Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare. Tocmai mi am cuparat un r1 2013 si am o nelamurire: are abs sau nu. Eu stiu ca nu are, dar uhhjnu mi au spus ca are. Pe bord nu apare niciun martor pe care sa scrie abs, dar la roata din fata mai are un mic disc. Vreau un raspuns concret de la cineva care stie. Multumesc!

Editat de Moldo_09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ar trebui sa aiba aceleasi chestii si la roata spate.

Mergi si tu incetisor pe un drum cu praf sau nisip si pune frana spate mai tare cat sa blocheze, iti dai seama imediat. Sa nu incerci cu fata, daca nu merge sistemul faci buf!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Tocmai mi am cuparat un r1 2013 si am o nelamurire: are abs sau nu. Eu stiu ca nu are, dar uhhjnu mi au spus ca are. Pe bord nu apare niciun martor pe care sa scrie abs, dar la roata din fata mai are un mic disc. Vreau un raspuns concret de la cineva care stie. Multumesc!

Nu are ABS. Ce vezi tu e senzorul de la TC (traction control). Daca nu ma insel au pus ABS doar de la 2015 in sus

Bafta si pune si tu o poza cu toata mobra sa ne clatim si noi ochii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar cauta senzor TC la roata fata ?

stai jos ai 3

 

MOldo,ala e sezonrul fata de tc,ai un buton pe semighidonul din stanga si deasupra scris TCS ,de acolo setezi cat sa intervina tc`ul

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai jos ai 3

 

MOldo,ala e sezonrul fata de tc,ai un buton pe semighidonul din stanga si deasupra scris TCS ,de acolo setezi cat sa intervina tc`ul

 

Mda, neavand abs e logic ca trebuie sa si compare cu ceva rotatia spate sa stie cand derapeaza. Sincer habar n-aveam ca sunt motoare stock care vin cu TC dar fara ABS. Aftermarket e alta poveste, se poate pune pe aproape orice motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Sunt nou pe aici si as avea o intrebare si eventual un raspus concret: Unde pot gasi codul de culoare al motocicletei? Precizez ca am R1 2004, culoarea initiala Apple Candy Red, as vrea s-o vopsesc iarna aceasta sau daca stiti pe cineva din Timisoara pentru aceasta operatiune. Nu vreau neaparat culoarea ei originala fiind foarte scumpa (400-500 euro) , dar macar in proportie de 80-90% sa semene. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu bag mana in foc ca a fost 100% Candy Red, din auzite de la ceilalti posesori de R1 identic cu al meu si ce-am gasit pe net... Manu_vvu asa arata motocicleta mea inainte si fix cu aceleasi specificatii (desi nici codul acesta pentru lava red nu stiu unde-l pot gasi). George05 unde pot gasi codul acela de la Mazda care seamana cu culoarea motocicletei? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...