Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

eu tocmai am testat azi cat de eficiente sunt crash-bar-urile mele...

................

nenea iulian, i-a spune mata', de unde fierataniile alea? facute sau luate?

 

Ce facusi bre ?? :laugh: ? te-ai invelit cu mobra ?? ti-era somn si-ai tras pe stanga ??

oof-ooooooooofff !

 

bine ca n-ai patit nica !

 

*tui* mama masii de asfalt...

.

.

.

ferataniile ?...de la polski..baieti buni..www.holan.pl

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce facusi bre ?? :laugh: ? te-ai invelit cu mobra ?? ti-era somn si-ai tras pe stanga ??

oof-ooooooooofff !

 

bine ca n-ai patit nica !

 

*tui* mama masii de asfalt...

.

.

.

ferataniile ?...de la polski..baieti buni..www.holan.pl

cat au costat ? ca par sa protejeze bine radiatorul si asta conteaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ferataniile ?...de la polski..baieti buni..www.holan.pl

 

mie mi-au iesit calculele la 160 euro

trimit polonezii si in romanica?

Editat de Thundercojones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-au iesit calculele la 160 euro

trimit polonezii si in romanica?

 

Eu am cumparat doar upper cras bars pe negru

si uite ce mi-a scris tanti alexandra inainte sa le platesc :

 

'...The bill is on the way.

 

Crash bars cost 95 euro, the shipment to Romania 30 euro,total 125 euro,

best regards & have a nice day

 

Aleksandra

 

....."

 

Frumos e ca le-am primit acasa ...adeca n-am mai stat la coada la vreun orificiu postal ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat doar upper cras bars pe negru

si uite ce mi-a scris tanti alexandra inainte sa le platesc :

 

'...The bill is on the way.

 

Crash bars cost 95 euro, the shipment to Romania 30 euro,total 125 euro,

best regards & have a nice day

 

Aleksandra

 

....."

 

Frumos e ca le-am primit acasa ...adeca n-am mai stat la coada la vreun orificiu postal ...

 

pai daca tu ai luat doar upper si sunt atat de mari...lower unde se mai monteaza :laugh:

 

oricum la pret sunt foarte buni

cum ai facut cu plata? card? virament in avans? ramburs?

scuze de avalansa de intrebari dar caut de vreo 2 luni niste crashbaruri care sa imi placa si sa fie la un pret decent

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca tu ai luat doar upper si sunt atat de mari...lower unde se mai monteaza :laugh:

 

oricum la pret sunt foarte buni

cum ai facut cu plata? card? virament in avans? ramburs?

scuze de avalansa de intrebari dar caut de vreo 2 luni niste crashbaruri care sa imi placa si sa fie la un pret decent

:)

 

AICI gasesti poze cu ambele modele upper si lower...in doua culori , silver si black

eu nu aveam nevoie de lower pentru ca deja am un crash bar in zona scutului,

cele superioare insa sunt primul model cu prindere in 3 puncte ,inclusiv pe cadru ,si protejeaza suficient si carenele

 

Am corespondat cu Alexandra ,mi-a trimis factura pe e-mail si un link prin care sa platesc prin Paypal(am cont-si e foarte safety)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat doar upper cras bars pe negru

si uite ce mi-a scris tanti alexandra inainte sa le platesc :

 

'...The bill is on the way.

 

Crash bars cost 95 euro, the shipment to Romania 30 euro,total 125 euro,

best regards & have a nice day

 

Bre, da' astea( http://www.touratech.com/shops/001/product...a54b90ac6c01ff1 ) de la touratech costa 85 euro si am inteles ca MAE le aduce la pret de catalog. Stiu ca sunt doar in doua puncte, dar parca iesi ceva mai ieftin.

 

Dada...intrati pe privat ca s-a sesizat "care police" si poate va luati o amenda!!!!

 

Nu cred ca ar fi o idee asa rea ca topicul asta sa ramana doar pentru tehnice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, da' astea( http://www.touratech.com/shops/001/product...a54b90ac6c01ff1 ) de la touratech costa 85 euro si am inteles ca MAE le aduce la pret de catalog. Stiu ca sunt doar in doua puncte, dar parca iesi ceva mai ieftin.

 

 

 

Nu cred ca ar fi o idee asa rea ca topicul asta sa ramana doar pentru tehnice.

 

Crede-ma Angi ca in cazul modelului de la touratech a trebuit sa indrept un crash bar indoit la o cazatura (un amic cu mobra sa)

Din cazatura a rezultat indoirea catre carena si spargerea carenei.

De-asta am apreciat modelul cu 3 puncte de prindere.

 

 

Scuze daca fiarele astea nu sunt la capitolul tehnice.

Pe bune...unde sa postez ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma Angi ca in cazul modelului de la touratech a trebuit sa indrept un crash bar indoit la o cazatura (un amic cu mobra sa)

Din cazatura a rezultat indoirea catre carena si spargerea carenei.

De-asta am apreciat modelul cu 3 puncte de prindere.

 

 

Scuze daca fiarele astea nu sunt la capitolul tehnice.

Pe bune...unde sa postez ?

eu sincer as prefera sa indrept crashbar si eventual o carena crapata decat sa belesc ceva pe la cadru cu un crashbar prea tzapan.

de la crashbar ma intereseaza sa ramana intreg radiatorul si vasul de expansiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer as prefera sa indrept crashbar si eventual o carena crapata decat sa belesc ceva pe la cadru cu un crashbar prea tzapan.

de la crashbar ma intereseaza sa ramana intreg radiatorul si vasul de expansiune

 

Bah, la asta ma gandeam si eu.

+ ca un fier care se indoaie absoarbe socul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, vă povestesc Âşi io o snoavă?

 

de când am schimbat rulmenții de la direcție la dakaru meu, vobleayă de mă sperie, dupe sută mă aÂştept mereu să înceapă dansul...ce o fi.

am ridicat-o pă cric , am suspendat-o de scut Âşi am smucit de furcă...nu pare să aibă joc, roata faÂşă am echilibrat-o la mitasn dar bate un pic din spițe...1-2 mm, ce-o avea că înainte, cu rulmenții indexați, nu făcea nimica, dădeam blană...acu mă strecor pântre maÂşini da nu mai po să dau blană...ce dreaq o avea???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer as prefera sa indrept crashbar si eventual o carena crapata decat sa belesc ceva pe la cadru cu un crashbar prea tzapan.

de la crashbar ma intereseaza sa ramana intreg radiatorul si vasul de expansiune

 

 

 

Bah, la asta ma gandeam si eu.

+ ca un fier care se indoaie absoarbe socul.

 

 

Doi carcotasi !

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau dar asa e! Exact la asta ma gandeam si eu aseara cand am citit postul tau - ce naiba se intampla cu cadrul ala daca ai niste crash bar-uri tapene si cazi pe ele. Sincer prefer sa sparg o carena decat sa indoi cadrul.

 

Si apropo de indoit - voua nu vi se indoaie ghidonul la cazaturi? :laugh: Eu am luat o tranta o data si nu am mai avut ce sa indrept la ghidon, era praf... am mers cu el stramb o saptamana si la franare avem niste senzatii f tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, vă povestesc Âşi io o snoavă?

 

de când am schimbat rulmenții de la direcție la dakaru meu, vobleayă de mă sperie, dupe sută mă aÂştept mereu să înceapă dansul...ce o fi.

am ridicat-o pă cric , am suspendat-o de scut Âşi am smucit de furcă...nu pare să aibă joc, roata faÂşă am echilibrat-o la mitasn dar bate un pic din spițe...1-2 mm, ce-o avea că înainte, cu rulmenții indexați, nu făcea nimica, dădeam blană...acu mă strecor pântre maÂşini da nu mai po să dau blană...ce dreaq o avea???

 

 

Recentraza roata fata sa nu ai bataia de 1~2mm dupa aia verifica rulmentii roata fata. Mai verifica vechimea si starea cauciucurilor, totodata si presiunea in roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo de indoit - voua nu vi se indoaie ghidonul la cazaturi? :laugh: Eu am luat o tranta o data si nu am mai avut ce sa indrept la ghidon, era praf... am mers cu el stramb o saptamana si la franare avem niste senzatii f tari.

Ghidonul e moale rau de tot.

 

al meu se indoaie la fiecare cazatura. de multe ori se compenseaza de la o cazatura la alta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghidonul e moale rau de tot.

 

al meu se indoaie la fiecare cazatura. de multe ori se compenseaza de la o cazatura la alta

 

Multumesc frati pirati !

Acu' m-am mai linistit..ca nu stiam de ce-mi sta maneru drept mai sus ..dupa ce-am dat cu tanti de asfalt data trecuta canda "s-a stins lumina"....

 

Auzi talica nene Zidu .....ceva handlebars ..mai tzapene ...avem fo' sansa ?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati-va bre MAGURA daca aveti chef de investitii...

 

Si daca tot ziceti de indreptat crash-guarduri, spuneti-mi si mie unde pot face operatia asta. Ca ale mele cam au nevoie...

 

Nene ZIDULEEE! Cu tine ma tot intalnesc in trafic in ultimele zile? Ba pe la Crangasi, ba pe la Aviatorilor?

Editat de RobbieB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, m-am linistit. Credeam ca al meu e din ciocolata...

 

Eu mi-am luat ghidonul asta.

Este mai rezistent si mai inalt -> nu mai am nevoie de inaltatoare.

se potriveste cu manerele incalzite si capetele de ghidon originale? ca daca e mai inalt parca ma tenteaza

 

Luati-va bre MAGURA daca aveti chef de investitii...

 

Si daca tot ziceti de indreptat crash-guarduri, spuneti-mi si mie unde pot face operatia asta. Ca ale mele cam au nevoie...

magura e 300E ghidonu si inca 150 sau pe acolo prinderile

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai teoretic ar trebui sa se potriveasca din moment ce teava are acelasi diametru ca si ghidonul original - 22 mm. Eu nu am nici manere incalzite si nici capetele de ghidon originale (planuiesc sa le iau odata cu hand-guards-urile) ca sa-ti spun sigur. Restul de controale merg perfect (manetele cu tot restul).

Mai multe info cred ca poti gasi aici legat de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am facut rost de scan dupa manualul utilizatorului pentru BMW F650 GS. Cine are nevoie sa spuna. Si sa imi trimita emailul pe PM.

Numai bine.

 

Manualul utilizatorului - BMW F650 GS : http://s6.transfer.ro/storage/transfer_ro-9d0c498668.zip

Bafta!

 

l-am luat si eu

e interesant

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...