Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No...pune poze! Ce motor cu atas vrei?,nipru,ij,ural,jawa....ce diferenta esti dispus sa dai? Pune si la bursa comunistelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai vorbeam ieri cu Ivan despre plăcerea mersului SOLO! Atașul e a cincea roată la căruță. Așa că nu mă mir că ați coborît acest topic complet nesemnificativ pentru comunitatea posesorilor de comuniste (d-aia o avea atîtea pagini...)! :P

 

Gata, m-am lămurit, nu mă mai bag în treburi de moderare... De fapt, o să-mi restrîng foarte mult activitatea p-aici, că nici nu vînd, nici nu prea cumpăr... Cel mai mult am încercat să ajut, cu un sfat, cu o piesă, cu un link... Timp pierdut!

 

Vă salut! Toate bune!

 

Același Ovidiu pe care-l știți!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am coborat pentru ca oricum o sa stea in primele cateva pagini si sa fie mai multa vizibilitate, l-oi mai urca peste o vreme, vedem.
Ce-i cu defetismul asta tovarase cu Ural fara o roata..

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce-i cu defetismul asta tovarase cu Ural fara o roata..

Păi văd că e debandadă, văd că nu se găsesc sau nu se aplică soluții, lumea se ceartă... Cam atît. M-am săturat. Mă voi limita la a urmări ce mă interesează. Cît despre Uralul fără o roată, mă mulțumește deplin așa „șchiop”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Side-Bike-Zeus-3.jpg

Side-Bike-Zeus-4.jpg

 

Intre masina si motocicleta dar numai cu atas.

Motor Peugeot 2 litrii 133 HP

Propulsie si la atas.

Omologat 2 persoane in atas si una in spate.

Poti pune si remorca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am si eu o problema. Am scos atasul motorului, l-am dus la mosie, iar acum shasiul e ingropat sub 3 tone de fiare iar barcutza e intr-o magazioara unde l-am bagat cand am refacut un zid. Ca sa pot s-o scot de acolo tre' sa daram o usa f ingusta, prin care nu poate trece, si sa mut cam la 40-50 de roti de masina.

Totul se va rezolva, dar asa... cam intr-un an. Cand le-am bagat acolo mai aveam revizie cacalau, am zis ca le scot repede inainte de urmatorulm dar m-am coit si acum stau si ma uit de f'o 3 ani la IJ sau ma dau pe shestache doar prin mahalaua mea.

Morala: gasesc si eu sa fac pe undeva itepeul cu motorul solo? Ca mi-e pohta sa ma dau.

Raspunsul aici sau pe PM, preferabil probabil pe PM.

10x.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No...pune poze! Ce motor cu atas vrei?,nipru,ij,ural,jawa....ce diferenta esti dispus sa dai? Pune si la bursa comunistelor.

 

 

 

sunt dispus sa mai dau un 5-6mil+minskul...pe una cu atas, sa fie inscrisa si functionala....macar 90%...:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Sunt unul din "nefericitii" care urmeaza sa se insoare. :D

Intrucat sunt motociclist si viitoarea sotie este pasagera pasionata, spre disperarea familiei, ultimul drum de burlac vreau sa-l fac pe motor insotit de prieteni intr-un mic alai moto.

Am nevoie sa fac rost de o motocicleta cu atas pentru cateva ore in doua etape. Odata la cununia civila, 30.08.2013, (sper sa reusesc sa programez atunci) si a doua zi, 31.08.2013, la cea religioasa.

Daca stiti pe cineva sau ma puteti ajuta la preturi decente va rog sa ma contactati.

Multumesc!

 

Multumim, multumim!

 

Am un montaj de la cununia civila, de la cea religioasa unde au fost mai multe motociclete inca nu am

 

Casă de piatră!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

543460_10202116229171063_671819714_n.jpg

 

1185210_10202116230611099_2120091420_n.j

 

601410_10201874717213415_570248564_n.jpg

 

Prietenul Doug tocmai a incheiat cu bine o noua tura, "Trans America Trail", de data aceasta cu o motocicleta cu atas.

 

Poze aici: https://www.facebook.com/rtwdoug/media_set?set=a.10200501620046844.2204932.1347927978&type=1

Cred ca m-ar durea inima sa bag asa ceva in noroiul ala frate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...