Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

salutare,

iata verisunea mea EVO pentru monsterul 796,

multumita prietenului si vecinului meu Claudiu care poate fii contactat pentru diverse treburi precum vopsitorie si carenaje pe adresa xtrem.airbrush@gmail.com sau la tel 0723391261 (feedback gasiti pe forumul pro-bike, tipul este din Bucuresti).

 

seara placuta,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da bre Kindere. Arata intr-un mare fel. Sa te bucuri de noul look. Dar niste poze mai mari ar merge, sa ne clatim ochii mai bine :blbl:

 

Ori asta, ori o iesire in week-end sa vedem spoiala noua pe viu. Mai precis, un drum pana la mare. Suntem deja cativa. Te bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Proaspat propietar de monster 600 (fostul motor al lui kindaru -> trecut pe la Sebi -> acum al meu) :P , am facut fo 100km prin oras si... nu prea 'trage':

- am verificat bujiile, aia din fata e maron-ish ( semn ca arde ok) iar cea de sus e neagra-ish (gen uda). din 'vasta' mea experienta eu cred ca e ori de la avans, ori de la carburatie (sincronizare carburatoare?!). parca miroase si a benzina pe toba dreapta (aia corespunde cilindrului superior?).

- de la ce poate sa fie?

- cum se poate rezolva? :blbl:

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

iata verisunea mea EVO pentru monsterul 796,

multumita prietenului si vecinului meu Claudiu care poate fii contactat pentru diverse treburi precum vopsitorie si carenaje pe adresa xtrem.airbrush@gmail.com sau la tel 0723391261 (feedback gasiti pe forumul pro-bike, tipul este din Bucuresti).

 

seara placuta,

foarte frumoasa, dar nu inteleg cum de te-au lasat astia de la reprezentanta sa-i schimbi look-ul?!...sau nu are treaba vopsitul cu garantia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bre Kindere. Arata intr-un mare fel. Sa te bucuri de noul look. Dar niste poze mai mari ar merge, sa ne clatim ochii mai bine :blbl:

 

Ori asta, ori o iesire in week-end sa vedem spoiala noua pe viu. Mai precis, un drum pana la mare. Suntem deja cativa. Te bagi?

 

 

 

Buna, buna.....

 

Cine merge la mare??? cand faceti drumul? doar duminica sau de maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vervega_eusebio - ar fi culmea sa nu te lase garantia sa schimbi coloritul vehicului, mai ales ca e vorba de suprafete de plastic - deci nu se pune problema de garantie impotriva coroziunii.

 

mada_ykyS4 - plecam maine la orele 09:00 de la Academie si ne intoarcem duminica. Esti binevenita, bineinteles :blbl:

 

La fel si alti doritori care vor sa ni se alature.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine merge, o destinatie anume (gen vama ?), aveti cazare ?

 

DAca ajungeti in vama, pescuiti-ma de acolo telefonic la o bere.

Mesaj completat

Revin, poate a mai auzit cineva

 

/index.php?showtopic=658652

 

Incearca la baiatul asta sa ti faca alta.

0733863516, spune i ca te am trimis eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

th30nly0n3 - deocamdata sigur: eu, mish, BoogA si un prieten de-al lui care nu stiu daca are cont pe aici, toti calare pe monstrii. E posibil sa mai vina si vreo 1-2 cu japoneze. Destinatia in principiu e Vama Veche. Cazare nu avem deci e posibil sa dormim prin 2 Mai.. sau undeva pe acolo.

 

Alexutza - noi doar trecem prin Constanta. Daca vrei vino cu noi pana spre Vama. Am notat nr-ul. Te sun eu de pe drum.

 

ZaiR - te sunam si pe tine cand ajungem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata sigur: eu, mish, BoogA si un prieten de-al lui care nu stiu daca are cont pe aici, toti calare pe monstrii. E posibil sa mai vina si vreo 1-2 cu japoneze. Destinatia in principiu e Vama Veche. Cazare nu avem deci e posibil sa dormim prin 2 Mai.. sau undeva pe acolo.

 

Nu mai stau pana maine, m-a corupt Zair si merg cu el din seara asta, ne vedem maine la o berica in vama :blbl:

 

Asfalt uscat si drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care din ciorbisti mai pot da relatii despre magazine cu bunuri ducati, sa va afisati cu lista la nenea Sinner.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

th30nly0n3 - deocamdata sigur: eu, mish, BoogA si un prieten de-al lui care nu stiu daca are cont pe aici, toti calare pe monstrii. E posibil sa mai vina si vreo 1-2 cu japoneze. Destinatia in principiu e Vama Veche. Cazare nu avem deci e posibil sa dormim prin 2 Mai.. sau undeva pe acolo.

 

Alexutza - noi doar trecem prin Constanta. Daca vrei vino cu noi pana spre Vama. Am notat nr-ul. Te sun eu de pe drum.

 

ZaiR - te sunam si pe tine cand ajungem.

 

vin si eu cu masina si sotia in vama,

poate ne vedem toti la o bere,

asfalt uscat,

 

PS astazi ploaia m-a dovedit pe dn1 :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu masina si sotia in vama,

poate ne vedem toti la o bere,

asfalt uscat,

 

PS astazi ploaia m-a dovedit pe dn1 :blbl:

 

ne vedem acolo, facem o masa mare, grade multe ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ams i eu o intrebare...poate stupida.....cum va spalati voi motoretele???am inteles ca o poti spala la orice spalatorie...mie ins imi este frica de jetul ala puternic de apa pe langa buji.....sau de cum o sa reactioneze plasticele la spuma aia cu care dau ei pe ea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ams i eu o intrebare...poate stupida.....cum va spalati voi motoretele???am inteles ca o poti spala la orice spalatorie...mie ins imi este frica de jetul ala puternic de apa pe langa buji.....sau de cum o sa reactioneze plasticele la spuma aia cu care dau ei pe ea....

 

 

 

 

WD40 , periuta, jet de apa cu debit normal. Nu cred ca recomanda cineva jetul de la spalatorie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ams i eu o intrebare...poate stupida.....cum va spalati voi motoretele???am inteles ca o poti spala la orice spalatorie...mie ins imi este frica de jetul ala puternic de apa pe langa buji.....sau de cum o sa reactioneze plasticele la spuma aia cu care dau ei pe ea....

 

 

 

 

WD40 , periuta, jet de apa cu debit normal. Nu cred ca recomanda cineva jetul de la spalatorie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ams i eu o intrebare...poate stupida.....cum va spalati voi motoretele???am inteles ca o poti spala la orice spalatorie...mie ins imi este frica de jetul ala puternic de apa pe langa buji.....sau de cum o sa reactioneze plasticele la spuma aia cu care dau ei pe ea....

 

 

 

WD40 , periuta, jet de apa cu debit normal. Nu cred ca recomanda cineva jetul de la spalatorie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o intrebare stupida. Multi nu o pun si fac cum ii taie capul.

 

Cu spuma nu ar trebui sa ai probleme, cu jetul e posibil. Si nu pe blocul motor in sine (ala e simplu si nu prea are ce sa se strice), ci la partea electrica (fire instrumente, etc.).

 

Teoretic e recomandat sa nu speli niciodata motocicleta la jet. Practic, daca nu ai o curte si un furtun (sau un prieten cu asa ceva), cateodata nu prea ai de ales. Personal iti recomand sa mergi la spalatoriile de la benzinariile OMV, la cele care au "self service" ca sa poti sa dai tu cu jetul. Daca dai cu atentie (incet, de la distanta) e OK.

 

Doua note totusi: 1 - spalatul asta e "in caz de nevoie", ca sa nu stea motoreta jegoasa. Un spalat serios se va face tot manual, cu galeata, sampon, burete, motorina si mult timp la dispozitie (ca sa speli calumea un Monster ai nevoie de cel putin 2 ore). 2 - indiferent cum si unde speli motocicleta, las-o intai sa se raceasca. Daca ai mers mult si s-a incins, las-o 20-30 min. Daca ai mers putin (cativa km), 10-15 min ar trebui sa ajunga. Nu e de gluma cu socul termic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...