Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

M-ar fi tentat tura pana la Mihailesti, dar mi-e ca ma prinde noaptea pe drum. E naspa si cu motocicleta spre bucuresti, dinspre alexandria, dar cu bicla mea, fara nici un beculetz pe spate, nu risc... Sigur bag un Mihailesti, cand m-o prinde vreun week-end prin bucuresti. Bun, deci am notat "cursierii" - cicloburu si monsteristu.

 

dan_06 - nu e un criteriu ca daca e camera mica sa nu aiba valva de masina - a mea ai vazut cum e si merge cu pompa auto.

Editat de moshulik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-ar fi tentat tura pana la Mihailesti, dar mi-e ca ma prinde noaptea pe drum. E naspa si cu motocicleta spre bucuresti, dinspre alexandria, dar cu bicla mea, fara nici un beculetz pe spate, nu risc... Sigur bag un Mihailesti, cand m-o prinde vreun week-end prin bucuresti. Bun, deci am notat "cursierii" - cicloburu si monsteristu.

 

dan_06 - nu e un criteriu ca daca e camera mica sa nu aiba valva de masina - a mea ai vazut cum e si merge cu pompa auto.

 

 

Are mandea bec Âşi bandă reflectorizantă, am Âşi lanternă (frontala Petzl Tikka) daca vrei am Âşi maieu d-ăla galben cu benzi reflectorizante, aÂşa că n-ar fi o problemă. Dacă am pleca la 18, la 20 sîntem înapoi Âşi cu o bere băută p-acolo. Iar în oraÂş e destulă lumină să ajungi acasă! AÂştept un răspuns pîna în jur de ora 17.

Toate bune! :scratch:

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

 

chiar, am vazut ca si pe reno cerea miau poze. poze v-ati facut.

 

iar eu tocmai am constatat ca nu-mi plac pozele pe care le-am facut cu aparatul but here it goes:

 

dunarea:

 

 

 

podu'(jumatatea romaneasca):

 

 

trenul superb:

 

 

 

cum pozele mele sunt naspa, uitati poza faina de pe google:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...n.Poland.04.jpg

(ma rog, e mult mai fain decat in poze. poate l-ati vazut si voi)

 

parc:

 

alt parc:

 

 

neajloava:

 

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in week-end plec iar cu mobra, inca e sezon, dar azi as baga o tura de Mihailesti.

Cicloburu, cum ai programul azi ? Putem pleca pe la un 5:30 ? Eu sunt cu bicla dupa mine, la job, prin zona Victoriei.

 

Vine baiatu! Spune-mi unde vrei sa ne vedem.

 

Multam fanny pt info!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai.... as zice 5:10 - in fata la hotel Minerva - asta e pe Lascar Catargiu, la semaforul de la jumatea distantei intre Romana si Victoriei. Cand ajungi, da-mi un bip la 0720070465, ies din firma si plecam.

 

 

Perfect, s-a notat. Bip-u vine de la nr 0723301497

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne-a prins nici o ploaie, drumul a fost aglomerat, dar nu am avut probleme; doar un garcea mai zelos ne-a întrebat exact pe noi de ce nu avem veste reflectorizante, deÂşi erau localnici gîrla care nu auziseră de aÂşa ceva, iar noi aveam lumini Âşi pe cască am bandă reflectorizantă! Amenințări de doi bani la care nu le dau nici o importanță! Am avut vînt de spate la dus, apoi o bere la ieÂşirea din MihăileÂşti, apoi vînt tare din față la întors, care ne-a cam rupt, dar a fost OK per total. Pentru mine a fost cam scurt, pentru moshulik, am io impresia, a fost de ajuns!

Toate bune! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bikers otopeni, deci avem ceva de mers, ora insa e dupa lasarea intunericului, 21:15 (cursa incepe la 22). tu nu ne mai pacali ca n-ai bec, ca ai. parca pe dn nu e chiar intuneric bezna (e?). fiind duminica seara n-ar trebui sa fie aglomerat in sensul asta de mers si daca ne punem vestele reflectorizante e chiar ok. nu?

 

si apropo ce cauti pe net, parca te duceai cu motoru'. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe... pe ploaie mie imi merg mai bine motoarele, trec de la racire pe aer la racire pe apa. Eu continui sa merg zilnic, in mod utilitar, daca nu ploua chiar torential atunci cand vreau sa plec. Sper ca sambata sa se faca senin, vreau sa fac si eu o "expeditie culinara" la ruse, am mai gasit pe cineva de cursa lunga, o cursiera subtire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...