Sari la conținut

Taximetrist Maniac


clovniiveseli
 Share

Postări Recomandate

Acum 20 min urcam podul grand , pe motor eu si fratele meu , pe banda unu , din spate un taximetrist a inceput sa claxoneze si sa ma injure , habar nu am de ce pt ca nu am facut nimic , dupa injuraturi m-a izbit putin in spate , nu am pagube , ma grabeam f. tare si nu am avut timp sa-i rup capul , era un logan galben firma Meridian numar B...RDK, se pare ca a inceput o vanatoare de capete ...mare grija la nebuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi la politie si raportezi incidentul. daca se vede ceva pe scuter atunci ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..pacat ca nu ai scris ca titlu ''taximetristi maniaci''!!..e o mare problema cu ei!! ...au ajuns sa faca legea strazilor...!sunt convins ca pe grant era mare aglomeratie si oricum nu putea sa avanseze!!..dar asa a vrut muschii lui sa atinga motoreta!!..sa stii ca au mare boala pe motociclisti si tot ce e pe 2 roti,au boala si intre ei..si tot ce misca in jurul lor..nu iarta nimic..nici pietonii!!....asa ca pe viitor la astfel de gesturi se raspunde pe masura ,altfel maine va proceda la fel!!...bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, ma grabeam f. tare si nu am avut timp sa-i rup capul

...ala iti pune viata in primejdie ... si tu te grabesti .. si nu ai timp sa faci nimik ?? :) ce fel de Uom esti ? ...unde te grabeai asa ?... bine ca nu ai pagube si nu ai patit nimic.. si taximetristului ala i-ar trebui o corectie ..fizica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mers v-a "impins" de la spate ? :)

 

Cred ca ala a lucrat pe la Hollywood ceva cascadorii cu masini de nu v-a tavalit....Meserias.

 

Trebuia sa suni la dispecerat taxi sa-l reclami si la 112.Nici acum nu este tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

usurel ca o parte dintre noi avem meseria de taximetristi. cel putin eu am mare grija ca sa nu incurc vreun motociclist. chiar ai fac loc sa treaca printre rindurile de masini. si apropo. vino la dispecerat daca esti sigur ca asta e numarul de inmatriculare.intimplator si eu tot la firma asta sunt(bine, pe masina mea scrie national ca e acelasi drac). oricum vino la dispecerat(strada brumarescu , imediat dupa imgb.). vii pe prelungirea METALURGIEI pina la metro, faci sensul giratoriu si o iei la stinga spre spseaua berceni. dupa cam 300m ai un drum la dreapta(pe linia autobuzelor) la prima statie, imediat dupa intrarea in fabrica imgb ai la stg intrarea in curtea meridianului. intrii frumos , parchezi calutul si intrebi cum poti sa ajungi la domnul director lucian (el e marele sef), sau ceri sa vorbesti cu directorul stoian. sa nu vorbesti cu altii ca vb degeaba. vii frumos fara galagie, vorbesti cu unul dintre ei si ceri sa se faca o intrevedere si cu soferul cu ei de fata. daca este in traseu o sa vina sau stabilesti cu ei o ora. nu de alta dar sa nu stai toata ziua pe acolo asteptind un prost de taximetrist. oricum acolo o sa caute in calc ce indicativ are. bafta iti doresc, siii chiar nu o lasa asa. iar pe voi ceilalti bikeri, am rugamintea sa nu ne bagati pe toti in aceeasi oala, da?BAFTA

 

UITE COLEA CU TAXIMETRISTI :)

http://www.youtube.com/watch?v=2Vry1v1UMWg

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

usurel ca o parte dintre noi avem meseria de taximetristi. cel putin eu am mare grija ca sa nu incurc vreun motociclist. chiar ai fac loc sa treaca printre rindurile de masini. si apropo. vino la dispecerat daca esti sigur ca asta e numarul de inmatriculare.intimplator si eu tot la firma asta sunt(bine, pe masina mea scrie national ca e acelasi drac). oricum vino la dispecerat(strada brumarescu , imediat dupa imgb.). vii pe prelungirea METALURGIEI pina la metro, faci sensul giratoriu si o iei la stinga spre spseaua berceni. dupa cam 300m ai un drum la dreapta(pe linia autobuzelor) la prima statie, imediat dupa intrarea in fabrica imgb ai la stg intrarea in curtea meridianului. intrii frumos , parchezi calutul si intrebi cum poti sa ajungi la domnul director lucian (el e marele sef), sau ceri sa vorbesti cu directorul stoian. sa nu vorbesti cu altii ca vb degeaba. vii frumos fara galagie, vorbesti cu unul dintre ei si ceri sa se faca o intrevedere si cu soferul cu ei de fata. daca este in traseu o sa vina sau stabilesti cu ei o ora. nu de alta dar sa nu stai toata ziua pe acolo asteptind un prost de taximetrist. oricum acolo o sa caute in calc ce indicativ are. bafta iti doresc, siii chiar nu o lasa asa. iar pe voi ceilalti bikeri, am rugamintea sa nu ne bagati pe toti in aceeasi oala, da?BAFTA

 

UITE COLEA CU TAXIMETRISTI :)

http://www.youtube.com/watch?v=2Vry1v1UMWg

 

Corect. Generalizarea este urata. Exista si exceptii. Rare, dar exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi lucru m-i s-a intamplat si mie aseara cu o cioara (nu's rasist, dar uneori nu ma pot abtine si cred ca unii merita sa fie catalogati astfel), pe B-dul dacia, la intersectia cu victoria, eream oprit la semafor si cand se apropia el din spate s-a facut verde, eu am plecat imediat insa merg mai calm si a inceput sa claxone si sa dea flash-uri....probabil vroia sa plec de semafor cu o viteza superficiala sa nu mai fie el nevoit sa schimbe in trepte inferioare ca e al draq de greu cand esti un retard cu 4 clase, in fine...

continuat sa merg pe banda 1 cu 50-60 la ora, el tot in spatele meu la cativa metri claxona ca disperatu si avea loc si conditii sa ma depaseasca pe banda a II-a, fiind 2 noaptea si traficul erea ff lejer...

la intersectia cu Calea Griviteti am oprit la semafor m-am intors spre el si am facut semn si l-am intrebat "ce ai patit, de ce claxonezi ca disperatu"...atunci zmeul din frumusetea lui de opel astra luat de afara...s-a gandit sa faca o plecare brusc spre mine, oprindu-se ff aproape de mine (aproape sa ma loveasca)...

Azi dimineatza, i-am vazut masina parcata la benzinaria AGIP de la P-ta Chibrit, "DE VANZARE" :))

Sper sa mai fie si maine parcata acolo, caci m-am gandit sa-i iau nr si sa-l sun, sa-i propun un pretz pt. conserva:D

 

Masina: Un opel astra, visiniu cu numere galbene de Italia (cred)

 

P.S. Genu asta de zmei ar trebui dezbracti la putzulica goala si tarati cativa Km pe asfalt!

 

Asfalt uscat si aveti grija la cretini!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a ma repeta imi cer scuze,dar in tara asta nu exista lege,nu ai la cine sa te plangi,sau ce sa faci ca sa ti se faca dreptate si sa fie trasi la raspundere vinovatii,suntem o tara de kko,daca ar fi dupa mine, legea as face-o cu bata ca numai asa se poate,scuze nu generalizez,dar asta e,nimeni nu face nimic in privinta taximetristilor (unora nu toti) sa respecte si ei legile ca noi toti,sa ii monitorizeze cineva si sa ii faca sa fie mai civilizati in trafic,ca ei opresc unde vor si cand vor,nu se uita ca incomodeaza in trafic,sau ca e interzisa oprirea,sau interzis la stanga sau la dreapta sau etc.etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 min urcam podul grand , pe motor eu si fratele meu , pe banda unu , din spate un taximetrist a inceput sa claxoneze si sa ma injure , habar nu am de ce pt ca nu am facut nimic , dupa injuraturi m-a izbit putin in spate , nu am pagube , ma grabeam f. tare si nu am avut timp sa-i rup capul , era un logan galben firma Meridian numar B...RDK, se pare ca a inceput o vanatoare de capete ...mare grija la nebuni

E coleg de-al meu.., am sa-i spun cateva vorbe cand il voi zari.., idiot. Stai linistit, insa, sunt destui smecheri pe doua roti care ne fac si noua zile fripte in traseu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi lucru m-i s-a intamplat si mie aseara cu o cioara (nu's rasist, dar uneori nu ma pot abtine si cred ca unii merita sa fie catalogati astfel), pe B-dul dacia, la intersectia cu victoria, eream oprit la semafor si cand se apropia el din spate s-a facut verde, eu am plecat imediat insa merg mai calm si a inceput sa claxone si sa dea flash-uri....probabil vroia sa plec de semafor cu o viteza superficiala sa nu mai fie el nevoit sa schimbe in trepte inferioare ca e al draq de greu cand esti un retard cu 4 clase, in fine...

continuat sa merg pe banda 1 cu 50-60 la ora, el tot in spatele meu la cativa metri claxona ca disperatu si avea loc si conditii sa ma depaseasca pe banda a II-a, fiind 2 noaptea si traficul erea ff lejer...

la intersectia cu Calea Griviteti am oprit la semafor m-am intors spre el si am facut semn si l-am intrebat "ce ai patit, de ce claxonezi ca disperatu"...atunci zmeul din frumusetea lui de opel astra luat de afara...s-a gandit sa faca o plecare brusc spre mine, oprindu-se ff aproape de mine (aproape sa ma loveasca)...

Azi dimineatza, i-am vazut masina parcata la benzinaria AGIP de la P-ta Chibrit, "DE VANZARE" :))

Sper sa mai fie si maine parcata acolo, caci m-am gandit sa-i iau nr si sa-l sun, sa-i propun un pretz pt. conserva:D

 

Masina: Un opel astra, visiniu cu numere galbene de Italia (cred)

 

P.S. Genu asta de zmei ar trebui dezbracti la putzulica goala si tarati cativa Km pe asfalt!

 

Asfalt uscat si aveti grija la cretini!!

 

 

astuia vroiam sa ii trag eu o mama de bataie intr-o seara ca a facut stanga peste mine si era sa ma duc pe niste pietris de toata frumusetea, noroc ca am tras de motor ca un nebun si nu l-am lasat sa se duca. Daca i-o dai...da-i una si de la mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..pacat ca nu ai scris ca titlu ''taximetristi maniaci''!!..e o mare problema cu ei!! ...au ajuns sa faca legea strazilor...!sunt convins ca pe grant era mare aglomeratie si oricum nu putea sa avanseze!!..dar asa a vrut muschii lui sa atinga motoreta!!..sa stii ca au mare boala pe motociclisti si tot ce e pe 2 roti,au boala si intre ei..si tot ce misca in jurul lor..nu iarta nimic..nici pietonii!!....asa ca pe viitor la astfel de gesturi se raspunde pe masura ,altfel maine va proceda la fel!!...bafta!!

 

 

:D :) :)

 

Acelasi lucru m-i s-a intamplat si mie aseara cu o cioara (nu's rasist, dar uneori nu ma pot abtine si cred ca unii merita sa fie catalogati astfel), pe B-dul dacia, la intersectia cu victoria, eream oprit la semafor si cand se apropia el din spate s-a facut verde, eu am plecat imediat insa merg mai calm si a inceput sa claxone si sa dea flash-uri....probabil vroia sa plec de semafor cu o viteza superficiala sa nu mai fie el nevoit sa schimbe in trepte inferioare ca e al draq de greu cand esti un retard cu 4 clase, in fine...

continuat sa merg pe banda 1 cu 50-60 la ora, el tot in spatele meu la cativa metri claxona ca disperatu si avea loc si conditii sa ma depaseasca pe banda a II-a, fiind 2 noaptea si traficul erea ff lejer...

la intersectia cu Calea Griviteti am oprit la semafor m-am intors spre el si am facut semn si l-am intrebat "ce ai patit, de ce claxonezi ca disperatu"...atunci zmeul din frumusetea lui de opel astra luat de afara...s-a gandit sa faca o plecare brusc spre mine, oprindu-se ff aproape de mine (aproape sa ma loveasca)...

Azi dimineatza, i-am vazut masina parcata la benzinaria AGIP de la P-ta Chibrit, "DE VANZARE" :lol:)

Sper sa mai fie si maine parcata acolo, caci m-am gandit sa-i iau nr si sa-l sun, sa-i propun un pretz pt. conserva:D

 

Masina: Un opel astra, visiniu cu numere galbene de Italia (cred)

 

P.S. Genu asta de zmei ar trebui dezbracti la putzulica goala si tarati cativa Km pe asfalt!

 

Asfalt uscat si aveti grija la cretini!!

 

si pna la urma ce avea cu tine???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam ieri pe Baba Novac in spatele unui taxi care mergea cam intre benzi dar mai mult pe banda 1. Dau semnal stanga, ma angajez in depasire, idiotul trage stanga sa ma bage in parapet. Franez, claxonez, dau semnal dreapta sa intru pe banda 1, trage iarasi de volan. Ma bag urgent prin stanga fara semnal, dau gaz, intru in paralel cu el, trag ambreiajul, iau mana dreapta din acceleratie si ii dau oglinda peste cap cu o lovitura bine plasata. La semafor il astept pana ajunge in spatele meu, pun mobra pe cric si dau sa il scot din masina. Dobitocul isi blocase usa si facea misto de mine dupa ce era sa ma omoare. I-am dat jos oglinda cu totul, i-am indoit stergatoarele si am taiat-o. A incercat sa se tina dupa mine probabil ca sa se razbune dar n-a reusit sa faca lane-splitting cu loganul si l-am pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam ieri pe Baba Novac in spatele unui taxi care mergea cam intre benzi dar mai mult pe banda 1. Dau semnal stanga, ma angajez in depasire, idiotul trage stanga sa ma bage in parapet. Franez, claxonez, dau semnal dreapta sa intru pe banda 1, trage iarasi de volan. Ma bag urgent prin stanga fara semnal, dau gaz, intru in paralel cu el, trag ambreiajul, iau mana dreapta din acceleratie si ii dau oglinda peste cap cu o lovitura bine plasata. La semafor il astept pana ajunge in spatele meu, pun mobra pe cric si dau sa il scot din masina. Dobitocul isi blocase usa si facea misto de mine dupa ce era sa ma omoare. I-am dat jos oglinda cu totul, i-am indoit stergatoarele si am taiat-o. A incercat sa se tina dupa mine probabil ca sa se razbune dar n-a reusit sa faca lane-splitting cu loganul si l-am pierdut.

 

dati numerele de inmariculare. mergeti la politie cu ele. lasati actele de vitejie. Maine afli ca acelasi l@b@giu baga un altul intr-un parapet ca sa-si razbune oglinda si stergatoarele.

 

luati numerele si sunati la firme, am unul vizavi care lucra la meridian pana acu vreun an. a sunat unu ca a lovit un pieton si a plecat, de atunci sta in fatza blocului. Nu-l mai angajeaza nici o firma. S-a facut particular din ala cu pret de Maybach la logan, pana a incercat si cu niste mexicani de-ai lui aceeasi chestie. L-au dus undeva in Rahova City si i-au dat foc la capota...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam ieri pe Baba Novac in spatele unui taxi care mergea cam intre benzi dar mai mult pe banda 1. Dau semnal stanga, ma angajez in depasire, idiotul trage stanga sa ma bage in parapet. Franez, claxonez, dau semnal dreapta sa intru pe banda 1, trage iarasi de volan. Ma bag urgent prin stanga fara semnal, dau gaz, intru in paralel cu el, trag ambreiajul, iau mana dreapta din acceleratie si ii dau oglinda peste cap cu o lovitura bine plasata. La semafor il astept pana ajunge in spatele meu, pun mobra pe cric si dau sa il scot din masina. Dobitocul isi blocase usa si facea misto de mine dupa ce era sa ma omoare. I-am dat jos oglinda cu totul, i-am indoit stergatoarele si am taiat-o. A incercat sa se tina dupa mine probabil ca sa se razbune dar n-a reusit sa faca lane-splitting cu loganul si l-am pierdut.

asa se procedeaza

bravo dude

fara vorbe multe acolo doare cel mai tare ,la oglinda acolo se afla orgoliul lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 min urcam podul grand , pe motor eu si fratele meu , pe banda unu , din spate un taximetrist a inceput sa claxoneze si sa ma injure , habar nu am de ce pt ca nu am facut nimic , dupa injuraturi m-a izbit putin in spate , nu am pagube , ma grabeam f. tare si nu am avut timp sa-i rup capul , era un logan galben firma Meridian numar B...RDK, se pare ca a inceput o vanatoare de capete ...mare grija la nebuni

Oricat de grabit erai trebuia sa opresti sa il servesti cu o casca in gura.Pana cand le mai toleram fițele la toti cocalarii ? Am observat si eu chiar cand ma duc in regula ca tot insista unii sa ne provoace.

Editat de exores
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam ieri pe Baba Novac in spatele unui taxi care mergea cam intre benzi dar mai mult pe banda 1. Dau semnal stanga, ma angajez in depasire, idiotul trage stanga sa ma bage in parapet. Franez, claxonez, dau semnal dreapta sa intru pe banda 1, trage iarasi de volan. Ma bag urgent prin stanga fara semnal, dau gaz, intru in paralel cu el, trag ambreiajul, iau mana dreapta din acceleratie si ii dau oglinda peste cap cu o lovitura bine plasata. La semafor il astept pana ajunge in spatele meu, pun mobra pe cric si dau sa il scot din masina. Dobitocul isi blocase usa si facea misto de mine dupa ce era sa ma omoare. I-am dat jos oglinda cu totul, i-am indoit stergatoarele si am taiat-o. A incercat sa se tina dupa mine probabil ca sa se razbune dar n-a reusit sa faca lane-splitting cu loganul si l-am pierdut.

cind ti se mai intampla asta retine si tu firma si indicativul si scriele aici pe forum. ca sa ai stiti cu totii. oricum bv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un lucru e clar, tampiti sunt pe toate drumurile...Noi, cei pe 2 roti, trebuie sa fim foarte atenti pt a supravietui in traficu Bucurestean.

 

 

Si atenti dar nu ar strica sa fim un pic mai uniti. Pot sa spun cu mana pe inima ca daca vad un motorist in probleme am sa opresc ori de cate ori pot. Chit ca nu are benzina sau chit ca este scandal cu taximetristii sau orice alta categorie de participanti la trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La accident din vina lor li se suspenda atestatele. Deci raman fara paine. Deci retineti numarul, mergeti la politie si declarati ca ati fost loviti (faceti un scenariu: pe strada x pe drum cu prioritate, etc), ati cazut si nu a oprit. O zgarietura pe motor (cred ca are oricine) poate sa justifice reclamatia; nu trebuie sa fie accident major. Vitejia pe strada nu are rost. Folositi autoritatile... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...