Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Daaa... uite d'aia nu mai ploua si cu ce teama o sa ma sui pe mobra data viitoare mancatziash... valeu! Usurel asa, sa nu o frang, ca am 100 kg. Iar la bumperele de viteza cred ca o sa ma dau jos si o sa o imping de acum :laugh:

 

 

 

Ai innebunit ? Vstrom ? Cele mai proaste ! Vinde-l cat mai poti. Ia uite cum li se rupe cadrul. Si modelul se produce inca din 2002, nu din anul curent !! Nu stiu cum poti merge cu asa ceva...

(PS - sper ca se subantelege ca glumesc :) )

I-am pus niste Super Glue , reteta speciala garantata de Suzuki si de atunci nu mai am probleme, ba chiar Suzuki mi-a prelungit full-garantia cu inca 10 ani , inclusiv la cadere din elicopter. :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca ai fi fost din bucuresti sau zona ti as fi spus RUSINE ca nu stii muntii asa te iert ca nu esti din zona

este drumul spre varful OMU

2003 - 2005 yamaha

 

si sunt mai ON TOPIC decat altii care nici macar nu au acut un drive test cu ORICE BMW .... da sunt in MARE masura sa comenteze

 

 

CEA MAI BUNA PUPATURA IN COUR. e aia care ti o faci singur.....

Merci!

Eu am fost doar pana la Babele cu moto, mai departe nu am ajuns.

 

PS

Sper ca am fost inteles cum trebuie, adica doar intrebarea mea era OFF TOPIC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAPONE man

ai intrat in gura LUPILOR cu noua jucarie

 

Da, m-a mancat in c.ur sa-mi iau bemveu. Chiar imi placea foarte mult, dar deja ma gandesc serios sa il vand... NOT ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CEA MAI BUNA PUPATURA IN COUR. e aia care ti o faci singur.....

 

 

:pics:

 

super..cel mai fain post vazut in ultimul timp!!

 

Daca stau bine sa ma gandesc mie mi-a placut GS 1200 cu toate partile bune si rele si ar fii o varianta daca ma pictisesc de Africana...dar mi-as lua un model cat mai simplu fara ABS,ESA,.e.t.c..gol golut...100cp si 204 kg.. super motocicleta...!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2014 BMW R1200GS Adventure Walkaround

 

Se plimba nenea ala cu camera pe langa motor ca ursu pe langa miere si se vad toate jucariile. Mie ce imi place ca design(si e valabil pentru toate GS Adventure) - e protectia picioarelor la vant data de forma rezervorului si de cilindrii - mai ales in lunile astea friguroase cred ca face diferenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2014 BMW R1200GS Adventure Walkaround

 

Se plimba nenea ala cu camera pe langa motor ca ursu pe langa miere si se vad toate jucariile. Mie ce imi place ca design(si e valabil pentru toate GS Adventure) - e protectia picioarelor la vant data de forma rezervorului si de cilindrii - mai ales in lunile astea friguroase cred ca face diferenta

Ati vazut ce gume avea pe el Anakee Wild...eu am vrut sa iau pt Africana mea si nu erau pe piata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, m-a mancat in c.ur sa-mi iau bemveu. Chiar imi placea foarte mult, dar deja ma gandesc serios sa il vand... NOT ! :laugh:

nu l vinde inainte sa i rupi cardanul..... nu de alta, da sa stim si noi o poveste directa ....NU poze de pe net puse de invidiosi.....

 

PS. explica le si la CRESTINI cum e cand pui frana fata ......cum ingheata jucaia sub tine fara sa te basculeze peste bord.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu l vinde inainte sa i rupi cardanul..... nu de alta, da sa stim si noi o poveste directa ....NU poze de pe net puse de invidiosi.....

 

PS. explica le si la CRESTINI cum e cand pui frana fata ......cum ingheata jucaia sub tine fara sa te basculeze peste bord.....

am facut eu test. (am doar 1150 gsa, abs, servo linked brakes). am franat doar cu fata. daca mai sunt doritori, repetam.

pentru curiosi, iau si pasager. ultimu test a fost 70kmh ->0. a doua oara n-a mai vrut :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2014 BMW R1200GS Adventure Walkaround

 

Se plimba nenea ala cu camera pe langa motor ca ursu pe langa miere si se vad toate jucariile. Mie ce imi place ca design(si e valabil pentru toate GS Adventure) - e protectia picioarelor la vant data de forma rezervorului si de cilindrii - mai ales in lunile astea friguroase cred ca face diferenta

Mi-a curs si mie o baluta la Adventure-ul asta... dar stau cumintel, ca sunt constient ca pt mine este mult mai ok si mai practic cel normal.

 

Legat de protectia la vant si asta simplu am observat ca protejeaza foarte bine atat picioarele cat si bustul. In partea superioara doar pe la brate te bate vantul.

 

Ati vazut ce gume avea pe el Anakee Wild...eu am vrut sa iau pt Africana mea si nu erau pe piata

La cata vaca este, pe spate i-ar merge o guma de 210 :laugh:

 

nu l vinde inainte sa i rupi cardanul..... nu de alta, da sa stim si noi o poveste directa ....NU poze de pe net puse de invidiosi.....

 

PS. explica le si la CRESTINI cum e cand pui frana fata ......cum ingheata jucaia sub tine fara sa te basculeze peste bord.....

Mai, mi-a fost cam teama sa franez mai tare. Imi e sa nu rup draq furca.

 

M-au enervat azi unii pe la munca si , intr-un moment de seninatate, le-am zis - Stiti ce bah ? Mi se rupe cardanu de problemele voastre !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam toate au fost implicate in accidente saracele. si tot asa de cam toate sunt suspect de intregi exceptand rupturile respective. :D da na acum va inteleg. e naspa sa mergi pe o mobra si sa strangi din bluci la fiecare groapa ca poate se frange ceva.

Off-topic, Kawasaki Z1000 2012, cadrul se rupe la un impact mai mare de 35 km/h pentru a diminua energia impactului. ;) Iar cadrul este piesa de schimb, costa 900 euro si vine fara serii stantate. Daca stii sa cauti e netul plin de mobre rupte in doua, inclusiv foarte multe japoneze de coclau. Cat despre mobre accidentate, am carat suficient de multe cat sa vad diverse strambaturi dauna totala, dar care la prima vedere pareau ok.

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut eu test. (am doar 1150 gsa, abs, servo linked brakes). am franat doar cu fata. daca mai sunt doritori, repetam.

pentru curiosi, iau si pasager. ultimu test a fost 70kmh ->0. a doua oara n-a mai vrut :)))

Ce n-a mai vrut ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam un prieten sceptic la franele bmw-ului (ca-s cu servo si legate intre ele). Si a fost doar o scurta demonstratie, ca a doua oara n-a mai vrut.

Incearca singurel, daca nu ai facut-o deja. 70kmh ->0 se intampla repede si foarte brutal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam un prieten sceptic la franele bmw-ului (ca-s cu servo si legate intre ele). Si a fost doar o scurta demonstratie, ca a doua oara n-a mai vrut.

Incearca singurel, daca nu ai facut-o deja. 70kmh ->0 se intampla repede si foarte brutal.

Ahaaaa, credeam ca nu a mai vrut BMWeul !!! :eek:

Sigur ca stiu cum imi franeaza nemtoaica.... !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distanta de franare la bmw este comparabila cu concurenta diferenta este la senzatia pe care o ai cand pui frana cu bmw-ul este cu totul alta ai impresia ca te opresti mult mai repede, cel mai repede :D cu foarte putin efort, plm... frane digitale :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distanta de franare la bmw este comparabila cu concurenta diferenta este la senzatia pe care o ai cand pui frana cu bmw-ul este cu totul alta ai impresia ca te opresti mult mai repede, cel mai repede :D cu foarte putin efort, plm... frane digitale :D

man ...mai citeste....

 

http://gsri.info/forum/board1-technical-area/board75-miscellaneous-gs-related/291-performance-of-modern-abs-systems/

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verifica aici te rog ...

http://www.mcnews.com/mcn/technical/2012JanPerfIndx.pdf

ma repet, cand te dai jos dupa un bmw mai ales cu servo ti se pare ca restul n-au frane, (stiu asta ca am testat-o pe pielea mea, asta a fost momentul cand m-am hotarat sa schimb complet sistemul de franare de la v-strom) lucru fals in unele cazuri sta mai bine in altele nu , comparabil cu concurenta.

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am idee ce comparatii faci tu, insa nu cred ca are relevanta distanta de franare fara a lua in calcul cursa amortizoarelor si greutatea.....iar in clasa asta la momentul respectiv erau yamaha xtz, multistrada 1200, ktm 990 si nu sunt foarte sigur daca vstromul de 1000 acesta avand cursa amortizoarelor la jumatate fata de toti ceilalti......si astfel chair si din tabelul mcn tot bmw iese cel mai bine.

Mai mult, datele din acest tabel sunt cel putin suspecte....cand a avut bmw r1200 gs 80HP? Sau dohc ul 94HP? Probabil imi scapa mie ceva....ca sa nu mai zic de valorile ciudate de franare pentru modelul 2010 - mult iesit din scala gs-urilor mai vechi sau mai noi.

Aaa...si apropo de vstrom schima-i franele.....fata e o gluma proasta in comparatie si cu o semicursiera, nu era doar o impresie, bmw ul chiar franeaza concomitent cu intarirea amortizoarelor.....ceea ce nu creaza doar senzatia de frana ci ajuta enorm la micsorarea distantei de franare....mai citeste.

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry! eu am constatat ca ceva nu este in regula si aleg sa nu dau crezare unor indivizi care confunda kw cu HP(CP)....

si acum nu pe bune.... :crack:

chiar si asa nu stiu sa aiba dohc-ul 125CP??!! parca are 115

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry! eu am constatat ca ceva nu este in regula si aleg sa nu dau crezare unor indivizi care confunda kw cu HP(CP)....

si acum nu pe bune.... :crack:

chiar si asa nu stiu sa aiba dohc-ul 125CP??!! parca are 115

Pe bune... DOHC are 110 CP !

...si LC e si el DOHC !

 

Puterile alea la roata ,da, sunt eronate !

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune... DOHC are 110 CP !

...si LC e si el DOHC !

pai bine, bine dar 94kw ar insemna 125CP si ceva, fiind vorba de R1200GS '11....adica vechiul DOHC

sau au preconizat ei (MCN) cati CP va avea noul DOHC de prin 2011?

cert e ca datele alea de acolo, mie cel putin, imi par suspecte....

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...