Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc baieti :)Sper sa-l dau sa-mi iau S4RS sau Hypermotard 1100 DS

 

nu-ti mai iei scuteru ala? :haha:

 

pai tu crezi ca s4 sau s4r e moto de bataranete ....ptr batranete la Ducati nu ai variante:)))))))

 

vorba vine. pt batranei ar fi multistrada sau un cafe racer.

planul e sa-mi iau una din seria lui S4 sau un sport clasic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Pai si SC ce este? E un cafe de fabrica :P

Păi, ştiu asta.

 

 

Clubul pensionarilor te saluta!

Da da. Dar mai aştept câţiva ani...

 

 

@ Crazy Devil - am deja scuter, o sa-mi iau si T-max, stai flexat )

Să ştii că eu încă aştept. :P Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Stiu ca mai sunt cateva luni bune pina in iulie dar sunt curios daca merge cineva la WDW 2014?18-21 iulie 2014.

Adica se organizeaza ceva excursie?

Eu personal am inceput pregatirile dar ma pot alatura oricarui grup organizat daca va fi ceva.

Asa ca daca va mobilizati,dati-mi si mie un semn ceva.

 

 

Suntem cativa care vrem sa mergem. Ar fi trebuit sa avem deja cazarea rezervata in Italia pana acum, insa nu ne-am organizat prea bine.

 

Din cate am inteles sunt cateva persoane care vor o tura rapida de cateva zile si mai suntem 3 (din cate stiu pana acum) care vrem un drum mai lung, de 10-12 zile. Eu personal mi-am luat deja concediu 2 saptamani pentru WDW, mai trebuie stabilite detaliile :)

 

 

in alta ordine de idei daca o mai are Anca pana atunci poate o sa-i fie mila de mine si accepta sa fac si eu o tura pe circuit cu ducatiul ei

 

Cu prima ocazie ti-o dau cu mare drag :)

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so ... WDW 2014, se intrevede o gasca destul de mare in italia:

- un grup care va merge destul de tare 2 zile dus, 2 zile it, o zi jumate intors (feli, augustin, cosmin, ?doru)

- un grup care va merge mai domol 3 zile dus, 2,5 zile it si 2,5 zile intors (me, alex, mada, petit lutin, anca, silviu, radu, bogdan barbulescu, andu, kinderu, andrei mangu, bughy, marco, eugen) incercam ca acest grup sa fie insotit si de o masin cu platforma

- un grup facut de ducati Romania (sunt maxim 7 locuri duble) din care la ultima discutie erau ocupate jumatate

 

s-a facut un grup privat pe facebook in care se discuta in special de organizarea celui de al doilea grup, asa ca daca e cineva care nu stie de el, un mesaj scurt si il includem in grup.

traseul in principiu o sa fie Bucuresti, Serbia, Croatia, Nordul Italiei, Rimini, Ungaria, Arad, Bucuresti. in total in jur de 3600Km.

 

Costurile estimate: benzina: ~300 euro in fct de moto, cazare ~300 euro, restul (mancare, distractie, ...) in fct de fiecare, toata distractia ar trebui sa coste de la 900 euro de caciula.

Important este acum sa luam cazarea in italia, restul cazarilor nu ard asa de tare, o sa le rezervam pana plecam. Cum cei de la Ducati au toate hotelurile partenere ori pline ori prea scumpe nu ne ramane decat sa cautam pe booking.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar...In urma deciziei diviziei de buna stare a DesmoRiders Romania ...am hotarat urmatoarele:

 

Samabata 15 februarie ora 19:00. Club Fabrica...

 

Motivul sunt 2 :))): 1.Prima reuniune pe anul asta (o chitzaiala cum ar veni)

 

2.WDW 2014 ...prioritar in discutie este cazarea unde avem ceva optiuni ramane sa stabilim...si poate discutii despre traseu dar eu ma exclud ptr. ca voi veni din nord cu Luci S4 cea mai buna palinca:))))

 

 

PS:Rugam participantii a se concentra minim o ora pe subiectul cazare WDW si a nu se repede ,repede la bar si a da iama in lichide...Multumesc

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so ... WDW 2014, se intrevede o gasca destul de mare in italia:

- un grup care va merge destul de tare 2 zile dus, 2 zile it, o zi jumate intors (feli, augustin, cosmin, ?doru)

- un grup care va merge mai domol 3 zile dus, 2,5 zile it si 2,5 zile intors (me, alex, mada, petit lutin, anca, silviu, radu, bogdan barbulescu, andu, kinderu, andrei mangu, bughy, marco, eugen) incercam ca acest grup sa fie insotit si de o masin cu platforma

- un grup facut de ducati Romania (sunt maxim 7 locuri duble) din care la ultima discutie erau ocupate jumatate

 

s-a facut un grup privat pe facebook in care se discuta in special de organizarea celui de al doilea grup, asa ca daca e cineva care nu stie de el, un mesaj scurt si il includem in grup.

traseul in principiu o sa fie Bucuresti, Serbia, Croatia, Nordul Italiei, Rimini, Ungaria, Arad, Bucuresti. in total in jur de 3600Km.

 

Costurile estimate: benzina: ~300 euro in fct de moto, cazare ~300 euro, restul (mancare, distractie, ...) in fct de fiecare, toata distractia ar trebui sa coste de la 900 euro de caciula.

Important este acum sa luam cazarea in italia, restul cazarilor nu ard asa de tare, o sa le rezervam pana plecam. Cum cei de la Ducati au toate hotelurile partenere ori pline ori prea scumpe nu ne ramane decat sa cautam pe booking.

pai dupa experienta de anul trecut, se stia treaba cu cazarea ca va fi o problema. in alta ordine de idei, am anuntat pe facebook data evenimentului cu doua saptamani inainte de a fi anuntata oficial. am specificat, "informatie din surse sigure" eu unul sunt putin dezamagit de cum se organizeaza treburile in desmoriders... acum asta e, o sa vedem unde ne cazam... am gasit ceva variante si o sa mai caut in continuare. o sa va tin la curent, eventual la inceputul saptamanii viitoare sa se faca reervarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa experienta de anul trecut, se stia treaba cu cazarea ca va fi o problema. in alta ordine de idei, am anuntat pe facebook data evenimentului cu doua saptamani inainte de a fi anuntata oficial. am specificat, "informatie din surse sigure" eu unul sunt putin dezamagit de cum se organizeaza treburile in desmoriders... acum asta e, o sa vedem unde ne cazam... am gasit ceva variante si o sa mai caut in continuare. o sa va tin la curent, eventual la inceputul saptamanii viitoare sa se faca reervarile.

man.., hai sa reamintim ceva - desmoriders este un grup de prieteni, nu are entiatate juridica, nu este o asociatia sau un ong, e un grup de prieteni cu pasiune pentru ducati si in plus recunoscut de italieni.

am mai spus si ma repet, ORICINE din acest grup, poate sa ia initiativa si sa se implice mai mult sau toatal in organizarea unor evenimente, iesiri, plimbari...

Legat de Ducati Ro - am vazut ca ai inrosit, plm- , acolo sunt doi oameni care in perioada de iarna (cand nu se vand motoare) au stat o saptaman sa faca rezervari, un traseu si regulile de mers in grup (care de ex. pentru unii ducatisti au fost cam ciudate ...)

 

So, si eu si tu si ceilalti care au cativa ani de experienta in plimbari mai lungi pot sa se puna la un calculator si sa caute cazari pentru Italia pentru 14 oameni !, la un pret decent ! si cat mai aproape de circuit si sa vina cu propuneri. Important este ca am convenit in mare asupra unui traseu, stim cate zile o sa petrecem pe drum si in It, si ca este o gasca de prieteni dornica de plimbare....

 

apropo, daca tu unu esti putin dezamagit de cum merg lucrurile in desmoriders romania este ...DOAR DIN CAUZA TA :), pentru ca nu te implici :)

 

pana acum toate plimbarile organizate de club au iesit f bine, asa o sa fie si WDW, doar ca nu o sa stam la botul calului la poarta circuitului. Poate ajungi sambata la fabrica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa experienta de anul trecut, se stia treaba cu cazarea ca va fi o problema. in alta ordine de idei, am anuntat pe facebook data evenimentului cu doua saptamani inainte de a fi anuntata oficial. am specificat, "informatie din surse sigure" eu unul sunt putin dezamagit de cum se organizeaza treburile in desmoriders... acum asta e, o sa vedem unde ne cazam... am gasit ceva variante si o sa mai caut in continuare. o sa va tin la curent, eventual la inceputul saptamanii viitoare sa se faca reervarile.

unde ai fost ma anu' trecut? hai sa te vad? :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti carcotas ba, nu vorbesc cu tine ca ai spus ca am mobra de batrani :P

pai e mobra de batrani mah. ti-am zis ca vreau sa-mi iau cand mai imbatranesc. e un proces. :)) cred ca e cazul si la tine s-o schimbi. sa-ti iei ceva mai specific varstei :lol: un scuter ti-ar fi ideal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man.., hai sa reamintim ceva - desmoriders este un grup de prieteni, nu are entiatate juridica, nu este o asociatia sau un ong, e un grup de prieteni cu pasiune pentru ducati si in plus recunoscut de italieni.

am mai spus si ma repet, ORICINE din acest grup, poate sa ia initiativa si sa se implice mai mult sau toatal in organizarea unor evenimente, iesiri, plimbari...

Legat de Ducati Ro - am vazut ca ai inrosit, plm- , acolo sunt doi oameni care in perioada de iarna (cand nu se vand motoare) au stat o saptaman sa faca rezervari, un traseu si regulile de mers in grup (care de ex. pentru unii ducatisti au fost cam ciudate ...)

 

So, si eu si tu si ceilalti care au cativa ani de experienta in plimbari mai lungi pot sa se puna la un calculator si sa caute cazari pentru Italia pentru 14 oameni !, la un pret decent ! si cat mai aproape de circuit si sa vina cu propuneri. Important este ca am convenit in mare asupra unui traseu, stim cate zile o sa petrecem pe drum si in It, si ca este o gasca de prieteni dornica de plimbare....

 

apropo, daca tu unu esti putin dezamagit de cum merg lucrurile in desmoriders romania este ...DOAR DIN CAUZA TA :), pentru ca nu te implici :)

 

pana acum toate plimbarile organizate de club au iesit f bine, asa o sa fie si WDW, doar ca nu o sa stam la botul calului la poarta circuitului. Poate ajungi sambata la fabrica !

bogdan, ori ai inteles gresit spusele mele ori ma confunzi cu altcineva, pentru ca altfel nu imi explic reactia ta vis-a vis de mine. in sfarsit... ca sa clarific, cand am spus ca sunt putin dezamagit de cum merg lucrurile in desmoriders nu m-am referit la tine ca presedinte ci la toti membrii clubului iar ceea ce am inrosit din postul tau de mai sus are legatura cu cazarea, nicidecum cu ducati romania. te rog, nu mai face asocieri de genul asta. oricum, vorbesti in necunostinta de cauza cand spui ca nu ma implic si faptul ca o spui razand este jignitor... in sfarsit... subiectul este cazarea la misano. am tinut legatura cu baietii si le-am propus variante. eu sper ca sambata sa va hotarati si la inceputul saptamanii viitoare sa se faca rezervarile. cu cat trece timpul cu atat vom plati mai mult, vom fi mai departe de circuit si vom fi imprastiati la mai multe hoteluri, in concluzie va fi nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...