Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

Daca posesorii de Honda, Yamaha, Aprilia, Kawasaki, Ktm ar avea fiecare doua topicuri de Messenger in care nu am cenzurat nici 2 % din continut (desi marea majoritate locuiti fooooarte aproape unii de altii) atunci aceasta subsectiune de enduro-turing ar deveni o mare piata de zarzavaturi.

Cand am citit prima data "Club BMW" am ajuns la concluzia ca ar trebui sa sterg 80 % din el ca sa fie on-topic. Nu am facut altceva decat sa vi-l cobor de la topicuri importante.

Ati ajuns la conflicte si orgolii (cel putin virtual) si ati creat topicul "Club BktMW" si ati dat-o inca o data intr-un mare Messenger si acolo.

Nimic radical pana aici. O gluma, un misto, un off-topic sunt ok din cand in cand.

De-asta de multe ori las mici off-topic- uri 1-2 zile pentru a nu influenta ca la armata discutia si le sterg dupa aceea cand nu mai intereseaza pe nimeni.

 

Poate sunteti un grup de oameni cu motoare foarte noi, foarte fiabile, care va permiteti servisarea la reprezentante si care chiar nu aveti alte griji in afara de a calatori si nu va aveti motive pentru discutii tehnice serioase ci mai degraba de distractie si misto. Nu e nimic rau in asta.

Dar...

Dar de la off-topic si mistocarie maxime este cale lunga pana la ... ce am sters de pe aici.

Ramaneti va rog la posturi despre intalniri zilnice, glume bune si excursii.

Luatul de useri noi in domeniu si talentul de poet al romanului nu au treaba cu subsectiunea asta.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

 

Acum aveti sansa sa va pictati motocicletele pe panza si nu numai, sa aveti o amintire pretioasa..

Ori ce inchipuire poate deveni realitate!

Merita si pt un cadou frumos!

Informatii la mine :rolleyes:

Uitati si un exemplu pe marimea 45cmX35cm

Asfalt uscat!

:cheers:

post-37405-1236027969_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nah mah

 

sa nu mai urle nimeni ca nu suntem la locul nostru. Ca daca asta e tara in care traim, la naiba, maine poimaine ne facem foruymul nostru...ca stam prea aproape de tine iulian, si in loc sa iesim seara la scara blocului sa fumam o tigara si sa ne balacarim cu glume proaste, stam aici pe forum...

 

 

 

 

club BktMW reloaded>>> /index.php?showtopic=324001

 

 

si sa nu va mai aud ca discutati chestii tendentioase aici pe topicul asta.

 

 

Initiatorul Clubului BMW ('nezeu sa ii dea sanatate) sa isi redeschida clubul lui si topicul lui.

 

 

Scuze la conducere ca mi-am permis sa exist iarasi aici pe topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care n-au inteles nimic.

Topicul "club bmw" a fost deschis in sprijinul topicului "cine are BMW 650 F gs/Dakar". Adica, ca sa nu mai fie poluat acest topic si sa ramana doar pentru probleme tehnice, am deschis topicul ala pentru discutii tip messenger. "Club bmw" este doar un titlu. Foarte bine se putea numi "hai sa frecam piciorul de lemn".

Din punctul meu de vedere, nu exista niciun club al bmwistilor.

 

Ura si la gara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care n-au inteles nimic.

Topicul "club bmw" a fost deschis in sprijinul topicului "cine are BMW 650 F gs/Dakar". Adica, ca sa nu mai fie poluat acest topic si sa ramana doar pentru probleme tehnice, am deschis topicul ala pentru discutii tip messenger. "Club bmw" este doar un titlu. Foarte bine se putea numi "hai sa frecam piciorul de lemn".

Din punctul meu de vedere, nu exista niciun club al bmwistilor.

 

Ura si la gara.

 

 

uraaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN CIUDA DESTRAMARII CLUBULUI BMW, PROPUN SA NE

INTALNIM IN CONTINUARE JOI!

CINSTE SI ONOARE CELOR CARE MAI STIU SI TIN LA GLUMA, IN TARA ASTA!

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum ce facem? scriem pe forum doar daca avem vreo problema la mobrele noastre "noi"??

nici un la multi ani , nimic?? :cheers:

 

nu s-a destramat "clubul" a devenit prohibit.. :rolleyes:

Editat de nils
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mesaj adresat "personalitatilor" revolutionare de pe aici. daca nu va pliati rapid pe un comportament de bun simt, va urez cale batuta, si asa aproape a inceput sezonul, poate aveti de uns un cardan , de spalat o joja, etc. nu am dubii ca suntem toti trecuti bine de pubertate, asa ca e pacat sa lasam alta impresie. consider ca aveti ceva bun de spus si experiente de impartasit, insa asta nu inseamna ca pentru voi se aplica alte reguli.

considerati asta ca pe un avertisment cat se poate de serios.

eventuale comentarii va rog pe mesaj privat.

 

semnat,

CENZURA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mesaj adresat "personalitatilor" revolutionare de pe aici. daca nu va pliati rapid pe un comportament de bun simt, va urez cale batuta, si asa aproape a inceput sezonul, poate aveti de uns un cardan , de spalat o joja, etc. nu am dubii ca suntem toti trecuti bine de pubertate, asa ca e pacat sa lasam alta impresie. consider ca aveti ceva bun de spus si experiente de impartasit, insa asta nu inseamna ca pentru voi se aplica alte reguli.

considerati asta ca pe un avertisment cat se poate de serios.

eventuale comentarii va rog pe mesaj privat.

 

semnat,

CENZURA

 

draga cenzura

tu esti un baiet di treaba

dar CATEODATA te lasi purtat di val

 

daca vrei sa fii asa de corect si sa nu pleci urechea la ..sovinul.. popescu..care si dispri dansul cred ca.i baiet de treaba

 

baga o penalizare la baietul asta care tot vrea sa ne faca tablouri cu motoarele

 

NOI POZAM DOAR PE DRUMURILE PATRIEI NU IN FATA LA ROMANA

 

ACOLO POATE SA PUNE SEVALETUL

 

SA TRAIESTI MAI CENZURA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai pentru ca nu va suspectez de apartenenta la grupul de "everest bikers" , va rog sa lasati draq bascalia aveti YM pentru asta. nu penalizam un tanar artist, cel mult stergem offtopicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Nu stiu daca ma adresez unde trebuie dar cu siguranta o sa gasesc raspunsul aici.

Vreau sa-mi fac side-caseuri numai ca nu stiu cam care sunt dimensiunile cutiilor.

 

Mulțam fain

 

Pai, daca vrei sa-ti confectionezi cutiile laterale, poti sa le faci la ce dimensiuni vrei. Nu trebuie sa copiezi exact modele existente. Suport de cutii ai? Sau si pe astea vrei sa le confectionezi? La F650 e mai simplu. Are doua tobe si, prin urmare, lucrarea va fi simetrica.

PS. Subiectul asta ar sta mai bine la topicul "Cine are BMW F650"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....La F650 e mai simplu. Are doua tobe si, prin urmare, lucrarea va fi simetrica....

 

:cheers: .... unde-i frate a doua toba la F650 ?....pe bune n-o gasesc !

 

Salutare,

Nu stiu daca ma adresez unde trebuie dar cu siguranta o sa gasesc raspunsul aici.

Vreau sa-mi fac side-caseuri numai ca nu stiu cam care sunt dimensiunile cutiilor.

 

Mulțam fain

 

Din ce vrei sa le faci ?

Nu iesi mai ieftin la vopsea sa le cumperi gata facute ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deja tot ce-mi trebuie Âşi ele vor fii din aluminiu.

Voi face Âşi suporții tot eu.

Cât despre cele două tobe care-s numa una ..... suporții vor fii tot simetrici

 

Dimensiunile mă interesau ca să nu fac niÂşte lădoaie imense Âşi să aflu cam ce dimensiuni sunt folosite Âşi dacă-s prea mari sau mici treburi de genu. (din experiența unora)

Ex. au dimensiunile bla bla bla Âşi sunt cam mici ..... sau ies prea mult în laterale Âşi ar merge mai înalte, pentru că eu nu am cum să-mi fac o idee dacă n-am avut ci doar să le fac Âşi cum ies.... aÂşa sunt bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimensiunile mă interesau ca să nu fac niÂşte lădoaie imense Âşi să aflu cam ce dimensiuni sunt folosite Âşi dacă-s prea mari sau mici treburi de genu. (din experiența unora)

Ex. au dimensiunile bla bla bla Âşi sunt cam mici ..... sau ies prea mult în laterale Âşi ar merge mai înalte, pentru că eu nu am cum să-mi fac o idee dacă n-am avut ci doar să le fac Âşi cum ies.... aÂşa sunt bune.

 

Ai mare grija la cota maxima rezultata pe latime cu ladoaiele montate.

Nu trebuie sa depaseasca latimea maxima a ghidonului.(o abatere de +2-3 cm ar putea fi acceptata.)

Altfel ,vei pati ca mine...vei incerca sa te strecori printre masini si vei stramba oglinzi de auto....sau mai rau .

 

pe inaltime ,ladoaiele n-au voie sa depaseasca nivelul seii pasagerului(in sus)..iar in jos..depinde de tine cat de racing te dai pe viraje...sa nu le polizezi de asfalt...

 

 

Pentru restul..baga si tu cu search..pe google..tone de poze poti gasi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mult stergem offtopicul.

 

Nu trebuie sa stergi off topicul, oricare ar fi el, deoarece aici nu exista asa ceva.

Asa cum am mai spus, topicul asta vine in sprijinul topicului de tehnice. Adica, ca sa nu mai poluam acel topic cu discutii amicale sau nu de alta natura, am facut acest topic. Aici se poate discuta absolut orice. Sunt acceptate discutiile gen messenger, se pot pune poze, linkuri, orice. Nimic nu e off topic. De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, limbajul de mahala e singurul off topic si aici multumesc lui Raul pentru atitudinea lui. Am inteles exact de ce a inchis topicul si sunt perfect de acord cu el. Chiar daca initial am fost surprins de actiunea lui, nu cred ca a facut niciun abuz. In momentul ala, inchiderea topicului a fost singura solutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimensiunile mă interesau ca să nu fac niÂşte lădoaie imense Âşi să aflu cam ce dimensiuni sunt folosite Âşi dacă-s prea mari sau mici treburi de genu.

 

20 x 44 x 36 cm = 32 Liter

 

23 x 44 x 36 cm = 36 Liter

 

26 x 44 x 36 cm = 41 Liter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@angi...este o impresie gresita ca se poate discuta absolut orice.pentru asta aveti messenger.sincer, nu am avut timp sa urmaresc mai indeaproape acest thread, insa o voi face pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@angi...este o impresie gresita ca se poate discuta absolut orice.pentru asta aveti messenger.sincer, nu am avut timp sa urmaresc mai indeaproape acest thread, insa o voi face pe viitor.

 

:cheers:

Ok. Atunci spune ce ne dai tu voie sa discutam si ce nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce mail am primit de la pro-bike. Poate ati primit si voi.

 

"UnitedMotors si Motomania ofera in luna Martie atat servicii cat si preturi imbatabile membrilor PRO-BIKE. Locatia magazinelor se poate vedea pe harta virtuala pro-bike.

 

La Motomania beneficiati de un service gratuit ce consta in schimbul de ulei si filtre si/sau o verificare tehnica completa a motocicletei.

Locatie: http://www.pro-bike.ro/harta/detalii-obiectiv/1/motomania

 

La United Motors se anunta reduceri MARI de pana la 50 % la toate produsele aflate in stoc: echipamente casti si accesorii.

Locatie: http://www.pro-bike.ro/harta/detalii-obiec...roduse_servicii

 

P.S: Nu uita sa precizezi ca esti membru PRO-BIKE pentru a beneficia de reduceri si gratuitati!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce mail am primit de la pro-bike. Poate ati primit si voi.

 

"La Motomania beneficiati de un service gratuit ce consta in schimbul de ulei si filtre si/sau o verificare tehnica completa a motocicletei.

Locatie: http://www.pro-bike.ro/harta/detalii-obiectiv/1/motomania

P.S: Nu uita sa precizezi ca esti membru PRO-BIKE pentru a beneficia de reduceri si gratuitati!"

 

Foarte frumos, din oferta nu rezulta ca trebuie sa cumperi consumabilele de la ei, ci doar ca ti le schimba gratis. Eu zic sa mergem cu uleiul si filtrele in sacosa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am mai spus, topicul asta vine in sprijinul topicului de tehnice. Adica, ca sa nu mai poluam acel topic cu discutii amicale sau nu de alta natura, am facut acest topic. Aici se poate discuta absolut orice. Sunt acceptate discutiile gen messenger, se pot pune poze, linkuri, orice. Nimic nu e off topic. De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, limbajul de mahala e singurul off topic si aici multumesc lui Raul pentru atitudinea lui. Am inteles exact de ce a inchis topicul si sunt perfect de acord cu el. Chiar daca initial am fost surprins de actiunea lui, nu cred ca a facut niciun abuz. In momentul ala, inchiderea topicului a fost singura solutie.

 

Salut! Nu vreau sa atac/supar pe nimeni; nici de limbajul de mahala nu-l comentez (nu inseamna insa ca nu l-am remarcat si eu, sau discutii absolut puierile, unele...)

Singura mea dilema este: ce legatura au toate astea cu notiunea de "Club BMW"?

In afara de faptul ca sunt posesori de motociclete BMW... nu am vazut pe nimeni prea infocat de "spiritul BMW"... poate pe Angi, care a tinut de ideea corecta in acest caz de monomarca... si Iulian, care chiar a incercat sa faca o intalnire BMW si merita aprecierea...

Cred ca topicul ala cu BktmW era numai bun de asa ceva, se intelegea din start ca asta este, bascalie, avand in vedere ca discutiile tehnice se tin pe postul dedicat...

 

Si mie mi se pare incorect sa se cenzureze ceva dar cateodata nu ai de ales si tb sa mai iei si masuri.

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura mea dilema este: ce legatura au toate astea cu notiunea de "Club BMW"?

Vlad

 

Salut Vlad,

 

"Club Bmw" nu m-am gandit sa fie un topic prin care noi am putea eventual sa infintam un club cu acte-n regula, cu toate ca si asta se poate face. Ma gandeam ca aici putem sta la taclale noi, fanii bmw. Putem stabili intalniri, poze de la plimbari, barfe si tot ce avem noi de spus vizavi de pasiunea noastra.

 

 

ps- Uite, chiar si discutia asta e una care se incadreaza perfect aici.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...