Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Relaxxxx colturile vin sudate pe interior si capturite cu neopren si da din pacate sare de 100 euro bucata la finish.Va fi undeva la 125 de euro

eagule relax vin vopsite negre:)

Mesaj completat

Scuze vrioam sa ma adresez la NEAGU.....da sunt adormit inca

Si sincer imi pare rau ca ies la mai mult de 100 de euro da sunt copie 100% la TRAX care ....nici macar tabla nu o are mai groasa sau sistemulde inchidere si costa 700.Dar la 125 de euro zic e ok si sa iti mai zic ceva la banii astia nu am manopera deloc le fac doar asa.pt vstromisti la scorul asta.Doar vopsirea in camp electrostatic la ele 2 genti costa 48 de euro

 

Deci pretul este foarte decent la 125 EUR. As vrea sa vad si eu un astfel de cufar vandut la mai putin de 150 EUR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Switch daca tie iti plac e ok perfect dar din pacate asa e si la motoare exista si honda si bmw si mz tu alegi ce iti iei:)

 

Mesaj completat

Swich nu vreau sa fiu rautacios deloc.Anul trecut faceam cutii mai patratoase ai vrut sa cumperi de la mine dar am renuntat eu sa le fac.Stii de ce? pt nu aveam posibilitatea sudarii aluminiului si doar in nituri pop.......am facut 3 seturi si crede-ma (am un atelier de tinichigerie industriala tubulatura ventilatie exhaustrare)daca initial crede-am ca va fi ok ulterior sa dovedit a fi invers.Proprietatea cea mai urata a aluminiului este duritatea..Fiind un material moale se roade usor.Niturile care le vad in geanta ta si care le foloseam si eu inainte sunt de uz normal pt ....lucrari neprofesionale unde nu exista miscare lucrari statice etc etc.Crede-ma la o cadere pe laterala se cam duc niturile.Ca sa nu vb ca geanta respectiva nu are nici macar un surub de siguranta in caz ca.....de sudura nu vb.Ziceai de etanseitate.Am vazut pozele ce le ai pe un alt site am observat ca capacul este indoit la apcan la 90 de grade colt fara sudura fara nimic.Peste este aplicat coltarul facut tot din tabla..nituit.Tu mie imi spui ca ala e etans??pune ce vrei sub el silicon etc etc etc va tine......o vreme scurta atit.In schimb am tot respectul pt baietii de la HD pt materialul are grosimea adecvata pt asa ceva.finisarea este acceptabila pretul mai mult decit ok.Dar avand in vedere ca este totusi ceva nituit roata...nu poti pretinde sa fie la acelasi pret cu ceva ce vine sudat cu garnituri si profile de etanseitate etc etc.Dar sunt lamurit pt sunt motorist de vreo 25 de ani si stiu ca chiar daca ar fi 1 leu cineva ar zice ca e scump.Nu ma deranjeaza pt nu fac de vanzare va intrebam doar ca si solutie ce ziceti nimic in legatura cu vanzarea pt fac doar pt vstrom...isti.timpul nu imi permite mai mult.Imi cer scuze daca prin cele scrise mai sus te-am suparat cu ceva dar nu esti obiectiv si ....nu e corect

Mesaj completat

ANGI 1,2mm crezi ca e ok ca si grosime??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Alea au tabla de 0.8 - 1mm. La 100 EUR ;) good try.

Mesaj completat

Mult. 100 euro la HeavyDuties (http://heavyduties.ro/panniersro.html), iar cutiile arata asa:

Ah,shit! Uitasem de astea.

Mesaj completat

ANGI 1,2mm crezi ca e ok ca si grosime??

 

Alea nu stiu daca sunt de 1.2 mm :banana: Le-am vazut IRL. Par OK insa au 1 mm!!!

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea au tabla de 0.8 - 1mm. La 100 EUR ;) good try.

 

Pai eu vad in asta un avantaj, ca sunt mai usoare.

Momentan raman adeptul gentilor textile. Pana acum m-am descurcat foarte bine cu ele.

Mesaj completat

Alea nu stiu daca sunt de 1.2 mm :banana: Le-am vazut IRL. Par OK insa au 1 mm!!!

 

Sunt de 1,2. Vezi ca scrie pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu vad in asta un avantaj, ca sunt mai usoare.

Momentan raman adeptul gentilor textile. Pana acum m-am descurcat foarte bine cu ele.

Mesaj completat

 

 

Sunt de 1,2. Vezi ca scrie pe site.

 

Lasa breh,scrie pe site,asta am vazut. Insa anul treccut (cand umblam dupa cufere de Al) am vorbit la bursa chiar cu tipul care le importa din Germania. In fapt asta a fost idea initial, sa pun ceva ieftin. Asa am pus suportul pentru cuferele astea pe GSA meu. Apoi am gasit TT 2nd hand. Anyway, omul mi-a zis ca tabla e de 1 mm iar capacul mai subtire. N-m stat sa masor,mie oricum mi se pareau jalnice tare fara intaritoare. Iar cu 100 EUR luam niste textile de statea matza-n limba. Ideea e sa ai ceva grosime/intarituri pentru ca mai dai cu mobra de pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma abia am vazut ......ca gentile de la Sticker in partea sus unde se inchide capacul nu are margine deloc.La o aterizare pe laterala ......greu cu ele dar se poate remedia usor de tot.In interior se poate aduga un profil L cu o laterala prinsa la nivel cu marginea si e ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma abia am vazut ......ca gentile de la Sticker in partea sus unde se inchide capacul nu are margine deloc.La o aterizare pe laterala ......greu cu ele dar se poate remedia usor de tot.In interior se poate aduga un profil L cu o laterala prinsa la nivel cu marginea si e ok

 

 

concluzionand

faci tu?

cat costa?

sudate?

grosime?

faci doar pt vestromisti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2mm lateral si 1,5mm capac si fund,in interior captusit cu neopren,colturi sudate,accesorii laterale si interioare(loc pt acte etans perfect loc pt o canistra sau talpa de sprizinj pt cricul lateral etc etc)

Da din pacate fac doar pt vstromisti deocamdata pt timpul nu imi permite mai mult poate mai incolo......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2mm lateral si 1,5mm capac si fund,in interior captusit cu neopren,colturi sudate,accesorii laterale si interioare(loc pt acte etans perfect loc pt o canistra sau talpa de sprizinj pt cricul lateral etc etc)

Da din pacate fac doar pt vstromisti deocamdata pt timpul nu imi permite mai mult poate mai incolo......

 

 

atunci nu ne mai incurca topicul

aici daca observi este topic BMW ;)

 

sau poate faci cardane ...si pentru noi :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!

Vroiam sa cer o parere despre pernele cu gel de pus pe sa.

Eu am sa de la touratech, e mai tare si rezist mai mult pe ea decat pe cea originala, dar dupa 4-5 ore incepe sa ma doara fundu' si trebuie sa ma opresc din ce in ce mai des.

 

Am vazut in paginile anterioare discutii legate de faptul ca posesorii de BMW sunt snobi.

Parerea mea este ca la posesorii de masini BMW se aplica acest lucru, la motoare pot exista cateva exceptii care sa confirme regula ca NU suntem snobi.

Personal nu am ce alt motor sa imi aleg.

Cand am luat decizia sa-mi cumpar r1200gs am mai vorbit cu posesori pentru ca nu mi se parea in regula sa dau 10 000 E pe un motor SH.Toti mi-au zis acelasi lucru: "dupa ce il ai o sa intelegi"

Asa a fost.

 

10 000 E .............. eu am dat 21 800 E ( cash ) ptu Adv nou Full Option !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 000 E .............. eu am dat 21 800 E ( cash ) ptu Adv nou Full Option !!

L-ai luat din Italia?

Aici nu cred ca e atata! E mai scump acolo?

Eu cand l-am luat pe al meu ADV era undeva pe la 17800 E tot full opt. fara genti!

Poate ma insel,dar asa tin minte,totusi e dif de 4000 eur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

"The most powerful production 1000cc sport bike in the world, the S 1000 RR quickly surpassed the BMW R 1200 GS to be the best selling bike in BMW’s model lineup for 2010."

 

:):laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa patesti pe orice motor greu, cu cauciucuri de strada. :)

asa este, nu radeam de tip ca-i cu bmw. mi s-a parut comica situatia.

oricum, e de admirat curaju. eu nu cred ca as avea sa ma bag prin asa ceva cu motoru meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...