Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Haide domnule, nu ne tine in suspans !

Macar de imprumut si tot gaseai un aparat foto :grinbandit: !

Maine, pe lumina. Sa-i pun numere rosii, sa bag o autostrada ca sa ma obisnuiesc putin cu el, poate si un strop de coclau, si-i fac si poze. Hihi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trumanski are dreptate. Macar la inceput pana ne cunoastem mai bine si ne strangem mai multi ar fi mai bine sa ne intalnim intr-o sambata sau chiar duminica, evident stabilit dinainte sa nu fie multi plecati in weekend.

 

@Angi: Multumirile de rigoare ca te-ai gandit si la cei care lucreaza pana la 19:00 :grinbandit:

De aceea pt mine ar fi mai avantajos seara ,,Home", cel tarziu pe la 19:30 voi putea fi si eu acolo.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie!!

Detalii... ceva, an fabricatie, optionale, culoare, pret... :grinbandit:

Multam, multam :)

 

'97, ABS, coburi BMW, topcase, manere incalzite, hard parts de la Touratech, protectie catalizator TT, RID, negru, 4750E :blink:

 

M-am dat azi vreo 80km. Senzatie. Mai trebuie totusi sa lucrez putin la ergonomie (gen parbriz, manete, suspensii), dar e cu totul altceva fata de DR. Inclusiv greutatea :D Ca prima observatie, ma asteptam sa fie mai barca, insa m-a suprins in mod placut modul cum tine drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angi: Multumirile de rigoare ca te-ai gandit si la cei care lucreaza pana la 19:00 :)

 

 

Cum am mai spus, nu pot fi multumiti toti. Stiu ca si intalnirea de la arc tot la 7 este. Spre ex. programul meu nu este la fel in fiecare zi. Daca ar fi sa-ti cer sa tii cont de programul meu, saptamana asta ne-am vedea la 21.00, cea viitoare pe la 14.00 si asa mai departe. Ti se pare normal? Tu esti doar unul si eu la fel. Probabil ca nici eu n-as putea veni de fiecare data din cauza muncii, dar asta nu inseamna sa incerc sa dispun intalnirea in locul si la ora care-mi convin mie. Daca tie ti se pare normal sa faci asta, sa fii sanatos :grinbandit: Normal e sa fie stabilit pentru majoritate si nu individual. "Mie imi convine asa, asa ca si voi trebuie sa va mulati dupa mine".....................e aberant. Mi se pare curios ca nu-ti dai tu seama de asta. Pari un om matur.

Dar, stabiliti voi cum va convine ce, cum, unde, cand, cu cine etc. Eu doar am propus. E normal ca nicio propunere nu va multumi pe toti.

 

salut

 

Multam, multam :D

 

'97, ABS, coburi BMW, topcase, manere incalzite, hard parts de la Touratech, protectie catalizator TT, RID, negru, 4750E :blink:

 

M-am dat azi vreo 80km. Senzatie. Mai trebuie totusi sa lucrez putin la ergonomie (gen parbriz, manete, suspensii), dar e cu totul altceva fata de DR. Inclusiv greutatea :D Ca prima observatie, ma asteptam sa fie mai barca, insa m-a suprins in mod placut modul cum tine drumul.

 

 

Sa-l stapanesti sanatos!

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum exista 3 propuneri de bar. Cel de pe DN, ala de motoristi din oras (Ursu sau cum i-o zice) si Home. Mai exista alte propuneri? Daca nu, incepeti sa votati. Astfel, vom hotari unde ne intalnim.

 

 

Pai ce-am facut frate :blink: ? am spus doar ca acolo mi-ar pica mie bine, am hotarat eu ceva sau am spus ca acolo ramane stabilit? :grinbandit:

Chestia cu 19 ca te-ai gandit la toti era o gluma, numai ca eu nu pun halbele de bere in spatele glumei :)

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI....PAREREA MEA

trei persoane au propus centrul iar alte trei au propus DN1

Dezavantajele lui DN1(Biker,s )

1. mancarea e foarte scumpa,o salata cu pui costa 19 lei,cafelutza mica 6 lei ,sucuri la 250 ml 4 lei,nestea 5 lei.Degeaba e berea ieftina ca nu are cine sa o bea.

2. distanta este mare mai ales pentru cei din Berceni,Pantelimon etc. si chiar daca ies la 18 de la munca nu au cum sa vina la 19 decat daca nu mai trec pe acasa.

3.in perioada rece care se apropie probabil ca vom veni cu conservele si stiti bine ce aglomeratie este.

4.mersul la intalnire nu trebuie sa fie o corvoada.Nu trebuie sa stam pe ganduri daca sa mergem sau sa stam acasa fiindca e departe.Multi o sa incerce sa ajunga chiar daca au intarziat doar daca e undeva aproape.

5.daca ne hotaram odata sa o facem lata cu alcool (zile onomastice,achizitii noi,promovari etc.) nu trebuie sa ne rupa taxiul la dus si la intors.

 

Deci eu sunt pentru "in centru" fie ca e bar dedicat ( Ursu) fie ca e oricare altul.

 

Un alt aspect e tematica intalnirilor.De multe ori mi s-a intamplat ( fie ele intalniri de cartier,fie la arc etc.) sa vin acolo,sa schimb doua trei vorbe si sa plec.

Asta merge odata sau de doua ori dar daca nu avem nimic de discutat eu zic sa nu ne intalnim in saptamana respectiva.Altfel riscam sa cada in derizoriu intalnirile noastre.

Putem sa ne intalnim prima oara ca sa ne cunoastem,a doua intalnire sa planificam o excursie iar abea dupa excursie cand s-au format legaturi mai stranse putem sa ne intalnim doar pt un suc .Putem apoi sa o punem de un club,sa discutam organizare ,cotizatie,facilitati etc.

Totul e sa fim captivati de fiecare discutie ca sa nu ne dorim sa o ratam pe urmatoarea.

PAREREA MEA.... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Bronto, RobbieB, invictus, taxi si cu mine = 5 = DN

-Phantom II si Enduristul = 2 = oras = Home sau Ursu

Pe Uzunu nu-l socotesc deoarece lui ii convine oriunde.

 

continuati

 

Daca nu ploua si nu muncesc, eu vin joi acolo unde se voteaza.

 

 

ps- Phantom II, nu ai facut altceva decat sa votezi cum iti convine. Te-am interpretat gresit. Scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e irelevant. Oriunde ar fi, e bine.

 

La cat de fericit e Uzunu azi... el ar fi multimit si la taverna in Sinaia. Cat mai mult, cat mai bine.

 

Felicitari pentru tramvai... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea, daca conteaza, ca inca nu mi-am luat BMW-ul, este pt o locatie centrala.Asa cred ca e cel mai fair-play pt ca mie , de exemplu , nu imi convine sa i-au in piept tot traseul infernal, Berceni- DN, in ideea unei relaxari..,orice alta locatie decat una centrala imi pare total neinspirata.La Ursu pe Matei Voievod sau la Apasu in regie, ar fi doua din variantele optime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Bronto, RobbieB, invictus, taxi si cu mine = 5 = DN

-Phantom II si Enduristul = 2 = oras = Home sau Ursu

Pe Uzunu nu-l socotesc deoarece lui ii convine oriunde.

 

continuati

 

Daca nu ploua si nu muncesc, eu vin joi acolo unde se voteaza.

 

 

ps- Phantom II, nu ai facut altceva decat sa votezi cum iti convine. Te-am interpretat gresit. Scuze

 

Daca nu te-as cunoaste personal as spune ca de multe ori te cam i-a gura pe dinainte, cel putin aici pe ,,Enduro Touring Adventure'' :D dar asa tind sa cred ca esti manios doar pe tastatura :blink:

Acea maturitate de care tu te indoiesti m-a facut sa incerc spre o locatie centrala de unde se poate ajunge relativ repede din tot orasul, rezultatele le citesti deja si le vei vedea si apoi :)

Cand am spus ,,sa fim doar noi'' probabil am fost egoist, dar parca mi-am dorit si eu o exclusivitate, cum de fapt si tu: ,,Singura chestie la care tin ar fi sa fie o intalnire la care participa doar posesorii de BMW'', dar sa fie doar locul nostru de intalnire acolo, doar asta vroiam :D

 

Cu aceeasi stima,

si cu berile tale :grinbandit:

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,Singura chestie la care tin ar fi sa fie o intalnire la care participa doar posesorii de BMW'', dar sa fie doar locul nostru de intalnire acolo, doar asta vroiam''.

 

 

Si eu am BMW.

Dar poate mai bine nu vin. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, pana acum:

 

Bronto, RobbieB si cu mine suntem pt barul moto de pe DN.

Phantom II e pentru Home.

 

continuati

 

 

Ok. Eu de exemplu merg acolo unde merge majoritatea, stabiliti voi cand si la ce ora ca mie mi-e indiferent. nu am un program bine definit. asa ca astept sa vad ce iese :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pierdut socoteala. Vad ca unii se mai si razgandesc. Daca totusi se va stabili ceva, in masura posibilitatilor, eu voi fi prezent.

Stiu ca am mai spus-o, dar o repet. E bine sa fie un loc unde putem sta la taclale si-n jurul mobrelor.

 

 

succes

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am BMW.

Dar poate mai bine nu vin. :D

 

Hai bre... nu o lua asa in tragic! Se mai ciondaneste lumea... si ce??? Asa-i mai funny! Si-mi mai povestesti ce mai face Dakaru' "meu"... :)

 

Daca NU se HOTARASTE alta locatie, eu voi fi la Biker's pe DN1! :grinbandit: Daca majoritatea va decide altceva... ma supun.

Oricum, mi se pare ca multi exagerati apropo de distanta... Eu unul ma felicit in fiecare zi pentru ca am motor si POT MERGE in trafic :D . Cat de infernal ar fi el...

Hai nu mai fiti domnisoare de pension! Mergem pe 2 roti si putem ajunge oriunde! Repede!! D-aia exista trotuare!! :blink:

 

Cum spuneam, daca nu va decideti pentru alta locatie, eu voi fi la Biker's pe DN1 !

 

Va astept!!

Editat de RobbieB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...