Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu-ti dau dreptate ... Am un prieten bun, are o bicicleta de competitie mai scumpa decat mobra. Daca urmareste topicul chiar il rog sa posteze :laugh:

 

Imi este dor de downhill ... stie careva un traseu lung?

 

pai trasee lungi ( ce imi mai aduc aminte, ca nu am mai pus fundu pe bicla pe la munte.... eheheh):

 

- de la Babele la vale pana la Bolboci ( nu prea e extrem dar prinzi viteza)

- cota 2000-Sinaia (bunutz.... dar mai bine e cu snow-ul)

- Poiana Brasov (de sus cu telecabina pana jos in poiana)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chef de plimbarica zilele astea anyone ? Mai usurel asa, ca se simt doua luni de pauza :laugh:

 

poate duminica?

a, nu stiu daca tu citesti ce se scrie pe reno. doc si casper si alti oameni "de-ai lor" se dau duminica dimineata in padure la cernica: http://reno.ro/index.php?showtopic=112649&...t&p=1584533

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cataline, nu cred ca merita un biciclist rautatea din tonul tau.. Pentru cultura ta generala, am bagat ~2300 euro in bicicleta, si am si motor, pe care probabil as obtine cam aceeasi suma daca l-as baga la vanzare.. :)

 

Ce-ar fi sa renunti la tonul superior, si sa spui ce bicicleta ai? Nu ai?? Nu-ti place sa mergi pe bicicleta?? treaba ta.. de ce te bagi in seama aiurea pe acest topic, atunci?

 

Ma simt la fel de bine pe baisical ca si pe motor, iar dpdv fizic ma simt MULT mai bine pe baisical.. :laugh:

 

 

Pen'ca am luat niste hotarari destul de importante, renunt la upgrade-ul baisicalului.. altfel as fi avut la ora asta baisical care ar fi valorat mai mult decat multe din motoarele "motociclistilor superiori" de pe forum.. :D

 

^^^Cataline, nu ma refer la tine direct in paragraful de mai sus, pentru ca nu stiu ce motor ai..

 

Hai sa nu fim mai catolici decat Papa, nu vad cu ce te deranjeaza coltzul biciclistilor! :laugh:

Imi cer scuze ! intradevar am fost rautacios, scuze !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu visez sa imi iau motor dar deocamdata ma dau doar cu bicicleta.pana acum am avut mai multe modele(pegas,Ucraina,BMX de copii).Acum am un MTB DHS(nu va recomand k o sa va faceti numai nervi cu ea)si un BMX Mongoose Mischief.

Ma mai dau si cu rolele (USD Realm).

super bun mischieful....am avut si eu unul din 2004 cu care m-am dat pana in prezent....ca de 1-2 saptamani l-am vandut...nu bagam sa schimb la ea decat consumabilele....a rezistat la drop de la 2 m pe asfalt direct....fara nici o problema...drop in de pe halfpipe in bucuresti..(is din ploiesti)...mi-a trezit multe amintiri numele bicicletei....toate oasele rupte cu ea...sedintele de fizioterapie....:)))...la vara vreau sa imi achizitionez un WTP(we the people)....dementiala firma si produsele....bafta si asfalt uscat...

P.s. poze de-a lungul timpului...:laugh:

post-17038-1225713018_thumb.jpg

post-17038-1225713062_thumb.jpg

post-17038-1225713163_thumb.jpg

post-17038-1225713233_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

mai e vreun biciclist prin zona? ca vinde cineva o bicla aici: /index.php?showtopic=293528

 

oau! fiti pe faza ca merge forumul! :laugh: la tzanc cat sa va urez un an nou de 2009 ori mai bun ca toti anii precedenti. si la anu' sa nu renuntam la bicle!

la multi aaaaaaaaaaaaaaaaani!

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragut din partea ta, miau, ca ai revenit pe topic sa ne urezi fix in noaptea asta. multumesc!

 

am citit ieri in compact de-o campanie facuta de cei de la bate saua sa priceapa iapa in licee si mi-am adus aminte de critical mass si voiam sa va zicem sa mergem si noi anul asta (cei care nu merg deja) si cand ma uit in calendar sa vad in ce data va fi luna asta imi dau seama ca vinerea in nici o zi nu pot sa merg

deci poate va duceti voi!!!!!!

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

bmx :x (sa ma uit la ele asa, mi-s dragi)

ati inceput sa iesiti? damn it, acum mi-am dat seama ca vinerea trecuta puteam sa merg la critical mass. ma rog, eu nu mi-am vazut bicla de prin noiembrie... dar ma tot gandesc s-o scot la plimbare. voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Âşi eu am început să dau pedale... că să dau burta jos e mai greu :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminică am făcut primul drum de peste o sută de anul ăsta! BucureÂşti - PloieÂşti, fără intrare în oraÂş, cu ocolire pe centura de est, pîna la ieÂşirea spre Buzău Âşi retur. Una peste alta, s-au adunat 155 km pe ceas. Vînt de față la dus, uÂşurel; vînt de față la întors, mult mai tare! Am fost doi oameni, biciclete de curse, pedalat ca de plimbare.

Toate bune! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...