Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum am observat si eu :burnout:

Oricum,am anakee momentan.Ma gandeam ca tourance ar fi mai destepte un pic. Pe pietris anakee merg brici insa pe pamant moale nimica frate.Deasupra cam fo 5 cm de pamant inghetat de care am trecut in 2 secunde.Apoi s-a pus pe sapat. Partea proasta era ca groapa sapata era asa de adanca incat nu mai putea sa pun cricul jos si sa investighez situatia ;).Asa ca i-am zis,ia mai da-te dreq si l-am dat jos. Mare greseala ! M-au trecut toate alea pana l-am pus in picioare,insa odata iesit (ii miscasem c.urul ca sa-l pun afara din groapa) l-am scos de capastru (plecat cu ambreiajul tras) pana pe pietris. Oricum,l-am ridicat "clasic" cu fata,nu proptit in sa cu spatele pentru ca n-aveam sprijin. E greu al dreq!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum am observat si eu :burnout:

Oricum,am anakee momentan.Ma gandeam ca tourance ar fi mai destepte un pic. Pe pietris anakee merg brici insa pe pamant moale nimica frate.Deasupra cam fo 5 cm de pamant inghetat de care am trecut in 2 secunde.Apoi s-a pus pe sapat. Partea proasta era ca groapa sapata era asa de adanca incat nu mai putea sa pun cricul jos si sa investighez situatia ;).Asa ca i-am zis,ia mai da-te dreq si l-am dat jos. Mare greseala ! M-au trecut toate alea pana l-am pus in picioare,insa odata iesit (ii miscasem c.urul ca sa-l pun afara din groapa) l-am scos de capastru (plecat cu ambreiajul tras) pana pe pietris. Oricum,l-am ridicat "clasic" cu fata,nu proptit in sa cu spatele pentru ca n-aveam sprijin. E greu al dreq!

 

 

"deja vu" :agree: ... numa ca pe nisipurile din vadu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, deja vu si la mine. Ok, eram si cu pasager si singura modalitate cunoscuta la momentul acela de a ajunge la locul dorit era un drum de tara aparent uscat, dar si cu ceva balti. Ma lupt eu cu mobra ceva timp si fix cand treceam de ultima groapa, spatele se hotaraste ca vrea sa o ia inainte. Cazatura artistica la 10-15km/h din care singurul damage au fost prinderile la cobul drept de am venit cu el acasa legat cu cablu de start :laugh: Ce s-a intamplat? Metzeler Tourance. Fata a trecut frumos, insa spatele n-a putut sa prinda cu marginile suficienta aderenta, a inceput sa derapeze si a vazut cerul. Probabil ca, daca n-as fi avut pasager, as fi fost in scarite si nu aveam guma umflata la maxim (2.9 bar), nu ma tavaleam, dar n-o sa stiu niciodata :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat-o dintr-un supermarket, de la articole de curatenie, dar nu mai tin minte din care. Probabil ca exista si de la alti producatori, eu d-asta am gasit, a costat vreo 15 lei parca. Daca vrei ti-o dau pe asta a mea, ca sa vezi daca merge. Am incercat-o pe toba mea si si-a facut treaba destul de bine, dar avea numai o tenta galbuie.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi in jurul sebesului si a orastiei o gramada de enduro touristi.... grupuri compacte cu BMW-uri si cu Transalpuri.... :crack: fara sa le pese de vremea de afara

io cu conserva :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi in jurul sebesului si a orastiei o gramada de enduro touristi.... grupuri compacte cu BMW-uri si cu Transalpuri.... :crack: fara sa le pese de vremea de afara

io cu conserva :crack:

 

Bravii cetateni care ne fac onoare la prima intalnire moto a anului. Bikes on Ice, de data asta pe bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bmw isti fiind merita sa aruncam un ochi la un exercitiu tehnic... cat carbon poate sa intre pe si intr-un motor ? mult, foarte mult... vedeti si detaliile tehnice in afar de cele vizuale... 43kg minus :D

 

http://www.jameslist.com/advert/21317#{&am...ot;tab1"}}

 

pe cand si la bmw o bijuterie din asta ? sport sau de ce nu un enduro... pt. "cei bogati" cu duhul... :D

 

vorba lui bill... hai cu soarele ala odata ! :) :)

Editat de Stefan GS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu la tine, dar toate carenele mele inseamna doua bucatele de fibra de sticla de ~30cm2 fiecare, o chestie de plastic de marimea antebratului, ciocul si aparatoarele de noroi. Carbonizate ar inseamna maxim 2kg in minus. Dar trebuie crash-bar-uri, trebuie protectii de cilindri, trebuie genti, trebuie trusa de scule, trebuie roti cu spite, trebuie scut... Prefer sa cad cu 20kg in plus care costa 500E decat cu 2kg in minus care costa 10.000E :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In linkul pus de Stefan vad ca mobra aia are si rezervorul din carbon. Si aici se castiga mult, mai ales la mobrele care au rezervor din tabla.

 

 

sincer cred ca este doar

o folie de protectie de carbon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu la tine, dar toate carenele mele inseamna doua bucatele de fibra de sticla de ~30cm2 fiecare, o chestie de plastic de marimea antebratului, ciocul si aparatoarele de noroi. Carbonizate ar inseamna maxim 2kg in minus. Dar trebuie crash-bar-uri, trebuie protectii de cilindri, trebuie genti, trebuie trusa de scule, trebuie roti cu spite, trebuie scut... Prefer sa cad cu 20kg in plus care costa 500E decat cu 2kg in minus care costa 10.000E :D

 

Eeeee, normal ca e absurd de scumpa pt. muritorii de rand... eu ziceam asa de exercitiu tehnic ca e interesant.

 

Am si specificat ca e pt. "cei un pic bogati"... iar faza e ca acolo sunt mai multe piese de carbon, uita-te in pozele mari, nu numai carenele, ca alea se fac din carbon de 5 ani...

 

e interesant cate piese se pot face din carbon care totusi e strong rau la plesneli usoare (atat ca se zgarie si el)... si cred ca la 120.000 s-ar putea chiar sa le fi facut din carbon... :) normal ca de banii aia iti iei acuma in perioada asta casa, masina si motor si mai mergi si pana in Seychelles, Galapagos si Insula Pastelui... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aia e Xerox, replica de la Moto GP(cand aveau motoarele de 1000 cmc). Pretul de start este cam la vreo 55.000 EUR.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...