Sari la conținut

Am tavalit tarfele!


Don Leoncio
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca titlul v-a placut dar din pacate:

 

-plecare de la Arc in compania: Io+Elena, Ivan+Mowgli, Placebo+Navarro, Ipman, Zorro+Sebi

-directia: Maria acasa

-pe drum ne-am separat iar eu cu Ivan am ajuns in Piata Victoriei venind de pe una din stradutele de langa guvern

-cand sa fac stanga prin fata muzeului Antipa, ma inclin prea mult ( I greseala ) cu un cauciuc cam tocit pe spate ( II greseala ) pe linia continua vopsita frumos in relief cu vopsea cauciucata ( III si a mai naspa greseala!)

-NICI NU MI-AM DAT SEAMA CE S-A INTAMPLAT: o data am fost pe jos cu motorul, pe partea stanga, care se ducea invartindu-se cu scantei. :laugh:

-rezultate :laugh: : first bitch - genunchi umflat (destul de rau), palma stanga umflata, interior pulpa vanataie (cred ca va trebui sa ma barbieresc fiindca e prea senzibila zona); io - umflat pe o portiune de fo 10 cm la cativa centimetri sub soldul stang, glezna stanga umflata, cot polizat in ciuda gecii de pele, degete mana dreapta cam belite; second bitch: engine guard zburat, carena stanga zgariata

 

Potilistul din intersectie a venit intr-adevar alergand....sa ne spuna sa scoatem repede motocicleta pe trotuar fiindca trebuie sa treaca o coloana oficiala! :laugh:

Dupa cateva minute apare un tip, civil si incepe:

"Cine a fost pe motor?"

eu: "Eu"

Elena: "Eu"

Se duce chitit pe Elena:

"Sa-mi dati datele dvs?"

Elena: "Care, cum si de ce?"

El: "SUnt de la politie si am nevoie de daele dvs!"

Ea: "Pai si o legitimatie nu ai de politie?"

Ivan: "Da' de ce trebuie datele?"

El: "Accidentul a fost in fata unei coloane oficiale si eu am vazut TOT si am nevoie sa iau datele sa fac raport!" :ok:

Dupa alte 5 minute apare un politist motorizat care ne intreaba:

"Ati cazut pe vopsea?"

"Da"

"Tot pe aia am cazut si eu saptamana trecuta!"..... :ok:

 

Concluzie:

-chiar daca accidentul nu s-ar fi produs daca nu era cacatul ala de marcaj, accidentul a fost numai din vina mea fiindca trebuia sa analizez situatia si sa nu ma inclin de parca am cine stie ce supersport :D

 

Apreciez faptul ca pe langa Ivan, care era cu mine au mai oprit 2 motoare cu bikeri pe care nu-i cunoasteam :laugh:

 

So. Asta e. Speram sa nu ajung sa postez aici dar...noi sa fim sanatosi ca fierul se face. Sa ne vedem cu bine la Ploiesti! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala treaba, imi pare rau! :laugh: N-a scapat saraca Isaura de botez... (Chit ca asta-i mai degraba circumcizie...)

 

Insanatosire grabnica! :laugh:

 

 

P.S.Am o curiozitate: politaiul pandac s-a legitimat pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Civilului cu aere de SPP-ist trebuia sa-i zici sa se legitimeze, apoi sa vina cu pretentii. Iar daca si politaiul pe moto s-a plans de vopsea... nu mai zic nimic. Oricum, vanataile se duc rpd :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca botezul izaurei a fost atat de usor... sa speram ca asta va fi singurul topic despre tine si ea de aici...

 

pana la urma politistul ala idiot s-a lasat pagubas... oricum nu cerea cui trebe actele si mai si era prost (din cate mi s-a povestit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auch! Naspa bre! Bine ca a fost atat! Sa fie de botez si gata cu din astea!

 

BTW, cu "vapoarele" treaba sta un pic altfel, dupa cum am constatat si io saptamana trecuta cand mi-a taiat bou calea in intersectie si m-am infipt in frana (greseala mare, recunosc :laugh: ) si nu mi-am dat seama cand am ajuns pe jos. :laugh:

 

Iarna nu-i ca vara / Nici BMW-u ca Niprana! ... ca sa zic asa :D

 

Cheer up! :ok: (Bem de necaz la Ploiesti! :ok: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol. Bine ca voi sunteti intregi ca fiarele se repara. 'Tu-le mama lor cu marcajele kurului, ca de doua ori am boblat pe ele!!! :laugh: :laugh: :ok:

 

Hai sa ne vedem sanatosi la Ploiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI FRATZILOR! MA SPERIATZI ,BRE, CU VOPSEAUA AIA.

E AL NU SHTIU CATELEA ACCIDENT,IN CARE SE INVOCA NENOROCITA AIA DE VOPSEA.

[EU AM AVUT OCAZIA SA CAD DE LA CEVA PRAF SAU NISIP, SAU CE O FOST,CHIAR CAND AM ACCELERAT LA IESHIREA DINTR-O CURBA (ERAM SHI CU UN cacao DE IJ),DAR AM AVUT NOROC CU A DOUA CASCA,CARE ERA PRINSA,PE CENTURA MEDIANA DE PE

SHA, AM RAMAS SUB MOTOR, CA NU AVEAM VITEZA IN ORASH (SUB 20-30KMH)]

 

VA ROG SA-MI SCUZATZI PARANTEZA GEN "HOP SHI EU"(ATITUDINE EGOISTA)!

VAZAND CE PAGUBE AU AVUT CAVALERUL CU A SA DOMNITZA,+ SCLAVA,M-AM CUTREMURAT UN PIC,MAI ALES C-AM INTZELES,CA A PARTICIPAT LA MULTE BATALI DE-A LUNGUL ISTORIEI, BRAVUL NOSTRU CALARETZ,IN COMPARATZIE CU MINE,UN BIET "SCUTIER".

 

HAI!NU-I NIMIC.CAPUL SUS SHI OCHII LA DRUM.BINE CA N-AU FOST OASE RUPTE,

SHI NICI "TARFELE" VIOLATE ,CA F..TUTE ...

 

CON RESPECTO, DON LEONCIO! (SANCHO PANZA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma enerveaza ca merg acum ca Robocop dar, din fericire, Elena-Genunchi-Dublu se simte ok.

In privinta pandarului ZBB-ist, da, mi se pare ca s-a legitimat pana la urma nu prea eram atent la discutie.

Slava Domnului pentru engine-guard-ul care si-a dat viata pentru carenele mele!

(mai pe seara ma duc la Kombat sa puem engine-guardul la loc!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptiu .. luna asta a fost de coma. O mare parte dintre prieteni au cazut :laugh:

 

CE SE INTAMPLA?

 

Lasa DonLeoncio ca pielea si motorul se refac. Dar prostia lu' SPPistu nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Leoncio, poate ca nu ai udat-o pe Isaura destul :ok:

 

Sanatate si refacere rapida Elenei, ca tu oricum nu crapi la constitutia ta "fragila" :D Si oricum erai "de vina" :ok:

 

Acuma, lasand gluma la o parte, bine ca ati scapat fara complicatii, Isaura n-are ce sa pateasca de la atata fleac, numai cosmetica... si, DA, vopseaua ,mai ales daca e uda, aluneca ca dreq. Am si eu o amintire de acum 2 ani cu jawa cand dupa o frana cu fata pe ploaie pe Victoriei urmatorul cadru surprins a fost: eu in c.ur in mijlocul strazii si motorul care aluneca sanie pe o parte in directia unui taximetrist ingrozit. :laugh:

 

Grija mare in continuare...

 

P.S. Sunt curios cu cati oameni ai ridicat autobuzul de jos? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca sunteti sanatosi! Ce bine ca ai ditamai bestia :ok: Ma indoiesc ca s-a suparat pentru tavaleala asta :laugh: Acu vezi ca nu-i nepran, alea sunt nesimtite. Isaura insa s-ar putea sa se supere pe viitor :ok: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caramida zburatoare a cazut. Traiasca caramida.

 

In una din cele doua reviste de motociclism (le shtitzi care) a fost un interviu cu sheful politziei nushtiucum circulatzie al bla bla bla. In fine, reporterul l-a intrebat: dom'e marcajele astea sunt alunecoase shi fac rau la sanatatea motociclishtilor, cad ca mushtele (citez din memoria mea varza). La care domnu' politzist a zis ceva de genul:

"motociclishti sa meagra incet shi asha nu o sa cada" - :laugh: bai, ma leshi. Ce k.k.t. de dialog putem sa avem cu ei cand dau un astfel de raspuns.

 

Leoncio, multa sanatate tzie shi prietenei tale pentru ca motorul nu prea avea nimic. A trebuit sa ma uit atent sa vad unde este zgariata carena. Frate, bun este "creshbaru'".

 

:laugh:

 

PS: se pare ca unii au ramas cu mai multe sechele decat tine. Ieri de la maria am plecat cu Lt. Navaro pe spate. In timp ce mergea (60 Km/h) zice:

"Ai grija la marcaje" :ok: ii intrase morcovu'.

 

Oricum cu totzii sa avem grija la aceste patinoare pe shosea mai ales cand mai uda shi shoseaua :ok: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte ce mi-a raspuns la intrebare.. Oficial, daca se merge in conformitate cu legea nu exista nici un risc.. Asta e ideea.

Bullshit, si eu era sa mi-o fur de mai multe ori si mergeam pana in 50.

Dar ce sa-i faci, n-or sa le schimbe si nici sa recunoasca faptul ca si de-ai lor au cazut din cauza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

metre, însănătoşire grabnică, adică oricum ne împachetăm la ploieşti, ce mama dreq, sănătate elenei_infractoare... care vorba aia, e ucigaş plătit, are şi moacă, taman de aia a luat+o SPP+istu' pe ea la întrebări, că pe tine te'a văzut mieluşel blând.

 

trăiască crash bar'urile.

 

hai noroc şi să ne vedem mâine sănătoşi şi cu chef de bere... :laugh:

 

numa bine metre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maxima sanatate la toata lumea.

Coane nu te recunosc eu ma tavaleam pe jos si-l lasam pe garcea sa se lupte cu motorul si ceream si ambulanta sau daca se putea ca tot era in drum sa ma duca coloana oficiala . :ok: :D :ok: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...