Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

cand vreti voi:D

 

deci vreau sa spun ca am fost la maratonul de la sibiu. f f dragut, peisaje super.

ps: am coborat numai cu frana de fata, asta e mai are omu si ghinioane.

sper ca la resita in weekendu asta sa nu mai am ghinon. ca vorba aia bicla am acum.

bafta

Editat de corrado83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cumpar BMX mongose SH ... astept PM cu oferte cine are de vanzare!

 

va multumesc si .... treceti cu vederea ca poate nu am postat in locul care trebuie insa aici vor vedea biciclistii!

cumperi tu bmx, dar rotile ajutatoare de une' le iei? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdane, bâÂşti!

 

ma-ntreb daca e mai bine sa plec "antrenata" sau odihnita :cheers:

 

Cat despre plecarea din weekend nu cred ca o sa fie problema cu sportii de bicla. In cel mai rau caz in fac bicla bucati si o bag in portbagaj asa cum am carat-o si alta data. Sper sa reusesc totusi zilele astea sa-mi reglez bitza inainte de plecare pentru ca acum nu-mi place deloc cum merge.

 

@Corrado: cand dai de baut pentru noua echipare?

inteleg ca tu n-ai probleme cu bicla ta dar ma gandeam la cei care n-au masina si suporti pentru bicla. ei cum pot sa mearga la munte? am vazut ca pe reno n-a mai zis nimeni cum a fost sambata (parca pleca cineva cu trenu).

 

corrado, ai bicicleta noua?

chiar, ma, daca el a facut bucurestu-ruse si retur pe caldura aia si in foarte putine ore pot si eu, da' in mult mai multe. :banana: plec la 5 de acasa, sper sa nimeresc iesirea din bucuresti ca nu am fost foarte atenta data trecuta.

 

miau-miau, pe reno ( http://www.reno.ro/index.php?showtopic=112...t&p=1514549 ):

Azi e deja miercuri. Ce facem? Ar trebui sa stabilim traseul pentru simbata+duminica: Pecineagu (Post #1001) sau Pestera (Post #1035).

Mergem cu cortul?

Spre Pecineagu dam de praf; la Pestera dam de urs.

 

Avantaj Pecineagu - putem sta cu cortul

Avantaj Pestera - la locul de plecare cu bicicletele se poate ajunge si cu trenul

 

Daca vrem la Pestera trebuie sa facem rezervare de cazare la cabana sau pensiune, nu?

@VladG: Da un semn de viata cind ajungi la calculator.

 

Cine are numere de telefon din zona Pestera? Eu, personal, daca n-ar fi vorba ca vine ursul, as prefera sa stam la cort. Parca m-am saturat sa tot dau 50-80 lei ca sa-mi spuna aia la pensiune ca "daa, avem apa calda, da' tocmai s-a stricat hidroforul / boilerul si de fapt n-avem".

 

daca va dati azi dupa 8:30 sa-mi ziceti si mie. adica scrieti si voi pe forum ca vad eu deseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdane, bâÂşti!

 

ma-ntreb daca e mai bine sa plec "antrenata" sau odihnita :banana:

 

 

inteleg ca tu n-ai probleme cu bicla ta dar ma gandeam la cei care n-au masina si suporti pentru bicla. ei cum pot sa mearga la munte? am vazut ca pe reno n-a mai zis nimeni cum a fost sambata (parca pleca cineva cu trenu).

 

corrado, ai bicicleta noua?

chiar, ma, daca el a facut bucurestu-ruse si retur pe caldura aia si in foarte putine ore pot si eu, da' in mult mai multe. :blbl: plec la 5 de acasa, sper sa nimeresc iesirea din bucuresti ca nu am fost foarte atenta data trecuta.

 

miau-miau, pe reno ( http://www.reno.ro/index.php?showtopic=112...t&p=1514549 ):

Azi e deja miercuri. Ce facem? Ar trebui sa stabilim traseul pentru simbata+duminica: Pecineagu (Post #1001) sau Pestera (Post #1035).

Mergem cu cortul?

Spre Pecineagu dam de praf; la Pestera dam de urs.

 

Avantaj Pecineagu - putem sta cu cortul

Avantaj Pestera - la locul de plecare cu bicicletele se poate ajunge si cu trenul

 

Daca vrem la Pestera trebuie sa facem rezervare de cazare la cabana sau pensiune, nu?

@VladG: Da un semn de viata cind ajungi la calculator.

 

Cine are numere de telefon din zona Pestera? Eu, personal, daca n-ar fi vorba ca vine ursul, as prefera sa stam la cort. Parca m-am saturat sa tot dau 50-80 lei ca sa-mi spuna aia la pensiune ca "daa, avem apa calda, da' tocmai s-a stricat hidroforul / boilerul si de fapt n-avem".

basti sa-i zici lu' fanuta_46 :cheers:

auzisi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati o tura si pentru mine.. eu plec sa ma printre altele plimb pe dealuri (fara bitza). Fanny.. urez bulan. Daca te ataca bulgarii sa nu-i lovesti peste ceafa ca-i degeaba, mai bine da-le un sut la borcanu' cu muraturi.

 

Bicicleta necesita coronitele de la pedale schimbate oricum, da' mi-e lene acuma.. cand ma intorc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati, bai, acasa, ca gasesc eu cu cine sa ma dau! :D

cycler, multumesc pentru sfat! una bucata tura o sa fie pentru tine.

 

ca sa cureti lantul de la bicicleta trebuie sa-l dai jos? sau pot sa-l spreiez acolo unde e si atat? nu ca mi-as fi cumparat spray dar sa stiu daca s-o fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spreiaza-l acolo, presupun ca nu-i extrem de jegos.

 

Vezi sa nu dai pe suprafata de franare, banuiesc ca ai V-uri... cel mai bine pui bicicleta cu roatele in sus si dai pe pinioane in timp ce invarti pedalele.

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la 8:45 ma intalnesc cu un prieten cu bicicleta desumflata :ph34r: la tnb, la iesirea de la metrou. vreau sa dam 10 ture de herastrau :D asa ca daca mai vrea cineva sa vina e invitatul meu. bye

 

i'm back, i'm back. :D

10 ture??? da, sigur! poate sa depopuleze cineva parcul. a, si sa fie ZIUA!

asadar de la tnb am dat o fuga pana-n dt, la favorit. apoi din nou universitate-romana (pe strada paralela cu magheru, prin spate pe la tnb. unde era sa intru intr-o bariera ca astia pun bariere in drum. era un bmw parcat in strada si am zis ca pana mea, sa vad cum trec pe langa el fara sa-l ating. deci ma uitam la oglinzile lui si fix dupa era ditamai bariera, bine ca functionau franele) - herastrau. multe mobre pe strazi asa ca mi-am adus aminte ca azi era miercuri.

eram hotarata sa dam cat mai multe ture (cel putin!!! 2) dar, cand am ajuns la calea ferata erau doi acolo care ne-au intrebat de nu stiu ce drum. hai, frate, ma lasi? nu ajungi noaptea in zona aia fara sa stii pe unde-i drumu, right? asa ca, numiti-ma paranoica dar nu am mai avut chef sa mai trec odata in seara aia pe acolo. asa ca we went back home, eu via universitate-unirii-decebal.

dok imi e dator o tura in sens invers. casper e dator o bere ca n-a stat data trecuta sa-i dau eu una. cycler, iti dedic tura de herastrau. 26 de minute. mult, nu? :rolleyes:

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la 8:45 ma intalnesc cu un prieten cu bicicleta desumflata :rolleyes: la tnb, la iesirea de la metrou. vreau sa dam 10 ture de herastrau :D asa ca daca mai vrea cineva sa vina e invitatul meu. bye

 

Eu ture de herestrau dau de mult cu bicla,dar deja a devenit f enervant.astia nu-s in stare nici macar sa asigure iluminatul in parc.Si azi am fost,si de la terasa aia H sau cum s-o numi,pana la calea ferata,si de la calea ferata pana la hotel Herestrau nu mai merge NICIUN bec.Partea proasta e ca nu-i prea pustiu p-acolo,nici in cursul spatamanii.Multi biciclisti si multe cupluri.bine,probabil un far m-ar ajuta mult,dar la cat de praf e trotineta mea,nu ma mai apuc sa bag bani in ea :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

far rulz. asa e, langa calea ferata acum nu era nici un bec, desi luni mergeau :D

nu strica sa-ti cumperi unul, eu am dat vreo 150 de mii (?) pe al meu, cred, dar isi face treaba.

 

seb, nu mergi si tu cu noi maine seara?

 

(bineinteles daca merge cineva maine seara)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica vrei sa spui vineri seara?eu as putea sa vin mai ales ca la ora 8 sunt prin tineretului. Apropo daca nu Pune lumea de accord cu plecarea din wk poate ai insotitori la ruse. Eu acum sunt la service sa fac reglajele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, cum adica vineri seara? asta seara! maine seara cred ca ma culc devreme. SI NU TE IAU CU MINE LA RUSE CA MA OMORI!

 

si stai linistit ca va organizeaza miau imediat. miau :D hate you!

 

Azi, plimbare ? Bicicleta ? Incercam sa negociem o ora mai decenta ? :rolleyes: . Cum ar fi 18:00 ? :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei... eu plec de la joc acum, raman fara net in 5 minute... in principiu ma duc sa ma intrunesc la 20:00 la clopotzele la arc la herastrau. Daca sunt amendamente la propunerea mea, dati-mi si mie un pm, sa am timp sa ma conformez, mai intru o leaca pe forum de acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...