Sari la conținut

Pe A.vlaicu, La Campusul Nou....pe La Ora 17,00!


dio phili
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi pare sincer rau pentru el si pentru toti cei care l-au cunoscut si iubit. Incerc sa ma abtin sa "poluez" si eu topicul asa ca o sa adaug doar asta : Tuturor ne vine timpul, fie ca suntem tineri sau batrani, poate e mai bine sa mori tanar decat sa te chinui ani de zile la batranete. POATE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l aibe in paza acolo sus :D :blink: :kiss: :lol:

Condoleante familiei si prietenilor

 

Din pacate exista un cerc vicios..Experienta pe moto se face cu autocontrol iar autocontrolul vine si din experienta..

Exista multe drumuri pe care ar fi putut merge de doua ori mai tare cu un sfert din risc. Din pacate, in oras in mod special,

un moment de exaltare se poate termina foarte urit. Pacat :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare sincer rau pentru el si pentru toti cei care l-au cunoscut si iubit. Incerc sa ma abtin sa "poluez" si eu topicul asa ca o sa adaug doar asta : Tuturor ne vine timpul, fie ca suntem tineri sau batrani, poate e mai bine sa mori tanar decat sa te chinui ani de zile la batranete. POATE!

 

 

este frumos sa-ti traiesti viata, sa ajungi sa ai si un copil, sa-l cresti si sa te bucuri de tot ce-ti ofera.

este frumos sa-ti traiesti viata, sa cunosti oameni si vezi cat mai multe din locurile frumoase care exista.

este frumos sa-ti traiesti viata, sa fii alaturi de cei dragi, de prieteni, in toate momentele frumoase, sa razi, sa fii fericit, sa fii iubit si sa iubesti.

este frumos sa-ti traiesti viata, sa-ti vezi nepotii cum alearga in jurul tau, cum se rasfata, cum fac o gramada de giumbuslucuri si spun o gramada de minunatii, cum iti iau fata in manutele mici si-ti spun ca te iubesc.

 

de ce sa mori tanar? ce poti spune ca ai trait la 23 de ani? sau mai rau, la 18 ani, cum au fost atatea cazuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa mori tanar? ce poti spune ca ai trait la 23 de ani? sau mai rau, la 18 ani, cum au fost atatea cazuri?

 

tu nu mai poti spune nimic, intrebarea este, ce mai pot spune cei care te-au facut si s-au chinuit cu tine 23 de ani si tu dispari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu nu mai poti spune nimic, intrebarea este, ce mai pot spune cei care te-au facut si s-au chinuit cu tine 23 de ani si tu dispari?

Primul post smart... :D

Editat de turbogixxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era din bucuresti...lucra acolo la un restuarant in mamaia...a fost pana la metro cu cativa prieteni apoi a tb sa se duca iar...voiau prietenii sa mearga cu el si el a insistat sa mearga singur ca vine repede...nu s-a mai intors :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Plangeti-va mortul si nu o mai frecati aiurea pe forum ca sa va smiorcaiti si sa va faceti cat mai publica durerea.......

 

Cat de spre soferii din Cta, printre care ne numaram si noi motociclistii, "confirm", sunt la fel de prosti ca aia din Bucuresti......

Sau invers.......

 

Dar macar motociclistii nostri sper sa fie mai destepti."

 

 

Chiar crezi ca este cazul sa comentezi? Ti-ar da clasa Robert la gunoiul tau de comportament si exprimare. Decat comentarii de genul mai bine LIPSA. Robert intr-adevar, mergea tare dar mergea bine...era super baiat, care chiar iubea viata. Nu cred ca exista cineva care sa nu aibe macar o scapare (ma refer la viteza). Robert NU mergea NICIODATA fara casca, nu avea motocicleta ca sa agate, sau sa arate cat de smecher e, asa cum face jumatate din forumu` asta, mergea cu motocicleta pentru simplul fapt ca o iubea. Era la mare sa munceasca, nu sa se distreze.

Astazi trebuia sa ii fac comanda de stickere Two Brothers..ma suna zi de zi sa ma intrebe de ele..si s-a ales praful..

Comentariile oricum nu isi mai au rostul, a mers cum a mers, s-a intamplat ce s-a intamplat..cu sau fara viteza Robert este in Constanta..la morga... in cateva ore va fi adus in Bucuresti si diseara dus la o capela din Ghencea...

Va rog mult abtineti-va de la comentarii rautacioase..nu se va schimba cu nimic situatia indiferent de posturile voastre.. chiar a fost un baiat super ok din toate punctele de vedere..pe care l-am apreciat si de care imi voi aminti cu drag..

 

 

..ai grija de tine acolo unde esti.. :D :blink:

post-13317-1213693833_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante celor apropiati lui si Dumnezeu sa il odihneasca!

 

Se intampla din nou un accident mortal in care culpa e comuna (sper ca stim cu totii asta, da?) cum nu poti sa il imbunatatesti pe celalalt participant la trafic ramane sa devii tu mai bun si sa iti reduci riscurile prin a fii tu prudent mereu.

 

Din rubricile astea ar trebui 2 lucruri sa reiasa: 1. Omagiu celor disparuti si 2. Invatatura de minte (exemple) pentru toti motociclistii cu ce se poate intampla

 

Subliniez inca o data, CONTEAZA FOARTE MULT STILUL IN CARE ABORDAM MERSUL PE MOTOCICLETA PENTRU A SUPRAVIETUII

 

Am observat ca nu a spus nimeni nimik dupa informatia cu casca (Faptul ca nu era legata!!!) Oameni buni, cititi sau recititi sectiunile cu echip de protectie cum, de ce, cand se foloseste!

 

Geci ne incheiate, casti ne legate, manusi lipsa, adidasi in loc de ghete sau cizme, viziere fumurii p timp de noapte sau ploi etc etc... hai sa le folosim corect!

 

In rest, vai si amar de sufletul parintzilor lui si alor nostrii daca Doamne fereste patzim ceva, macar pt ei sa mergem mai cumpatat si sa nu ne omoare un hobby-pasiune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei !

 

Cine are minte sa invete ,cine nu urmeaza pe topicul asta .... sa fie actor principal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert intr-adevar, mergea tare dar mergea bine...era super baiat, care chiar iubea viata. Nu cred ca exista cineva care sa nu aibe macar o scapare (ma refer la viteza). Robert NU mergea NICIODATA fara casca, nu avea motocicleta ca sa agate, sau sa arate cat de smecher e, asa cum face jumatate din forumu` asta, mergea cu motocicleta pentru simplul fapt ca o iubea.

 

Poti spune asa ceva despre cineva care seara nu lipseste la numaratoare... Care se intoarce la familie si la prieteni si rade impreuna cu ei.

Este suficient sa gresesti O DATA si oricat de bun ai fi (sau crezi ca esti) lasi in urma o familie si prieteni care te-au iubit si apreciat. Nu exista ghinion in chestia asta! Nu-si are locul. Exista doar greseli. Sa mergi prin oras cu viteza este o greseala. Sa nu porti echipamentul este o greseala. Sa faci slalom printre masini este o greseala. Sa nu apreciezi ca depasind prin dreapta nu vezi o masina care vireaza este o greseala. Pentru toate aceste greseli platesc parintii si prietenii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti se pare logic sa citesc pe rand? In plus au fost nenumarate cazurile cand ati dat cu RIP si apoi ne-am trezit cu motociclistul viu...

 

 

o..ba da..da eu citesc pe rand si pana la capat..cate pagini or fi si dupa zic ceva..daca mai zic..

iar 2...nu mai spune "dati" ca nu fac deloc parte din aceasta categorie...ba mai mult eu am atras atentia unora ca vorbesc tampenii si vad ca tot la mine se sare ( ma gandeam la alt topic nu la cel prezent)

 

inca o data dumnezeu sa-l ierte si ..atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea inteleg treaba asta cu iubitul motorului. E ceva peste puterea mea de pricepere. Adica iubesti un fier mai mult decat iti iubesti parintii, prietenii, mai mult decat iti iubesti viata? Nu inteleg nici partea cu " dadea clasa multora". Cred ca se aplica pe circuit, in competitii, nu pe strazi. Sunt atatia care merg batraneste si ajung acasa cu bine. Eu pe aia ii admir mai mult.

Nu-l cunosc pe acest baiat insa pacat de el ca nu a apucat sa se bucure de placerile vietii. Si-mi pare rau de parinti pentru ca ei sufera cel mai mult.

 

 

 

Asa se-ntampla cand esti egoist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era din bucuresti..si mai era cu cineva in momentul accidentului.

 

Sunt foarte surprins de ce s-a intamplat.. Eu cred ca l-am vazut de vreo 2 ori in Bucuresti, chiar ii admiram rr-ul negru cu toba aia care suna foarte misto(atunci avea si carena din fata si parbrizul demontate). Tin minte ca era pe linia lui 41 spre pasajul Lujerului, se dadea pe o roata(ca de asta l-am remarcat) si nu purta alt echipament in afara de casca(era in tricou)... asta daca nu mai are altcineva LOW la nr... nu am retinut si cifrele)... Imi pare tare rau pt. el.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte surprins de ce s-a intamplat.. Eu cred ca l-am vazut de vreo 2 ori in Bucuresti, chiar ii admiram rr-ul negru cu toba aia care suna foarte misto(atunci avea si carena din fata si parbrizul demontate). Tin minte ca era pe linia lui 41 spre pasajul Lujerului, se dadea pe o roata(ca de asta l-am remarcat) si nu purta alt echipament in afara de casca(era in tricou)... asta daca nu mai are altcineva LOW la nr... nu am retinut si cifrele)... Imi pare tare rau pt. el.. :D

 

 

asta a fost sa fie..multi i-au zis..las-o mai moale cu viteza..cu mersul pe o roata...fara echipament..nu zice nimeni ca este fara gresala...nimeni nu este...

 

Hai sa sa ne rezumam la.."Odihneasca-se in pace..bun sau rau NU se mai intoarce"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey, un om totusi a murit, asa ca terminati cu jignirile si atacurile la persoana lui. Si in legatura cu viteza lui, terminati cu 70-80. Masina aia arata ca si cum ar fi fost lovita de un tren, el saracu a aterizat la 100 m, distanta de 2 stalpi. Motorul era in viteza a 5-a, iar turele din bord sunt irelevante deoarece nu pun botu la asa ceva (anyway, 17.000 ture). O femeie care a fost martora la accident, a spus ca a plecat tun de la semafor, si sincer cred ca nu a exagerat nimic. Am intrat intr-o masina si am cazut la distanta de 2 metri. Ia calculati voi ce viteza tre sa ai ca sa aterizezi la 100 m, ca sa nu mai spun ca masina in care am intrat eu avea o mica indoitura pe aripa si era mai mult zgariata. Masina in care a intrat Robert era facuta praf in fata, pana aproape de parbiz.

 

Si da, mare greseala a facut tipul cu masina ca nu s-a asigurat cum trebuie, dar sincer imi este mila si de el. Va dati seama ca daca el l-a vazut pe robert departe a zis ca are timp si cum a dat drumu la ambreiaj s-a trezit cu motoreta langa el. Hai, incercati sa fiti obiectivi. Cand mai iesiti cu prietenii la plimbare si o arde unu tare, ia trage pe dreapta, lasa-l sa vina din spate si incearca sa-ti imaginezi ca tu acum vrei sa treci prin fata lui, si ai sa vezi ca acum e la 100 m de tine si in secunda 2 a trecut pe langa tine. Am trait de multe ori experienta asta, mergeam lejer cu 100 km/h sa zic, ma uitam in oglinda sa vad ce face tovarasu meu motociclist din spate, il vedeam departe rau, si dupa ce luam ochii din oglinda zbura pe langa mine. Ochii-n patru frate si nu mai dati jar prin trafic, prin intersectii, pe bulevarde cu strazi laterale, pe unde nu cunoasteti, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... ce sa mai zic... eu in general sunt destul de obiectiv, insa in cazul asta de fata recunosc ca m-a impresionat acest caz atipic... Adica, chiar ma gandesc ca in locul victimei de la volan puteam sa fiu si eu, imaginea asta nu pot sa mi-o scot din cap.

 

Din cauza legislatiei de rahat din tara asta, viata omului ala din masina o sa fie chiar terminata, cunosc personal un caz in care altcineva a storcit cu masina un copil retardat (cu acte, deci cu dunga rosie pe buletin), care pur si simplu i-a intrat sub roti, din proprie initiativa; ei bine, un an intreg s-a chinuit prin procese si l-a marcat foarte tare chestia asta, era de nerecunoscut, parca imbatranise 10 ani in timpul asta. Ce-i drept, intre timp s-a scos mizeria aia din lege cu "obligatia reducerii vitezei pana la limita evitarii".

 

Nah... ce pot sa zic, sa vedem si jumatatea plina a paharului... Strazile din bucuresti au devenit un pic mai sigure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Ceva mi se pare extrem de ciudat:

 

1. motivul pentru care exista sectiunea asta pe site este tocmai de a-i constientiza pe cei ce-o viziteaza de ce se intampla cand nu esti cuminte

2. regretele eterne le transmiti cuiva pe care l-ai cunoscut in cu totul alte imprejurari decat pe un forum, asa ca probabil nu sunt singurul care caracterizeaza genul asta de post-uri drept patetice.

 

Si ca sa fiu on topic cu ce-am spus mai sus, chiar daca durerea prietenei e mare, o sa spun si eu ca si-a cautat-o. Numarul din spate, din nou, spune foarte multe despre modul in care conducea de obicei.

 

 

 

Cand cineva moare, chiar nu mai conteaza ca " putea sa faca asa, sau altfel, sau sa nu faca ".

 

A mai murit un tanar...

 

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti spune asa ceva despre cineva care seara nu lipseste la numaratoare... Care se intoarce la familie si la prieteni si rade impreuna cu ei.

Este suficient sa gresesti O DATA si oricat de bun ai fi (sau crezi ca esti) lasi in urma o familie si prieteni care te-au iubit si apreciat. Nu exista ghinion in chestia asta! Nu-si are locul. Exista doar greseli. Sa mergi prin oras cu viteza este o greseala. Sa nu porti echipamentul este o greseala. Sa faci slalom printre masini este o greseala. Sa nu apreciezi ca depasind prin dreapta nu vezi o masina care vireaza este o greseala. Pentru toate aceste greseli platesc parintii si prietenii...

 

 

Nu-mi spune ca nu ai facut toate astea macar o sg data. Da, intr`adevar, vrei sa te dai ..du-te pe circuit si rupe motoru` in 5 bucati acolo..macar esti safe.. dar nu`mi zice frate ca nu ti s`a intamplat sa`ti distraga altceva atentia, sau sa ai viteza prin oras.. etc etc.. nu exista! Si dupa cum am spus, orice comentarii acum, nu isi mai au rostul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... ce sa mai zic... eu in general sunt destul de obiectiv, insa in cazul asta de fata recunosc ca m-a impresionat acest caz atipic... Adica, chiar ma gandesc ca in locul victimei de la volan puteam sa fiu si eu, imaginea asta nu pot sa mi-o scot din cap.

 

Din cauza legislatiei de rahat din tara asta, viata omului ala din masina o sa fie chiar terminata, cunosc personal un caz in care altcineva a storcit cu masina un copil retardat (cu acte, deci cu dunga rosie pe buletin), care pur si simplu i-a intrat sub roti, din proprie initiativa; ei bine, un an intreg s-a chinuit prin procese si l-a marcat foarte tare chestia asta, era de nerecunoscut, parca imbatranise 10 ani in timpul asta. Ce-i drept, intre timp s-a scos mizeria aia din lege cu "obligatia reducerii vitezei pana la limita evitarii".

 

Nah... ce pot sa zic, sa vedem si jumatatea plina a paharului... Strazile din bucuresti au devenit un pic mai sigure.

 

 

 

IMPUSCA-TE!!!!!

 

 

cum poti sa zici frate "victima de la volan"????nu am zis ca ala e 100% vinovat...chiar nu l-am acuzat...dar de aici pana la a fi el victima....si sa zicai gen ca e bine ca a murit robert ca au devenit strazile mai libere???? cat te duce capu frate?

 

 

ESTI PENIBIL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... ce sa mai zic... eu in general sunt destul de obiectiv, insa in cazul asta de fata recunosc ca m-a impresionat acest caz atipic... Adica, chiar ma gandesc ca in locul victimei de la volan puteam sa fiu si eu, imaginea asta nu pot sa mi-o scot din cap.

 

Din cauza legislatiei de rahat din tara asta, viata omului ala din masina o sa fie chiar terminata, cunosc personal un caz in care altcineva a storcit cu masina un copil retardat (cu acte, deci cu dunga rosie pe buletin), care pur si simplu i-a intrat sub roti, din proprie initiativa; ei bine, un an intreg s-a chinuit prin procese si l-a marcat foarte tare chestia asta, era de nerecunoscut, parca imbatranise 10 ani in timpul asta. Ce-i drept, intre timp s-a scos mizeria aia din lege cu "obligatia reducerii vitezei pana la limita evitarii".

 

Nah... ce pot sa zic, sa vedem si jumatatea plina a paharului... Strazile din bucuresti au devenit un pic mai sigure.

 

 

Poate te mai streseaza mult imaginea aia.. stii vba aia.. "de ce ti`e frica nu scapi?" Succes in viata ta de motociclist prudent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...