Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, am si eu o oarecare problema, as dori sa-mi schimb bateria si as dori sa-mi cumpar una fara intretinere, sealed sau cu gel.

M-am tot uitat pe F650 FAQ, acolo sunt ceva baterii care s-ar potrivi modelului meu, dakar 2003.

Acum, m-ar interesa daca e cineva prin Romania care mi-ar putea aduce o astfel de baterie sau exista pe stoc pe undeva printr-un magazin. Evident ma intereseaza modelul si pretul.

 

Merci!

 

cand am sa gasesc unul am sa va anunt daca e bun sau nu.

oricum, pozitia de pe motociclete difera..nu mai vbim de inaltimea persoanelor, tipul de sa, etc.

 

nimeni, nimic?

nici un parbriz de Dakar 2001-2004 de vanzare?

 

am eu 1.88, sa High la dakarul meu, pot sa-ti spun ca oricum ti-o iei in freza ;) nu prea face mare lucru, numai in cazul in care bagi un pic capul dupa el, dar mie nu-mi place pozitia ;)

Editat de Climber
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu o oarecare problema, as dori sa-mi schimb bateria si as dori sa-mi cumpar una fara intretinere, sealed sau cu gel.

M-am tot uitat pe F650 FAQ, acolo sunt ceva baterii care s-ar potrivi modelului meu, dakar 2003.

Acum, m-ar interesa daca e cineva prin Romania care mi-ar putea aduce o astfel de baterie sau exista pe stoc pe undeva printr-un magazin. Evident ma intereseaza modelul si pretul.

 

Merci!

 

 

 

am eu 1.88, sa High la dakarul meu, pot sa-ti spun ca oricum ti-o iei in freza ;) nu prea face mare lucru, numai in cazul in care bagi un pic capul dupa el, dar mie nu-mi place pozitia ;)

[/

quote]

varta,romimoto,yuasa,ehee

sunt multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat si eu cine ma ajuta cu piese de la wunderlich.cine a mai luat sa ma lamureasca si pe mine mai bn.a spus trandafir k a luat si el cu cardul dar cum nu stiu .ce card etc. merci,ast raspuns sau beep 0722318215. :cheers:

Editat de brake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat si eu cine ma ajuta cu piese de la wunderlich.cine a mai luat sa ma lamureasca si pe mine mai bn.a spus trandafir k a luat si el cu cardul dar cum nu stiu .ce card etc. merci,ast raspuns sau beep 0722318215. :cheers:

 

Eu am luat prin userul ADV75 care importa de la wunderlich.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat si eu cine ma ajuta cu piese de la wunderlich.cine a mai luat sa ma lamureasca si pe mine mai bn.a spus trandafir k a luat si el cu cardul dar cum nu stiu .ce card etc. merci,ast raspuns sau beep 0722318215. :cheers:

 

 

Trimite comanda aici; wunderlich@sistematic.ro - dl. Cearicu.

 

Am cumparat de 4 ori prin ei, sunt serviabili si seriosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de ce mi s-au tocit cauciucurile in modul asta (in loc sa se duca centrul care e in contact cu solul mai mult s-au dus exterioarele intr-un mod ciudat, concav?)?

Poti da roata jos sa vezi rulemntii, bagi degetul si simti daca acata sau daca se invart frumos.

 

Dar mai degraba ai mers cu presiune mica in roti, ca fix aia am patit si eu :( Gume noi PR2 in 10k km is ca pepenele pe margini si pe mijloc is in regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e presiune de la care sa ti se roada asa.

 

Pt etrier, da-l jos si da cu spray de curatat frane pe el si impinge pistonasele la loc inauntru, apoi pompeaza de cateva ori si reia

ar trebui sa se deblocheze ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...