Sari la conținut

Vatra Luminoasa Cu Magura Vulturului


foxy03
 Share

Postări Recomandate

copilu-i copil, tre sa stai cu geana pe el, dar ce te faci cand dintre masini apare cate un cretinoid major si vaccinat care se uita ca prostu in dreapta cand traverseaza si o taie la fuga fix prin fata mobrei tale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Io sper sa se intample din ce in ce mai des. Sa-si tina dreaq puradeii legati in lesa. Murim din cauza unor avortoni care au avortat alti avortoni mai mici, care nu stiu ca strada e periculoasa. Pe de alta parte insa, fiind vorba de copii imbecili, stare de fapt, in care ne-am aflat cu totii la un moment dat, e bine sa fim cu ochii in 14 la astia mici, ca e periculosi ai dreaq.

Exagerezi, la 3 ani copilul nu avea discernamant. Daca ar fi dupa mine, i-as baga la penal, poate chiar si cu parnaie pe parintii care isi lasa copii sa se joace pe strada. E inconstienta criminala sa nu-ti inveti copilul ca strada ucide, sa zbieri la soferi ca-ti sperie plodul in loc sa-l tragi de o ureche cand il prinzi ca fuge pe sosea. A fi parinte implica niste responsabilitati, nu esti capabil sa cresti copilul, da-l la infiat sau nu te inmulti. Nu toti imbecilii trebuie sa se perpetueze. Suna urat, dar pana la urma tot o forma de selectie naturala e. Pacat de copil, el nu are nici o vina, mai ales la varsta aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exagerezi, la 3 ani copilul nu avea discernamant. Daca ar fi dupa mine, i-as baga la penal, poate chiar si cu parnaie pe parintii care isi lasa copii sa se joace pe strada. E inconstienta criminala sa nu-ti inveti copilul ca strada ucide, sa zbieri la soferi ca-ti sperie plodul in loc sa-l tragi de o ureche cand il prinzi ca fuge pe sosea. A fi parinte implica niste responsabilitati, nu esti capabil sa cresti copilul, da-l la infiat sau nu te inmulti. Nu toti imbecilii trebuie sa se perpetueze. Suna urat, dar pana la urma tot o forma de selectie naturala e. Pacat de copil, el nu are nici o vina, mai ales la varsta aia.

sunt de acord. total de acord. zicea cineva mai sus ca nu toti parintii sunt iresponsabili. si are dreptate. se poate intampla oricui sa nu fie o fractiune de secunda atent. sau copilul chiar din mainile lui sa scape si sa o ia la sanatoasa in strada. da, se poate intampla oricand, oricui. dar eu ma refeream la parintii iresponsabili carora nu le pasa de educatia copiilor lor si nu este vorba numai de educatie rutiera. da, a fi parinte implica niste responsabilitati si sunt multi care habar nu au asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exagerezi, la 3 ani copilul nu avea discernamant. Daca ar fi dupa mine, i-as baga la penal, poate chiar si cu parnaie pe parintii care isi lasa copii sa se joace pe strada. E inconstienta criminala sa nu-ti inveti copilul ca strada ucide, sa zbieri la soferi ca-ti sperie plodul in loc sa-l tragi de o ureche cand il prinzi ca fuge pe sosea. A fi parinte implica niste responsabilitati, nu esti capabil sa cresti copilul, da-l la infiat sau nu te inmulti. Nu toti imbecilii trebuie sa se perpetueze. Suna urat, dar pana la urma tot o forma de selectie naturala e. Pacat de copil, el nu are nici o vina, mai ales la varsta aia.

 

pai cu pedeapsa, cam asa e cum zici tu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sper sa se intample din ce in ce mai des. Sa-si tina dreaq puradeii legati in lesa. Murim din cauza unor avortoni care au avortat alti avortoni mai mici, care nu stiu ca strada e periculoasa. Pe de alta parte insa, fiind vorba de copii imbecili, stare de fapt, in care ne-am aflat cu totii la un moment dat, e bine sa fim cu ochii in 14 la astia mici, ca e periculosi ai dreaq.

 

 

Prietene, da-mi voie sa iti spun in calitate de tata ca esti pur si simplu un IMBECIL sa scoti un asemenea comentariu. Nu are rost sa iti explic, ia-o ca atare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cate chestii ne pasc si cat trebuie sa anticipam pericolele nu ma mir sa puste si la careva o vena pe creier in timpul mersului.De cate ori trec pe langa parcari aglomerate,sau strazi cu trotuare pline de masini numai la chestia ca poate sa-mi sara vre-un copil in fata ma gandesc si totusi ruland cu viteza mica un impact direct si neasteptat poate provoca moartea de ambele parti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F usor sa comentezi. Cand o sa fiti parinti ( de partea cealalalta a baricadei ) veti gandi altfel, si pana atunci nu uitati ca ati fost copii. Asta e un caz in care e greu sa areti cu degetul fara sa fortezi nota.

Se intampla! asta e ..pacat !

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F usor sa comentezi. Cand o sa fiti parinti ( de partea cealalalta a baricadei ) veti gandi altfel, si pana atunci nu uitati ca ati fost copii. Asta e un caz in care e greu sa areti cu degetul fara sa fortezi nota.

Se intampla! asta e ..pacat !

 

Ride safe!

 

sau poate trage invataturi si nu isi lasa copilu sa zburde sub rotile vehicululelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate intampla oricui sa nu fie o fractiune de secunda atent. sau copilul chiar din mainile lui sa scape si sa o ia la sanatoasa in strada. da, se poate intampla oricand, oricui.

Neatentia nu e scuzabila, daca vrei sa te uiti dupa stele, decolteuri sau motociclete sport, lasa-ti copilul acasa si arunca cu privirea unde vrei. Daca o ia la sanatoasa din mainile lui, atunci e accident, de morti doar de bine, RIP si mergem inainte (aici merg basmele alea cu "n-a avut noroc in viata", "l-a vrut Dumnezeu de bun ce era", etc).

 

Si eu sunt pro conduita preventiva dar pana la o limita: nu poti sa mergi toata viata cu 5-10km/h pentru a evita absolut orice copil scapat de sub control. Fiecare trebuie sa previna, inclusiv parintele tinandu-si copii departe de sosele, nu se poate unul sa previna si altul sa se arunce in fata rotii. Daca reduci viteza la 20-30km/h pe stradute, in parcari, la treceri de pietoni desi nu traverseaza nimeni si totusi iti sare un copil in fata dupa un camion parcat si-l omori, din punctul meu de vedere parintii trebuie sa suporte si pedeapsa legala si reparatiile motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatentia nu e scuzabila, daca vrei sa te uiti dupa stele, decolteuri sau motociclete sport, lasa-ti copilul acasa si arunca cu privirea unde vrei. Daca o ia la sanatoasa din mainile lui, atunci e accident, de morti doar de bine, RIP si mergem inainte (aici merg basmele alea cu "n-a avut noroc in viata", "l-a vrut Dumnezeu de bun ce era", etc).

 

Si eu sunt pro conduita preventiva dar pana la o limita: nu poti sa mergi toata viata cu 5-10km/h pentru a evita absolut orice copil scapat de sub control. Fiecare trebuie sa previna, inclusiv parintele tinandu-si copii departe de sosele, nu se poate unul sa previna si altul sa se arunce in fata rotii. Daca reduci viteza la 20-30km/h pe stradute, in parcari, la treceri de pietoni desi nu traverseaza nimeni si totusi iti sare un copil in fata dupa un camion parcat si-l omori, din punctul meu de vedere parintii trebuie sa suporte si pedeapsa legala si reparatiile motocicletei.

 

Deacord mah, dar nu suntem perfecti niciunul, neatentia e un defect de care sufera si parintii si raiderii si soferii de masini... si e ceva omenesc. Shit happends!

Nu o sa mearga nimeni cu 5-10 km/h pentru ca sa previna orice.. e imposibil. Dar nu mai sariti asa la atac.. ca nu este chiar cazul. Cat despre ultima ta fraza .. e SF. Fa un copil si dupaia mai vb :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tine de educatie, nu tine de parinte, sunt reactii pur si simplu inexplicabile pe care le poate avea cineva(oricine) la un moment dat. Ai mei parinti fiind extrem de ocupati cu job-urile in perioada gradinitei, din lipsa de timp ( nu pentru ca nu vroiau) nu ma puteau duce si nici lua de la aceasta. La 4-5 ani traversam 3 strazi ( 2 principale) ca sa ajung acolo. M-am intors de fiecare data intreaga. Acum ce sa zic si eu, sunt copilul minune....Iar acum, uneori, cand am multe pe cap, traversez haotic....nici nu realizez ce fac. Am avut norocul sa nu patesc nimic. Sau e un semn ca ar trebui sa ies cu tata de mana pe strada?!!!

Lumea trebuie sa inteleaga ca sunt chestii care se intampla pur si simplu...ca deh, pisica neagra. E aberant sa cautam vinovati in unele cazuri si mai ales sa aruncam totul in bratele unor persoane ce nu au fost implicate direct. Nu o sa-si plimble nimeni odrasla in lesa pentru ca se da stege sau altul cu motocicleta pe strada sau pentru ca exista posibilitatea unui accident. Asa exista si posibilitatea sa mergi pe trotuar si sa intre unu cu masina in tine. Au fost atatea cazuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, da-mi voie sa iti spun in calitate de tata ca esti pur si simplu un IMBECIL sa scoti un asemenea comentariu. Nu are rost sa iti explic, ia-o ca atare.

 

motociclismpunctro. comentariu tipic.

 

Dragul meu, nu vreau o polemica, nu am de gand sa ma amestec in infinita ta intelepciune care a debitat acest raspuns gandit, ontopic. Tot ce iti pot spune este ca jignesti gratuit o persoana judecand dupa un singur raspuns, scos din context. Suntem mai multi tati aici pe forum care putem spune acelasi lucru, in forme variate, fondul e acelasi. Cred ca sangele tau tanar s-a precipitat in afirmatia de mai sus pentru care cred ca ar trebui sa iti ceri scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sper sa se intample din ce in ce mai des. Sa-si tina dreaq puradeii legati in lesa. Murim din cauza unor avortoni care au avortat alti avortoni mai mici, care nu stiu ca strada e periculoasa. Pe de alta parte insa, fiind vorba de copii imbecili, stare de fapt, in care ne-am aflat cu totii la un moment dat, e bine sa fim cu ochii in 14 la astia mici, ca e periculosi ai dreaq.

 

Esti un Cre_tin. Cum poti sa iti doresti sa moara din ce in ce mai multi copii? Vai de saracul tata nu mai el stie prin ce trece acum. O clipa de neatentie poate veni in viata oricui. Sau tu esti superman?

 

motociclismpunctro. comentariu tipic.

 

Dragul meu, nu vreau o polemica, nu am de gand sa ma amestec in infinita ta intelepciune care a debitat acest raspuns gandit, ontopic. Tot ce iti pot spune este ca jignesti gratuit o persoana judecand dupa un singur raspuns, scos din context. Suntem mai multi tati aici pe forum care putem spune acelasi lucru, in forme variate, fondul e acelasi. Cred ca sangele tau tanar s-a precipitat in afirmatia de mai sus pentru care cred ca ar trebui sa iti ceri scuze.

 

Sau ai baut tu ceva. Omul are dreptate, mi se pare aberant sa iti doresti sa moara din ce in ce mai multi oameni. Ia uite domnle s-a nascut el destept si vrea sa vada cum oamenii invata din lectii. Sa curga sange! NU?

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi a patit ceva acel copil???????????????????? Ca pana la urma asta vad eu ca cel mai important lucru. Sa sparam ca e ok.

Povestile celelalte sunt de prisos.Chiar daca nu a fost de vina motociclistul, cum credeti ca e sa ai pe cineva pe constiinta? Nici nu vreau sa ma gandesc. Vedeti ca mai e un topic la accidente asemanator, dar din pacate acela e tragic. .

Editat de andrei_c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un Cre_tin. Cum poti sa iti doresti sa moara din ce in ce mai multi copii? Vai de saracul tata nu mai el stie prin ce trece acum. O clipa de neatentie poate veni in viata oricui. Sau tu esti superman?

 

Daca nu ai prins tonul de misto al lui stege, chiar nu e vina ta. Mai ales partea in care spune ca am fost cu totii copchii cretini si de aia ar trebui sa stam cu ochii in 14. E ok, sa stii, nu suntem toti la fel de inzestrati intelectual. Dar din tastatura suntem ai dracului de rapizi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F usor sa comentezi. Cand o sa fiti parinti ( de partea cealalalta a baricadei ) veti gandi altfel, si pana atunci nu uitati ca ati fost copii. Asta e un caz in care e greu sa areti cu degetul fara sa fortezi nota.

Se intampla! asta e ..pacat !

 

Ride safe!

Sincer din moment ce esti parinte clar ca ti-ai asumat niste responsabilitati care implica sa ai grija de siguranta copilului si sa ii oferi o educatie pe masura.Am vazut o groaza de cazuri unde au murit copii din neglijenta parintilor si intr-un mod destul de stupid.Pacat.

 

Respect si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi a patit ceva acel copil???????????????????? Ca pana la urma asta vad eu ca cel mai important lucru. Sa sparam ca e ok.

Povestile celelalte sunt de prisos.Chiar daca nu a fost de vina motociclistul, cum credeti ca e sa ai pe cineva pe constiinta? Nici nu vreau sa ma gandesc. Vedeti ca mai e un topic la accidente asemanator, dar din pacate acela e tragic. .

 

Din cate am inteles de la ofiterul de pe un echipaj de la sectia de politie din zona (locuiesc in apropiere) toti trei au tras o sperietura groaznica si atat. Mai mult nu stia nici el dar auzise de incident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai prins tonul de misto al lui stege, chiar nu e vina ta. Mai ales partea in care spune ca am fost cu totii copchii cretini si de aia ar trebui sa stam cu ochii in 14. E ok, sa stii, nu suntem toti la fel de inzestrati intelectual. Dar din tastatura suntem ai dracului de rapizi.

 

Io-te te-ai trezit tu intelectual peste toti. Fugi tare. Daca era frati-su ala nu cred ca mai era asa viteaz sau mistocar in declaratii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

loc nepotrivit , timp nepotrivit . simplu. putea sa se intample oricui dintre noi. le doresc sa treaca cu bine tuturor celor implicati in acest accident. sper sa citeasca si bikerul cu pricina si sa ne scrie ca e ok si a scapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

băi nea ăÂştia deÂştepții, care se simt deranjați de niÂşte comentarii .... mai mult, văd că pretindeți Âşi scuze,

vă rog frumos să intrați pe topicul ăsta (e imediat mai jos) /index.php?showtopic=223175 Âşi să-i explicați colegului vostru motociclist chestia cu selecția naturală, cu cretinitatea celor inconÂştienți care nu-Âşi învață copii că strada e periculoasă, Âşi multe alte texte de gen ... văd că la filozofie sînteți primii, aÂşa că vă aÂştept pe topicul respectiv să vă dați cu părerea ... (mă refer mai ales la suhkoi, stege & co, ca să nu fie dubii)

 

Intrați acolo Âşi spuneți-i omului părerea voastră cum că nu Âşi-a învățat fata să traverseze corect, dacă tot aveți bilute Âşi gura mare (pardon, tastatura). Văd că aici pretindeți atitudine civică unui copil de 3 ani.

 

un accident e un accident. atît.

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acest topic este complet inutil. Dupa ce am petrecut 30 min citind cele 6 pagini, inca nu stiu nimic concret.

 

In final, stie cineva ceva(orice) SIGUR depsre motociclist&pasagera si copil. Discutiile despre copii si babe lasati-le pentru alta data( PS babele si mosii sunt extrem de enervanti pt ca traverseaaza FARA SA SE ASIGURE. cred ca se bazeaza pe faptul ca au o varsta si trebuie lumea sa-i respecte, dar NICI CHIAR ASA - scz de offtopic dar nu suport tipu asta de babe&mosi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...