "ceva" motociclisti stransi care au aratat ca este deja o "miscare de masa" ca EXISTAM

 

felicitari

celor care au depus munca si suflet

celor ce si.au rupt din timp si au venit

de ce nu ....POLITIEI "calare" care ne.a ajutat in mentinerea "carnatului" pe banda 1

 

INSA

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

multa M>U>I>E> :bigstar:

labagiului de la MAI

care ne filma din masina

iar cand a vazut ca ma uit insistent la el si mai am si camera a intins.o

 

"AMICE" .... DU.TE PE STADION SI FILMEAZA ACOLO CA POATE ITI IEI SI O "BRICHETA" IN FATA

 

politistul ZELOS pClmPWv8qfc

bSzetQIyiEY

2HT1zehHHHM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

multa M>U>I>E> :bigstar:

labagiului de la MAI

care ne filma din masina

iar cand a vazut ca ma uit insistent la el si mai am si camera a intins.o

 

"AMICE" .... DU.TE PE STADION SI FILMEAZA ACOLO CA POATE ITI IEI SI O "BRICHETA" IN FATA

 

La orice "adunare"(protest, mars, campanie) de oameni (ca-s ei motociclisti, taximetristi, etc) sunt de la Jandarmerie si Politie baieti veseli ce filmeaza... ca asa e ordinul de sus. Pe unii nu-i vezi ca-s discreti, altii o fac si ostentativ :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor! Consider ca a fost perfect. Ne-am miscat repede si nu am incurcat prea mult. Si ziua si ora au fost alese foarte bine.

 

O mentiune insa... daca aveti ocazia sa ii multumiti d-lui Cozmin Gusa sa ii transmiteti si lehamita noastra pentru ca si-a permis sa imparta fluturasi pentru campania electorala la mitingul nostru.

Pe mine unul m-a convis sambata ca nu este decat un alt politican care nu se da in laturi de la nimic. Rusine!

 

Ma bucur ca a iesit bine si meritul acestui succes a fost al tau si al tuturor celor care au particicpat.

In legatura cu fluturasii domnului Cosmin Gusa vreau sa va spun ca a intrebat daca poate face acest lucru la conferinta de presa pe care ne-a ajuta sa o organizam cu doua zile inainte de parada. Noi am fost de acord sa imparta ce fluturasi vrea el atata timp cat nu ne asociaza cu campania lui electorala iar el s-a tinut de cuvant. Adica a declarat raspicat presei ca doar sprijina miscarea motociclistilor si nu are nici o legatura politica decat ca este si el motociclist. Practic oricine putea sa imparta fluturasi in acel loc care de altfel era un loc public.

In piata constitutiei s-au impartit si fluturasi cu salonul moto de la Corbeanca iar noi nu eram acolo pentru a face reclama la acel eveniment. Prin asta nu suntem asociati cu Tariceanu. Sper. :finger:

Sper ca totusi nu a fost atat de deranjanta treaba cu fluturasii. Tin sa precizez ca eu nu sunt implicat politic si deci nu iau apararea nimanui. Il cunosc pe Cosmin Gusa deoarece am facut scoala moto impreuna cu dansul la raposatul Strajescu. Daca facem abstractie ca este politician este un tip OK care chiar doreste sa ne ajute. :moron: Evident ca orice politician nu se poate abtine sa nu incerce sa castige ceva capital politic din orice actiune. :peace: Probabil nu ar fi un bun politician daca nu ar incerca. :baldy:

Oricum prezenta lui si a celorlalte persoane publice ne-a ajutat enorm sa ne mediatizam evenimentul. Va rog sa ma credeti ca putem noi sa fim si si un milion de motociclisti, presa nu va cauta dect senzationalul.

De aceea efortul depus de personalitatile prezente la eveniment este de apreciat. Indiferent ca fiecare cauta si putina publicitate prin acest eveniment.

 

 

 

 

 

INSA

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

multa M>U>I>E> :bigstar:

labagiului de la MAI

care ne filma din masina

iar cand a vazut ca ma uit insistent la el si mai am si camera a intins.o

 

"AMICE" .... DU.TE PE STADION SI FILMEAZA ACOLO CA POATE ITI IEI SI O "BRICHETA" IN FATA

 

 

Nu va mai grabiti sa injurati politia fiindca nu de fiecare data urmareste sa ne faca ceva rau.

Agentul care ne filma este de la brigada de educatie rutiera. Il cunosc destul de bine fiidca a fost cu noi la aproape toate evenimentele si ne-a sprijinit in toate actiunile noastre. Agentul face parte din biroul de educatie rutiera si va folosi inregistrarile pentru a face diverse materilale educative. Va sigur ca nu vor falosi inregistrarile pentru alte scopuri. De altefel ar fi si ilegal. Dar cum birourile la ei sunt total separate puteti sa stati linistiti ca nu se complica ei sa va faca rautati. Am colaborat mult cu ei in ultimul timp si au ata de multa treaba incat nici nu cred ca vor avea timp sa vizioneze caseta decat daca vor avea nevoie de un material de acolo. In cazul in care se intampla ceva nasol cred ca totusi vizionau caseta sa vada ce si cum dar cum totul a mers perfect si nu trebuie sa faca rapoarte naspa caseta va ajunge in arhiva. Acelasi politist a filmat si la actiunile din licee si la conferinta de presa. Nu cred ca urmarea sa ne aresteze dupa conferinta de presa. :moto:

As avea rugamintea sa stregi injuriile aduse. Politistul respectiv are alta treaba decat sa dea amenzi. Nu neg ca sunt si politisti care fac abuzuri dar de data asta nu este cazul. Atat cel care filma cat si restul biroului educatie rutiera ne-au ajutat cu tot ce au putut. Cand de aceasta data prefectura nu a putut sa ne ajute cei de la educatie rutiera au tiparit cateva mii de fluturarsi pentru ca noi sa ii putem trimite in tara. Nu au fost multi fluturasi dar decat nimic tot a fost ceva. Noi am trimis in tara toti fluturasii pe care i-am primt de la poltie.

Am uitat in posturile precedente sa ii multumesc lui Dan Dobrescu pentru promptitudinea cu care ne-a sarit in ajutor pentru a mai tipari 5000 de fluturasi. Probail pe masura ce trece timpul imi voi aminti si alti oameni de mare valoare ce ne-au sprijinit si ne sprijina cu tot ce pot. Le multumesc inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

ca a fost bine

ca a fost rau

nu stiu daca este cineva in masura sa MASOARE

 

ca ne.am atins scopul

ca am incurcat circulatia

ca s.a mers prea incet

ca e prea verde extraterestrul

 

bla bla bla

 

oricine e liber sa.si spuna parerea

 

concluzia MEA

 

am fost "ceva" motociclisti stransi care au aratat ca este deja o "miscare de masa" ca EXISTAM

 

felicitari

celor care au depus munca si suflet

celor ce si.au rupt din timp si au venit

de ce nu ....POLITIEI "calare" care ne.a ajutat in mentinerea "carnatului" pe banda 1

 

INSA

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

multa M>U>I>E> :bigstar:

labagiului de la MAI

care ne filma din masina

iar cand a vazut ca ma uit insistent la el si mai am si camera a intins.o

 

"AMICE" .... DU.TE PE STADION SI FILMEAZA ACOLO CA POATE ITI IEI SI O "BRICHETA" IN FATA

 

politistul ZELOS pClmPWv8qfc

bSzetQIyiEY

2HT1zehHHHM

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai grabiti sa injurati politia fiindca nu de fiecare data urmareste sa ne faca ceva rau.

Agentul care ne filma este de la brigada de educatie rutiera. Il cunosc destul de bine fiidca a fost cu noi la aproape toate evenimentele si ne-a sprijinit in toate actiunile noastre. Agentul face parte din biroul de educatie rutiera si va folosi inregistrarile pentru a face diverse materilale educative. Va sigur ca nu vor falosi inregistrarile pentru alte scopuri. De altefel ar fi si ilegal. Dar cum birourile la ei sunt total separate puteti sa stati linistiti ca nu se complica ei sa va faca rautati. Am colaborat mult cu ei in ultimul timp si au ata de multa treaba incat nici nu cred ca vor avea timp sa vizioneze caseta decat daca vor avea nevoie de un material de acolo. In cazul in care se intampla ceva nasol cred ca totusi vizionau caseta sa vada ce si cum dar cum totul a mers perfect si nu trebuie sa faca rapoarte naspa caseta va ajunge in arhiva. Acelasi politist a filmat si la actiunile din licee si la conferinta de presa. Nu cred ca urmarea sa ne aresteze dupa conferinta de presa. :bigstar:

As avea rugamintea sa stregi injuriile aduse. Politistul respectiv are alta treaba decat sa dea amenzi. Nu neg ca sunt si politisti care fac abuzuri dar de data asta nu este cazul. Atat cel care filma cat si restul biroului educatie rutiera ne-au ajutat cu tot ce au putut. Cand de aceasta data prefectura nu a putut sa ne ajute cei de la educatie rutiera au tiparit cateva mii de fluturarsi pentru ca noi sa ii putem trimite in tara. Nu au fost multi fluturasi dar decat nimic tot a fost ceva. Noi am trimis in tara toti fluturasii pe care i-am primt de la poltie.

Am uitat in posturile precedente sa ii multumesc lui Dan Dobrescu pentru promptitudinea cu care ne-a sarit in ajutor pentru a mai tipari 5000 de fluturasi. Probail pe masura ce trece timpul imi voi aminti si alti oameni de mare valoare ce ne-au sprijinit si ne sprijina cu tot ce pot. Le multumesc inca o data.

 

 

sal man

 

nu ma cunosti ..... nu te cunosc

nu putem spune nimic unul despre altul

 

INSA

 

POLITIA NU FACE INREGISTRARI ....GRATUITE AMICE

IMAGINILE LUATE DE l.a.b.a.g.i.u.l DE MILITIAN NU FOR FI FOLOSITE IN SCOP "EDUCATIV"

 

ERAU IMAGINI SPECIALE DE INREGISTRAT PE BANDA NUMERELE SI MOTOCICLETELE

NU FILMEZI DIN SPATE UN CARD DE MOTOARE IN SCOP EDUCATIV

 

APRECIEZ GESTUL CELOR DE LA RUTIERA SI PE COLEGII NOSTRI MOTORIZATI DIN POLITIE

 

DAR REPET NENEA" FACE MUNCA DE "CULEGERE DE INFORMATII"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paranoia??

Eu pot sa spun ca am avut un moment de paranoia cand, pe Ana Ipatescu, un biker a depasit coloana pe banda a 3-a. M-am luat dupa el ca sa-l bag inapoi in coloana, dar la Hotel Minerva a dat semnal stanga. Saracul om avea drumul sau, nu avea legatura cu marsul.

 

@ianachim: la un eveniment public, in principiu, oricine are voie sa filmeze, in diverse scopuri. Televiziunile ca sa dea la stiri, tu ca sa pui pe forum, politia ca sa prinda infractori. Daca e sa exageram putin, scopul tau ar fi fost mai deranjant daca imi luam amanta la mars iar nevasta m-ar fi vazut pe forum cu ea pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are si omul dreptate....filma numerele din spate apoi le-a verificat sa vada daca toti cei de la mars erau cu numere valabile...si de ce nu flase...si eu am un numar prefernetial pastrat....:moron: dar nu-l folosesc...tot cu ala roshu umblu;) ink 20 de zile

 

Tu crezi ca daca vroia sa faca o actiune de urmarire vene imbracat in uniforma? Nu stiu cati din voi au vazut emisiunile Tv in care am fost impreuna cu politia. La fiecare emisiune politistul invitatat a incercat cat a putut sa ia partea motociclstilor. A incercat sa arate ca nu suntem golani si violatori. Cum am mai spus treba lui e alta adica sa faca pace intre noi si automobilisti. Sunt sigur ca exista si biroul de urmariri de numere dar este separat de biroul educatie rutiera. In politie nu e ca la firmele private unde ala de la IT face si grafica si reparatii sanitare ori mai stiu eu ce. Acolo e fix fiecare cu treaba lui. Si ca sa il pui sa faca altceva decat are el in fisa postului trebuie sa faci 10 mii de rapoarte si in general nu se face asa ceva. Ca deaia e bine sa muncesti la stat. Nu te pune nimeni sa faci ceva pa langa calificarea pe care o ai.

Acum cine vrea sa inteleaga bine cine nu isi varsa frustrarile pe cine nu trebuie.

Cei care ma cunosc stiu bine cat de nervos si suparat am fost cand mi-am luat amenda in Vama Veche ca nu aveam casca. Mergeam pe drumul de pamant cu 10 la ora si mi-am luatamenda pentru asta. Am injurat de m-am spart ca era un politist care a facut exces de zel. Apoi mi-am luat radar cu 62 Km/h. Am inebunit si atunci cat de ingusta era mintea acelui politai. Nu tin partea politiei atunci cand greseste dar de data asta nu este cazul sa devenim paranoici.

 

 

 

Eu pot sa spun ca am avut un moment de paranoia cand, pe Ana Ipatescu, un biker a depasit coloana pe banda a 3-a. M-am luat dupa el ca sa-l bag inapoi in coloana, dar la Hotel Minerva a dat semnal stanga. Saracul om avea drumul sau, nu avea legatura cu marsul.

 

@ianachim: la un eveniment public, in principiu, oricine are voie sa filmeze, in diverse scopuri. Televiziunile ca sa dea la stiri, tu ca sa pui pe forum, politia ca sa prinda infractori. Daca e sa exageram putin, scopul tau ar fi fost mai deranjant daca imi luam amanta la mars iar nevasta m-ar fi vazut pe forum cu ea pasager.

 

 

:bigstar: Trebuia sa il bagi in coloana Sorin. Muream de ras daca atunci cand ajungeam la arc venea unu si te lua la omor ca el se grabea sa ajunga la maternitate ca ii nastea sotia si tu il tineai bine in coloana sa nu fuga. :finger:

 

Sorin dar tu erai deja cu amanta. Erai calare pe ea de cand ai venit la miting. :peace: Nu e aia neagra pe care scrie Vulcan? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ma Serbane ca il stii si tu pe Barbu de la actiunile din licee. Si pe tine te-a filmat si nu esti inca arestat din pacate. :bigstar:

Daca vroia sa filmeze numere indoite vena cu un ecuson pe care scria OTV si fara uniforma. Se apuca sa ia interviuri si gasea pe unu care sa se laude ca a mers cu 200. :finger:

Daca era sa fie pe urmarire pana acum luau masuri. Ai vazut ca in Sibiu au fost actiuni ale politiei imediat dupa miting. Pana acum nu am auzit sa fie ceva special cu motociclistii in Bucuresti.

Din discutiile avute cu politia cei urmariti erau deja in baza de date cu filme cu tot. Nu se incurca polita sa faca urmari la un miting. E total aiurea.

Motoc a declarat la conferinta de presa ca pana acum 3 ani nu incuraja motociclistii fiindca ii cauzau prea mute probleme. Acum nu stie cum sa incurajeze cati mai multi sa merga pe doua roti ca sa mai reduca din ambuteiaje. Probabil ca politia nu ne iubeste nici acum prea mult dar intre doua rele... pana la urma suntem si noi folositori la fludizarea traficului. Eu cred ca au renuntat la ideea ca un motociclist bun este ala care are permisul suspendat. Isi dau si ei seama ca un motociclist fara permis este un taxi in plus pe sosea ori o sotie incepatoare la volan.

Eu nu sunt la prima dicutie cu seful politiei si am observat schimbarea. Pana acum cativa ani cand ajungeam la el primele cuvinte erau ca motociclistii sunt un pericol public. Acum chiar incearca sa ne ajute de unde pana acum nu era prea dispus sa ne sprijine.

Cand a fost accidentul din Chitila a trebuit sa vorbim cu presa iar politia ne-a recomandat sa nu fim prea duri in exprimari cu privire la viteza pe care o avea pustiul. Nu ca am fi avut noi interese sa spunem ca avea viteza mare dar intentia politiei era sa scoata motociclistii cat mai curati.

Nu sunt eu prea sigur ca ne iubesc politistii de nu mai pot dar asta este strategia politiei in acest moment. Adica sa incurajeze motociclismul.

Probabil ca atunci cand vom ajunge ca in tarile civilizate sa fim 10 motociclete si scutere la semafor se va schimba atitutinea. Deocamdata nu suntem noi cei vanati.

Evident ca daca sari peste cal rau de tot o furi. Dar daca esti cat de cat ok nu se ia nimeni de tine.

Poate ca sunt subiectiv fiindca pe mine m-a oprit politia pe motor de doua ori in 6 ani. Si nici eu nu sunt un sfant. Cred ca am mai multi Km pe trotuar decat pe sosea. In mersul printre masini sunt rege ca am ghidonul mai sus decat oglinzile masinilor. Am dat si eu blana pe unde am putut la tot ce am prins. Dar niciodat nu am facut-o demonstrativ in fata politistilor. Cand am luat radarul cu 130 in localitate am franat cat am putut. Deja ma vedeam fara pemis dar nici nu m-au bagat in seama. Am trecut mai departe linistit si m-am gandit ca forta e cu mine.

Cum spuneam poate ca sunt subiectiv dar eu nu simt ca ma urmareste politia sa imi numere ouale.

Spre sa nu ma insel dar asa vad eu lucrurile. Daca se schimba ceva o sa va anunt. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ma Serbane ca il stii si tu pe Barbu de la actiunile din licee. Si pe tine te-a filmat si nu esti inca arestat din pacate. :finger:

singurul politist de rutiera BARBU pe care mi-l aduc aminte e cel care mi-a luat carnetul asta toamna :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...