Sari la conținut

Postări Recomandate

:blbl: ..........................ok :banana:

 

 

PS- Si acum serios, ce k.k.t as putea folosi? Trebuie ceva mai subtire, cu capac :cheers:

sunt gentute mici din piele care se fixeaza cu 2 cureluse in sub far la choppere..incearca una din aia..oricum e destul de groasa si nu se deformeaza la un eventual soc ca o doza de metal..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sunt gentute mici din piele care se fixeaza cu 2 cureluse in sub far la choppere..incearca una din aia..oricum e destul de groasa si nu se deformeaza la un eventual soc ca o doza de metal..

 

 

Acolo e o zona foarte expusa. Apa, noroi etc. S-ar deteriora f repede si nici n-as avea cum s-o inchid (cheie) cumva. Ma intereseaza ceva metalic, eventual aluminiu, cu posibilitatea de a pune chiar si o incuietoare. Iar legat de inchidere, nu e vorba de valoarea sculelor, e vorba c-ai putea ramane fara scule undeva pe parcursul unei calatorii mai lungi si poate pe drum te loveste nevoia. De fapt despre asta e vorba. Calatorie mai lunga. In rest nu-i problema, ca oricum nu car la mine cine stie ce scule.

Ma intereseaza ceva cam cum are ala din poza.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutia aia cilindrica ar trebui sa fie etansa. Altfel ar rugini sculele. Ori daca o mai lovesti din cand in cand, nu vad cum si-ar putea pastra etanseitatea.

Ce faci cand treci prin noroaie adanci, sau prin apa (parauri, mare), sau cand te infunzi in nisip? Eu zic ca s-ar putea sa ramai fara scule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo e o zona foarte expusa. Apa, noroi etc. S-ar deteriora f repede si nici n-as avea cum s-o inchid (cheie) cumva. Ma intereseaza ceva metalic, eventual aluminiu, cu posibilitatea de a pune chiar si o incuietoare. Iar legat de inchidere, nu e vorba de valoarea sculelor, e vorba c-ai putea ramane fara scule undeva pe parcursul unei calatorii mai lungi si poate pe drum te loveste nevoia. De fapt despre asta e vorba. Calatorie mai lunga. In rest nu-i problema, ca oricum nu car la mine cine stie ce scule.

Ma intereseaza ceva cam cum are ala din poza.

 

 

teava de aluminiu

si nu uita

nu trebuie sa fie neaparat ROTUND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Ali Baba, prin noroi, rauri si altele merg de obicei singur si pe aici pe aproape. In acest caz nu car aproape nimic. Cum am mai spus, ma intereseaza aceasta solutie pentru calatorii lungi. Atunci merg cu pasager si multe bagaje. Pe langa faptul ca aceasta solutie ar mai usura incarcatura din spate aducand-o in fata, mai e vorba si de un loc in plus, eliberat de scule, in care as putea depozita altceva. Nu stiu mandra ta, dar a mea, fara un rucsacel plin cu acoarele de ochi si alifii de tot felul, nu poate pleca nicaieri. Am incercat toate variantele sa-i reduc din incarcatura dar fara succes :D Astfel, incerc sa profit de fiecare locsor unde as putea depozita ceva :ph34r:

Iar pe de alta parte, am vazut pe advrider destui care au adoptat aceasta solutie. Unde mai pui ca pe touratech se vinde un scut motor cu locas pt scule (vezi aici)

Una peste alta, am incredere ca aceasta solutie e fiabila.

 

-Atillas si Ianachim, multumesc pentru sfaturi :D

 

Daca mai aveti si alte idei, va ascult cu interes

 

:rolleyes:

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

sper sa va dau o veste buna impatimitilor de bmw..in august 2009 se inaugureaza la rm.valcea cel mai nou box de vanzare si servisare BMW dupa standardele impuse de nemti..se vor vinde ,repara,intretine si diagnostica toate modele moto bmw existente pe piata..mai mult se vor putea face PERMANENT drive-test-uri ale tuturor modelelor existente pe piata..va chemam la inaugurare..

 

 

M-ar interesa si pe mine o tura cu un f800gs. Ce trebuie sa fac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu oricum aveai doar o toba nu?

 

Vezi aici:http://www.hattech.de/shop/index.html

 

Bafta.

post-18531-1220446069_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu oricum aveai doar o toba nu?

 

Vezi aici:http://www.hattech.de/shop/index.html

 

Bafta.

 

:ph34r: Pai eu mi-am pus acolo o cutie de whisky. Am vopsit-o neagra si arata cam la fel cu ce-mi arati tu. M-a costat doar sprayul de vopsea. Asta era si gluma lui RoobbiB cu cutia de whiski :rolleyes:

Alta poza n-am dar sper sa-ti dai seama din astapost-5780-1220447556_thumb.jpg

 

 

Oricum, multumesc pentru idee :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza aceasta solutie pentru calatorii lungi.

Da, corect in aceasta situatie.

Eu scap mai usor cu bagajele mandrei - atat in Austria cat si in Grecia nu am umplut gentile laterale, desi sunt relativ mici.

In legatura cu testul cu F800 - daca ne nimerim, sau te nimeresti, la o iesire cu Bogdan (DeltaX) cred ca se poate aranja. Ma gandesc ca nu o sa poti merge pe noroaie cu cel de la reprezentata. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va spun ce am patit astazi...sa vedeti ce inseamna si pana unde poate merge politia roamana.

Ma duceam spre munca pe la ora 8 jumate. Ruta mea obisnuita era destul de aglomerata si am zis sa ma duc pe la Unirea, dinspre Calarasi spre Unirea. Cum mergeam eu frumos pe banda 1 pe Coposu, ma trezesc cu un Clio ca face dreapta peste mine. Incerc sa-l evit, ma las pe frana fata tare...se blocheaza roata si ma dau cu rotile-n sus. In cadere ii fu_t un cap (cu casca) unui Opel Astra ce era parcat pe trotoar. Pot sa zic ca am cazut relativ bine...nu s-a rupt decat semnalul fata dreapta.

Omu din Clio s-a oprit si blelea ochii la mine tare speriat. Au sarit cativa trecatori printre care si o cucoana si au ridicat motorul de pe mine. Mie-mi ramasese piciorul drept prins sub motor. Nici nu mai stiu daca le-am multumit trecatorilor pentru ajutor...l-am intrebat pe ala de asigurare. ZIce ca are si "Pe cuvantul meu daca te-am vazut". Nu l-am injurat, nu am facut urat...nu nimic. In intersectie la Unirea era un politist care a venit sa vada care-i treaba. M-a intrebat de sanatate, i-am zis ca nu am nimic, el a insistat sa cheme salvarea. I-am zis nu si ne-a trimis pe langa Vitan la accidente usoare. Intre timp a aparut si proprietarul Opelului si a inceput sa faca gura. I-am zis ca-mi pare rau pentru el, ca nu e vina mea si sa mearga la politie pentru asigurare. Nu a vrut sa mearga ramanand sa se duca-n 24 de ore singur.

M-am dus cu soferul implicat la Politie, am completat declaratiile, omul declarandu-se vinovat. A venit un organ ce a constatat pagubele si apoi am depus declaratiile....

Acum incepe showul. Se uita organul pe declaratia mea, se uita pe a soferului si incepe:

-"Nu ati trecut pagubele la autoturism".

- Noi: "Pai nu sunt pagube ca nu m-a atins, doar la moto sunt pagube"

- El: "Aaaa...pai soferul a venit degeaba, daca nu te-a atins nu are nici o treaba"

- Eu: "Cum dom'le, daca recunoaste si vrea sa-mi de asigurarea!"

- El: "Nu are nici o treaba, ura si la gara...nu am ce sa va fac, nu ma intereseaza"

 

Mortii lui imi zic...pana la urma e doar un semnal, nu-i mare lucru. Mai trecusem eu in declaratie si handguardul drept ce-l mai julisem eu anterior, oglinda si suportul de la topcase ce se rupsese intr-o cazatura anterioara. Ma scoteam daca le faceam pe toate pe asigurare.

 

Intre timp organul se apuca si completeaza procesul verbal. Il vad ca scrie destul de mult. La un moment dat vad ca trece si un articol, 41 parca. Il intreb ce e cu articolu ala

 

- El: "Aveti rabdare, va spun imediat"

- Eu: "Spuneti-mi dom'le ce e cu articolu ala"

- El foarte calm: "Neasigurarea la schimbarea directiei de mers prin viraj, nu aveai cum sa te inclini daca nu luai viraj si din cauza asta l-ai lovit pe ala cu Opelu"

WTF!!!!

Am tot incercat eu sa-i explic ca nici vorba de viraj si neasigurare, ca nu ai cum sa te asiguri atunci cand cazi...nimic. El o tinea sus si tare ca asta a constatat el. Daca nu-mi comvine nu semnez sau scriu ca nu sunt de acord si sa ma duc la tribunal sa contest. I-am si spus: "Pai ce faci bre, eu raman si fu_tut in cu_r si cu banii luati?"

 

Uite asa m-am dat cu roatele-n sus si m-am facut si cu 4 puncte de penalizare si 100ron amenda-n 48h...Sa va fereasca cine trebuie sa ajungeti pe mana Politiei ca poate dati de unu organ dasta batran si frustrat si cine stie la ce va baga.

 

Oricum, cand am iesit din sectie omul cu Reanultul mi-a dat 1 milion sa-mi paltesc amenda. Nu am ce sa-i reprosej, toti gresim mai mult sau mai putin. A fost cu mine la politie, si-a sutinut vinovatia cand putea sa-mi spuna ca-l doare la basca si sa plece linistit avand in vedere ca nu a fost contact intre noi.. Mi-a mai platit si amenda...

 

Deja mi-am gasit semnal la Gabrielleru. Traiasca Gabi Leru :D!

 

Cam asta a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi din cei care ne-au contactat pe PM care nu prea au timp sa inoate in magazinele on-line si care nici n-au o mare pasiune pentru limba germana, ne-au solicitat sa facem o trecere in revista, in episoade, a ofertei Wunderlich si s-o postam si in sectiunea tipului lor de motor.

 

Ca sa venim in sprijinul lor si celor care conduc sau macar iubesc BMW ca si noi dar nici sa nu incarc topicul cu informatii tehnice si comerciale pe care poate nu toata lumea e interesata o sa pun aici doar link-ul

 

/index.php?showtopic=265117

 

Daca linkul deranjeaza, o sa avem grija sa nu-l mai punem aici pentru episoadele viitoare. Daca e interesant o sa continuam si asteptam intrebarile voastre la adresa din semnatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am deschis topic la rubrica "Totul despre ecipamente de protectie" legat de echipamentul moto BMW Motorrad. :bounce:

Ii rog pe cei care au sau au avut sa-si spuna parerea :rock: si pe cei care vor informatii sa intrebe. :P

(legat de pret si informatii generale am dat deja sursa acolo)

De asemenea, ii rog pe cei care vor doar sa se bage in seama sa se abtina. :)

 

Vlad :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai "infestam" alte topicuri dedicate, hai aici cu toate utile dar si inutile despre BMW si posesorii acestuia :P

Ca si in titlu, bagati discutii, propuneri intalniri BMW, barfe, scandaluri si ce va mai vine pe chelie :laugh:

 

 

ps- Se accepta off-topicuri :bounce:

 

 

 

Si cam pe unde se aduna BMW-istii astia? ca eu nu prea am auzit

 

 

cam pe unde se aduna BMW-istii astia? ca eu nu prea i-am intalnit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE CEI CU BMW!!!!

La aceasta adresa se pot rezolva toate problemele pe care le aveti cu AUTOMOBILE BAVARIA.

Domnul Werner Wolff, va poate ajuta in problemele cu cei de acolo.

Personal am o problema din Februarie, iar Domnul Werner Wolff a reusit in 3 (trei) zile sa o rezolve.

Inca nu-mi vine sa cred!

 

aftersales@bmwgroup.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici eu, dar poate putem s-o punem de o intalnire saptamanala. Ce ziceti?

 

 

Si eu am mai propus asta, dar in afara de Trumanski nu s-a mai aratat nimeni interesat :rolleyes:

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare prea departe, de ce sa trebuiasca sa iesim din oras?

Undeva tot pe langa un parc ceva, o zona accesibila de toti, unde putem parca...

 

Bafta

 

PS eu oricum stau pe bara, azi implinesc o luna de cand am dus-o la Bavaria si nu s-a miscat nimic :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cam pe unde se aduna BMW-istii astia? ca eu nu prea am auzit

cam pe unde se aduna BMW-istii astia? ca eu nu prea i-am intalnit...

 

Eu am intalnit BMW-isti romani destui in Alpi sau Dolomiti. :cheers: Asta o pot confirma topicurile de calatorii unde cei mai activi la capitolul touring si mai ales extern sunt BMW-istii. Nu prea o sa vezi BMW-isti dand ture si liniutze la fitze pe Magheru ca nu d-aia isi iau BMW. Il iau ca sa manance km pe paine...

Din pacate cei de la Bavaria nu am auzit sa se indeletniceasca si cu intalniri pt clientii lor (gresesc?) spre deosebire de reprezentantele de afara care o fac frecvent: ture, traininguri, intalniri, evenimente etc etc.

 

As face un profil general al posesorului de BMW: varsta peste 30ani, situatie materiala cel putin decenta, un minim de educatie, mult chef de duca si responsabilitate in trafic (d-aia nici in RO nu prea ii vezi la rubrica "accidente"). Si, de ce sa nu fim sinceri, ceva mai plini de ei... pt ca au cu ce! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Fantoma, pai tocmai asta era si ideea mea. Sa ne mai si plimbam putin. Doar nu vrei sa existe si ratb prin zona in caz ca n-ai chef cu mobra. Si astfel, scapam si de curiosi. Iar acolo e si parcare special amenajata pt mobre. Sucarine si mese la care poti sta, daca vrei.

Vezi ca nu-ti trebuie pasaport ca sa iesi 3 km din oras :cheers: ...................... :rolleyes:

 

Normal ca discutia e deschisa.

 

-Classic_vld, da, cred ca de ala e vorba. Nu stiu sa mai existe altul pe dn1. E ala de pe dreapta cum mergi spre Ploiesti, cu mobrele alea puse la intrare.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca domnul Wolff nu o sa aprecieze prea tare cand o sa se trezeasca cu tone de spam pentru ca i-ai pus adresa de mail in clar pe un forum public...

Ontopic.. bmw-urile au probleme vreodata? :rolleyes:

Cred ca acesta este rolul adresei respective: pt reclamatii. Nu este adresa personala.

 

BMW-urile pot avea probleme, ca nimic nu este perfect pe lumea asta.

Dar aici se vorbeste clar despre probleme cu Automobile Bavaria, nu cu BMW ca si marca, care este cu totul altceva. Din pacate am citit numai lucruri rele despre ei pe forum iar impresia mea este la fel de prosta: dezinteresati total si plini de basini in creier. Si motivul este simplu: X5 & Co se vand ca painea calda iar la vanzarea unui X5 castigi cat n motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...