Sari la conținut

Magheru-Galeriile orizont


duracell
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 220
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa-l ierte!! :lol:

 

:banana: :what:

 

Condoleantze familiei shi prietenilor... :finger:

 

Ce altceva potzi sa zici in momente d-astea? Doamne ajuta-ne pe ashtialaltzi, care mai traim...

 

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa mergem la inmormantare, daca familia lui ar fi de acord, daca nu din alt motiv macar pentru a atrage atentia asupra acestei nenorociri astfel incat sa se evite musamalizarea cazului. Nu l-am cunoscut dar nici prin gand nu mi-a trecut ca nu va scapa. Inca o data, Dumnezeu sa il odihneasca si sincere condoleante familiei si prietenilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut dar in momentele astea am un semtiment de durere+ura+tristete :banana: . Cum a fost posibil asa ceva? Este descurajant ca s-a terminat asa.

Dumneveu sa-l ierte!!

 

PACAT...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
nu-mi vine sa cred... un accident stupid si nici macar la viteza....saracu baiat. orice s-ar spune si medicii sunt de vina. nu se moare dintr-un plaman perforat de coaste.

iar in ce priveste vinovatul nu e nimic de facut. mare minune daca o sa pateasca ceva si de fapt nu mai conteaza acum.

RIP :lol:

R.I.P.

 

cum sa nu mai conteze???? conteaza pt. cei care mai traiesc daca asta nu pateste nimic ca iese din nou pe strazi! :banana: trebuie prins si batut bine, eventual mutilat ca atunci cand se uita in oglinda sa-si aduca aminte toata viata! :what: dar degeaba imi bat gura... unitatea asta despre care se zice ca exista intre motociclisti este de fapt o imagine falsa, o labareala si n-o sa se schimbe... nu la noi! de fapt numa' la noi e asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

cum sa nu mai conteze???? conteaza pt. cei care mai traiesc daca asta nu pateste nimic ca iese din nou pe strazi!  :what: trebuie prins si batut bine, eventual mutilat ca atunci cand se uita in oglinda sa-si aduca aminte toata viata!  :lol: dar degeaba imi bat gura... unitatea asta despre care se zice ca exista intre motociclisti este de fapt o imagine falsa, o labareala si n-o sa se schimbe... nu la noi! de fapt numa' la noi e asa!

R.I.P

Si cred ca ai perfecta dreptate despre asa zisa "unitate " din contra pot sa spun ca in ultima vreme am vazut mai multa ura decat unitate :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!!!!!!

Dar zau asa ca se mai sesiza careva pe aici sa moara din trei coaste rupte ????? Eu am avut coloana fractura cu tasare de 4 Lombara si tot ma dau in continuare dupa ce m-am recuperat si am tras ceva. E cam dubioasa treaba!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde l-au dus? La Urgenta? Acolo, intr-adevar, este mai rau decat daca ai ramane asa, accidentat, pe strada... Sper sa-i dea ingrijirile medicale ca lumea. Cum il cheama (numele complet)? Pls, PM me, ca sa-i pun o vba... Astazi e revolutie la Ortopedie in Urgenta. Ma intreb de ce oare?... :blbl:  :blbl:  ("Nenorocitii astia de motociclisti s-au aliat cu presa, ' r-ati ai naibii de satanishti, aia care va dati pe o roata si ascultati rock"  :blbl: )

 

Isi merita soarta medicii! :finger: De ce trebuie sa dicteze shpaga in tara asta? :cheers: Au facut un juramant si acum se :banana: pe el... Mi-e scarba...

 

 

PS: Bag de seama ca sectiunea asta a forumului creste ca Fat-Frumos... Ce dracu', chiar suntem tinte vii?  :what:

 

 

 

Nu te supara Kali,dar si eu sunt medic, lucrez intr-un mare spital din Ploiesti,si am frecvent contact cu pacienti ,cu probleme grave de sanatate(chirurgicale).Nu-mi place cum gandesti!!! :lol: :finger: Faci referiri la lucruri pe care nici nu le cunosti si nici nu le intelegi!!!Habar nu ai ce inseamna sa raspunzi de viata cuiva(in mod real,nu dand din gura!) .Vorbiti prea mult de medici,aiurea! :blbl: Nu uitati ca dupa un accident(Doamne fereste!)un medic ne poate salva viata(motociclisti sau automobilisti etc.)Si un chirurg poate iubi motoarele,libertatea ,chiar si pe semenii sai.Nu cred ca se conditioneaza in vreun fel un bolnav venit de urgenta(medicii isi platesc greselile indiferent ce crezi tu!)

Ca simplu motociclist, sunt si eu ingrijorat de nr. mare de accidente in care suntem implicati.In fiecare zi trec prin diverse situatii si ma feresc cum pot mai bine(suntem toti imbracati cu camasa mortii!).

Daca am suparat pe cineva va rog sa ma iertati :finger: :poate sunt subiectiv,dar as dori o perceptie corecta pentru cei ce au grija de sanatatea semenilor lor.Sunt mult mai multe faptele bune ,dar pe astea nu le mediatizeaza nimeni!! Sanatate!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat!! Dumnezeu sa-l odihneasca.Condoleante familiei!

Cand auzi astfel de vesti iti dai seama de lucrurile cu adevarat importante in viata. Imi pare sincer rau pt.ca am scris ceva fara sa fiu atent la ce s-a intamplat cu Radu. Trebuie sa ne protejam mai bine,altfel ...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!!!!!!

Dar zau asa ca se mai sesiza careva pe aici sa moara din trei coaste rupte ????? Eu am avut coloana fractura cu tasare de 4 Lombara si tot ma dau in continuare dupa ce m-am recuperat si am tras ceva. E cam dubioasa treaba!!!!!!

 

Trei coaste rupte pot perfora cordul, plamanul,aorta.....Leziunile prin decelerare pot fi de o gravitate extrema!Autopsia medico-legala va lamuri cu siguranta cauza mortii.Dar pentru Radu nu se mai poate face nimic.

Noi sa ne gandim bine, cat de fragili suntem!!Sa ne luptam sa nu transformam o placere intr-o drama pentru cei ce ne iubesc!

R.I.P Radu :banana: :what: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kali are destula si multa dreptate,medici,nu toti dar 90% iau spaga pina si femeile de servici iau spaga in spitalele din rominia

am operat fetita mea de 9 ani ,apendicita,spaga 3mil nu am fost sa-mi vizitez copilul tocmai ca sa nu am contact cu "personalul medical"sai rup capu la vreun doctor cu tupeu bine ca a dat DUMNEZEU si na gresit sau uitat ceva,cal trimiteam in

lumea celor drepti pacat ca nu sa intimplat si aici la fel

 

condoleante familiei si prietenilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

          Nu te supara  Kali,dar si eu sunt medic, lucrez intr-un mare spital din Ploiesti,si am frecvent contact cu pacienti ,cu probleme grave de sanatate(chirurgicale).Nu-mi place cum gandesti!!! :banana:  :what: Faci referiri la lucruri pe care nici nu le cunosti  si nici nu le intelegi!!!Habar nu ai ce inseamna sa raspunzi de viata cuiva(in mod real,nu dand din gura!) .Vorbiti prea mult de medici,aiurea! :finger: Nu uitati ca dupa un accident(Doamne fereste!)un medic ne poate salva viata(motociclisti sau automobilisti etc.)Si un chirurg poate iubi motoarele,libertatea ,chiar si pe semenii sai.Nu cred ca se conditioneaza in vreun fel un bolnav venit de urgenta(medicii isi platesc greselile indiferent ce crezi tu!)

        Ca simplu motociclist, sunt si eu ingrijorat de nr. mare de accidente in care suntem implicati.In fiecare zi trec prin diverse situatii si ma feresc cum pot mai bine(suntem toti imbracati cu camasa mortii!).

      Daca am suparat pe cineva va rog sa ma iertati :lol: :poate sunt subiectiv,dar as dori o perceptie corecta pentru cei ce au grija de sanatatea semenilor lor.Sunt mult mai multe faptele bune ,dar pe astea nu le mediatizeaza nimeni!!    Sanatate!!!

eu nu sunt medic dar ii dau dreptate lui dan oprea.

stiu ca medicii au facut tot ce au putut ca sa-l salveze. pur si simplu nu s-a putut interveni chirurgical. starea lui nu permitea acest lucru.

 

desigur, acum, dupa ce radu a murit e usor sa spunem ca trebuia operat, ca poate ar fi avut o sansa .....etc.

 

radu nu a murit din cauza unor medici, ci din cauza inconstientei unui sofer. unuia dintre miile de soferi care circula zilnic pe strazi.

 

intr-adevar e socant faptul ca nu a supravietuit unui accident aparent usor. si eu stau sa ma gandesc cum acum o luna stateam de vorba cu un tip care a supravietuit unui impact frontal la peste 150 km/h fara echipament, si care acum se da cu motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am aflat de la cei apropiati lui Radu, dupa efectuarea autopsiei:

 

Plaman drept . .rupt, rinichi drept, rupt.. doua vertebre lombare fracturate, ce sa mai vorbim. . . . . .Unii vorbesc de stop cardiac, tentativa de resuscitare, atac cerebral. . . .

. . .cuvintele nu isi mai au rostul.

 

. . . . . . . .

 

. . . . . . . .

 

. . . . . . . .

 

Plecarea spre cimitir:

 

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...iewtopic&t=5478

 

 

Poate ii vine vreunuia ideea sa cheme si televiziunile, Miercuri la cimitir. .mai ales ProTV. .sa arate pe post si reversul medaliei stirilor lor bombastice, cinice si mincinoase. Chematzi si Antena, si Prima, si OTV. Sa vedetzi ca nu o sa vina nici macar un cameraman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ii vine vreunuia ideea sa cheme si televiziunile, Miercuri la cimitir. .mai ales ProTV. .sa arate pe post si reversul medaliei stirilor lor bombastice, cinice si mincinoase. Chematzi si Antena, si Prima, si OTV. Sa vedetzi ca nu o sa vina nici macar un cameraman.

O sa chem eu Realitatea. Or fi avut si ei ceva filmat la accident si poate macar acum arata acum REALITATEA! Realitatea dureroasa...

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amalia? unde esti?

Hai ca a sosit momentul sa ii dati o sansa reporterului respectiv...Are ocazia sa dezminta si in public minciunile prezenate initial.Altfel, cei care au vazut stirea initiala si acum decesul, e posibil sa ramana cu o impresie gresita.

 

Deci, Amalia, daca poti, pls help .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...