Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Hai sa ma bag si eu.. il prezint pe Clabucel :peace:

 

Pentru cei care inca nu s-au prins din poza, este vorba de un peste Pirahnia (Pirahnia Rosu - PYGOCENTRUS NATTERERI - mult mai agresiv decat varianta simpla)

 

Momentan deportat de la mine acasa in acavariu de la tata de la servici unde a facut prapad :D (ca de altfel si la mine, unde mi-a facut paguba de vreo 10 milioane - mancand absolut toti ceilalti pirahnia, 5 la numar, dupa ce in prealabil am uitat sa il hranesc :ok: )

 

radu, dragul meu, iti f**t vreo 2 peste bot sa te invat minte sa nu te mai lauzi cu acimalele altora. Acel pestisor dragalas este Crapu, un pirahna cu burta rosie in varsta de aproape doi ani. Acvariul din poza este al meu.

L-am adus acum doi ani alaturi de frati sai, 19 la numar. Am pastrat 3, unu a fost ucis intr-o disputa iar al doilea a fost ranit(l-am vandut).

P.S: ne intalnim dupa ore...sa vezi suturi ce-ti trag

P.P.S: Domnu' moderator iscariot & idiot, vezi ca minciuna are picoare scurte

Editat de Achile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok...e cazul sa ma laud si eu cu puiul meu. :)

 

el e Toni (oficial), dar i se mai spune Miiii, Bubu, Buba, Tzutzu, Ubita, Puiu', Tzutzurel, etc... si culmea e ca raspunde la toate numele astea! are 8 ani si jumatate, e complet alb (in poze nu se vede prea bine...sorry, sunt cam singurele poze care pot fi puse aici deocamdata).

post-7770-1136799714_thumb.jpg post-7770-1136799854_thumb.jpg

 

o perioada l-am tinut si pe Boris, pe care Toni nu-l placea (gelozia asta....of!). si cu toate astea, nu l-a batut nici macar o data. baiat finutz Toni meu :) Boris a fost gasit pe un camp impreuna cu matza lui DMW, abandonati. acum e dat disparut :D , dar sper ca inca mai traieste si ca a ajuns deja sa umble dupa gagice! :peace:

 

aici ii halea mancarea lui Bubu, si asta era asa mare si prostutz incat nu-i facea nimic, ba chiar vroia sa se tireze de-acolo... :ok:

post-7770-1136800088_thumb.jpg post-7770-1136800306_thumb.jpg post-7770-1136800342_thumb.jpg post-7770-1136800384_thumb.jpg

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El e 'bestiuta' mea...

 

cand era mic nu vroia decat sa :ok: aparatul...

...

 

Si cam asa arata jumatatea cealalta a familiei patrupede:

 

 

 

Ma bucur foarte mult sa vad atatia iubitori si posesori de animale printre motociclisti... Se pare ca eu am inceput invers... :moto: Sa aveti grija de ele si ele de voi. :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El e Suzuki :ok:

A doua poza e facuta cand avea doar 1 zi. Veterinarul mi-a spus ca puii nu vor trai , dar uite dovada ca mai sunt si minuni :welcome:

Pe cat e de nebun pe atat e de dulce si alintat :moto:

post-381-1137512226_thumb.jpg

post-381-1137512307_thumb.jpg

post-381-1137512441_thumb.jpg

post-381-1137512475_thumb.jpg

post-381-1137512542_thumb.jpg

Editat de Ha0Tika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Catelul meu,LEC cea mai blinda si afectuosa fiinta din lume.Brac cu par sirmos. L-am gasit intr-o noapte de iarna,acum vreo 2 ani,era atit de slab si infometat,ca aproape nu putea sa mai mearga,mai avea si niste rani de la muscaturi,era intr-o stare jalnica.Vreo luna i-mi era rusine cind ieseam cu el afara,ma gindeam,oare ce zic cei care-l vad cu mine,:"Uite nenorocitul ala,cum infometeaza ciinele,in ce hal il tine!" Am mai avut 2 setteri,Dio,un gordon(mort la 5 luni otravit) Lucas,irlandez(mort la 11 ani otravit).Ei,si alte suflete ucise in acelasi mod sint motivul principal pt.care URASC romania! mai sint multe altele...Pe LEC il scot in Bucuresti numai cu botnita....sper sa nu sfirseasca la fel...mai am o lupoaica adunata de pe strada,care probabil a suferit un tratament traumatizant(avea o rana destul de urita la cap),aceea nu s-a putut acomoda cu orasul,o tin undeva la tara,pe ea o cheama LOU....mama mai are pisica persana,uricioasa si cam prostanaca,o cheama Ai-Cean..am mai avut si un papagal,din specia Marele Alexander,Toto,care ne-a fost furat...am inteles ca ar fi ajuns undeva in Bacau,dar de aici am pierdut firul...

post-8289-1138656855_thumb.jpg

post-8289-1138656922_thumb.jpg

post-8289-1138657110_thumb.jpg

post-8289-1138657176_thumb.jpg

post-8289-1138657281_thumb.jpg

post-8289-1138657320_thumb.jpg

post-8289-1138657371.jpg

post-8289-1138657419.jpg

post-8289-1138657666_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ 13 Todesengel: toata admiratia din partea mea! :( :laugh: atatea animale salvate... pacat de toti catzeii otraviti despre care ai povestit :cheers: din pacate unii oameni sunt atat de uriciosi (de fapt cuvantul potrivit ar fi RAI) incat multe lucruri nu ar trebui sa ne mai mire... in fine... sa-ti traiasca toate patrupedele si daca mai gasesti amarati pe strada... keep saving them! :)

 

:moto:

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ 13 Todesengel: toata admiratia din partea mea! :) :laugh: atatea animale salvate... pacat de toti catzeii otraviti despre care ai povestit :cheers: din pacate unii oameni sunt atat de uriciosi (de fapt cuvantul potrivit ar fi RAI) incat multe lucruri nu ar trebui sa ne mai mire... in fine... sa-ti traiasca toate patrupedele si daca mai gasesti amarati pe strada... keep saving them! :cheers:

 

:(

...amariti sint multi pe strada....mi-as dori sa pot asta...din pacate este mult peste puterile mele sa-i ajut pe toti...sint intr-o concurenta neloiala cu multi oameni cretini...a venit acum si povestea asta stupida ,a japonezului omorit de un ciine fara stapin...personal,o consider o ironie a sortii,japonezii sint mari iubitori de animale,cind am fost acolo erau tot felul de reportaje la televizor,despre cum oamenii ajutau animalele bolnave,cum construia tot felul de carucioare care sa ajute la mers ciini paralizati ,cei care nu puteau sa miste labele din spate....acum iar s-a declansat macelul in romania...fara cuvinte PS multumesc pt.vorbele frumoase,nu consider ca am facut ceva deosebit...doar ca ar trebui si alti sa procedeze asemanator...... :moto: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] doar ca ar trebui si altii sa procedeze asemanator...... :moto: ?

:cheers:

 

revin cu suzuki...l-am prins intr-o ipostaza mai "neplacuta" pentru el : taierea ghierutzelor :cheers:

e de admirat pozitzia in care sta...si cat de linistit pare :)

 

Suzuki al tau seamana foarte bine la unele faze cu zurliul meu. voiam sa te intreb daca mai e in putere :cheers: (al meu e castrat de vreo 4 ani... :cheers: ), si daca il ai in Bucuresti. mi-ar placea sa-i fac rost de o mireasa si sa mai faca niste progenituri asa dragalashe ca el! :(

sa-ti traiasca mult si sanatos! (al meu mai are putin si face 9 ani. cand o fi trecut timpul...? :laugh: )

 

 

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...