Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am un F650 GS din 2004.

Am nevoie (ca model) de surubul care fixeaza (in partea superioara) coburii originali BMW. As incerca sa il copiez la un strungar.

Multumesc mult! :D

 

 

L.E. Sa stiti ca surubul respectiv il dau inapoi dupa ce il copiez... :)

Editat de Rainman22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vand 4 semnalizatoare originale BMW.Merg la mai multe modele.50 euro toate 4.Nu au nici un defect.

Prindere+levier ambreiaj 30 euro.

0720666609-ciprian

post-9235-1229869763_thumb.jpg

post-9235-1229869787_thumb.jpg

post-9235-1229869806_thumb.jpg

post-9235-1229869817_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare... am si eu o nelamurire.

 

As vrea mai spre primavara sa-mi cumpar o motocicleta si imi place ft mult cum arata F 650 Dakar... "problema" ar fi ca eu am 1.69 inaltime.

Daca montez o d-asta Wunderlich's Extra Low Dakar seat si scade inaltimea la Âşa cu 7cm (link)(deci ajunge cu doar 2 cm mai sus decat la F650 GS)... voi ajunge la asfalt/pamant? ... sau ar fi mai buna F 650 GS "normala"?

 

Merci anticipat.

Editat de AlexXP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Aveti idee ce scule contine trusa originala de GS? Ma intereseaza fiecare scula in parte si nu in general, deoarece vreau sa-mi refac exact trusa originala.

 

Multumesc :o

 

pai da

asa iti trebuie daca le.ai dat pe bautura :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee ce scule contine trusa originala de GS? Ma intereseaza fiecare scula in parte si nu in general, deoarece vreau sa-mi refac exact trusa originala.

 

Multumesc :o

 

Ti-e frica sa nu pui prea multe scule in ea? :(. Trusa originala e foarte buna pana trebuie sa repari ceva cu ea, daca vrei sa ai o trusa completa asculta-l pe nenea asta ca le zice bine.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 cred ca e busonul de la rezervorul de ulei, si 16 o "ceva" care sa te ajute sa pui ulei in rezervor. nu-mi vine cuvantul in cap, dar stiu exact ce e, ca il pun la gura cand torn vinul din sticla, ca sa ajunga mai repede unde trebuie.

 

14 e siguranta, 17 e o clema, am si eu doua din alea...nush la ce folosesc insa.....

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-e frica sa nu pui prea multe scule in ea? :(. Trusa originala e foarte buna pana trebuie sa repari ceva cu ea, daca vrei sa ai o trusa completa asculta-l pe nenea asta ca le zice bine.

 

 

Da, e folositor linkul dat de tine, dar sa zicem pentru o plimbarica pana la Sinaia, tu ai lua toate alea la tine? Eu nu.

Ce ne recomanda ala acolo e de carat pentru o calatorie ceva mai lunga si nu pentru uzul zilnic.

 

Oricum, multumesc :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.............. nu-mi vine cuvantul in cap, dar stiu exact ce e, ca il pun la gura cand torn vinul din sticla, ca sa ajunga mai repede unde trebuie......

 

TRIFTOR

 

sau HUNIE ?

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...