Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Ahoi @Norsemann'

 

Bun venit in randul posesorilor de Virago si multa sanatate familiei tale :P (tie, prietenei si motorului) :) !

Frumoasa aventura! Cu privire la depasirile riscante iti recomand sa nu le mai faci, mai bine astepti sa ai vizibilitate si timp sa faci o depasire ca pentru cateva secunde in plus nu are rost sa-ti pierzi viata!

A si ai trecut cu trenul si prin Gheorgheni si Toplita aici si acuma inca mai e zapada :) si astept ca sa se duca sa pot iesi si eu cu motorul!

Ulei furca (suspensie) : SAE 10W

Ulei cardan : EPX 90

Ulei de motor : 20W-40 (eu asta mi l-am bagat)

Uilei de frana nu stiu trebuie cautat prin manual!

Daca imi dai o adresa de mail atunci iti trimit ceva manuale!

Bafta si numai bine!

 

 

Mersi mult de aprecieri, urari si raspuns la intrebarile tehnice ale mele...Chiar eram interesat de "aspectele" astea...si nu stiam de unde sa aflu...

Frumos tare prin zonele prin care am trecut cu trenul...Gheorgheni, Toplita, Deda, etc...dar e greu pentru bikeri akolo iarna... :blink:

Si sa stii, ca daca aveam bani mai multi...al tau era pe prima lista...

Si pentru ca m-ar ajuta f. mult niste manuale de reparatie/intretinere...ti-am trimis adresa mea de e-mail pe PM.

Apropo, coburile tale sunt de vanzare? Daca da, la ce pret...???

Si m-ar mai interesa niste pareri despre tipuri de alarme...proiectoare, si protectii de rezervor...

Mersi anticipat pentru tot...si numai bine tuturor...

Asfalt uscat! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ole, ole ole! :)

Vorba aia, hai sa fie intr-un ceas bun si sa te duca sanatos oriunde vei vrea!

Asfalt caldut si drum bun de acum in colo! :blink:

 

Salutare Alex...pe unde mai esti??? Mersi de urare...si la fel si tu sa ai parte numai de bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de aprecieri, urari si raspuns la intrebarile tehnice ale mele...Chiar eram interesat de "aspectele" astea...si nu stiam de unde sa aflu...

Frumos tare prin zonele prin care am trecut cu trenul...Gheorgheni, Toplita, Deda, etc...dar e greu pentru bikeri akolo iarna... :blink:

Si sa stii, ca daca aveam bani mai multi...al tau era pe prima lista...

Si pentru ca m-ar ajuta f. mult niste manuale de reparatie/intretinere...ti-am trimis adresa mea de e-mail pe PM.

Apropo, coburile tale sunt de vanzare? Daca da, la ce pret...???

Si m-ar mai interesa niste pareri despre tipuri de alarme...proiectoare, si protectii de rezervor...

Mersi anticipat pentru tot...si numai bine tuturor...

Asfalt uscat! ;)

Ahoi!

Zona e extrem de frumoasa si ai ce vedea numa prin simplu fapt ca iesi la o plimbare cu motorul, dar pacat ca drumurile sunt un adevarat IAD! Crede-ma multi motociclisti evita zona din aceste motive iar cei care au fost au zis ca nu mai vin :) !

Iar cu privire la motorul meu ultimul pret a fost de 2600 euro dar m-am razgandit si nu-l mai dau pentru ca deja mi-am facut comanda de alte tobe si vreau sa il modific un pic, sa vad daca imi iasa!

Coburile nu sunt de vanzare! Iar cu alarmele nu le am pentru ca nu-mi trebe asa ceva ca-mi tin motorul in garaj!

Bafta si sanatate maxima! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratiilor care puteti sa ma ajutati cu ceva schite de comenzi avansate.Am incercat sa cumpar dar sunt prea scumpe si acum cu criza nu am bani nici de benzina dar am acces laun atelier cu aparat de sudura si pot face rost de bucati de inox,asa ca am nevoie de ceva poze,schiite si mai ales de cote pe piese daca se poate .VA MULTUMESC

daca se poate va rog ajutati-ma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a, si bikerilor care m-au asteptat joi seara in Pub...(se stiu ei care)

 

Sa-ti fie de bine, sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi kilometri, e o frumoasa.

Multumesc pentru ca nu m-ai dezamagit Joi ;) , am avut incredere ca vii :blink: .

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti fie de bine, sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi kilometri, e o frumoasa.

Multumesc pentru ca nu m-ai dezamagit Joi :P , am avut incredere ca vii ;) .

 

Respect!

 

 

Asa sa fie...si asfalt uscat tuturor bikerilor...!!!

Si respect pentru cei mai adevarati bikeri din Buzau... :) :) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand sa o duci la un mecanic pentru o verificare :blink:, chiar n-am mai auzit asa ceva de aia nu stiu ce detalii sa iti dau, dar cel mai bine dute la un mecanic sa o verifice!!!

 

Ahoi!!!

De vanzare:

post-25613-1237719519_thumb.jpg Crashbar Virago 535cc pret 100 euro negociabil!

post-25613-1237719544_thumb.jpg Parbriz 1 Virago 535cc prindere in 4 puncte 100 euro negociabil!

post-25613-1237719565_thumb.jpg Parbriz 2 ....

post-25613-1237719586_thumb.jpg Prindere Parbriz in 4 puncte

post-25613-1237719612_thumb.jpg Evacuare 1 Virago 535cc stock cu filtrele scoase pretul e la intelegere!

post-25613-1237719698_thumb.jpg Evacuare 2

post-25613-1237719724_thumb.jpg Evacuare 3

post-25613-1237719745_thumb.jpg Evacuare 4

 

Video: http://www.youtube.com/watch?v=J9B3OU0JyFE...re=channel_page (Da-ti pe HQ pentru sunet si video mai bun)

 

Relatii la telefon 0744 47 53 52 Dan

Windshield-ul (parbrizul) sa vandut! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Alex...pe unde mai esti??? Mersi de urare...si la fel si tu sa ai parte numai de bine :blink:

Salut!

Am plecat din magnificul Buzau, acum sunt in incredibila capitala...

M-am reprofilat un picut, sunt intr-un mare proiect acum, sa nu-i zic plan ca si tiganu.

Mai multe detalii la o bere in capitala cand o sa treci (nr meu de tel e acelasi).

Respect!

Hit the road!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am plecat din magnificul Buzau, acum sunt in incredibila capitala...

M-am reprofilat un picut, sunt intr-un mare proiect acum, sa nu-i zic plan ca si tiganu.

Mai multe detalii la o bere in capitala cand o sa treci (nr meu de tel e acelasi).

Respect!

Hit the road!

 

K, sigur, cu cea mai mare placere...as vrea sa stam la o "bere" de vorba...o sa am drum prin Bucuresti luna viitoare...asa ca o sa anunt din timp... ;)

Cum iti merge Kawa???

 

Si pt. toti Viragistii care nu au (inca) manuale de reparatie sau de intretinere...am cateva manuale in format PDF...unele sunt mici, cativa Mb, altel sunt si de 50 Mb...din 1991 pana in 2004, care e cel complet, le contine pe toate...

Asa ca, cine doreste, sa-mi dea un PM cu adresa lui de mail...si se rezolva...mie mi-au folosit cele primite de la IceLord... :blink:

Asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K, sigur, cu cea mai mare placere...as vrea sa stam la o "bere" de vorba...o sa am drum prin Bucuresti luna viitoare...asa ca o sa anunt din timp... :)

Cum iti merge Kawa???

 

Si pt. toti Viragistii care nu au (inca) manuale de reparatie sau de intretinere...am cateva manuale in format PDF...unele sunt mici, cativa Mb, altel sunt si de 50 Mb...din 1991 pana in 2004, care e cel complet, le contine pe toate...

Asa ca, cine doreste, sa-mi dea un PM cu adresa lui de mail...si se rezolva...mie mi-au folosit cele primite de la IceLord... :blink:

Asfalt uscat !!!

Ahoi! Ma bucur ca ti-au fost de folos! Bafta si Sanatate Maxima! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,caut o scarita dreapta pilot pentru un virago 535 daca are cineva sau stie unde pot gasi.

Astept un PM daca aveti informatii :blink:

am eu de xv 250,daca se potrivesc,ti le dau ieftin,iar daca mai gasesti ceva care sa-ti mearga pe 535.... si mai ieftin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratiilor care puteti sa ma ajutati cu ceva schite de comenzi avansate.Am incercat sa cumpar dar sunt prea scumpe si acum cu criza nu am bani nici de benzina dar am acces laun atelier cu aparat de sudura si pot face rost de bucati de inox,asa ca am nevoie de ceva poze,schiite si mai ales de cote pe piese daca se poate .VA MULTUMESC

 

daca se poate va rog ajutati-ma

 

 

Sunt si eu interesat,

 

Daca gasesti ceva.

 

Eventual sa mai pui un post pe topicul "custom...." desi custom la noi...

 

:blink: ;)

Editat de Catalin.Olteanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu interesat,

 

Daca gasesti ceva.

 

Eventual sa mai pui un post pe topicul "custom...." desi custom la noi...

 

:scratch: :friends:

 

 

Salut

 

Si eu sunt interesat de comenzi avansate home made dar nu am prea gasit informatii pe net.

Totusi vin cu 2 link uri

 

http://homepage.mac.com/jvandyke/fcontrol.htm

 

http://yamahavirago.ca/forward_controls.html

 

plus un model de comenzi avansate care mi se pare ca ar arata bine si nu ar fi foarte complicate

post-37837-1238078390.jpg

Editat de florinflorinflorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Si eu sunt interesat de comenzi avansate home made dar nu am prea gasit informatii pe net.

Totusi vin cu 2 link uri

 

http://homepage.mac.com/jvandyke/fcontrol.htm

 

http://yamahavirago.ca/forward_controls.html

 

plus un model de comenzi avansate care mi se pare ca ar arata bine si nu ar fi foarte complicate

 

 

ma scuzati ca am intervenit aici, dar nu mai stiu ce benzina sa folosesc pt virago 535. unii spun ca este buna cu plumb , altii fara plumb.voi de de care folositi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzati ca am intervenit aici, dar nu mai stiu ce benzina sa folosesc pt virago 535. unii spun ca este buna cu plumb , altii fara plumb.voi de de care folositi?

 

Fara Pb, asa scrie si in carte (Bleifreies Normalbenzin). Eu bag de 95.

 

Salut

 

Si eu sunt interesat de comenzi avansate home made dar nu am prea gasit informatii pe net.

Totusi vin cu 2 link uri

 

http://homepage.mac.com/jvandyke/fcontrol.htm

 

http://yamahavirago.ca/forward_controls.html

 

plus un model de comenzi avansate care mi se pare ca ar arata bine si nu ar fi foarte complicate

 

Asa am pe al meu si sunt f. faine. Eu sunt destul de inalt, 1.85 m si comenzile astea prind tare bine la cataligele mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara Pb, asa scrie si in carte (Bleifreies Normalbenzin). Eu bag de 95.

 

 

 

Asa am pe al meu si sunt f. faine. Eu sunt destul de inalt, 1.85 m si comenzile astea prind tare bine la cataligele mele.

 

 

 

Pune niste poze.....inclusiv cu detalii....ale tale sunt home made sau cumparate?

Editat de florinflorinflorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ,

Sunt viragisti dornici de o plimbare maine,28.03.2009??

As fi mers eu cu ce-a mai mare placere, dar tb sa astept iesirea Printesei din servis... Probleme cu niscai suruburi rupte la fray.

 

Distractie placuta !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K, sigur, cu cea mai mare placere...as vrea sa stam la o "bere" de vorba...o sa am drum prin Bucuresti luna viitoare...asa ca o sa anunt din timp... :kiss:

Cum iti merge Kawa???

 

Si pt. toti Viragistii care nu au (inca) manuale de reparatie sau de intretinere...am cateva manuale in format PDF...unele sunt mici, cativa Mb, altel sunt si de 50 Mb...din 1991 pana in 2004, care e cel complet, le contine pe toate...

Asa ca, cine doreste, sa-mi dea un PM cu adresa lui de mail...si se rezolva...mie mi-au folosit cele primite de la IceLord... :friends:

Asfalt uscat !!!

 

Salutare,

 

tocmai ce mi-am luat un virago1100, daca poti sa ma ajuti cu ceva documentatie raman dator cu o bere... :kiss:

mailul meu... eugen.ioan@yahoo.ca

PS: Ice Lord ne cunoastem de la Praid de anul trecut cand am venit cu Alinuta....sibieni....misto zona pe la voi si poate anul asta mai facem o intalnire... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

tocmai ce mi-am luat un virago1100, daca poti sa ma ajuti cu ceva documentatie raman dator cu o bere... :friends:

mailul meu... eugen.ioan@yahoo.ca

PS: Ice Lord ne cunoastem de la Praid de anul trecut cand am venit cu Alinuta....sibieni....misto zona pe la voi si poate anul asta mai facem o intalnire... :scratch:

Uite un site cu manuale pentru motoare: http://www.tanga-moteurs.ro/service/ !

 

Apoi punte nist poze cu calutul tau de fier!

 

Apoi a-ti fost vreo doi, dar sper sa va recunosc, oricum sunteti bine veniti in zona, sunt multe de vazut, poate unele drumuri o sa te sperie un pic! Recomand drumul de la Praid la Gheorgheni, e zona noastra preferata si in mare parte pe acolo ne plimbam! :kiss:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare:

 

A pus cineva pe Virago 535 cauciucuri spate/fata, mai late decat cele standard ?

 

Daca da, atunci de cat si daca a avut probleme ?

 

La a mea am pus un Pirelli MT66 150 90/15 , stabilitatea se imbunatateste neasteptat de mult insa pe curbe se apleaca mai greu. Desi e allweather cauciucul e foarte dur si nu pot sa-l recomand decat pentru mersul pe timp de vara cu asfalt cald. Pe umezeala e cam nasol, din cauza duritatii franeaza mai slab chiar decat Dunlopul de 140, stock. A trebuit sa scad presiunea ca sa se comporte cat de cat decent, in jur de 1.9 maxim 2 atm si tot sta un pic cam teapan, fara pasager. Mai e o chestie, la itp pot aparea probleme daca se uita nenea mai cu atentie. Per total as aprecia ca nu merita deranjul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...