Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Felix. Maidanezul motociclist.

 

L-am gasit intr-o noapte, cand bantuiam cu dementii (se stiu ei care) la un karaoke. Piciorul scos din incheietura, de la genunchi, in urma unui accident. L-am luat in rucsac, pt ca eram pe moto si n-aveam cum altfel. A fost cel mai civilizat pasager al meu de pana acum =))

 

Meritul pt refacerea rapida a piciorului (3 luni) este al lui Nelson (collie-ul). Incercam sa-l pansez pe Felix, asta scheuna si Pandele (asa il alint pe Nelson) era gramada pe noi. Pana la urma, nu m-a mai lasat sa ma apropii de Felix cu tratamente. Il spala el cu limbutza. Happy ending story...

 

post-2978-1139518852_thumb.jpgpost-2978-1139518906_thumb.jpgpost-2978-1139518948_thumb.jpg

 

 

Drept multumire, mi-a ros mobila... Sa-mi lase o amintire :finger:) Am schimbat totul in casa. De la gletul de pe pereti pana la usa de la intrare ;)

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Suzuki al tau seamana foarte bine la unele faze cu zurliul meu. voiam sa te intreb daca mai e in putere :( (al meu e castrat de vreo 4 ani... :D ), si daca il ai in Bucuresti. mi-ar placea sa-i fac rost de o mireasa si sa mai faca niste progenituri asa dragalashe ca el! :10:

sa-ti traiasca mult si sanatos! (al meu mai are putin si face 9 ani. cand o fi trecut timpul...? ;) )

X-(

 

BooBoo cand o punem de-o nunta ? :finger:

E in putere...de fapt , e chiar in floare ca imediat face 6 luni :ok:

Il am in Bucuresti :moron:

 

Mama lui Suzuki :P Pufa...doar ca dupa o sarcina grea a trebuit sterilizata :10:

 

Si tot ea cum statea cu burtica la bec :bore:

post-381-1139604527_thumb.jpg

post-381-1139604624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe Puflei al meu(Rocky, dar ii spun asa pt ca este foarte gras) tocmai l-a accidentat o bicicleta acum doua zile:( Norocul lui a fost ca era un copil si nu mergea foarte tare, ca atlfel....nu-l vedeam bine :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am doua fetite super dulci care vreti sau care stiti pe cineva. Talie mica Eu am una din acceasi ramura de rudenie e super desteapta alarma cea mai buna simte orice suspect mananca mai nimic nevoile numai afara .Astea sunt surorile mai mici din aceeasi mama.

Monitorul este de 17 " ca sa aveti o unitate de masura post-2824-1140950653_thumb.jpg post-2824-1140950682_thumb.jpg

 

TEL 0748459168 VALENTIN este nepotul meu sau SILVIA cumnata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am cele mai plictisitoare animale_care dp parerea mea nici macar nu ar trebui catalogate drept animale:adica am pesti :cheers: N-am poza,da ce-ati vedea oricum?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cele mai plictisitoare animale_care dp parerea mea nici macar nu ar trebui catalogate drept animale:adica am pesti :cheers: N-am poza,da ce-ati vedea oricum?

:D

 

 

dc sunt plictisitoare? depinde ce pesti ai...

au am un pirahna si nu e plictisitor deloc...e chiar frumusel si dement

sunt destul de inteligenti....a ajuns nebunu' sa ma cunoasca si sa ma lase sa bag mana la el sa-i curat acvariul si sa scot resturile de carne(restul "intrusilor" il sperie si cred ca i-ar musca daca ar avea ocazia)

 

Pestii au cea mai interesanta calitate: TAC!

 

 

he-he...tac, asta-i adevarat

al meu sare noaptea din apa si se loveste de capacul din stejar masiv....imaginati-va cum se aude

um peste de 400 g lovindu-se de un lemn

m-am obisnuit deja si nu ma mai trezeste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit ca aici o sa fie vazut de mai multi iubitori de animale so:

 

Gasit doberman, nu stiu varsta, cam amarat, nemancat si cred ca a stat cam multicel pe strada. Pare bland, adica a mancat din mana si unde sta mai sunt 2 caini si am vazut ca nu au avut nici un fel de problema...

Am pus anunt in zona pana acum nici un semn de la un posibil propietar, banut de identificare sau cip nu are, momentan sta la un depozit daca cineva crede ca poate sa aiba grija de el... sa dea un semn... Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit ca aici o sa fie vazut de mai multi iubitori de animale so:

 

Gasit doberman, nu stiu varsta, cam amarat, nemancat si cred ca a stat cam multicel pe strada. Pare bland, adica a mancat din mana si unde sta mai sunt 2 caini si am vazut ca nu au avut nici un fel de problema...

Am pus anunt in zona pana acum nici un semn de la un posibil propietar, banut de identificare sau cip nu are, momentan sta la un depozit daca cineva crede ca poate sa aiba grija de el... sa dea un semn... Multumesc!

 

 

Ar fi bine sa spui si zona unde a fost gasit catelul si daca are ceva semne particulare,te pricepi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

hey!ma bucur sa vad ca snt atati iubitori de animale pe acest forum!am si eu caini pisici cai gaini si toata menajeria da la bunici din pacate :) :) .vreau sa mi iau si eu in apartament un sufletel acolo.ma gandeam la un canar!are cineva p-aici asa ceva?nu vreau sa l tin in colivie toata ziua da ma gandesc ca daca il las prin casa se caca peste tot.asa ca vreau sa il tin pe balcon care e maricel si izolat/incalzit iarna.si din experientza personala se supara daca snt lasati singuri cam toata ziua si de multe ori si noaptea?am inteles ca nu snt atat de galagiosi precum papagalii si ca unii canta?care stie sa mi zica si mie preferabil pm!:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un coibanesc mioritic (potaie gigant aka Sasha) si o boxeritza pitica si dilie aka Cora!

Si mai are prietena mea (dar este k si al meu) un cocker pe nume Max!

Toti sunt dusi cu capu', ca deh asa stapan asa catel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iete si p-al meu. Il cheam Lucky dar a fost botezat Thomas ca cica i se potriveste mai bine.

 

E gasit acum aproape 2 ani pe plaja de la Eforie, este motan in toata firea isi ia omorul sistematic de la prietenii de cartier, dar e upgradat, are suruburi in picior. :)

post-1697-1146214481_thumb.jpg

post-1697-1146214501_thumb.jpg

post-1697-1146214515_thumb.jpg

post-1697-1146214533_thumb.jpg

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iete si p-al meu. Il cheam Lucky dar a fost botezat Thomas ca cica i se potriveste mai bine.

 

E gasit acum aproape 2 ani pe plaja de la Eforie, este motan in toata firea isi ia omorul sistematic de la prietenii de cartier, dar e upgradat, are suruburi in picior. :baldy:

:) :crack: :baldy: robocop :) sa sa i pui si niste mitraliere ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...