Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Hai sa vorbim despre R1 , nu despre timpi. Din pur respect pt munca oricarui om, ar fi bine sa va dati cu parerea cei ce veniti sa va dati acolo pe pista, George Negrea a fost cel mai bun rookie, dar, el nu-si da cu parerea pe aici(e totusi a doua oara la Serres, in decurs de 5 luni). Sabin, probabil se ducea in 1.32 daca avea functionale reglajele de rebound, furca fatza nu avea deloc amortizare pe revenire, reglajele ei erau "ratacite", pierdute prin nu stiu ce rond.Eu ma mir de 1,34 a lui Sabin, la cum tzopaia fatza. Eu la prima iesire pe Serres am scos 1.35, deasemenea multi cunoscuti de-ai mei au scos in jur de 1.35 la prima infatzisare, esential e sa nu cazi. Nu sint fan Sabin, va pot spune ca ne-a oferit in seara de joi spre vineri un motiv copios sa rideam afirmind ca va merge sub 1.30, SST chiar era convins ca o sa ajunga acolo, eu m-am abtinut sa-mi dau cu parerea, la 39ani nu mai ai nebunia de la 20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa vorbim despre R1 , nu despre timpi. Din pur respect pt munca oricarui om, ar fi bine sa va dati cu parerea cei ce veniti sa va dati acolo pe pista, George Negrea a fost cel mai bun rookie, dar, el nu-si da cu parerea pe aici(e totusi a doua oara la Serres, in decurs de 5 luni). Sabin, probabil se ducea in 1.32 daca avea functionale reglajele de rebound, furca fatza nu avea deloc amortizare pe revenire, reglajele ei erau "ratacite", pierdute prin nu stiu ce rond.Eu ma mir de 1,34 a lui Sabin, la cum tzopaia fatza. Eu la prima iesire pe Serres am scos 1.35, deasemenea multi cunoscuti de-ai mei au scos in jur de 1.35 la prima infatzisare, esential e sa nu cazi. Nu sint fan Sabin, va pot spune ca ne-a oferit in seara de joi spre vineri un motiv copios sa rideam afirmind ca va merge sub 1.30, SST chiar era convins ca o sa ajunga acolo, eu m-am abtinut sa-mi dau cu parerea, la 39ani nu mai ai nebunia de la 20.

pai la ce aberatii si povesti vanatoresti cu iz de lauda de sina enoooooorma scoate sabin a.k.a MARELE MAESTRU R1 ORICE-AN-ORICE MODEL,no offence pt el si pt altii ca si el...nu e decat un om care are un r1 si se lauda ca el rupe tot,ca si un batranel simpatic trecut bine de a treia tinerete care povestete intamplarile lui legendare pe nipru/ural/minsk in ere apuse deodata cu dinozaurii.si sunt o mie de copilasi care cu dorinta de a-si cumpara un R1 si cand vad monstruozitatile povestite cu atata patos de EL-SABIN,isi imagineaza ca motoretismul(si in speta cel pe R1) e un fel de...lego/disnay-land.

eu intrebasem ce timp a scos,ca doar el o dadea in ale lui lumi vaporoase ca el rupe,el drege,el face....com`on sabine,get a ife

PS:btw,din pozele postate...nu pot sa nu remarc ca el era la start,un wheelie aberant,pe cand baietii din spate unu cu viziera deschisa,altu relaxat....si ultima poza,un naked(de care o fi) in categorie cu el care as paria ca a scos un timp apropiat daca nu mai bun.iar scuzele alea ieftine:am gume vechi,am setari necorespunzatoare,nu s-au aliniat planetele,asfaltul nu are temperatura buna,bla bla bla....sunt penibile!!!tipic unui posesor de motor,nici macar motociclist,care gaseste scuze in orice,decat sa spuna fair-and-square:nu am nici o treaba si ma dau de fun!pffff...

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand amortizor de directie ptr R1 1998-2003. Am 5 amortizoare-preturi,toate cu reglaje racing si un singur set prinderi R1. Cei interesati sa ma contacteze.

 

Terminatii astia 2 de mai sus nu ma deranjeaza. Doar latra a prosti la Luna... :ok:

 

Vand amortizor de directie ptr R1 1998-2003. Am 5 amortizoare-preturi,toate cu reglaje racing si un singur set prinderi R1. Cei interesati sa ma contacteze.

 

Terminatii astia 2 de mai sus nu ma deranjeaza. Doar latra a prosti la Luna... :ok:

 

P.S. Jagi. Reglajele furci din partea de sus care la mine erau stranse la maxim sunt de la presiunea pe arc si de la coborarea amortizorului, nu de la revenire. Practic furca mea fata era sudata si asta ma facea sa intru foarte greu in curba si sa franez dezordonat. Nu-i permitea pe franare sa citeasca asfaltul ci sa-l respinga.

 

Asta in primul rand iti da o mare neincredere in intrarea-n curba si poti pierde fata foarte usor daca pe intrate sunt denivelari. Am mers (cum am spus de la inceput) pe niste trase care ocoleau gropile!!!

 

Cat despre startul ala al meu pe o roata:

 

Regulamentul FIM e sa aprinda toate cele 5 becuri rosii dupa care sa le stinga pe rand pana la ultimul si apoi sa iei startul.

 

Serres e praf!!! Le-a aprins pe toate si apoi le-a stins pe toate. Am pierdut minim 1 secunda fata de toti ceilalti la Start supa care am recuperat si am depasit 7 motoare pana in primul viraj...

 

Asa e sau mi s-a parut???

 

Comentarii pe butoane pot fi si au fost intotdeauna dar din toti comentatorii astia ambulanti, nici macar unul nu a fost acolo unde am fost si sunt eu.

 

Eu cand vorbesc o fac din experientza nu vorbesc nimic care n-am facut de cel putin 10 ori!!!

 

Oricum, intoarcerea mea in sectorul Viteza pe Circuit este in primul rand ptr o evaluare a mea (sunt praf fata de ce-am fost) si ptr a vedea si simti exact care sunt necesitatile si cerintele de ultima ora in acest sector.

 

Am inceput sa aduc tehnologie de ultima ora la preturi incredibile si vand mai nou altor case moto ce au sectoare Road Racing.

 

Orice as face pe lumea asta si oricat de praf as fi de aici incolo pe Pista, gradele nu ti le ia nimeni ci doar te poti trece in rezerva. Eu insa raman in front si aduc noi arme celor ce vor sa scada secunde.

 

Cat despre faptul ca am un R1, asa este. Am defapt cele mai tari si smechere moto si cea mai tare tehnologie de Service din Romania ce deserveste un singur OM!!!

 

Eu sunt pe acest sector de forum deoarece am ales sa merg pe R1 la curse cu toate ca-mi permiteam in schimbul 2008 orice alta moto...

 

Iubesc R1 si fac multe yzf-uri sa fie in mintile lor.

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu latra la luna Sabine. tu te-ai laudat ca da cu flacari si rupe tot. ai mers acolo crezand ca toti sunt papagali si nimeni nu mai stie cu ce se mananca cursele. si sa spui ca mergi cu opinci vechide 5 ani nu prea cred. asta e scuza penibila ca sa nu te faci de ras. avem bani de amortizoare si brizbrizuri, dar nu avem de un set de cauciucuri. esti suparat doar ca te-au cam coborat cu picioarele pe pamant o multime de rookies lasandu-te mult in spate.

 

 

P.S. Si vezi ca un motor se monteaza intr-un singur fel: corect. nu ai cum sa-l verifici de 3 ori decat daca ai uitat piese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre startul ala al meu pe o roata:

 

Regulamentul FIM e sa aprinda toate cele 5 becuri rosii dupa care sa le stinga pe rand pana la ultimul si apoi sa iei startul.

 

Serres e praf!!! Le-a aprins pe toate si apoi le-a stins pe toate. Am pierdut minim 1 secunda fata de toti ceilalti la Start supa care am recuperat si am depasit 7 motoare pana in primul viraj...

 

Asa e sau mi s-a parut???

 

Ti s-a parut. In turul de incalzire nu conteaza cine e primul. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand amortizor de directie ptr R1 1998-2003. Am 5 amortizoare-preturi,toate cu reglaje racing si un singur set prinderi R1. Cei interesati sa ma contacteze.

 

Salut,

 

un pret , brand si pret la set prinderi

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut SabinRACE!

In primul rand vreau sa lamurim un lucru: ''Nu am crezut nici eu ca sunt atat de varza;sunt praf''

in ambele cazuri toti te aprobam...DA!!!Ai dreptate!!!

''cat lupul nu-i acasa...''

In cel mai bun caz o corcitura de maidanez cu un caine al strazii. Da' pe aia cu lupu LA mea.... o stiai? :banana:

 

''Doar latra a prosti la Luna''

Chiar mai sus te laudai ca tu esti...PRAF!!

''Da m-am intors din Italia si Da am cumparat R1 lui meu componentele ce m-au nemultumit total stilului meu de mers: Jante OZ Racing Magneziu Forjat''

Daca sunt ca la crf jante aftermarket dar rupte spitele de la ax si sudate de tine mai bine lasa...

''Am defapt cele mai tari si smechere moto si cea mai tare tehnologie de Service din Romania''

Stiu ce tehnologie ai tu...polidiscuri chinezesti pe care le schimbai lunar(chiar si din banii clientilor)

''Oricum, intoarcerea mea in sectorul Viteza pe Circuit este in primul rand ptr o evaluare a mea''

Aici te putem ajuta noi(si vorbesc in numele mai multor persoane cand spun asta) ca sa nu mai dai banii aiurea: Stai jos!!4

''Cu toate ca eram obisnuit sa ma bat cu Pascota''

Eu totusi am senzatia ca tu esti drogat de fiecare data cand postezi aici...iti faci tu niste filmulete in cap... :crack:

''Am inceput sa aduc tehnologie de ultima ora''

Si... care ar fi aceea? Niste amortizoare de ghidon? O daaa!!! Sincer nu stiu ce ne faceam daca nu aduceai tu aceasta tehnologie!

''Ma bucur ca sunt Patriot si am ales sa construiesc si sa lupt ptr Tara Mea.''

Esti mai rau decat tiganii! Sa nu mai spui la nimeni ca esti roman! Te rog!si totusi, asa de curios, cu cine te lupti tu? Cu morile de vant?

''Te voi gasi pana la urma chiar daca te bazezi pe scorbura ta.''

Dar de ce crezi tu ca ma ascund? Ai numele meu...un search pe google si afli totul.Dar ce vrei sa imi faci daca ne intalnim? Ma bati? Sau ce? :pow:

Totusi ma bucur ca te-ai intors intreg si vorbesc foarte serios acum. Chiar si tu ai o familie care isi face griji pentru tine.

Doamne fereste sa patesti ca in povestea aceea care ne-o spuneai...Cum ca unul, SabinRACE, pe circuit, intra cu motocicleta cu peste 200 km/ora in spatele altui motociclist care mergea cu 100 si totusi, cel de-al doilea, nu cade de la impact. Si el, SabinRACE zboara vreo 2 km pana sa atinga asfaltul. :lol:

P.S. frumos vopsita motocicleta dar mai bine ai pune numarul 777... ti se potriveste mai bine :crack:

Editat de mad.alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ SabinRace :

 

Sa-mi dai si mie un pm cu un pret la amortizoarele de ghidon pls.Thks.

 

@ Stau-De-6 :

 

Au,au,i-ai dat bine pe costum daca ti-a luat 10 in afara.

Foarte fain motorul.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ SabinRace :

 

Sa-mi dai si mie un pm cu un pret la amortizoarele de ghidon pls.Thks.

 

@ Stau-De-6 :

 

Au,au,i-ai dat bine pe costum daca ti-a luat 10 in afara.

Foarte fain motorul.

 

extreme 250e

wp 200

ohlins 250e

si mai am un Penski la 150

post-11347-0-58894200-1333699127_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Am defapt cele mai tari si smechere moto si cea mai tare tehnologie de Service din Romania ce deserveste un singur OM!!!...

 

 

Felicitari! Acum ai pus stapanire si pe rubrica "Detinatori de Yamaha R1"... bineinteles, umpland'o de ridicol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Stau-De-6 : Au,au,i-ai dat bine pe costum daca ti-a luat 10 in afara.

:rusinica:

 

Foarte fain motorul.

Merci inca o data! :cheers:

 

 

ma alatur si eu voua cu un exemplar de R1 model 2008

Felicitari! E leita cu a mea, ce tocmai am luat-o. Bine, a mea n-are Yoshi'. :rolleyes:

 

Hai, sa le stapanim sanatosi! :cheers:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu eu am gusturi amare, ci aia de spun ca struguri sunt acri daca nu-i pot atinge...

 

Am mai spus cine este acel Alin si cate lucruri a furat din Racetek in timp de 3 saptamani cat a rezistat in pozitia de femeie de service, lenta si mizera...

 

Scuze ca am angajat asemenea exemplare si scuze ca nu i-am scos dintii cand era langa mine...

 

Consumul de 10 afara este normal pe 07-08 daca o ti sus in ture. Nu te speria. Eu personal nu stiu cat poate sa consume de putin daca mergi linistit dar 10 e ok afara si 12 in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu eu am gusturi amare, ci aia de spun ca struguri sunt acri daca nu-i pot atinge...

 

Am mai spus cine este acel Alin si cate lucruri a furat din Racetek in timp de 3 saptamani cat a rezistat in pozitia de femeie de service, lenta si mizera...

 

Scuze ca am angajat asemenea exemplare si scuze ca nu i-am scos dintii cand era langa mine...

 

Consumul de 10 afara este normal pe 07-08 daca o ti sus in ture. Nu te speria. Eu personal nu stiu cat poate sa consume de putin daca mergi linistit dar 10 e ok afara si 12 in oras.

 

Nu are nici o treaba invidia cu faptul ca iti spun realitatea :scratch:

Acest Alin a suportat(nu rezistat) 3 saptamani sa lucreze la service-ul tau(daca asa se numesc mai nou grajdurile). Intr-un fel ma bucur ca m-ai acuzat ca ti-am furat din lucruri: m-ai scutit de o perioada f aiurea in care te aveam pe tine sef de serviciU. Acuzatia cred, ca a fost doar ca sa scapi si de mine....cei 2 colegi plecasera si tu oricum nu mai aveai bani sa ne platesti din moment ce nu aveai clienti(o persoana in 3 saptamani careia i-ai luat 500 ron pentru o amarata de sincronizare de carburatoare) sau pur si simplu ai vrut de la inceput sa ne angajezi doar ca sa iti mutam cosmelia

Si mie imi pare rau ca am lucrat pentru tine.Ce sa imi faci ma?Bai Mowgli...coboara ma jos din copac.Cu cine vrei tu sa ma bati? Cu prietenii tai Miki si Karim? I-am cunoscut si sunt baieti cu capul pe umeri, nu se coboara ei la mintea ta.

Si daca ,totusi, ai reusi sa ma bati de ce crezi tu ca ar ramane asa lucrurile?

 

Felicitari! Acum ai pus stapanire si pe rubrica "Detinatori de Yamaha R1"... bineinteles, umpland'o de ridicol.

SabinRACE, se pare ca a mai aparut inca un fan. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SabinRACE, se pare ca a mai aparut inca un fan. :crack:

 

 

Nuuuuu.... suntem "cunostinte" vechi, de pe Pro-Bike. Acolo insa nu a reusit sa obtina titlul de "mascota formului" insa vad ca aici e mult mai hotarat.

 

Nu e treaba mea, nu sunt posesor de R1, intru aici doar sa citesc si sa mai invat din experientele altora insa daca il mai tolerati mult pe "Mickey mouse"-ul asta o sa va atraga pe toti in derizoriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuuuuu.... suntem "cunostinte" vechi, de pe Pro-Bike. Acolo insa nu a reusit sa obtina titlul de "mascota formului" insa vad ca aici e mult mai hotarat.

 

Nu e treaba mea, nu sunt posesor de R1, intru aici doar sa citesc si sa mai invat din experientele altora insa daca il mai tolerati mult pe "Mickey mouse"-ul asta o sa va atraga pe toti in derizoriu.

asa intru si eu...imi place R1 si nah,doar nu ma costa sa citesc si sa observ.poate intr-o zi o sa iau si eu unul.dar pana atunci...nimeni,decat un admin,nu il poate "cuminti"(pe forum,ca in viata de zi cu zi cred ca e irecuperabil).si avand in vedere ca adminii nu mai dau pe aici de secole,SABINrace va dainui cu fabulele lui si ramane "taticul" tuturor motociclitilor :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Baieti... Aveti probleme cu capul rau de tot!!!

 

Toti 3 la un loc faceti cat o za din lanturile mele, muncind si traind de o viatza intre motociclete.

 

A mai fost unul k voi pe ProBike si s-a tinut scai dupa mine. Un alt (cuvant urat) in Suferintza.

 

Daca nu ai nici o treaba cu rubrica asta :scratch: ai cu mine si inventezi doar ca sa stie lumea si de tine??? Sa -ti faci tu prieteni??? Sanatate iti trebuie nu Prieteni ca aia sunt sofisticati ma.

 

Mergeti in gasca voastra si lasati R1 Forum Motociclism sa-si discute si rumege problemele.

 

Nu e treaba ratelor de unde beau Caii apa !!!

 

Scuze dar de aici incolo aveti I G N O R

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca m-ar interesa un set de carene de circuit pt jucaria mea. Nu trebuie neaparat sa fie noi, pot sa fie crapate si lipite, doar sa stea pe mobra, sa nu se dezitegreze pe linia dreapta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca m-ar interesa un set de carene de circuit pt jucaria mea. Nu trebuie neaparat sa fie noi, pot sa fie crapate si lipite, doar sa stea pe mobra, sa nu se dezitegreze pe linia dreapta. :D

 

 

PS : pune-i carene de fibra si tine pe dreapta carenajul original daca iti permiti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Baieti... Aveti probleme cu capul rau de tot!!!

 

Toti 3 la un loc faceti cat o za din lanturile mele, muncind si traind de o viatza intre motociclete.

 

A mai fost unul k voi pe ProBike si s-a tinut scai dupa mine. Un alt (cuvant urat) in Suferintza.

 

Daca nu ai nici o treaba cu rubrica asta :scratch: ai cu mine si inventezi doar ca sa stie lumea si de tine??? Sa -ti faci tu prieteni??? Sanatate iti trebuie nu Prieteni ca aia sunt sofisticati ma.

 

Mergeti in gasca voastra si lasati R1 Forum Motociclism sa-si discute si rumege problemele.

 

Nu e treaba ratelor de unde beau Caii apa !!!

 

Scuze dar de aici incolo aveti I G N O R

 

:wave:

Vezi ca daca numeri suntem mai multi...Nici nu vrem sa facem cat o zala de a ta.

Chiar nimic de comentat? :scratch: Aici aveai sansa sa analizezi fiecare comentariu la adresa ta, sa ne dai peste nas cu niste poze ceva...plm...Nimic? Prin asta nu ai facut decat sa ne intaresti afirmatiile :kick: App: cine ce a inventat despre tine?

Din pacate pentru noi avem treaba cu rubrica asta."inventezi doar ca sa stie lumea si de tine??? Sa -ti faci tu prieteni??? Sanatate iti trebuie nu Prieteni ca aia sunt sofisticati ma.'' Bai Bianca Dragusanu, noi nu avem de ce sa fim cunoscuti, spre deosebire de tine care vrei cat mai multa atentie. Si chiar daca am vrea clar nu ne-am asocia numele cu al tau( ar fi ceva de genul: uite-i si pe aia care s-au coborat la mintea lui SabinRACE).

Sa plecam noi? Nu mai bine iti iei tu ultima tehnologie si cele mai smechere motociclete si te duci pe SBZ, unde sunt adevaratii raceri? Noi o ardem mai batraneste(mai mergem legal uneori) nu ''pilotam'' RACING tot timpul(bine, nici nu am avea cum cu bicicletel noastre). Probabil esti constient ca cei de acolo iti dau jet inainte ca macar sa scoti un cuvant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

Ma alatur si eu detinatorilor de R1 cu un model din 2008.

Vreau sa ii fac casco ,insa am o problema pentru ca rezervorul are o lovitura . Este cineva dispus contra unei cinste considerabila sa imi imprumute un rezervor alb doar pentru poza la casco? Imi recomanda cineva o firma serioasa in cazul motocicletelor?

 

Motorul este stock , arata impecabil in afara de o julitura de 3 cm patrati pe rezervor.

 

 

Va salut !

 

 

 

P.S. Are cineva tobe de vanzare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...