Sari la conținut

18.04 Morarilor


octav_air
 Share

Postări Recomandate

dimineata devreme plecam la serviciu 06.30 stau la semafor cu fundeni spre socului, drumul se ingusteaza si sunt parcate mai tot timpul camioane si e si statie de taxi dupa intersectie, asa ca stau in blockstart eram in prima linie la semafor 3 masini si eu al 4 pe banda 1. vede asta de langa mine verde pleaca tare eu plec cu el dupa care pe la mijlocul intersectiei ma dau spre banda2 din spatele lui si deskid gazu sa imi vad de drumu meu, moment in care vad dintre taxiurile din statie cum sare unul in fuga si trece prin fata masini venind direct spre mine moment in care iau decizia sa franez de urgenta dupa care bum direct in cap.

ma incearca un sentiment de neputinta, de oftica, simt multa durere si ma uit ca ajunsesem cu picioarele innainte la dobitocul ala care traversa cum ramane stana de piatra in fata motoretei pe banda 2. realizez ca mai mult ca sigur l-as fi luat in plin pentru ca nu se uita, probabil a vazut doar masina de pe 1 si a decis sa alerge ca ii ia fata aluia cu masina si pe mine nu ma vazuse cei drept eu ma bagasem din spatele masinii. se uita la mine dupa care pleaca, innebunesc dau sa ma ridic dupa el..... nimic nu se poate .. dau comanda dar nimic nu ma pot ridica de jos nici macar pe fund si incep sa ma zvarcolesc. ma oameni buni am stat asa intins pe jos pretz de cateva minute 2-3-4 nu stiu exact masinile faceau slalom printre mine si motoreta vedeam numai rotzi pe la capul meu nu a oprit nimeni.

treceau si veneau masini din toate directiile eram in intersectie imi venea sa urlu. moment in care trece pe langa capul meu un logan albastru de la BGS un jegos dala fara creier deskide geamu ma scuipa si zice`` NU MAI CRAPATZI ODATA JIGODIILE DRACU !! `` CU CE AM GRESIT EU SA FIU TRATAT CA UN ANIMAL ??? SA FIU LASAT SA MOR IN DRUM CA UN CAINE FARA CA MACAR CINEVA SA CHEME O SALVARE ???

eram disperat sa ma ridic nu ma interesa durerea am realizat ca e paguba mea si innebunisem vroiam sa vad pagubele.reusesc sa ma ridic intr-un final si vad si de ce am cazut am facut frana exact pe canal si imi ramasese rugina pe cauciuc.

mobra un sv 1000 n naked cu 7000 de km tzipla in care am bagat o mica avere se tinea bine aveam raschetata doar o toba ixil carbon, protectia de la radiator, comanda, oglinda rupta, cricul raschetat, in concluzie nimic vital. norocul meu a fost echipamentul viteza mica dar cum bine stitzi cele mai nasoale cazaturi sunt la viteza mica aveam in jur de 40-50 cred, am cazut in cap si pe partea dreapta dupa care m-am rostogolit.

ideea e ca, casca un hjc carbon raschetata pe toata fatza inclusiv viziera si-a facut treaba, geaca un alpinestars vector la fel mi-a salvat clavicula si antebratzu protectiile raschetate bine (si sunt de gp), cizme super corsa cu o gaura la degetul mare iarasi mi-au salvat degetul, manusi strat dublu piele +carbon de la alpinestars si-au facut treaba de minune dar tot am avut degetu mare rupt si pe langa deget m-am ales si cu o contuzie foarte nasolala la umar neavand nici o fractura da mai mult ca sigur ligamentele nu stau prea bine unde stau acum..

nu stiu ce sa zic ma gandesc cu groaza la totzi care nu au echipament pentru ca nu au bani, nu vor sa-l poarte sau diferite motive, ``IS A MUST `` cat ar costa o operatie de exemplu pentru clavicula.. mult foarte mult.. doctori, asistente, spital, recuperare, adio sezon... echipamentul salveaza vieti ... 40-50 km orice scuter prinde viteza asta... fara casca ?????

MULTUMESC celor de la spitalul SF PANTELIMON care au avut grija de mine, adevaratzi profesionisti de unde mai pui ca seful garzii si el motociclist.. :lol:

prieteni avetzi grija de voi, nu va asteptati la nici un ajutor, suntetzi singuri si de unde mai pui ca suntem si dusmanii idiotiilor astora care au doar masina. nu au nici o scuza pentru ca m-au lasat sa zac in drum.

 

va salut cu respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat...pacat ca avem tara frumoasa dar e plina de prosti,tigani,curve si betivi.....ma dezgusta anumite persoane...aia de la bgs(unii nu toti)sunt niste tigani fara creier care stiu sa dea cu pumnu...unde s a intamplat asta?in ce oras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat...pacat ca avem tara frumoasa dar e plina de prosti,tigani,curve si betivi.....ma dezgusta anumite persoane...aia de la bgs(unii nu toti)sunt niste tigani fara creier care stiu sa dea cu pumnu...unde s a intamplat asta?in ce oras?

 

scuze, pentru cei care nu stiu in bucuresti sos. pantelimon spre socului interesctia cu fundeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de ce ti s-a intamplat ,deasemeni iti inteleg neputintza si revolta. E normal sa fie asa intr-o tara in care majoritatea sunt neamuri proaste, multi conceputi la bautura. Uitati-va la privirea lor de animale, traim intr-o jungla. Uneori cred ca si animalele au mai multa compasiune pentru semenii lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treceau si veneau masini din toate directiile eram in intersectie imi venea sa urlu. moment in care trece pe langa capul meu un logan albastru de la BGS un jegos dala fara creier deskide geamu ma scuipa si zice`` NU MAI CRAPATZI ODATA JIGODIILE DRACU !! `` CU CE AM GRESIT EU SA FIU TRATAT CA UN ANIMAL ??? SA FIU LASAT SA MOR IN DRUM CA UN CAINE FARA CA MACAR CINEVA SA CHEME O SALVARE ???

 

E incredibil ce s-a intamplat. Dar asa sunt vazuti motociclistii: ca niste zmei turbati care "nu mai crapa odata". Poti sa le multumesti tuturor motociclistilor care se comporta cum se comporta in trafic: injura, scuipa, sar la bataie, rup oglinzi, usi, etc.

 

Vreau sa prind ziua in care soferii vor face diferenta intre vitezane si restul mobrelor. Ca intre Suzuki SV 1000 si GSXR 1000, slabe sanse. Ziceam si pe alt topic, cei cu vitezane sunt "predispusi" la comportamente necivilizate in trafic, si toata lumea ne identifica cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica eu ca am o vitezana sunt animal si merit sa patesc ce a patit baiatu' asta de mai sus? si tu pt ca nu ai vitezana trebuie sa fi respectat, nu?

 

doamne fereste sa te indentifice lumea cu mine.. care am un R6 :lol:

 

cand baiatu ci gsxr-ul de pe celalalt topic i-a incarcat niste pumni la taximetrist, ati spus toti ca bine a facut. si asa si este.

 

acum nu ne mai identificam cu "astia cu vitezane".

 

in alta ordine de idei, inainte sa ajutati pe cineva sa se ridice de pe asfalt, uitati-va ce motor are. daca e cu vitezana, scuipati-l si lasati-l sa zaca. daca nu, ajutati-l.

Editat de RaduZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E incredibil ce s-a intamplat. Dar asa sunt vazuti motociclistii: ca niste zmei turbati care "nu mai crapa odata". Poti sa le multumesti tuturor motociclistilor care se comporta cum se comporta in trafic: injura, scuipa, sar la bataie, rup oglinzi, usi, etc.

 

Vreau sa prind ziua in care soferii vor face diferenta intre vitezane si restul mobrelor. Ca intre Suzuki SV 1000 si GSXR 1000, slabe sanse. Ziceam si pe alt topic, cei cu vitezane sunt "predispusi" la comportamente necivilizate in trafic, si toata lumea ne identifica cu ei.

eu zic sa terminam odata cu diferentierile astea stupide intre vitezane si restul! pana la urma, in trafic, suntem toti la fel, pe doua roti, adica vulnerabili, atat la accidente cat si la ideile preconcepute ale multora dintre concetatenii nostri

ma mira sa gasesc si pe forum aceleasi stereotipuri si categorisirea prin generalizare, in functie de tipul motorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dimineata devreme plecam la serviciu 06.30 stau la semafor cu fundeni spre socului, drumul se ingusteaza si sunt parcate mai tot timpul camioane si e si statie de taxi dupa intersectie, asa ca stau in blockstart eram in prima linie la semafor 3 masini si eu al 4 pe banda 1. vede asta de langa mine verde pleaca tare eu plec cu el dupa care pe la mijlocul intersectiei ma dau spre banda2 din spatele lui si deskid gazu sa imi vad de drumu meu, moment in care vad dintre taxiurile din statie cum sare unul in fuga si trece prin fata masini venind direct spre mine moment in care iau decizia sa franez de urgenta dupa care bum direct in cap.

ma incearca un sentiment de neputinta, de oftica, simt multa durere si ma uit ca ajunsesem cu picioarele innainte la dobitocul ala care traversa cum ramane stana de piatra in fata motoretei pe banda 2. realizez ca mai mult ca sigur l-as fi luat in plin pentru ca nu se uita, probabil a vazut doar masina de pe 1 si a decis sa alerge ca ii ia fata aluia cu masina si pe mine nu ma vazuse cei drept eu ma bagasem din spatele masinii. se uita la mine dupa care pleaca, innebunesc dau sa ma ridic dupa el..... nimic nu se poate .. dau comanda dar nimic nu ma pot ridica de jos nici macar pe fund si incep sa ma zvarcolesc. ma oameni buni am stat asa intins pe jos pretz de cateva minute 2-3-4 nu stiu exact masinile faceau slalom printre mine si motoreta vedeam numai rotzi pe la capul meu nu a oprit nimeni.

treceau si veneau masini din toate directiile eram in intersectie imi venea sa urlu. moment in care trece pe langa capul meu un logan albastru de la BGS un jegos dala fara creier deskide geamu ma scuipa si zice`` NU MAI CRAPATZI ODATA JIGODIILE DRACU !! `` CU CE AM GRESIT EU SA FIU TRATAT CA UN ANIMAL ??? SA FIU LASAT SA MOR IN DRUM CA UN CAINE FARA CA MACAR CINEVA SA CHEME O SALVARE ???

eram disperat sa ma ridic nu ma interesa durerea am realizat ca e paguba mea si innebunisem vroiam sa vad pagubele.reusesc sa ma ridic intr-un final si vad si de ce am cazut am facut frana exact pe canal si imi ramasese rugina pe cauciuc.

mobra un sv 1000 n naked cu 7000 de km tzipla in care am bagat o mica avere se tinea bine aveam raschetata doar o toba ixil carbon, protectia de la radiator, comanda, oglinda rupta, cricul raschetat, in concluzie nimic vital. norocul meu a fost echipamentul viteza mica dar cum bine stitzi cele mai nasoale cazaturi sunt la viteza mica aveam in jur de 40-50 cred, am cazut in cap si pe partea dreapta dupa care m-am rostogolit.

ideea e ca, casca un hjc carbon raschetata pe toata fatza inclusiv viziera si-a facut treaba, geaca un alpinestars vector la fel mi-a salvat clavicula si antebratzu protectiile raschetate bine (si sunt de gp), cizme super corsa cu o gaura la degetul mare iarasi mi-au salvat degetul, manusi strat dublu piele +carbon de la alpinestars si-au facut treaba de minune dar tot am avut degetu mare rupt si pe langa deget m-am ales si cu o contuzie foarte nasolala la umar neavand nici o fractura da mai mult ca sigur ligamentele nu stau prea bine unde stau acum..

nu stiu ce sa zic ma gandesc cu groaza la totzi care nu au echipament pentru ca nu au bani, nu vor sa-l poarte sau diferite motive, ``IS A MUST `` cat ar costa o operatie de exemplu pentru clavicula.. mult foarte mult.. doctori, asistente, spital, recuperare, adio sezon... echipamentul salveaza vieti ... 40-50 km orice scuter prinde viteza asta... fara casca ?????

MULTUMESC celor de la spitalul SF PANTELIMON care au avut grija de mine, adevaratzi profesionisti de unde mai pui ca seful garzii si el motociclist.. :lol:

prieteni avetzi grija de voi, nu va asteptati la nici un ajutor, suntetzi singuri si de unde mai pui ca suntem si dusmanii idiotiilor astora care au doar masina. nu au nici o scuza pentru ca m-au lasat sa zac in drum.

 

va salut cu respect !

 

Asta ne e cultura. Trec pe langa tine nepasatori si te lasa sa mori. Ca deh, doar nu esti copilul lor, esti doar o statistica. Bine ca esti in viata, iar idiotul de la bgs nu ti-a dat si el una, ca ii cred in stare. Intotdeauna esti singur si uneori vanat, ca deh, esti motociclist. Ti-ai permis luxul de a-ti lua motocicleta. Tara de tot rahatul. Fara institutii si bun simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica eu ca am o vitezana sunt animal si merit sa patesc ce a patit baiatu' asta de mai sus? si tu pt ca nu ai vitezana trebuie sa fi respectat, nu?

 

doamne fereste sa te indentifice lumea cu mine.. care am un R6 :lol:

 

cand baiatu ci gsxr-ul de pe celalalt topic i-a incarcat niste pumni la taximetrist, ati spus toti ca bine a facut. si asa si este.

 

acum nu ne mai identificam cu "astia cu vitezane".

 

in alta ordine de idei, inainte sa ajutati pe cineva sa se ridice de pe asfalt, uitati-va ce motor are. daca e cu vitezana, scuipati-l si lasati-l sa zaca. daca nu, ajutati-l.

 

Respect faptul ca nu ai recurs la injurii inutile. Am mai citit ce scrisesem si nu inteleg de unde ai tras tu concluzia "adica eu ca am o vitezana sunt animal si merit sa patesc ce a patit baiatu' asta de mai sus? si tu pt ca nu ai vitezana trebuie sa fi respectat, nu?" Nu am zis ca tu sau el sau eu meritam asa ceva. De-aia am spus ca e incredibil.

Si nu la asta ma refeream. Ma refeream la topicul /index.php?...p;#entry1173647 . Si motivul pentru care am postat (de obicei nu m-as fi bagat intr-o asemenea discutie) a fost ca, chiar cu o zi inainte, unul cu un Gixer de 1000 a avut impresia ca i s-a taiat fata de unul cu o Skoda, care nu facea decat sa tina banda (era intr-o curba, iar motociclistul mergea printre benzi). In mod normal, s-a oprit si a inceput sa il injure. Nu s-a ajuns la violente. Eu care eram in spate, m-am dus la om si i-am cerut scuze in numele ipochimenului si i-am zis ca nu ne comportam toti la fel.

Altadata, am vazut pe margine un motociclist, tot cu Gixxer ( :lol: ) cat pe ce sa il ia la bataie pe unul cu Peugeot si m-am dat jos sa ii despart. Motivul invocat de "motociclist" era ca asta cu Peugeotul "era sa ma omoare frate". Motocicleta nu fusese trantita, nici macar zgariata; probabil schimbase ala banda fara sa se asigure. Am plecat dupa ce s-au potolit spiritele, dar am observat cum motociclistul il astepta la stop pe asta sa isi faca "dreptate". :lol:

Si aceste doua incidente in decurs de o luna. Eu nu sar la concluzii, si nici nu ii acuz pe toti cu vitezane; cred ca majoritatea nici nu intra pe acest forum. Zic doar ca e o diferenta de mentalitate. Nu am vazut nici un chopperist/endurist/scuterist/nakedist/comunist(dupa mobra) sau altceva care sa aiba atatia nervi si atata samanta de scandal ca vitezistii.

 

eu zic sa terminam odata cu diferentierile astea stupide intre vitezane si restul! pana la urma, in trafic, suntem toti la fel, pe doua roti, adica vulnerabili, atat la accidente cat si la ideile preconcepute ale multora dintre concetatenii nostri

ma mira sa gasesc si pe forum aceleasi stereotipuri si categorisirea prin generalizare, in functie de tipul motorului

 

Vezi mai sus. Repet, vorbesc din ce am vazut/trait, nu am idei preconcepute. Da, am generalizat, poate ca nu era cazul, dar generalizarea nu inseamna ca toti vitezistii sunt asa. Poate am fost prea vehement, si am sa ma retrag din discutie. Nu este un punct de vedere pe care vreau sa il apar, e doar un fel de parere.

 

Cat despre soferi, o oglinda sparta de un motociclist sterge cu buretele 10 multumiri pe care le primeste cand se da la o parte si face loc altora; e normal sa ramana cu o parere proasta.

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dimineata devreme plecam la serviciu 06.30 stau la semafor cu fundeni spre socului, drumul se ingusteaza si sunt parcate mai tot timpul camioane si e si statie de taxi dupa intersectie, asa ca stau in blockstart eram in prima linie la semafor 3 masini si eu al 4 pe banda 1. vede asta de langa mine verde pleaca tare eu plec cu el dupa care pe la mijlocul intersectiei ma dau spre banda2 din spatele lui si deskid gazu sa imi vad de drumu meu, moment in care vad dintre taxiurile din statie cum sare unul in fuga si trece prin fata masini venind direct spre mine moment in care iau decizia sa franez de urgenta dupa care bum direct in cap.

ma incearca un sentiment de neputinta, de oftica, simt multa durere si ma uit ca ajunsesem cu picioarele innainte la dobitocul ala care traversa cum ramane stana de piatra in fata motoretei pe banda 2. realizez ca mai mult ca sigur l-as fi luat in plin pentru ca nu se uita, probabil a vazut doar masina de pe 1 si a decis sa alerge ca ii ia fata aluia cu masina si pe mine nu ma vazuse cei drept eu ma bagasem din spatele masinii. se uita la mine dupa care pleaca, innebunesc dau sa ma ridic dupa el..... nimic nu se poate .. dau comanda dar nimic nu ma pot ridica de jos nici macar pe fund si incep sa ma zvarcolesc. ma oameni buni am stat asa intins pe jos pretz de cateva minute 2-3-4 nu stiu exact masinile faceau slalom printre mine si motoreta vedeam numai rotzi pe la capul meu nu a oprit nimeni.

treceau si veneau masini din toate directiile eram in intersectie imi venea sa urlu. moment in care trece pe langa capul meu un logan albastru de la BGS un jegos dala fara creier deskide geamu ma scuipa si zice`` NU MAI CRAPATZI ODATA JIGODIILE DRACU !! `` CU CE AM GRESIT EU SA FIU TRATAT CA UN ANIMAL ??? SA FIU LASAT SA MOR IN DRUM CA UN CAINE FARA CA MACAR CINEVA SA CHEME O SALVARE ???

eram disperat sa ma ridic nu ma interesa durerea am realizat ca e paguba mea si innebunisem vroiam sa vad pagubele.reusesc sa ma ridic intr-un final si vad si de ce am cazut am facut frana exact pe canal si imi ramasese rugina pe cauciuc.

mobra un sv 1000 n naked cu 7000 de km tzipla in care am bagat o mica avere se tinea bine aveam raschetata doar o toba ixil carbon, protectia de la radiator, comanda, oglinda rupta, cricul raschetat, in concluzie nimic vital. norocul meu a fost echipamentul viteza mica dar cum bine stitzi cele mai nasoale cazaturi sunt la viteza mica aveam in jur de 40-50 cred, am cazut in cap si pe partea dreapta dupa care m-am rostogolit.

ideea e ca, casca un hjc carbon raschetata pe toata fatza inclusiv viziera si-a facut treaba, geaca un alpinestars vector la fel mi-a salvat clavicula si antebratzu protectiile raschetate bine (si sunt de gp), cizme super corsa cu o gaura la degetul mare iarasi mi-au salvat degetul, manusi strat dublu piele +carbon de la alpinestars si-au facut treaba de minune dar tot am avut degetu mare rupt si pe langa deget m-am ales si cu o contuzie foarte nasolala la umar neavand nici o fractura da mai mult ca sigur ligamentele nu stau prea bine unde stau acum..

nu stiu ce sa zic ma gandesc cu groaza la totzi care nu au echipament pentru ca nu au bani, nu vor sa-l poarte sau diferite motive, ``IS A MUST `` cat ar costa o operatie de exemplu pentru clavicula.. mult foarte mult.. doctori, asistente, spital, recuperare, adio sezon... echipamentul salveaza vieti ... 40-50 km orice scuter prinde viteza asta... fara casca ?????

MULTUMESC celor de la spitalul SF PANTELIMON care au avut grija de mine, adevaratzi profesionisti de unde mai pui ca seful garzii si el motociclist.. :lol:

prieteni avetzi grija de voi, nu va asteptati la nici un ajutor, suntetzi singuri si de unde mai pui ca suntem si dusmanii idiotiilor astora care au doar masina. nu au nici o scuza pentru ca m-au lasat sa zac in drum.

 

va salut cu respect !

Clar ai prins niste tarani!

Eu pe vremea miningului NATO (pe vremea cand falfaiau butoiele ca inca anu aveau apa in ele si dupa ce un politist m-a deviat pe benzile 2-3 am inteles clar ca nu exista banda 2 deca pe alocuri, dupa ce depasesc un "ceaun" de Dacie antica vad in retrovizoare o masina care mergea clar mai repede, asa ca dau semnal dreapta, merg pe banda 2 (care exista sau nu), si dupa ce ala trece trece vad pe banda mea un alt "ceaun", ma uit de doua ori in oglinda dupa ce pun semnalul de stanga, schimb banda ca la carte cam la 30m inaintea unuin vehicul Reanault (probabiol Clio). "Ghinion de neansa", pe acolo era o trecere de pietoni (fix inainte de podul de la asa-zisa centura a Bucurestiului), si dat fiind ca ala cu BMW (520i am ciitit pe fundul lui) avea ABS si eu nu aveam am tras o frana prea tare pe fata si am dat cu motorul de pamant cam de pe loc. Surpriza numarul 1 a fost ca desi stiu ca e un efort mare pentru mine sa-mi ridic motorul de la pamant (are la plin 158kg fara lazi si alte tampenii si eu am cam 54kg dupa ultimul cantar oficial - adica la doctor) motorul se ridica usor aproape de la sine - ca mi-l ridica ala cu Renault cu o mana si cu cealalta imi intindea ciotul de la ambreiajiul rupt, dar surpriza si mai mare - adica nr.2 - e ca din BMW-ul din fata a venit un tip mai rotunjor (adica intre gras si slab), absolut derutat de faza si care m-a intebat daca trebuie sa sune la 112 sau daca in principiu am nevoie de ajutor... Chestia asta m-a bulversat si pe mine, ca dupa ce a citit pe acest forum stiam ca din principiu toti posesorii de masina BMW sunt sinte vitezomani cretini, si asta era un om absolut normal la cap care mergea un pic mai tare doar pentru ca are masina in medie mai buna decat aialalti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte nasoala patania ta, este reala ignoranta celorlalti, nu se intampla numai la noi dar ai avut noroc la spital :(

nici nu iti inchipui cat de nasol te simti cand toti din spital se uita cu scarba la tine ca ai cazut cu motorul si considera ca isi pierd timpul cu tine, boul care a ales sa se urce pe motor.

Frustrant sa stai pe jos intins, frustrant ca in loc de ajutor sa primesti injuraturi, din pacate asta e nivelul oamenilor , nu rezolvi nimic daca te impotrivesti lor, ei nu se vor schimba never, cum nu se vor schimba nici motoristii care merg cu 1-a prin oras cu toba goala si fac slalom de parca masinile sunt din zahar pe bat.

Asta e Romania, trebuie sa ne adaptam sau sa plecam.

e simplu.

 

in rest, multa sanatate si recuperare usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce facurati fratilor, e un pic de liniste pe strazi si v-ati plictisit, de sapati dupa posturi mai vechi? :(

 

e de acu' o saptmana? a si expirat? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce facurati fratilor, e un pic de liniste pe strazi si v-ati plictisit, de sapati dupa posturi mai vechi? ;)

 

 

probabil daca o mierleam erau o gramada de discutii... ideea e ca nu e un topic chiar `expirat`.. puteam sa mor cu zile... putea-ti fi oricare in situatia mea .. am incercat sa redau cu exactitate ce s-a intamplat, am descris cum s-a comportat echipamentul pentru a da un feedback cat de cat pentru cei care nu sunt decisi ce echipament sa isi cumpere.

 

pentru cei care s-au gandit la mine sunt ok si le multumesc pentru urari, deja ma dau ... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@octav_air: bine ca ai scapat intreg! Iar despre cei de la BGS eu chiar aveam o parere buna in trafic pt. ca mi s-au parut atenti cu motociclistii ca au si ei foarte multi motociclisti printre randuri. Si eu am zis mereu, viteza mica, echipamentul si ochii'n paispe, asta ne salveaza. Bafta la reparatii! ca stiu ce urmeaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa prind ziua in care soferii vor face diferenta intre vitezane si restul mobrelor. Ca intre Suzuki SV 1000 si GSXR 1000, slabe sanse. Ziceam si pe alt topic, cei cu vitezane sunt "predispusi" la comportamente necivilizate in trafic, si toata lumea ne identifica cu ei.

taicule,nu e bine sa generalizezi!eu am vitezista de cand ma stiu,dar nu sar la omor,nici nu scuip,ca am casca integrala ;) nici nu am atins vreo oglinda si totusi am auzit:nu va mai potoliti,dementii dreaq!si pentru ce?nu cred ca au dreptul sa vorbeasca asa,iar in momentul respectiv chiar iti vine sa-i aplici o casca in fata sa se sature de aruncat cu vorbe.si noi suntem oameni,si gresim,dar ca sa generalizam,devenim animale iar jungla noastra e orasul.numai bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimic nu se poate .. dau comanda dar nimic nu ma pot ridica de jos nici macar pe fund si incep sa ma zvarcolesc. ma oameni buni am stat asa intins pe jos pretz de cateva minute 2-3-4 nu stiu exact masinile faceau slalom printre mine si motoreta vedeam numai rotzi pe la capul meu nu a oprit nimeni.

 

cum este posibil asa ceva !!

cum sa treaca masinile pe langa un om cazut in plina strada, sa il ocoleasca 'cu grija' si sa nu opreasca nimeni ?

nu pot sa cred ! este o scena ingrozitoare.....

 

dar..... bine ca nu ai patit tu nimic. asta este tot ce conteaza !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai mirati atat,fratilor...am intalnit soferi in trafic care nu diferenta intre un enduro si-o vitezana...pt. ei suntem toti la fel,niste nenorociti! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Octav tata,asta e eterna si fascinanta romanie cu "r" mic.tot asa am patit si eu si nimeni nu opreste;a trecut politia comunitara si abia abia dupa semne disperate a oprit,doar sa ma trimita la avarii daca nu am nimic.iar politia doarme si isi bate joc de noi(cel putin in cazul meu asa a fost:( ),ne ia noua permisele,si da examenul de conducere la femei care habar nu au ce-i aia intersectie si cine are prioritate.imi pare rau de ce s-a intamplat;ai grija de tine...imi vine sa plang cand mai vad cate un post nou la accidente.si da ai dreptate;inafara de casca echipamentul salveaza vieti.numai bine si toate cele bune!!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica, in caz ca te resimti, si nu te lasa descurajat de tot felul de idioti. Stiu cum e...si eu abia scapai de vreo luna de ghips din cauza unui dobitoc care mi-a taiat fata. MULTA SANATATE SI ASFALT USCAT BRO! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum este posibil asa ceva !!

cum sa treaca masinile pe langa un om cazut in plina strada, sa il ocoleasca 'cu grija' si sa nu opreasca nimeni ?

nu pot sa cred ! este o scena ingrozitoare.....

 

n-ai sa crezi cum e cand stai intins pe asfalt si incerci sa-ti dai seama ce s-a intamplat si cum ai ajuns acolo iar masinile trec pe langa tine si te claxoneaxa.... ;)

 

cascati bine ochii-n trafic si stati pregatiti pentru ca orice se poate intampla!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma oameni buni am stat asa intins pe jos pretz de cateva minute 2-3-4 nu stiu exact masinile faceau slalom printre mine si motoreta vedeam numai rotzi pe la capul meu nu a oprit nimeni.

 

Asta imi aduce aminte de o patanie de acum 7-8 ani.

Am intrat tare cu bicicleta in intersectie la razoare (BU) si mi'a ramas roata fatza intre sinele de tramvai. Am zburat cativa metri si am ajuns pe spate pe trecerea de pietoni cu picioarele crosetate in cadrul bicicletei.

Cat am stat acolo juma' de minut pana mi'am revenit vedeam pietonii cum treceau si NICI MACAR NU SE UITAU LA MINE!

Plina tara asta de oameni de nimic, indiferent de cum se deplaseaza.

Noi sa fim sanatosi si sa ne ajutam intre noi. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...