Sari la conținut

Popa Prostu'


grumpy
 Share

Postări Recomandate

Eram in 232 pe la aparatori cand am vazut din autobuz un motor facut muci si pe cineva schiopatand. Am coborat la prima statie si m-am intors, rugandu-ma ca cel care schiopata sa nu fie pasager, ceva, iar motociclistul sa fie deja luat de salvare, caci la cuma arata motocicleta, numai ganduri negre imi treceau prin cap... Am ajuns la locul accidentului si el era intr-adevar motociclistul. Constient si coerent (cat de mult se poate intr-un asemenea moment) mi-a povestit cum i-a sarit popa cu Opelul in fata si cum a zburat peste masina. Il durea bazinul si partea de sus a piciorului drept, "mici" zgarieturi pe maini si o mica umflatura la frunte. Lumea stransa deja isi dadea cu parerea ca avea 150-200km/h... In realitate nu a avut mai mult de 60km/h (cele mai mari estimari). Ideea a fost ca popa, a incercat sa treaca de un damb (din cele sapate pentru a baga tevile pentru irigarea noilor covoare de gazon), nu a reusit si a bagat piciorul in acceleratie mai tare fara sa se mai asigure. Ceea ce l-a salvat la propriu pe motociclist a fost inspiratia sa de a se ridica in scarite in momentul in care si-a dat seama ca nu mai poate evita impactul! Daca nu o facea, nu mai zbura peste masina si se oprea direct pe locul din dreapta popii... In salvare ( care a trecut de locul accidentului si a stat vreo 3 minute la o statie de ratb mai departe, pana sa se intoarca...) doctorul l-a intrebat daca i s-a taiat filmul, iar el a spus ca nu, povestind cu lux de amanunte cum a vazut plafonul masinii, in timp ce era cu capul in jos, si razand... La un moment dat politistul ne-a alungat de langa salvare pentru ca el vorbea cu noi si nu prea il baga in seama pe doctor :peace:)... Din cate am inteles, pe urma, el nu a patit nimic care sa necesite reparatii. In schimb, mobra, e praf! Cadru rupt (ciupit zdravan in dreapta), capac motor polisat pana la gaura, furca muci, carene nu mai zic... In fine, bine ca nu a patit mare lucru, stiu ca fierul se indreapta, dar dupa ce vezi ca nu ai nimic, primul lucru pe care il faci e sa te uiti la motor, sa vezi daca te mai poti da cu el... Si daca vezi asa ceva, te cam doare sufletul...

 

 

Ca un P.S. Era sa-l bat pe un "spectator" care ne-a facut pe toti motociclistii "bolnavi psihic" si "drogati", dar era politia acolo (politie care, culmea!, a inceput sa tipe la individul in cauza, replicandu-i ca drogat e el, ca e beat :finger:)... Pe langa faptul ca a spus ca ne-ar calca pe toti cu un trailer, s-a laudat in gura mare, jurandu-se pe cruce, ca a aruncat, din masina, cu inghetata dupa un motociclist care a cazut din cauza asta... Daca se stie cineva in situatia asta, sa-mi dea PM caci stiu cum sa dam de el :moron: :bigstar:

 

 

 

post-17394-1208853056_thumb.jpgpost-17394-1208853085_thumb.jpg

post-17394-1208853108_thumb.jpgpost-17394-1208853130_thumb.jpg

post-17394-1208853152_thumb.jpgpost-17394-1208853161_thumb.jpg

post-17394-1208853179_thumb.jpgpost-17394-1208853196_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in 232 pe la aparatori cand am vazut din autobuz un motor facut muci si pe cineva schiopatand. Am coborat la prima statie si m-am intors, rugandu-ma ca cel care schiopata sa nu fie pasager, ceva, iar motociclistul sa fie deja luat de salvare, caci la cuma arata motocicleta, numai ganduri negre imi treceau prin cap... Am ajuns la locul accidentului si el era intr-adevar motociclistul. Constient si coerent (cat de mult se poate intr-un asemenea moment) mi-a povestit cum i-a sarit popa cu Opelul in fata si cum a zburat peste masina. Il durea bazinul si partea de sus a piciorului drept, "mici" zgarieturi pe maini si o mica umflatura la frunte. Lumea stransa deja isi dadea cu parerea ca avea 150-200km/h... In realitate nu a avut mai mult de 60km/h (cele mai mari estimari). Ideea a fost ca popa, a incercat sa treaca de un damb (din cele sapate pentru a baga tevile pentru irigarea noilor covoare de gazon), nu a reusit si a bagat piciorul in acceleratie mai tare fara sa se mai asigure. Ceea ce l-a salvat la propriu pe motociclist a fost inspiratia sa de a se ridica in scarite in momentul in care si-a dat seama ca nu mai poate evita impactul! Daca nu o facea, nu mai zbura peste masina si se oprea direct pe locul din dreapta popii... In salvare ( care a trecut de locul accidentului si a stat vreo 3 minute la o statie de ratb mai departe, pana sa se intoarca...) doctorul l-a intrebat daca i s-a taiat filmul, iar el a spus ca nu, povestind cu lux de amanunte cum a vazut plafonul masinii, in timp ce era cu capul in jos, si razand... La un moment dat politistul ne-a alungat de langa salvare pentru ca el vorbea cu noi si nu prea il baga in seama pe doctor :peace:)... Din cate am inteles, pe urma, el nu a patit nimic care sa necesite reparatii. In schimb, mobra, e praf! Cadru rupt (ciupit zdravan in dreapta), capac motor polisat pana la gaura, furca muci, carene nu mai zic... In fine, bine ca nu a patit mare lucru, stiu ca fierul se indreapta, dar dupa ce vezi ca nu ai nimic, primul lucru pe care il faci e sa te uiti la motor, sa vezi daca te mai poti da cu el... Si daca vezi asa ceva, te cam doare sufletul...

 

 

Ca un P.S. Era sa-l bat pe un "spectator" care ne-a facut pe toti motociclistii "bolnavi psihic" si "drogati", dar era politia acolo (politie care, culmea!, a inceput sa tipe la individul in cauza, replicandu-i ca drogat e el, ca e beat :finger:)... Pe langa faptul ca a spus ca ne-ar calca pe toti cu un trailer, s-a laudat in gura mare, jurandu-se pe cruce, ca a aruncat, din masina, cu inghetata dupa un motociclist care a cazut din cauza asta... Daca se stie cineva in situatia asta, sa-mi dea PM caci stiu cum sa dam de el :moron: :bigstar:

 

 

Deja nu pot sa ma mai abtin !! Daca stii de unde sa-l mai iei pe dobitocul ala cu faza cu inghetata, zi-mi si mie, ca vin si eu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff bafta la despagubire ... cat despre "bolnavi psihici" si "drogati " , scuza`mi ironia ...pe motor scria death .... bine ca nu a zis "satanist" :bigstar: probabil tzaranu nu stia engl ....anyway la faza cu inghetatza sper sa fi fost o gluma :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff bafta la despagubire ... cat despre "bolnavi psihici" si "drogati " , scuza`mi ironia ...pe motor scria death .... bine ca nu a zis "satanist" :bigstar: probabil tzaranu nu stia engl ....anyway la faza cu inghetatza sper sa fi fost o gluma :finger:

 

Nu era o gluma la faza cu inghetata. Tipul era un prieten de-al parintelui, chemat sa ajute (cu ce nu stiu, ca popa a recunoscut ca a fost vina lui...) si se jura pe cruce si ii spunea parintelui "Stiti ca nu ma jur pe cruce daca mint."...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa fii prea prost sa cazi de pe moto daca iti arunca unu o inghetata in cap. si care e ala prost sa arunce o inghetata, suntem in romania, ce pana mea. in era mea de bicicleala, am primit in cap cutii de suc de la mec, bulgari de pamant si chiar si o varza. suntem intr-un teritoriu locuit de babuini si nimic nu ma mai mira.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa fii prea prost sa cazi de pe moto daca iti arunca unu o inghetata in cap. si care e ala prost sa arunce o inghetata, suntem in romania, ce pana mea. in era mea de bicicleala, am primit in cap cutii de suc de la mec, bulgari de pamant si chiar si o varza. suntem intr-un teritoriu locuit de babuini si nimic nu ma mai mira.

 

nu tre' sa fii prost, te poti speria...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era o gluma la faza cu inghetata. Tipul era un prieten de-al parintelui, chemat sa ajute (cu ce nu stiu, ca popa a recunoscut ca a fost vina lui...) si se jura pe cruce si ii spunea parintelui "Stiti ca nu ma jur pe cruce daca mint."...

 

chiar daca nu e bine ...dar ar trebuii facuta o vizita vanzatorului de inghetatza..sa vada atunci cat de drogati si dereglati psihici suntem :bigstar: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:whip: ;) acum mai nou trebuie sa te feresti de inghetate sa nu cazi...gropile nu mai sunt la moda. si oricum nu prea vad cum poti sa cazi de la o inghetata :D

Eu era sa cad de la un manelist nesimtit care a scuipat pe geam direct pe viziera mea ... o ditai flegma . Noroc ca viziera era inchisa complet dar m-a umplut de scarba ... Eram in depasire si aveam viteza cam de 2 ori cat a lui ... adica vre-o 60 , initial m-am speriat si am franat violent cu fatza nestiind ce s-a intamplat de s-a albit viziera. Am oprit , l-am asteptat si am inceput sa-mi bag si sa-mi scot ... l-a care el ... NEASTEPTAT .. si-a cerut scuze . M-am inmuiat imediat si mi-am vazut de drum iar acum cand ma gandesc chiar ma amuza faza ... seamana cu o reclama vazuta mai demult in care l-am identificat pe manelist cu personaju. :-) . "Cunoscatorii stie despre ce vorbesc " :-) Banuiesc ca poti sa cazi si de la o inghetata primita pe viziera dupa modelul asta .... oricum daca a facut-o intentionat trebuie calcat in picioare. Manelaru' de mai sus si-a cerut scuze si era f. contrariat ca-l injuram si nici macar nu stia de ce pana nu i-am aratat medalia care mi-o pusese pe frunte dar daca nu ma lamuream ca a fost involuntar ii bagam vre-o 2-3 pumni pe geamul deschis ca sa aibe motiv sa scuipe ... sange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
bafta cu reparatiile la mobra !

 

p.s. cam pesimist scrisu ala cu 'death' de pe motor...si chiar numaru :lol:)

 

 

:blink: porecla aia o are de cand era copil si a avut grija pe undeva prin deserturile lumi :bigstar: sa o pastreze

 

Eram in 232 pe la aparatori cand am vazut din autobuz un motor facut muci si pe cineva schiopatand. Am coborat la prima statie si m-am intors, rugandu-ma ca cel care schiopata sa nu fie pasager, ceva, iar motociclistul sa fie deja luat de salvare, caci la cuma arata motocicleta, numai ganduri negre imi treceau prin cap... Am ajuns la locul accidentului si el era intr-adevar motociclistul. Constient si coerent (cat de mult se poate intr-un asemenea moment) mi-a povestit cum i-a sarit popa cu Opelul in fata si cum a zburat peste masina. Il durea bazinul si partea de sus a piciorului drept, "mici" zgarieturi pe maini si o mica umflatura la frunte. Lumea stransa deja isi dadea cu parerea ca avea 150-200km/h... In realitate nu a avut mai mult de 60km/h (cele mai mari estimari). Ideea a fost ca popa, a incercat sa treaca de un damb (din cele sapate pentru a baga tevile pentru irigarea noilor covoare de gazon), nu a reusit si a bagat piciorul in acceleratie mai tare fara sa se mai asigure. Ceea ce l-a salvat la propriu pe motociclist a fost inspiratia sa de a se ridica in scarite in momentul in care si-a dat seama ca nu mai poate evita impactul! Daca nu o facea, nu mai zbura peste masina si se oprea direct pe locul din dreapta popii... In salvare ( care a trecut de locul accidentului si a stat vreo 3 minute la o statie de ratb mai departe, pana sa se intoarca...) doctorul l-a intrebat daca i s-a taiat filmul, iar el a spus ca nu, povestind cu lux de amanunte cum a vazut plafonul masinii, in timp ce era cu capul in jos, si razand... La un moment dat politistul ne-a alungat de langa salvare pentru ca el vorbea cu noi si nu prea il baga in seama pe doctor :D)... Din cate am inteles, pe urma, el nu a patit nimic care sa necesite reparatii. In schimb, mobra, e praf! Cadru rupt (ciupit zdravan in dreapta), capac motor polisat pana la gaura, furca muci, carene nu mai zic... In fine, bine ca nu a patit mare lucru, stiu ca fierul se indreapta, dar dupa ce vezi ca nu ai nimic, primul lucru pe care il faci e sa te uiti la motor, sa vezi daca te mai poti da cu el... Si daca vezi asa ceva, te cam doare sufletul...

 

 

Ca un P.S. Era sa-l bat pe un "spectator" care ne-a facut pe toti motociclistii "bolnavi psihic" si "drogati", dar era politia acolo (politie care, culmea!, a inceput sa tipe la individul in cauza, replicandu-i ca drogat e el, ca e beat :laugh:)... Pe langa faptul ca a spus ca ne-ar calca pe toti cu un trailer, s-a laudat in gura mare, jurandu-se pe cruce, ca a aruncat, din masina, cu inghetata dupa un motociclist care a cazut din cauza asta... Daca se stie cineva in situatia asta, sa-mi dea PM caci stiu cum sa dam de el :) :)

 

 

 

post-17394-1208853056_thumb.jpgpost-17394-1208853085_thumb.jpg

post-17394-1208853108_thumb.jpgpost-17394-1208853130_thumb.jpg

post-17394-1208853152_thumb.jpgpost-17394-1208853161_thumb.jpg

post-17394-1208853179_thumb.jpgpost-17394-1208853196_thumb.jpg

 

 

man mersi ca ai fost acolo pt el. am patit si io ceva de genu acum amandoua mobre stau la mine in fata usi (si a mea) inebunesc cand le vad in halu asta. M-AM JURAT CA DACA SE MAI INDAMPLA OTATA ASTA NU MAI EVIT NU MAI FRANEZ GAZ MAXIM SI PESTE EI IN CONSERVA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca acel ajutor al Domnului care arunca ca un babuin cu onghetată in motociclisti ar trebui dus la Tanacu la preotul Corogeanu la o exorcizare. Daca nu, atunci lasati adresa lui , ca ma duc eu sa il sfintesc cu niste aghiazma dintr-o baterie care are prin formula chimica in afara de H2O si anionul SO4. Morții mamii lui , ca am intalnit o groaza de bolnavi psihici de astia care au impresia ca lumea merge rau din cauza unor anumite categorii, ca motociclistii, rockerii, etc. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Ma mira unii dintre voi ! In loc sa fim uniti sa tinem unii la altii ne purtam indiferenti ! Putea fi oricine in locul celui in cauza . Cum va simteati atunci a ? Cand o sa imi iau motor formez o brigada de 200 de oameni competenti si ii inarmez pana in dintii cu pietre sticle si rosii ! si daca mai comenteaza unu mergem toti dupa el si aruncam dupa el cu ce avem ! Dumnezeii masii de treaba.

 

Si mai ironic repet spusele celorlalti , cum ma sa ai lipit abtipild cu DEATH pe motor si nr de inmatriculare DED , incredibila intamplarea , iar pagubele....groapa de fier vechi ,spargi pusculita sau mai strangi din fund cateva luni si strangi bani si una noua .

DEMENTULE care esti bine ca ai scapat viu . Dai o bere la toti de pe forum cu prima ocazie !

Editat de MikeMonster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Ma mira unii dintre voi ! In loc sa fim uniti sa tinem unii la altii ne purtam indiferenti ! Putea fi oricine in locul celui in cauza . Cum va simteati atunci a ? Cand o sa imi iau motor formez o brigada de 200 de oameni competenti si ii inarmez pana in dintii cu pietre sticle si rosii ! si daca mai comenteaza unu mergem toti dupa el si aruncam dupa el cu ce avem ! Dumnezeii masii de treaba.

 

Si mai ironic repet spusele celorlalti , cum ma sa ai lipit abtipild cu DEATH pe motor si nr de inmatriculare DED , incredibila intamplarea , iar pagubele....groapa de fier vechi ,spargi pusculita sau mai strangi din fund cateva luni si strangi bani si una noua .

DEMENTULE care esti bine ca ai scapat viu . Dai o bere la toti de pe forum cu prima ocazie !

 

Brigada? Sa fim seriosi... :blink: Incredibil e sa ai accident de doua ori in aceeasi zona, dar nu ma vad strangand brigada cu sticle si rosii pentru a "educa" betivii si blondele imbecile de la volan. Vorba ceea, n-ai cine, dom'le, n-ai cu cine... :laugh: Asta cu unitatea este valabila in anumite circumstante doar. Ideal este sa te poti baza pe fortele proprii, trebuie doar sa fii suficient de "vulpoi" incat sa-ti joci cartile cum trebuie. Faptul ca-i arzi tu una nu te ajuta, chiar iti scade sansele sa iti recuperezi pagubele de la el. Desi si-ar merita-o cu varf si indesat... :)

 

Si acum specifica, toti de pe forum adica userii activi sau si cei inactivi? Eu prefer Beck's ... :bigstar:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: :laugh: acum mai nou trebuie sa te feresti de inghetate sa nu cazi...gropile nu mai sunt la moda. si oricum nu prea vad cum poti sa cazi de la o inghetata :)

 

Naspa, inseamna ca nu mai e de ajuns sa faci ca girofarul, ca ala se invarte doar pe orizontala, acum trebuie si pe verticala.

 

P.S. nu stiu daca ruptul oglinzilor e suficient sa ne racorim dupa o faza facuta de un conservar prost... eu tot astept legile allea in care sa ceri despagubiri morale.... la fel astept ziua in care cineva da in judecata primaria fiindca a alunecat pe un marcaj alunecos sau pe stropeala de-aia su solutie vascoasa, si primeste bani de benzina pentru toata viata.

 

:bigstar: Ma mira unii dintre voi ! In loc sa fim uniti sa tinem unii la altii ne purtam indiferenti ! Putea fi oricine in locul celui in cauza . Cum va simteati atunci a ? Cand o sa imi iau motor formez o brigada de 200 de oameni competenti si ii inarmez pana in dintii cu pietre sticle si rosii ! si daca mai comenteaza unu mergem toti dupa el si aruncam dupa el cu ce avem ! Dumnezeii masii de treaba.

 

 

LOOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da unde te crezi mai baiete ??? in SUA ??? numai acolo se dau aia in judecata pt toate nebuniile ... ma rog tu ai dreptate aici ... faza cu udatul strazilor in esenta are scopul ei dar nu trebuie udate strazile cu apa de Dambovita .... oricum eu iti urez asteptare placuta ... daca ai vreo 20 .. 21 de ani exista posibilitatea sa apuci acele vremuri ... eu unu insa nu cred ca voi apuca

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..dar nu trebuie udate strazile cu apa de Dambovita ....

propun sa se ude doar cu apa distilata, pentru a nu dauna asfaltului si nici echilibrului baicărilor.

daca nu e posibil, merge si cu apa minerala plata. :)

 

ontopic, omul a avut bulan exagerat, a avut reflexe bune. daca se cotzopenea de ghidon se spovedea pe sub sutana popii intrand pe geam.. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...