Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Wiggins campion olimpic la contratimp. degeaba se maninca rahat ca e un rutier sters. eu am crezut tot timpul ca ciclistii adevarati trebuie sa domine la contratimp. TdF si Olimpiada, bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Șoc în ciclism... Era de așteptat? Sau e vînătoare de vrăjitoare? Discutăm puțin pe marginea acestui subiect?

ha, acum 5 minute am aflat.

nu stiu ce sa zic, e socant. cumva era de asteptat, e imposibil sa fii la nivelul la care a fost (pe bune sau nu) si sa nu fii urit.

probabil adevarul n-o sa-l stim niciodata.

 

sper sa nu fie perceputa ca o rautate treaba asta, dar pe undeva nu stiu cit de justificata e mila. pina la urma urmei e putred de bogat de pe urma succesului in ciclism. nu va recunoaste vreodata si probe directe nu se vor gasi, nu stiu in ce fel il doare de fapt afacerea.

 

e si vinatoare de vrajitoare dar nu numai, parerea mea e ca daca exista cea mai mica suspiciune, sa inchizi ochii ar fi ca si cum ai zice "a furat cu camionul, da' macar a furat asa de frumos".

 

si fara vreo legatura, s-a terminat etapa in Vuelta acum citeva secunde, misto a cistigat Valverde, sincer in TdF n-am vazut asa victorii de ceva vreme. s-a dus racheta pe ultimii kilometri ai unei catarari dure si l-a luat pe Contador la limita.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Say hello to my little friend :smoke:

 

E un Stevens 7s aproape stock si transformat in "stealth", incaltat cu slickuri.

 

d90yP.jpg

Nice!!

A incercat cineva Big RR'ul de la Decathlon?Ma cam bate gandu sa imi schimb si eu in urmatoarele luni bicla(RockRider 5.1, il am de 2 ani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Etapa de ieri a fost fantastica. Au picat toti in plasa lui Contador ca niste muhaiele. Chiar ieri, inainte de etapa, ma miram ca, dupa revenire, Contador nu rupe muntii. Dar i-a rupt ieri! Pacat ca nu transmit mai mult live pe Eurosport...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sal

 

Stie cineva daca in RO se gaseste asa ceva? ... sau a incercat cineva sa construiasca acasa?

 

 

Am 2 biciclete si vreau sa le pun pe hol asa pe plafon... ca daca le-as monta pe perete ia mult ca holu e undeva la 1200-1500 mm si bicicleat are 63 in ghidon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten din Brașov care are ceva similar luat din Carrefour. Totuși, dacă-mi aduc bine aminte, bicicleta lui poate sta „spînzurată” numai în poziție verticală, sistemul fiind liniar, nu în „L”.

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... acela se gaseste in multe magazine... sunt bune in garaj, pod, ... unde nu poti sa treci sub, sau oricum nu dai cu capu

 

eu vreau sa le montez pe hol. Ca altundeva nu prea am unde sa pun 2 biciclete.

 

solutia 1 - cel din clipulet

solutia 2 - prin pe perete pe carlige, dar atunci trebuie sa intorc ghidonul. Bun pt stocare de iarna, nu asa de practic vara.

 

e mai usor sa agati niste carlige si hoppa sus...decat sa desafci ghidonul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am coborat vineri cu un MTB DHS :lol: de la Piatra arsa in Sinaia , pana la primavara trebuie neaparat sa strang bani de bicla decenta ......

 

iar asta e filmuletul tras cu un Sony cybershot 6 mp montat pe ghidon :D , atentie la 7:40 .... :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6JtS2pwK4R0

 

scuze am vrut sa-l pun direct aici dar nu il ia >.... :scratch:

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul asfaltat este cel de la cabana cuibu dorului la piatra arsa, adica ASTA ? accesul de la/spre sinaia se face de pe drumul sinaia-targoviste?

 

multam!

exact , dar daca vreti sa urcati cu telecabina pana la cota 2000 se percepe taxa pentru bicla ca si pentru o persoana ! deci urcatul biclei cu telecabina pana la 2000 te costa 64 ron ! daca sunteti 3 persoane mai bine vorbiti cu baietii cu 4x4 care fac curse zilnice cu turisti la Babele

 

pentru la anul vreau mai mult off-road .....

 

si cateva cadre cu colegul de ghidon iar subsemnatul in spatele aparatului ...

1-DSC03069.JPG

1-DSC03075.JPG

1-DSC_9227.JPG

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am coborat vineri cu un MTB DHS :lol: de la Piatra arsa in Sinaia , pana la primavara trebuie neaparat sa strang bani de bicla decenta ......

 

iar asta e filmuletul tras cu un Sony cybershot 6 mp montat pe ghidon :D , atentie la 7:40 .... :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6JtS2pwK4R0

 

scuze am vrut sa-l pun direct aici dar nu il ia >.... :scratch:

 

Salut, pentru bicla decenta la pret mai mult decat bun acum ar cam fi momentul. Sunt reduceri bune pe la toate magazinele de profil.

Spre exemplu, un prieten si-a luat sambata asta o Stevens 7 S cu pret de catalog 4100 RON la 3000 RON...

 

Spor la pedalat.

 

PS. Mai anuntati si p-aici iesiri d-astea, mai sunt doritori de plimbari de gen ... daca vreti companie .. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...