Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Donez oglinda monster 2003-2008, partea dreapta parca, gen. se ridica din cartierul nouveau temps, bucalesti.

Salut Paul ! M-ar interesa pe mine oglinda pentru amicul meu , Mihai , care si-a tavalit 620-ul in toamna . Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, am si eu o problema pe care nu prea stiu cum sa o rezolv. Am un Monster M2 904 din 2000, injectie. La acest model, filtru de benzina iese pe sus pe la buson. Dupa ce se scoate busonul, exista o tabla care este prinsa in buza rezervorului in 8 filete in pozitie orizontala care se desfac cu un tors destul de mic(nu stiu exact dimensiunea). Andu a reusit sa scoata decat 3 dintre aceste filete iar restul ori s-au rupt ori li s-a stricat capul si nu mai pot fi desfacute cu cheie. Pozitia nu perimte gaurirea lor cu o bormasina. Nu ma intereseaza procedeul prin care scot tabla de acolo si nici daca aceasta se deformeaza sau daca o distrug. Se poate cumpara alta la un pret modic. Alte filete in care sa o prind la loc dupa ce o desfac am gasit. Ideea este sa o scot fara sa deformez rezervorul si bineinteles sa scot filtru de benzina care este probabil atat de plin de mizerie incat reduce debitul de benzina.De aici va puteti inchipui...

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu in ultimul rand, las-o sa se usuce cateva ore :huh:

Sau zile?

 

Salutare fratilor, am si eu o intrebere de n-am gasit raspuns concret nicaieri adica fiecare in felul lui. Cat de tare trebuie intinse curelele noi de distributie si cum le verefici? A si inca ceva cat de indicate sunt curelele cu dinti patratosi, aici ma refer la modelele inainte de 2000? Numa' bine, rau la nime' si la vara cald sa fie

Lasi un slack(masurat intre curea si rola fixa) de 5 mm la cureaua cilindrului oriz si 6 mm la cilindul vertical...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea, acesta este primul meu post aici.

Am A-ul de peste 3 ani, dar nu l-am folosit niciodata. Uitasem ca il si am. Zilele trecute am fost cu masina la spalatorie si, la un mic garaj de moto de linga spalatorie, l-am vazut: Ducati Monster rosu. M-am indragostit pe loc.

Azi merg sa mai fac citeva ore prin poligon, sa-mi aduc aminte care e treaba. Dupa care vreau sa-mi cumpar un Monstrulet si sa fac cursul de pe Amckart, ca sa fiu cit de cit "street ready". Nu sunt singur, mai am un prieten care azi incepe A-ul, dupa care vrea tot un Monster.

Aici m-am inregistrat, pentru ca, speram sa vin la o intilnire de a voastra, sa vad de aproape un Monstrulet.

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Isarescu, orice ai face nu-ti lua Monster! E Ducati. E italiene si e proaste. E nefiabile, piesele e scumpe si se strica des. Si, cum zicea un compatriot japonezar zilele trecute "italienii-s ca frantujii" (?!?). Deci, daca vrei motoreta buna si fiabila si cu piese ieftine ia-ti o japoneza, si mai cu precadere o 'onda!

 

Daca vrei totusi sa-ti blestemi zilele si sa-ti cumperi pana la urma, hai la intrunire cum a zis mish sa vezi cum sta treaba cu similacrul asta de motoreta facuta de o natie de macaronari. Dar din nou, toata lumea stie ca orezul e mai bun...

 

mish - deci la 7 la academie, da? Iar doar noi doi. Singurii monsterisiti din Bucuresti. 7, 7 si ceva. Fix!

 

Nu, n-o sa ploo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, stie careva de unde se poate lua needle jet sau jet kit pentru un montser 750 1996 ?

merci

 

Incearca daca sti codul, pe Stein-Dinse.de, la ei am gasit kit de reparat receptorul de ambreiaj de exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Isarescu, orice ai face nu-ti lua Monster! E Ducati. E italiene si e proaste. E nefiabile, piesele e scumpe si se strica des. Si, cum zicea un compatriot japonezar zilele trecute "italienii-s ca frantujii" (?!?). Deci, daca vrei motoreta buna si fiabila si cu piese ieftine ia-ti o japoneza, si mai cu precadere o 'onda!

 

Daca vrei totusi sa-ti blestemi zilele si sa-ti cumperi pana la urma, hai la intrunire cum a zis mish sa vezi cum sta treaba cu similacrul asta de motoreta facuta de o natie de macaronari. Dar din nou, toata lumea stie ca orezul e mai bun...

 

mish - deci la 7 la academie, da? Iar doar noi doi. Singurii monsterisiti din Bucuresti. 7, 7 si ceva. Fix!

 

Nu, n-o sa ploo.

 

Chiar daca ar fi adevarat (m-am documentat si nu este), unele lucruri in viata (masina, motor, prietena) nu le alegi doar cu mintea. Iar italianca asta mi-a furat inima.

Sper ca, datorita varstei pe care o am si cursurilor pe care am de gand sa le fac, sa nu-mi fure si sanatatea sau viata. Nu ma omor dupa sporturile in care nu sunt in control 100%; din pacate, motociclismul este unul dintre ele.

 

O sa incerc sa ajung si eu azi. Problema este ca am cursuri de la 17 la 19 si sunt tocmai in cealalta parte a Bucurestiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mish - deci la 7 la academie, da? Iar doar noi doi. Singurii monsterisiti din Bucuresti. 7, 7 si ceva. Fix!

 

Nu, n-o sa ploo.

Victimelor! dacă reuÂşesc să chiulesc de la Âşedință, mă arăt Âşi eu la far Âşi semnale.

na!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca ar fi adevarat (m-am documentat si nu este), unele lucruri in viata (masina, motor, prietena) nu le alegi doar cu mintea. Iar italianca asta mi-a furat inima.

Sper ca, datorita varstei pe care o am si cursurilor pe care am de gand sa le fac, sa nu-mi fure si sanatatea sau viata. Nu ma omor dupa sporturile in care nu sunt in control 100%; din pacate, motociclismul este unul dintre ele.

 

O sa incerc sa ajung si eu azi. Problema este ca am cursuri de la 17 la 19 si sunt tocmai in cealalta parte a Bucurestiului.

 

Ora propusa e cam optimista. Inainte de 19:20-19:30 nu prea vine lumea. Deci pana pe la 20:00-20:30 e foarte probabil sa ne mai gasesti acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu pentru prima data ca tocmai am inmatriculat monstroasa de 5 zile din care a plouat si nins in 4! Apar pe la 7 si un pic daca nu toarna din nou la ceas de seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@PzKpfW Frumoasa ironia :) Amandoi stim ca nu este asa :)

 

@Isarescu - nu sunt Ducatist, dar ma uit mai des aici decat pe topicul de Hornet.Monsterul e ca o motoreta de suflet pentru mine.Din pacate atunci cand am cumparat japoneza mea, nu puteam gasi un monster pe masura bugetului care il aveam.

Poate o sa auzi de la multi altii ca Ducati nu sunt fiabile, am stat de vorba cu o parte din monsteristi si mi-au explicat frumos si clar ca nu e deloc asa.Este doar un pic mai pretentioasa.Fa-i tu servisarile la timp si ma indoiesc sa o sa ai vreo problema majora.

Roaga pe unul din baietii cu monster sa te dea o tura..o sa ramai fara cuvinte. :)

 

Spor la cumparat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@PzKpfW Frumoasa ironia :) Amandoi stim ca nu este asa :)

 

@Isarescu - nu sunt Ducatist, dar ma uit mai des aici decat pe topicul de Hornet.Monsterul e ca o motoreta de suflet pentru mine.Din pacate atunci cand am cumparat japoneza mea, nu puteam gasi un monster pe masura bugetului care il aveam.

Poate o sa auzi de la multi altii ca Ducati nu sunt fiabile, am stat de vorba cu o parte din monsteristi si mi-au explicat frumos si clar ca nu e deloc asa.Este doar un pic mai pretentioasa.Fa-i tu servisarile la timp si ma indoiesc sa o sa ai vreo problema majora.

Roaga pe unul din baietii cu monster sa te dea o tura..o sa ramai fara cuvinte. :)

 

Spor la cumparat!

 

Auzi tu... bucura-te de japoneza pe care o ai! :P

 

Cumpat schimba-ti numele ca nici macar mobra n "v" nu mai barai!

 

Anhele dai si tu ceva daca facem prezenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fu 2 10 (_*_) de "viching". Te ai dat pe mistouri!

 

Da' n-am zis bre la misto, sa stii. Chiar dau. Si cu tine. Chiar daca n-ai Ducati. Esti V-ist de-al nostru.

Si daca tot nu ploo, mergem si la un Cico sau la o braga rece dup-aia :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina surpriza aseara la intrunire. A fost ceva lume. Cam putina cu motoreta, dar e bine ca a fost. Macar cu sufletu' sa tinem comunitatea.

 

Acestea fiind zise, propun o iesire pe week-end. Unde vreti, doar curbe sa fie. Vremea pare sa fie de partea noastra (baietii de la MeteoFrance sunt cam cei mai credibili in Europa). Se asteapta propuneri concrete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mă bag la o cheia, dar cu plecare de dimineață, că la 6 tre să fiu la muncă.

 

Gata bo$$. Suna bine. Pe la ce ora sa plecam?

 

am ajuns si eu ieri.. pe la 12 noaptea :laugh:

daca are vreunul mancarici de vama veche pentru weekendu' asta.. dati de veste. :)

 

Din pacate eu nu. In ultimele 3 saptamani am facut 2 drumuri pana la mare si a inceput sa mi se toceasca pneul spate pe mijloc. Trebuie ceva virajat sa compensez cu uzura pe parti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata bo$$. Suna bine. Pe la ce ora sa plecam?

 

 

 

Din pacate eu nu. In ultimele 3 saptamani am facut 2 drumuri pana la mare si a inceput sa mi se toceasca pneul spate pe mijloc. Trebuie ceva virajat sa compensez cu uzura pe parti.

pai da. calarasi- ostrov - no man's land - vama :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hummm.. nu-i drumu' nasol pe acolo? Si vrei sa te intorci in acceasi zi, sau e cu escala nocturna in Vama?

ba da. de la ostrov e prostut. piatra cubica - partial. asfalt partial. gropi partial.

doresc escala nocturna. rasarit pe nisip. apoi 2 ore de somn.. si revenit acasa.

Editat de alexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...