Sari la conținut

Ruff Ryders Alba-iulia 1st Meeting.


Postări Recomandate

Prima Intalnire officiala(pentru noi...-ca la primarie trebuia 3 zile sa avem aprobarea) al Scuteristilor din Alba-Iulia.

 

In rezumat, pot zice ca a fost super, fiid ca am fost 30 de scutere, si am facut ture de oras.

Viteza noastra era moderata : 20-30 km/h

Vroiam sa facem ceva pentru reputatia noastra : dupa multimea de accidente care sau petrecut doar in 2 saptamani, aici la Alba, am vrut sa aratam locatarilo ca nu ne pot judeca pe toti din greselile altora.

Ne pare rau pentru acea...si Meetingu nostru a fos facut intrun fel si pentru amintirea lor.

post-38796-1212850491_thumb.jpg

post-38796-1212850540_thumb.jpg

post-38796-1212850696_thumb.jpg

post-38796-1212850720_thumb.jpg

post-38796-1212850748_thumb.jpg

post-38796-1212850855_thumb.jpg

post-38796-1212850870_thumb.jpg

post-38796-1212850911_thumb.jpg

post-38796-1212850939_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

voi faceti de rusine numele de ruff ryders

 

Subscriu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruff Ryders? Romania? Scutere?

WTF? :)

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruff Ryders? Romania? Scutere?

WTF? :)

Ce te miri?Tipic ciobanesco-mioritic,daca nu esti capabil sa fii bagat in seama de altii,atunci te folosesti de un nume bine cunoscut.Sint sigur,ca baietii acum sint priviti ca niste idoli de fanele din scoala generala.

Mai DMX-ilor,sa nu va mirati daca o sa va treziti jupuiti,dupa aceasta insulta adusa Ruff Ryders-ilor.

N-ai cu cine ba,niste tzarani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Prima Intalnire officiala(pentru noi...-ca la primarie trebuia 3 zile sa avem aprobarea) al Scuteristilor din Alba-Iulia.

 

In rezumat, pot zice ca a fost super, fiid ca am fost 30 de scutere, si am facut ture de oras.

Viteza noastra era moderata : 20-30 km/h

Vroiam sa facem ceva pentru reputatia noastra : dupa multimea de accidente care sau petrecut doar in 2 saptamani, aici la Alba, am vrut sa aratam locatarilo ca nu ne pot judeca pe toti din greselile altora.

Ne pare rau pentru acea...si Meetingu nostru a fos facut intrun fel si pentru amintirea lor.

 

 

BIkeR BoYz, oh yeahhhhh!

Fratele meu negru, cu bling-bling la gat, trancanul sub sa, mare coxator cu kit de 80 cc, dedicatie pentru tine :

"Instigare la cultura".

Garcon, sa cante muzica !

Titulatura? Ma abtin :) .

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima Intalnire officiala(pentru noi...-ca la primarie trebuia 3 zile sa avem aprobarea) al Scuteristilor din Alba-Iulia.

 

In rezumat, pot zice ca a fost super, fiid ca am fost 30 de scutere, si am facut ture de oras.

Viteza noastra era moderata : 20-30 km/h

Vroiam sa facem ceva pentru reputatia noastra : dupa multimea de accidente care sau petrecut doar in 2 saptamani, aici la Alba, am vrut sa aratam locatarilo ca nu ne pot judeca pe toti din greselile altora.

Ne pare rau pentru acea...si Meetingu nostru a fos facut intrun fel si pentru amintirea lor.

 

Attached thumbnail(s)

 

mereti maa si voi stiti sa faceti marsur luativa permise de conducere si dupaia faceti marsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima Intalnire officiala(pentru noi...-ca la primarie trebuia 3 zile sa avem aprobarea) al Scuteristilor din Alba-Iulia.

 

In rezumat, pot zice ca a fost super, fiid ca am fost 30 de scutere, si am facut ture de oras.

Viteza noastra era moderata : 20-30 km/h

Vroiam sa facem ceva pentru reputatia noastra : dupa multimea de accidente care sau petrecut doar in 2 saptamani, aici la Alba, am vrut sa aratam locatarilo ca nu ne pot judeca pe toti din greselile altora.

Ne pare rau pentru acea...si Meetingu nostru a fos facut intrun fel si pentru amintirea lor.

 

Attached thumbnail(s)

 

mereti maa si voi stiti sa faceti marsur luativa permise de conducere si dupaia faceti marsuri

lasati copii sa vina la Mine...zicea cineva...lasati-i sa faca antrenament pentru viitoarele marsuri! ganditi-va ca sant viitorul nostru de maine,eu zic ca e laudabila initiativa lor,in afara de denumirea care au plagiat-o in mod neinspirat,altceva ce le reprosati? Ca nu au echipament de rider adevarat?ca umbla in ,,trening,,,ca...ca...Am vazut ,,mobristi,, si pe Busa echipati ca de strand. Cred ca exagerati aici cu criticele la adresa lor.Cu timpul se vor ,,emancipa,, si ei ca si voi in tainele motociclismului,in loc sa le dam o mana de ajutor si sa-i sustinem,iaca va gasiti sa faceti misto din ei...voi ,,adevaratii,, motociclisti....cu parere de rau va zic,reduceti gazu la critici,hai sa-i sustinem.Critici constructive,nu luat peste picior! Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am avut scuter niciodata, dar am condus unul prin grecia anul trecut ca aia nu inchiriau si motociclete.

Oricum la 16 ani as fi preferat sa merg pe scooter macar. Daca pot sa fie pe doua roti, deocamdata asta e singura optiune; dupa 18 ani trec la alti cai putere.

totusi e adevarat ca ar fi trebuit sa isi gaseasca un nume original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare ce au facut baietii mersul pe 2 roti trebuie promovat , intradevar numele lau gresit complet(nu e tarziu sal schimbati) dar totusi prea multe critici...mai degraba faceti misto de toti carnati cu r1 care o ard in sort si siau luat motor doar ca sa aiba succes la femei.Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand eram mic,si ma plimbam cu PEGAS-ul,imi puneam la roata din spate o sarma care atingea spitele sa ..¨¨sune frumos,ca un motor..¨¨ :cheers: si trageam frate,de manere de zici ca acum eram cu acceleratia la maxim...asa si baietii..se plimba pe scutere prin centru,fac marsuri,echipati ¨¨corespunzator¨¨in treninguri si adidasi...ma intreb cati dintre ei au facut cursul de legislatie rutiera?pentru a fi respectati de altii,ar trebuii in primul rand sa se respecte pe ei insusi.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati copii sa vina la Mine...zicea cineva...lasati-i sa faca antrenament pentru viitoarele marsuri! ganditi-va ca sant viitorul nostru de maine,eu zic ca e laudabila initiativa lor,in afara de denumirea care au plagiat-o in mod neinspirat,altceva ce le reprosati? Ca nu au echipament de rider adevarat?ca umbla in ,,trening,,,ca...ca...Am vazut ,,mobristi,, si pe Busa echipati ca de strand. Cred ca exagerati aici cu criticele la adresa lor.Cu timpul se vor ,,emancipa,, si ei ca si voi in tainele motociclismului,in loc sa le dam o mana de ajutor si sa-i sustinem,iaca va gasiti sa faceti misto din ei...voi ,,adevaratii,, motociclisti....cu parere de rau va zic,reduceti gazu la critici,hai sa-i sustinem.Critici constructive,nu luat peste picior! Asfalt uscat tuturor!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot aveti cu scuteristii? Le aduceti niste critici care nu isi au rpstu, de parca majoritatea dintre voi nu tot pe o mobra sau vreun mopde ati inceput. Asa cum zice Kato Arad ar fi mai bine sa fie sustinuti de catre veteranii acestui hobby, la urma umrei cate actiuni de genul asat au mai avut loc in tara din partea scuteristilor? Majoritatea dintre ei vor trece in cativa ani pe motoare asa ca le urez bafta in continuare si cat mai multe actiuni de genul asta, orice actiune care duce la prevenirea accidentelor este cat mai bine venita mai ales la noi in tara din partea oricarui grup de motociclisti/scuteristi. Asfalt uscat tuturor si sa auzim numai de bine :) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot aveti cu scuteristii? Le aduceti niste critici care nu isi au rpstu, de parca majoritatea dintre voi nu tot pe o mobra sau vreun mopde ati inceput. Asa cum zice Kato Arad ar fi mai bine sa fie sustinuti de catre veteranii acestui hobby, la urma umrei cate actiuni de genul asat au mai avut loc in tara din partea scuteristilor? Majoritatea dintre ei vor trece in cativa ani pe motoare asa ca le urez bafta in continuare si cat mai multe actiuni de genul asta, orice actiune care duce la prevenirea accidentelor este cat mai bine venita mai ales la noi in tara din partea oricarui grup de motociclisti/scuteristi. Asfalt uscat tuturor si sa auzim numai de bine :) :(

 

nu are nimeni nimic cu ei da nu le intelege nimeni rostu pentru ce fac ei marsuri pt prevenirea accidentelor cand ei nu au dreptul sa circule pe drumurile publice si sa nu ma apuc sa spun cati copii pe motoscutere era so faca langa mine din neatentia lor in primu rand ei nici nu stiu ce inseamna sa incaleci un motor in traficu din ziua de azi, cati nebuni sunt acuma pe sosele la volan credeti ca le va pasa de ei...... daca sunteti pasionati de motociclete dativa prin alta parte pana prindeti putin simt de motor . drumuri bune sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nimeni nimic cu ei da nu le intelege nimeni rostu pentru ce fac ei marsuri pt prevenirea accidentelor cand ei nu au dreptul sa circule pe drumurile publice si sa nu ma apuc sa spun cati copii pe motoscutere era so faca langa mine din neatentia lor in primu rand ei nici nu stiu ce inseamna sa incaleci un motor in traficu din ziua de azi, cati nebuni sunt acuma pe sosele la volan credeti ca le va pasa de ei...... daca sunteti pasionati de motociclete dativa prin alta parte pana prindeti putin simt de motor . drumuri bune sa aveti

 

Unde sa se dea? Vorbesti de parca ar avea fiecare vreo 3 hectare de asfalt in spatele casei. Sau ar trebui sa-si puna gume de cross si sa mearga prin padure? :)

Bine ca vezi paiul din ochiul lor, dar nu vezi barna din ochii nostri. Proportiile de inconstienti in randul scuteristilor este apropiat de cel al motociclistilor.

Lasa-i pe ei sa se dea pe scutere. Tu continua sa te dai cu baietii din clubul tau, "clubul tau sunt prieteni". :(

Nu, nu am avut scuter. Si nici nu "tin cu ursu'". Ii vad si eu zilnic fara casti facand slalom, pe multi dintre ei. Dar am mai vazut si scuteristi mergand frumos, stand in banca lor. Ti-am spus, fiecare padure are uscaturile ei.

 

Baieti, tin sa salut initiativa voastra. Poate pe viitor gasiti un nume originar. In rest, ceea ce ati facut voi, poate sa fie un plus pentru campania "Motociclistii EXISTA in trafic!".

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde sa se dea? Vorbesti de parca ar avea fiecare vreo 3 hectare de asfalt in spatele casei. Sau ar trebui sa-si puna gume de cross si sa mearga prin padure? :)

Bine ca vezi paiul din ochiul lor, dar nu vezi barna din ochii nostri. Proportiile de inconstienti in randul scuteristilor este apropiat de cel al motociclistilor.

Lasa-i pe ei sa se dea pe scutere. Tu continua sa te dai cu baietii din clubul tau, "clubul tau sunt prieteni". :(

Nu, nu am avut scuter. Si nici nu "tin cu ursu'". Ii vad si eu zilnic fara casti facand slalom, pe multi dintre ei. Dar am mai vazut si scuteristi mergand frumos, stand in banca lor. Ti-am spus, fiecare padure are uscaturile ei.

 

Baieti, tin sa salut initiativa voastra. Poate pe viitor gasiti un nume originar. In rest, ceea ce ati facut voi, poate sa fie un plus pentru campania "Motociclistii EXISTA in trafic!".

 

Toate cele bune!

lasa nui mai incuraja atata sa mearga sa faca scoala si dupaia sa iese iei in trafic nu cand habar nu ai de legislatia rutiera si nu o spun din rautat o spun ca sunt si io in trafic atat cu motoru cat si cu masina de dimineata pana seara si asa ca stiu ce vorbesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"padure fara uscaturi nu exista" de cand lumea si pamantul.

dar cand vad atatea greseli gramaticale, imi crapa retina.

se intoarce Pruteanu in mormant, stimati camarazi.

putintica atentie cand bagati la taste, sa ramanem totusi in standard : "limba noastra-i o comoara".

asfalt uscat si fara incidente !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruff Ryders e o trupa de hip-hop, ce are cu chopperistii? Asemanarea cu Hells Angels e aiurea, poate cu ceva club de motociclisti negri... sau de Ferentari.

Poate e muzica care le place la oameni n-ati vazut ca sunt la moda scuterele cu difuzoare? Sa mai treaca timpul cand distribuie pizza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...