Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Acum 6 ore, Flower-Power a spus:

Darling, ești pe victimizare mood..anyway, nu ai înțeles nimic, ți-am corectat gramatica..

OK, greseala mea. Dar las-o mai moale cu politia gramaticala atâta timp cât o dai pe romgleza. 

Și pe topicul asta ați ajuns unii și alții sa va vărsați frustrările și apucăturile... 

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu știu dacă de la petarde, dar pisica mea văd că a început să halească frunzele unei mușcate. :moron: Până acum se mulțumea cu papirusul + uneori iarbă de prin curte. Mi-e teamă ca mușcata să nu aibă efecte negative, aveți idee? 🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 31.12.2020 la 0:26, Dan Ny a spus:

 să înveți să scrii corect în limba maternă

Mi-am dat seama din comentariile celorlalţi ce vrei să spui.

Nu sînt de acord cu decizia Academiei din 1993 (cînd dealtfel nu a întrebat pe nimeni), Academia a făcut un pas înapoi şi în sensul modernizării limbii în afară de nonrespectul ei într-un elan idiot, aşa-zis anticomunist.

Aşa era pe atunci moda să te dai mic în faţa vestului ( "împrostire" şi umilire), de unde şi elanul societăţii de atunci de a părea chiar mai proastă decît era.

Apoi, de cînd în limba română una scriem şi alta citim? Tu cînd vorbeşti cu cineva fonfăi "sunt" sau spui "sînt"?

 

https://andreialbu.com/de-ce-scriu-cu-i-din-i-in-loc-de-a-din-a-si-sint-in-loc-de-sunt.html

https://www.vice.com/ro/article/qvpk5p/de-ce-scriu-cu-i-din-i-desi-toti-profesorii-din-romania-imi-spun-ca-e-gresit
 

on topic: şoldăr to şoldăr

14463984_soldertosolder.thumb.jpeg.b9098659082aa5ab40dad709bcfc9d26.jpeg

Acum 20 minute, john17 a spus:

Mulțumesc, am salvat linkul. Bine că nu am cânepă indiană prin curte, cine știe ce idei ar fi avut 🐱... 

"I can't believe I'm smoking weed at a family gathering and the illegal thing is the family gathering."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum 🐱 umblă noaptea pe străzi fără declarație, și nici mască nu poartă. 

Chiar, dacă ai 🐶 la bloc și îl trece între 23 și 5 ce faci? Că pe declarația adta 9 nu mai e trecut motiv de plimbat animale... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, iulia_boris a spus:

A fost chinul vietii pt ei..F multi mor nestiuti de nimeni pt c-au scapat de prin curti si au fugit unde au vazut cu ochii..Si nu mai gasesc drumul spre casa..

Le doresc retardatilor astora o moarte lenta!

Aşa au făcut şi ale mele toate, două pisici şi doi cîini au fugit cu toţii din curte...în casă. Apoi s-au tirat rînd pe rînd, pisicile primele

 

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motanul mare l-am gasit dupa ceva cautare in cosul cu rufe murdare ascuns bine. Nu mai voia sa iasa. Catelul abia l-am lamurit azi sa iasa de dupa magazie. 
 

Motanelul cel mic nu avut nicio greata. Si-a vazut de alergat mingiute toata noaptea, intre doua reprize de dormit cu burta in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, farfuridi a spus:

Cum se intelege cu celelalte vietuitoare din curte😀?La pasari ma refer in special, daca ai.

Stă cu găinile,cu cățeii, în grădină. O dată l-au bătut găinile,și i-au furat mâncarea.Nahhh..nu poate zbura😕

Acum 15 ore, frigider a spus:

Pentru vecini e topic separat?

Sau tre sa detii animalul cu acte?

Am vecini cumsecade,stau lângă cimitir🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, va prezint un nou membru al familiei luat din padure de la vecinii nostrii bulgari. Il cheama Tomi are acum 7 luni si e un simpatic si nebun, efectiv este jucaria celei mari, se joaca si dorm impreuna de zici ca se cunosc de o viata. 

IMG-20201030-WA0000.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batman a coborât de pe atelier,a vrut să socializeze cu purecoșii😕.în urma bunelor intenții s-a ales cu lăbuța ruptă😪.Merg cu el la doctor,cred că trebuie operat.Unii spun că pisica se vindecă singură,nu știu la pisici nu mă pricep.Io-s cu câinii,și cu uliu.Fractura e între umăr și cot,pe față,dreapta.

20210127_085047.jpg

20210127_084937.jpg

Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După radiografie, medicul o să știe dacă este necesară operația. Starea lor psihică este barometrul stării fizice . Dacă sunt bolnave cu adevărat, sunt apatice. Foarte frumos Batman ăsta.....multă sănătate blănosului.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, pinnochio a spus:

Batman a coborât de pe atelier,a vrut să socializeze cu purecoșii😕.în urma bunelor intenții s-a ales cu lăbuța ruptă😪.Merg cu el la doctor,cred că trebuie operat.Unii spun că pisica se vindecă singură,nu știu la pisici nu mă pricep.Io-s cu câinii,și cu uliu.Fractura e între umăr și cot,pe față,dreapta.

20210127_085047.jpg

20210127_084937.jpg

Multa sanatate, daca erai din Bucuresti te trimite am la dr. care mi a operat si mie pisica tot cu fractura in zona aia.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, pinnochio a spus:

Batman a coborât de pe atelier,a vrut să socializeze cu purecoșii😕.în urma bunelor intenții s-a ales cu lăbuța ruptă😪.Merg cu el la doctor,cred că trebuie operat.Unii spun că pisica se vindecă singură,nu știu la pisici nu mă pricep.Io-s cu câinii,și cu uliu.Fractura e între umăr și cot,pe față,dreapta.

20210127_085047.jpg

20210127_084937.jpg

Sănătate și recuperare rapida lui Batman. 😊

 

Urările sunt din partea confraților adunați la sfatul popular. 🤗

 

IMG_20210127_114754.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu Batman la clinica privată,a zis chirurgul să las natura să urmeze cursul,adică fractura nu e pe articulatie,nu e deschisă,se va vindeca de la sine.A zis că între 2-3 saptamâni,fiindcă Batman e tinerel👍👍👍Conditia e sa stea undeva la căldură,să aibe mincarica,apa,litieră😁No problem.A zis chirurgul,că dacă vreau îl operează,dar va schiopăta pe viitor.Nahhh...am plătit radiografia și cd-ul,și am venit acasă.

20210128_181027.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...