Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari fanny !

Dok, mor de ciuda... dar pe de alta parte a fost placuta experienta de a sta 4 zile intr-un oras si de a nu auzi claxoane :D

Sper sa schimb si eu trilele de la pedale in vreo doua zile si sa bing-bang o tura nocturna de herastrau (neaparat cu bere).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe de povestit o sa am maine, acum ma duc sa ma fac fresh si sa bag ceva la ghiozdan.

cand maine ma? ca a trecut ziua si tu nimic.

 

moshulik, eu am zis pe la inceputul threadului ca singura nu ma plimb si nici nu propun cuiva sa se dea cu mine prin parc/oras. asa ca daca mai ies oamenii astia si ne anunta si pe noi... iti dau un semn.

 

acu' haideti sa ne vedem sa-mi reparati si mie franele ca eu asa nu ies in oras ca mereu tre' sa pun frane bruste si n-am cu ce. :D bine, nu chiar acu', oricum nu ar veni nimeni anuntat la ora asta. maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, daca stabiliti sa va intalniti mai devreme de 8, dati-va si voi pana vin eu si dup-aia mergem in tineretului? ma enerveaza ca voi sunteti available mai devreme ca mine. :D

mi-a dat azi o colega ideea de a merge la giurgiu cu rolele. cred ca ajung mai repede asa. :D dar e mai periculos si nici n-am role pe masura. :D da' poate va bagati voi, ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casperel: m-as baga maine la o tura, dar inainte de ora 8:00. Oricum s-ar putea sa am de lucru la bike ca dupa traseul facut in wk are nevoie de intretinere. M-am dat cu ea fara mila pe traseul de coborare Babele - Sinaia si acum ar trebui sa o desfac complet sa o poponeataăț de mizerie. Nu vrei sa bagam mai bine un tineretului sau IOR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul se adreseaza oricui de pe acest forum care are ceva de spus in legatura cu pedalatul. Of, iar va ginditi la prostii :)

 

Cu dumneaei ma dau de 14 ani, mi-a luat-o taica-meu cind am intrat la liceu:

super tare bicla,genu la alea nemtzesti care apareau p la noi dupa 89 ,am si eu genu.Cred k cel mai ok mod de deplasare sa nu ne transformam in oamenii aia kre iau masina pana la chioscul de la scara 3 sa ia tzigari si bere,nu k as avea ceva impotriva cu tzigarile ori cu berea..... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casperel: nu cred ca termin bicla astazi de curatat. Am demontat-o pe toata sa o curat ca era plina de jeg, sper sa reusesc sa o mai montez la loc pe toata si sa nu ramana piese in plus. Ne vedem pe la assport?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza. Cine mai e cu (semi)cursiera pe aici ? Eu cu bicla merg mai speed-touring, la 30 km/h, pe strazi, nu prea ma mai tenteaza turele nocturne prin Herastrau, am vazut cum e, e prea extrem pentru mine :) .

 

pai cicloburu. dar nu stiu cat timp are sa se plimbe. totusi am vazut ca dan reuseste sa se tina dupa tine, poate il combini :scratch: pe el. ca si-asa zicea intr-un post mai vechi c-a facut intr-o zi ~60 km in bucuresti. si mai zicea si ca nu prea iese dupa ora 19. so, dati-i bice cat mai e vreme.

 

si monsteristu' are: /index.php?...p;#entry1179359

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza. Cine mai e cu (semi)cursiera pe aici ? Eu cu bicla merg mai speed-touring, la 30 km/h, pe strazi, nu prea ma mai tenteaza turele nocturne prin Herastrau, am vazut cum e, e prea extrem pentru mine :scratch: .

 

 

Neata si tie, intr-adevar, asa cum zice si fanny, am o cursiera, dar timpul e destul de limitat. Chiar as fi vrut sa ies la un drum mai lung in week-end-ul asta, dar simbata ma voi duce la comemorarea de un an a accidentului de pe Plevnei. Daca esti disponibil astazi, as iesi la o tura de vreo doua-trei ore, dupa ora 17-18, sa dam niste pedale. Propun o tura pina la Mihailesti. Iti suride?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cicloburu. dar nu stiu cat timp are sa se plimbe. totusi am vazut ca dan reuseste sa se tina dupa tine, poate il combini :) pe el. ca si-asa zicea intr-un post mai vechi c-a facut intr-o zi ~60 km in bucuresti. si mai zicea si ca nu prea iese dupa ora 19. so, dati-i bice cat mai e vreme.

 

Mai,dar tu esti avocatul meu? :scratch: A inceput sezonul de restante,ma mai gandesc daca ies sau nu.

 

Ma bate gandul sa-mi iau niste cauciucuri mai subtiri,dar nu sunt hotarat.Exista asa:

 

MAXXIS DETONATOR

Dimensiuni: 26x1.25

Slick dar parca e prea subtire la 1.25

 

apoi inca 2 la 1.50 de la SCHWALBE:CITY JET si SPEED CRUISER

 

Eu acum am pe ea pe bicla de 1.90

 

Daca fac trecerea asta o sa-mi trebuiasca alte camere si alta pompa pt. ca nu cred ca la dimensiune mai mica se gasesc camere de cu valva auto.

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...