Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum sunt spitele alea groase?

 

nu stiu , asa am auzit ca ar fi mai groase decat cele obisnuite si mai rigide putin ...... :what:

 

asta care o am eu are cadru de 17 si imi vine super ok , o manevrez lejer si e comoda , dar mie defapt mi-ar trebui 18' la inaltimea de 180

 

tabel alegere cadru http://www.marosbike.ro/page/Alegerea_marimii_bicicletei~61.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu v-am zis ca azi, ploua-ninge, fug la Vadu pe plaja :alcy: A picurat un pic, frig al naibii (deh...dimineata) si echipat cu manusile de moto si cu cagula ma plecat la drum usor, de la vadu pana la plaja. Interesant, cred ca de vreo 1 an juma-2 nu am mai mers pe bicicleta. "scoaba" am dezmembrat-o total zilele astea, am verificat rulmentii etc, am facut eu niste reglaje pe la frane si schimbatoarele de viteze si am aruncat lanternutele, stopul si alte balarii care le mai avea, inclusiv cricul :)

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca e cineva interesat de suportul de biciclete pentru carlig . Eu am fost foarte multumit de el, insa acum am schimbat masina si nu mai am la ce sa-l folosesc:

http://imgur.com/a/f2Njo#0

 

UrloH.jpg

 

Nimeni ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare Panda , nu am fost in locurile alea de 20 de ani ( mama mea s-a nascut in Pietricica la 20 km de Bacau ) . cand eram mic mergeam din sat pana la hanul Magura prin padure ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine rau o bicicleta care are distanta de la ghidon la sea de 50 cm, iar distanta dintre angrenaj si quick release de 35 cm ?

Eu am 175cm inaltime..

 

cred ca e de copii !! vezi ca am dat link mai sus la un tabel pentru alegerea marimii cadrului .... bafta

 

hai ca il mai pun odata http://www.marosbike.ro/page/Alegerea_marimii_bicicletei~61.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu cateva poze cu bicicleta mea.

A fost facuta pe bucati(personalizata) inca din 2004.............in 2006 mi-am luat A1 si am cam abandonat-o dupa aceea.

Ghidonul este de motocross. Am vrut sa-mi iau un ghidon de trial dar cand am vazut ce preturi persiflante exista 300ron un ghidon.....da-l in masa........ mi-am luat direct ghidon de cross 100lei, saua este luata de la KFL e cam mare dar ............ ai un confort imperial :10: , frana spate este AVID, ma ajuta mult la wheelie si kujo.

Face cineva trial? ............... sau alte traznai de genul asta? aici pe forum.

post-16670-0-10721600-1352802967_thumb.jpg

post-16670-0-62174700-1352803091_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bigfoot, in locul tau mi-as schimba userul in "bigsaddle".

 

:crack: Unde e X moto?

 

Multumesc de raspunsuri..am renuntat la ea :)

Din curiozitate, ati mers cu bicla pe zapada pana acum ? daca da, ceva impresii ?

 

Daca e zapada afanata e ca si cum ai merge prin nisip, daca e zapada batuta e ca si cum ai merge pe ploaie(ca aderenta), daca e gheata .......aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut weekendul asta o plimbarw pana la Branesti via Cozieni cu un amic de pe ciclism.ro-vrem sa repetam si weekendul viitor figura,daca mai doreste cineva e binevenit

 

Salut.

 

Daca bagati tura asta si Duminica (18.11.2012) poti conta si pe mine. Bine, eu as merge ceva mai mult, dar nu stiu ce rezistenta sau chef aveti voi.

 

Ps. Vis-a-vis, ce mai faci domnule? Ce mai e nou pe DC?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai sunt la curent. Rasfoiesc din ce in ce mai rar. Nici trupa de biciclisti de acolo nu mai exista. Pacat... Iesisera ture memorabile...

Nu sunt eu marele ciclist, dar pana la Branesti nici nu ma incalzesc bine. Dati o tura de Cernica-Pustnicu pe malul apei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Daca bagati tura asta si Duminica (18.11.2012) poti conta si pe mine. Bine, eu as merge ceva mai mult, dar nu stiu ce rezistenta sau chef aveti voi.

 

Ps. Vis-a-vis, ce mai faci domnule? Ce mai e nou pe DC?

 

azi am avut ceva treburi si nu am putut.eu de obicei fac tura de Ruse sau de Campina,daca ne mai lasa vremea,ar fi ok weekendul viitor.lasa-mi un nr de tel pe PM si vb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt cu bicla' in renovare , curatam / lustruim si inlocuim ce nu e bun . pana acum am umblat la frane si butuci , azi dau jos angrenajul si monoblocul sa vad ce se poate modifica sau inlocui pentru ca vreau sa trec la o singura foaie ( 36 T )

 

cam asa arata acum 1-DSC_9768.JPG

 

am fugit la garaj .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt cu bicla' in renovare , curatam / lustruim si inlocuim ce nu e bun . pana acum am umblat la frane si butuci , azi dau jos angrenajul si monoblocul sa vad ce se poate modifica sau inlocui pentru ca vreau sa trec la o singura foaie ( 36 T )

O sa ai angrenaj cu o foaie de 36 si schimbator cu 8-9 v pe spate ? As face si eu combinatia asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...