Sari la conținut

Postări Recomandate

Cred ca acesta este rolul adresei respective: pt reclamatii. Nu este adresa personala.

 

BMW-urile pot avea probleme, ca nimic nu este perfect pe lumea asta.

Dar aici se vorbeste clar despre probleme cu Automobile Bavaria, nu cu BMW ca si marca, care este cu totul altceva. Din pacate am citit numai lucruri rele despre ei pe forum iar impresia mea este la fel de prosta: dezinteresati total si plini de basini in creier. Si motivul este simplu: X5 & Co se vand ca painea calda iar la vanzarea unui X5 castigi cat n motociclete.

 

 

Sigur nu este personala.

Este pt. reclamatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru intalnire, joi la ora 19.00 in barul de motoristi de pe dn1, e ok?

 

Daca aveti alte idei, nu va sfiiti.

 

 

 

ps- Lasa Nea Fantoma, ca ne vedem doar noi. Care-i problema? :rolleyes:

 

 

As fi vrut si eu sa vin , dar cred ca s-a stabilit cam repede intalnirea si nu am apucat sa aflu.

Zice-ti si voi cu mai multe zile inainte sa apuce toata lumea sa vada si sa-si faca timp.

Am fost la sibiu acum vreo 3 saptamani si am vazut acolo o descindere de vreo 40 daca nu mai multe BMW, toti veniti direct din Germania. A fost foarte spectaculos.Nu am vazut niciodata atat de multe BMW la un loc in calatorie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi vrut si eu sa vin , dar cred ca s-a stabilit cam repede intalnirea si nu am apucat sa aflu.

Zice-ti si voi cu mai multe zile inainte sa apuce toata lumea sa vada si sa-si faca timp.

 

Nu te impacienta. Era doar o propunere pentru viitoare eventuale intalniri saptamanale. Trebuia doar sa stabilim ceva, in pricipiu. Sincer, nu cred ca va merge deoarece, cum spunea si Nea Fantoma, interesul este foarte scazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te impacienta. Era doar o propunere pentru viitoare eventuale intalniri saptamanale. Trebuia doar sa stabilim ceva, in pricipiu. Sincer, nu cred ca va merge deoarece, cum spunea si Nea Fantoma, interesul este foarte scazut.

 

Va merge, dupa ce ne vom intalni 2-3 si incepem sa relatam aici, sa vezi ce va merge :laugh:

Cu sau fara pasaport :cheers: ora e prea tarzie si locatia prea departe unde ai propus tu, mai ales acum cand se intuneca mai devreme.

In Gemania pe timpul iernii cei din anumite cluburi sau grupari de motociclisti obisnuiau sa se intalneasca seara odata pe saptamana intr-o carciuma(fara motoare evident), se cunosteau mai bine, schimb de experienta... aveau chiar masa lor rezervata :rolleyes:

 

Dupa cum spunea si ,,nenea Angi" orice propunere e binevenita.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va merge, dupa ce ne vom intalni 2-3 si incepem sa relatam aici, sa vezi ce va merge :laugh:

Cu sau fara pasaport :cheers: ora e prea tarzie si locatia prea departe unde ai propus tu, mai ales acum cand se intuneca mai devreme.

In Gemania pe timpul iernii cei din anumite cluburi sau grupari de motociclisti obisnuiau sa se intalneasca seara odata pe saptamana intr-o carciuma(fara motoare evident), se cunosteau mai bine, schimb de experienta... aveau chiar masa lor rezervata :rolleyes:

 

Dupa cum spunea si ,,nenea Angi" orice propunere e binevenita.

Bafta

 

Cred ca are dreptate...Daca incepem sa ne intalnim, vor veni unul dupa altul... pe rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sau fara pasaport :laugh: ora e prea tarzie si locatia prea departe unde ai propus tu, mai ales acum cand se intuneca mai devreme.

In Gemania pe timpul iernii cei din anumite cluburi sau grupari de motociclisti obisnuiau sa se intalneasca seara odata pe saptamana intr-o carciuma(fara motoare evident), se cunosteau mai bine, schimb de experienta... aveau chiar masa lor rezervata :rolleyes:

 

 

Bine bre pensionarule :lol: Hai, atunci zi tu unde, in ce zi si la ce ora :cheers:

 

 

 

 

 

ps- La faza cu barul de iarna, da, este absolut normal sa fie undeva aproape si accesibil, in oras. Aici era vorba de intalnirea de vara. Inca nu a venit iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu pot decide, lucrez seara pana la 19 si deocamdata ma deplasez (foarte greu) cu masina.

Ma gandeam undeva mai central, unde se poate ajunge din toate directiile. Ar trebui sa-si dea mai multi cu parerea, sau macar sa spuna in ce parte a orasului locuiesc.

Eu locuiesc in sectorul 4 mai exact in Berceni pe langa Piata Sudului (Big).

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in sectorul 2 in zona d-na ghica+colentina. Probabil ca o sa ne adunam din toate colturile capitalei, asa ca undeva in centru ar fi bine. Stiu un barulet linistit la gradina icoanei ii zice Home.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu Militari - Cora

 

Poate sa puna cineva pe o harta a bucurestiului punctele de domiciliu, si vedem unde e centrul :grinbandit:

 

Cred ca undeva in centru ar fi bine pentru toata lumea, oricum.

Sunt sigur ca exista locatii linisitite, decente si cu un minim loc de parcare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are importanta unde locuieste fiecare. Daca se va dori in CENTRU, la Universitate e km. 0.

Pentru perioada de vara, eu raman pentru barul de pe DN. Pana acolo e rost si de o plimbarica mica. Daca exista vreun GS prin Ploiesti, ar putea veni si de acolo. E mai simplu si pentru ei. Acolo e bar pentru motociclisti, cu parcare speciala pentru noi. Mi se pare super ok acolo.

Pe de alta parte, ar mai exista un bar pe langa liceul Mihai Viteazul, pe strada Matei Voievod cred. Tot un bar de motociclisti. Nu mai stiu cum ii zice.

Din punctul meu de vedere, astea ar fi variantele acceptabile. Vreau intr-un loc unde sa existe "cuier pentru casca".

 

 

:grinbandit:

 

 

------------------------------------------------------------------------------

 

RobbieB, a fost o tura sambata de sta matza-n coada...................................................

Pacat ca n-ai venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu tin neaparat sa fie bar de motociclisti, dar dintre astea doua il prefer pe cel de pe matei voievod. Pare-mi-se ca acolo te lasa sa parchezi motorul in curte, cu masina e mai complicat ca nu prea sunt locuri de parcare.

 

Pe cel de pe dn1 nu il stiu, dar daca ziceti ca e mai bine, atunci acolo sa fie. Desi e destul de aproape de mine, sincer mie imi e sila de zona aia, pt ca traficul e infect. La iarna cand nu o sa mai mergem cu mobrele ce facem? Ca sa nu mai zic ca e foarte departe de cei care vin din militari sau berceni.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa va dau cateva sugestii? Nu e nimic "nemaiauzit" dar va spun cum fac astia la BMW Club Viena...

Ceea ce as fi incercat si eu sa fac cu "fratii bmwisti" daca eram in tara...

 

Ma rog, incep cu precizarea ca astia sunt mai martalogi... pt ca tinerii nu prea isi permit BMW... sau daca au 3-4 mii de euro, nu se duc sa caute cele mai verze motoare obosite in Germania cu din 94 sau cu 100.000km, prefera o japoneza mai noua...

 

Deci: in primul rand stabilesc programul pe un an inainte.

Au intalnire lunara, in fiecare x vineri a lunii... Saptamanal este prea des, devine rutina... Oricum, au un restaurant anume unde se vad.

Este foarte important sa ai niste repere, sa stii cam cand sa-ti planifici, sa iei concediu etc.

Apoi, toate inatlnirile, stabilite pe anul respectiv cu perioada exacta.

Exista si 2-3 ture de cate o spatmana dar si weekenduri normale sau prelungite sau plimbari de o zi, cu traseu deja stabilit si cu costuri exacte sau estimative.

Exista o taxa de membru de cca 35euro/an. Este normal pt ca cineva trebuie sa se ocupe de tot...

Au intelegere cu service-ul BMW pt reducere de 10% la orice piese sau consumabile si la echipament BMW.

 

Un program stabilit inseamna ca te poti organiza si ca nu incepe fiecare sa-i dea cu parerea doar ca sa fie Gica-contra, cum face romanul. Nu stau sa se certe, se distreaza si porfita de timpul petrecut impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce spui tu acolo are legatura deja cu un Club, dar nu se stie nicodata :blink:

Parerea mea e ca nu trebuie sa fie un loc sau un bar unde se mai intalnesc si alti motociclisti, e suficient sa fie placut si sa putem ajungem cat de cat usor fiecare dintre noi, pentru motociclete se gaseste si loc de parcare :grinbandit:

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa va dau cateva sugestii? Nu e nimic "nemaiauzit" dar va spun cum fac astia la BMW Club Viena...

Ceea ce as fi incercat si eu sa fac cu "fratii bmwisti" daca eram in tara...

 

Ma rog, incep cu precizarea ca astia sunt mai martalogi... pt ca tinerii nu prea isi permit BMW... sau daca au 3-4 mii de euro, nu se duc sa caute cele mai verze motoare obosite in Germania cu din 94 sau cu 100.000km, prefera o japoneza mai noua...

 

Deci: in primul rand stabilesc programul pe un an inainte.

Au intalnire lunara, in fiecare x vineri a lunii... Saptamanal este prea des, devine rutina... Oricum, au un restaurant anume unde se vad.

Este foarte important sa ai niste repere, sa stii cam cand sa-ti planifici, sa iei concediu etc.

Apoi, toate inatlnirile, stabilite pe anul respectiv cu perioada exacta.

Exista si 2-3 ture de cate o spatmana dar si weekenduri normale sau prelungite sau plimbari de o zi, cu traseu deja stabilit si cu costuri exacte sau estimative.

Exista o taxa de membru de cca 35euro/an. Este normal pt ca cineva trebuie sa se ocupe de tot...

Au intelegere cu service-ul BMW pt reducere de 10% la orice piese sau consumabile si la echipament BMW.

 

Un program stabilit inseamna ca te poti organiza si ca nu incepe fiecare sa-i dea cu parerea doar ca sa fie Gica-contra, cum face romanul. Nu stau sa se certe, se distreaza si porfita de timpul petrecut impreuna.

 

 

-E bine ce zici tu, dar ai descris regulile unui club moto cu acte-n regula. Eu ziceam de o intalnire fara reguli si fara taxa de intrare, unde poate veni oricine are un BMW si chef de frecat menta :)

 

 

 

2. Portocaliu sucks. (Cand nu e Angi prezent :D )

 

 

Se poate si cu mine, ca e de vanzare KTM-ul :grinbandit:

 

Ce spui tu acolo are legatura deja cu un Club, dar nu se stie nicodata :D

Parerea mea e ca nu trebuie sa fie un loc sau un bar unde se mai intalnesc si alti motociclisti, e suficient sa fie placut si sa putem ajungem cat de cat usor fiecare dintre noi, pentru motociclete se gaseste si loc de parcare :D

 

Bafta.

 

 

Mai Nea Fantoma, am propus barul de pe DN, tu nu, ca e prea departe si trebuie sa faci c.a.r. ca sa bagi benzina. Am propus barul moto din oras, tu iar nu, ca e de motociclisti si tu vrei sa stai linistit. Pai atunci zi tu bre unde-ti convine tie cel mai mult si noi vom face cum zici tu.

 

dar dintre astea doua il prefer pe cel de pe matei voievod. Pare-mi-se ca acolo te lasa sa parchezi motorul in curte.

 

 

Barul are parcare speciala pentru motociclete.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mai e o chestie. Avand parcarea moto chiar in curtea barului mai putem discuta si in jurul mobrelor despre stiu eu ce accesorii si-a pus fiecare, cu sucarina in mana si gandul la bere :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-E bine ce zici tu, dar ai descris regulile unui club moto cu acte-n regula. Eu ziceam de o intalnire fara reguli si fara taxa de intrare, unde poate veni oricine are un BMW si chef de frecat menta :grinbandit:

Cred ca n-ar fi rau daca am reusi, totusi, sa infiintam un astfel de club. Gandeste-te, de exemplu, la avantaje:

- reducerea la AB, daca se poate face de un parteneriat

- faptul ca 100 de bmw-isti inseamna mai mult decat 1 bmw-ist care trebuie sa le bage pumnu-n gura alora de la AB

- concursuri cu premii, gen pentru cel mai tare tur al anului, cea mai rapida reparatie la AB, cea mai tare replica de la service etc :blink:

- intalniri anuale si lunare

- schimb mai bun de experienta

- in caz de ramai cu mobra in pana pe undeva in tara, sa te poti baza ca ai un loc unde sa o lasi pt cateva zile, la un alt membru, pana vii cu platforma

- experiente cu cluburi bmw internationale

 

Ceea ce zici tu, Angi, este perfect corect. Nu ar trebui sa fii membru al clubului pentru a participa la intruniri. De altfel, nici nu ar trebui sa ai neaparat bmw ca sa vii sa bei o bere. Dar, pentru a beneficia de avantajele puse in statutul clubului (gen reduceri), intr-adevar ar trebui ca acea persoana sa plateasca taxa anuala.

 

Aia 2 bani ai mei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Angi: Eu n-am zis ca nu vreau eu acolo sau dincolo, mi-am dat doar cu parerea. Chestia cu barul ala, cred ca de ,,Ursu" zici, e ok n-am nimic impotriva. Cel mai bine ar fi sa-si dea mai multi cu parerea sa putem ajunge la o intelegere :blink:

Nu e vorba doar de mine sau de tine aici :grinbandit:

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa imi dau si eu cu parerea daca tot e locul si momentul...

Mie mi se pare nimerit la Biker's in Otopeni, pe DN1 din urmatoarele motive:

 

-Spatiu suficient de parcare indiferent cu ce vii...

-Spatiu suficient pentru persoanele care ajung acolo (nu ne calcam pe picioare).

-Nu este in Bucurestiul asta de kko cu noxele lor cu tot

-E frumos si servirea e decenta

-Are timp motorul sa se incalzeasca putin (mica plimbare)

-Mesele sunt mari si putem interrelationa...

 

 

Ideea de club exclusivist(by brand) mi se pare interesanta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa imi dau si eu cu parerea daca tot e locul si momentul...

Mie mi se pare nimerit la Biker's in Otopeni, pe DN1 din urmatoarele motive:

 

-Spatiu suficient de parcare indiferent cu ce vii...

-Spatiu suficient pentru persoanele care ajung acolo (nu ne calcam pe picioare).

-Nu este in Bucurestiul asta de kko cu noxele lor cu tot

-E frumos si servirea e decenta

-Are timp motorul sa se incalzeasca putin (mica plimbare)

-Mesele sunt mari si putem interrelationa...

 

In sfarsit unul care gandeste ca mine. Credeam c-am luat-o eu razna.......

 

Cred ca n-ar fi rau daca am reusi, totusi, sa infiintam un astfel de club. Gandeste-te, de exemplu, la avantaje:

- reducerea la AB, daca se poate face de un parteneriat

- faptul ca 100 de bmw-isti inseamna mai mult decat 1 bmw-ist care trebuie sa le bage pumnu-n gura alora de la AB

- concursuri cu premii, gen pentru cel mai tare tur al anului, cea mai rapida reparatie la AB, cea mai tare replica de la service etc :blink:

- intalniri anuale si lunare

- schimb mai bun de experienta

- in caz de ramai cu mobra in pana pe undeva in tara, sa te poti baza ca ai un loc unde sa o lasi pt cateva zile, la un alt membru, pana vii cu platforma

- experiente cu cluburi bmw internationale

 

Ceea ce zici tu, Angi, este perfect corect. Nu ar trebui sa fii membru al clubului pentru a participa la intruniri. De altfel, nici nu ar trebui sa ai neaparat bmw ca sa vii sa bei o bere. Dar, pentru a beneficia de avantajele puse in statutul clubului (gen reduceri), intr-adevar ar trebui ca acea persoana sa plateasca taxa anuala.

 

Aia 2 bani ai mei...

 

 

Ok, cum zici tu, dar inainte de toate fa-te BMW-ist :grinbandit:

 

 

ps-

Nu ar trebui sa fii membru al clubului pentru a participa la intruniri. De altfel, nici nu ar trebui sa ai neaparat bmw ca sa vii sa bei o bere.

 

La intalnirea propusa E MUSAI SA FII BMW-IST, altfel exista intalnirea de la arc

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa imi dau si eu cu parerea daca tot e locul si momentul...

Mie mi se pare nimerit la Biker's in Otopeni, pe DN1 din urmatoarele motive:

 

-Spatiu suficient de parcare indiferent cu ce vii...

-Spatiu suficient pentru persoanele care ajung acolo (nu ne calcam pe picioare).

-Nu este in Bucurestiul asta de kko cu noxele lor cu tot

-E frumos si servirea e decenta

-Are timp motorul sa se incalzeasca putin (mica plimbare)

-Mesele sunt mari si putem interrelationa...

 

 

Ideea de club exclusivist(by brand) mi se pare interesanta...

Referitor la ideea de club exclusivist, ca viitor posesor de BMW, nu vreau sa dau dreptate unui bun prieten care ma agasa spunandu-mi ca posesorii de BMW sunt precum choperistii, exclusivisti si obsedati de marca, ceilalti motociclisti nefiind de nivelul lor, mi-am exprimat o parere si nimic mai mult.De fapt, mie imi repugna ideea de club, in general.., mai bine ne vedem undeva , intr-un loc prestabilit, cei care avem Bmw-uri si ne certam , pardon, discutam la enspe beri fara alchool.Nu avem nevoie de reguli numa pt atata lucru,zau asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la ideea de club exclusivist, ca viitor posesor de BMW, nu vreau sa dau dreptate unui bun prieten care ma agasa spunandu-mi ca posesorii de BMW sunt precum choperistii, exclusivisti si obsedati de marca, ceilalti motociclisti nefiind de nivelul lor, mi-am exprimat o parere si nimic mai mult.De fapt, mie imi repugna ideea de club, in general.., mai bine ne vedem undeva , intr-un loc prestabilit, cei care avem Bmw-uri si ne certam , pardon, discutam la enspe beri fara alchool.Nu avem nevoie de reguli numa pt atata lucru,zau asa.

 

Pana la club de nu stiu ce fel, momentan ramane doar sa ne intalnim. Fara reguli, sefi sau alte tampenii de acest gen.

Eu nu consider ca posesorii de BMW sunt cumva mai sus decat ceilalti. De fapt, mi se pare o aberatie numai sa-ti treaca prin cap asa ceva.

Nici mie nu-mi place ideea de club cu acte. Dar daca cineva doreste, normal ca fiecare este liber sa faca ceea ce doreste.

Asta cu exclusivistii, ce sa zic, daca exista cineva cu nasul pe sus care se considera cu cateva trepte mai sus fata de ceilalti, am doua vorbe: stai acasa ca nu esti binevenit.

Singura chestie la care tin ar fi sa fie o intalnire la care participa doar posesorii de BMW. Intalnire multi-marca exista miercuri la arc.

Am propus ziua de joi deoarece luni si marti am zis ca-i prea devreme. Miercuri e intalnirea de la arc la care unii poate vor sa participe. Vineri, in general, se pleaca-n weekend. A ramas joi, o zi buna pentru intalnirea noastra. Fiind aproape de weekend se pot planifica ture.

Am zis sa fie ora 19.00 deoarece sunt unii care termina munca la 18.00. Astfel, exista timp sa ajunga si ei la intalnire. Mai tarziu de 19.00 cred c-ar fi prea tarziu. (stiu ca exista persoane care termina mai tarziu sau abia atunci incep munca. nu pot fi chiar toti multumiti)

 

Pana acum exista 3 propuneri de bar. Cel de pe DN, ala de motoristi din oras (Ursu sau cum i-o zice) si Home. Mai exista alte propuneri? Daca nu, incepeti sa votati. Astfel, vom hotari unde ne intalnim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se vorbeste de intalnire si mai ales avand in vedere ca va fi si prima oara cand o sa ne strangem mai multi, eu zic ca ar fi nimerit sa ne strangem mai pe lumina...ne mai uitam si noi unii la mobrele altora. Stiu ca va fi aproape imposibil sa facem asta in timpul saptamanii si din cauza asta ma gandeam la weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...