Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am alta nedumerire :D am cam chinuit motoru in primii km facuti pe el iar de la ultima alimentare (cu aproape 10l) am mers vreo 130km. Ce plm, consum de aproape 10% in oras?

Eu am luat moto din Germania cu 3.000 km si pana in 5.000 km am avut consum foarte mare. Cred ca pana s-a reglat. Acum consuma ca un scuter, dragul de el... :)

Intrebare: ce fel de bec trebuie la turometru/kilometraj? Mi s-au ars cateva dintre ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu s-a plimbat prin RO vreo 3000 deci ar trebui sa fie ok. Ceva sugestii la o (semi)endureala care sa nu-mi ia mai mult de cateva ore? Am chef sa ies din Buc azi dar nu stiu unde :(

 

cu ceva intarziere - deci s-ar putea sa nu te mai ajute insa pe malul argesului poti sa faci ceva soft off-road dupa cornetu pana in baraj pe stanga o iei pe la liziera padurii (pe acolo merg eu de obicei cand am chef de ceva soft)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma m-am dus pan la Giurgiu, am fumat o tigara pe mal si m-am intors inapoi dar e bun de stiut.. Pe drum am tras niste sperieturi ca-mi fuge spatele ca dracu (in special pe Oltenitei), am niste Twinduro.. cred ca trebuie sa le schimb pana nu mor :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat moto din Germania cu 3.000 km si pana in 5.000 km am avut consum foarte mare. Cred ca pana s-a reglat. Acum consuma ca un scuter, dragul de el... :)

Intrebare: ce fel de bec trebuie la turometru/kilometraj? Mi s-au ars cateva dintre ele...

k cel de acolo nu gasesti.este putin mai mare la soclu,dar poti pune unele mai mici care le gasesti peste totdar tb sa scoti cu un spitz lamelele din cauciucul ala care este pe post de fasung [soclu]si vor merge f bn.daca nu reusesti mai ma intrebi .pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma m-am dus pan la Giurgiu, am fumat o tigara pe mal si m-am intors inapoi dar e bun de stiut.. Pe drum am tras niste sperieturi ca-mi fuge spatele ca dracu (in special pe Oltenitei), am niste Twinduro.. cred ca trebuie sa le schimb pana nu mor :|

 

daca stiam te insoteam pana la giurgiu :) eu ma mai duc seara dupa serv uneori in lipsa de altceva mai bun de facut . putin mai lung dar la fel de placut drum e pana la calarasi ( nu pe autostrada )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut pana la roata fata si nu stiu ce camera imi trebuie,problema este ca nici o vulcanizare unde sa rezolv pana nu este in zona,deci trebuie sa vin in Bucuresti cu ea in portbagaj.Va rog sa-mi spuneti de unde sa cumpar o camera si unde sa o schimb.Moto este un Dakar cu roata pe 21.Pana am facut-o intr-o curba la vro 70-80km/h si era sa ma trantesc rau cu ea la ce smucea ghidonul.Am fost la o vulcanizare in zona dar au spus ca nu se baga din cauza riscului de deteriorare a jantei si au observat ca este rupta camera doarece bagau presiune si o pierdea instantaneu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut pana la roata fata si nu stiu ce camera imi trebuie,problema este ca nici o vulcanizare unde sa rezolv pana nu este in zona,deci trebuie sa vin in Bucuresti cu ea in portbagaj.Va rog sa-mi spuneti de unde sa cumpar o camera si unde sa o schimb.Moto este un Dakar cu roata pe 21.Pana am facut-o intr-o curba la vro 70-80km/h si era sa ma trantesc rau cu ea la ce smucea ghidonul.Am fost la o vulcanizare in zona dar au spus ca nu se baga din cauza riscului de deteriorare a jantei si au observat ca este rupta camera doarece bagau presiune si o pierdea instantaneu.

o faci singur cu doua leviere profesionale nu cu surubelnite si merge ceas.eu nu schimb la vulcanizare decit umflu sa le arunce pe geanta.si am si una de cross tot eu le schimb.spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rautacios fata de nimeni, da' citesc de multe ori pe aici discutii gen mess care ar fi de bun simt sa fie purtate pe PM. Acum citesc despre pana de cauciuc si leviere. Exista topic de cauciucuri unde aceasta discutie ar fi mult mai potrivita.

Da-o-n pusca mea de aici ca prea faceti torocala pe topic. Nu vreau sa fac ordine si nici nu pot impune nimanui nimic, dar pur si simplu m-am saturat sa citesc numa' tampenii off topic.

 

Am facut pana la roata fata si nu stiu ce camera imi trebuie,problema este ca nici o vulcanizare unde sa rezolv pana nu este in zona,deci trebuie sa vin in Bucuresti cu ea in portbagaj.Va rog sa-mi spuneti de unde sa cumpar o camera si unde sa o schimb.Moto este un Dakar cu roata pe 21.Pana am facut-o intr-o curba la vro 70-80km/h si era sa ma trantesc rau cu ea la ce smucea ghidonul.Am fost la o vulcanizare in zona dar au spus ca nu se baga din cauza riscului de deteriorare a jantei si au observat ca este rupta camera doarece bagau presiune si o pierdea instantaneu.

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rautacios fata de nimeni, da' citesc de multe ori pe aici discutii gen mess care ar fi de bun simt sa fie purtate pe PM. Acum citesc despre pana de cauciuc si leviere. Exista topic de cauciucuri unde aceasta discutie ar fi mult mai potrivita.

Da-o-n pusca mea de aici ca prea faceti torocala pe topic. Nu vreau sa fac ordine si nici nu pot impune nimanui nimic, dar pur si simplu m-am saturat sa citesc numa' tampenii off topic.

 

 

.

pai daca aici a intrebat omu?aici ii raspunzi si faci si un bine altuia.nu tb sa ne suparam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu rautacios fata de nimeni, da' citesc de multe ori pe aici discutii gen mess care ar fi de bun simt sa fie purtate pe PM. Acum citesc despre pana de cauciuc si leviere. Exista topic de cauciucuri unde aceasta discutie ar fi mult mai potrivita.

Da-o-n pusca mea de aici ca prea faceti torocala pe topic. Nu vreau sa fac ordine si nici nu pot impune nimanui nimic, dar pur si simplu m-am saturat sa citesc numa' tampenii off topic.

 

 

.

 

tu as raison

am vazut ca ai fost pe faza cu sertao....off ce m-as mai intoarce la copilarie...e frumos parlitul

G650GS-Sertao-S03.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau daca am deranjat pe cineva cu intrebarea mea,dar aici am considerat ca este cel mai bine sa intreb din moment ce sunt posesor de BMW F650GS,si acest topic este dedicat lor.Eu fiind dintr-un oras mic ne cunoastem toti motociclistii intre noi dar fiind singurul posesor de F650 nu am pe cine sa mai intreb in legatura cu motocicleta asa ca nu imi ramane decat internetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau daca am deranjat pe cineva cu intrebarea mea,dar aici am considerat ca este cel mai bine sa intreb din moment ce sunt posesor de BMW F650GS,si acest topic este dedicat lor.Eu fiind dintr-un oras mic ne cunoastem toti motociclistii intre noi dar fiind singurul posesor de F650 nu am pe cine sa mai intreb in legatura cu motocicleta asa ca nu imi ramane decat internetul.

 

Important este ca ai primit ajutorul de care aveai nevoie. :ok: Restul e prea putin semnificativ. Nu-ti bate capul...

 

... Am chef de o plimbare de 2 zile sau 2 de 1 zi :D oriunde

 

Asfalt? Coclau?

Editat de RobbieB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau daca am deranjat pe cineva cu intrebarea mea,dar aici am considerat ca este cel mai bine sa intreb din moment ce sunt posesor de BMW F650GS,si acest topic este dedicat lor.Eu fiind dintr-un oras mic ne cunoastem toti motociclistii intre noi dar fiind singurul posesor de F650 nu am pe cine sa mai intreb in legatura cu motocicleta asa ca nu imi ramane decat internetul.

 

Relax, ca nu-i bai. Doar ca intrebarea ta cred ca s-ar fi pretat mult mai bine la topicul de cauciucuri: /index.php?/topic/224462-cauciucurile-onoff/ - subtitlul topicului fiind asta: "Vulcanizari, camere, leviere, seturi pana, compresoare, rim-lock..."

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relax, ca nu-i bai. Doar ca intrebarea ta cred ca s-ar fi pretat mult mai bine la topicul de cauciucuri: /index.php?/topic/224462-cauciucurile-onoff/ - subtitlul topicului fiind asta: "Vulcanizari, camere, leviere, seturi pana, compresoare, rim-lock..."

Se poate gasi o varianta in care sa gasim mai usor ceva in aceasta sectiune? Spre exemplu eu ar trebui sa caut acum prin 583 de pagini ceva care stiu ca s-a postat. Search-ul nu ma ajuta prea mult de vreme ce cuvantul cheie pe care-l am este lant si singura varianta de subtopic este "Enduro Touring & Adventure" nicidecum unde ma intereseaza pe mine adica : "Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...