Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cred ca strict pe aspect de invatat, nu ajuta doar filmarile cu camera onboard.

cand ma gandesc la timpul tau stau sa ma gandesc daca e cazul sa mai merg....da gura masi, tre sa il tocesc si eu un pic pe laterale.....atat cat pot. chicken strips :))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost guma. Aia ia fost limita. Pacat ca nu ai schimbat-o mai devreme. Spor in continuare . Ai progresat frumos,dar cu gumele alea era de asteptat si o tavaleala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ca daca nu atingeai cu scarita de jos aveai toate sansele sa o redresezi

imi pare sincer rau rares!:(

am vrut sa ajung si eu ieri dupa 6 si mi-au spus ca sunt rezervari pana tarziu :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu ai cum sa scazi timpii aia fara sa cazi. Plus fara sa pui materialul de concurs adecvat- adica cauciucuri din alta clasa.

Am cazut si eu pe Amkart, cred ca era a 3-a oara cand am intrat, ma mai pregateam si sa ma duc la Serres peste o saptamana. Nu mi-a facut bine la moral, m-am dus acolo cu motoreta mai mult inchegata cu powetape, a mea s-a dat peste cap si a spart toate carenele, plus frezat capacul de la alternator incat sa picure uleiul pe acolo.

 

Dar imi iau eu alt motor si mai revin si pe acolo :D

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era scarita, era sliderul de se aude tarsait incet, scarita se aude altfel ca am in mai multe filmari, ori e sliderul de la cizma(suruburile de la slider) ori de la sliderul de la genunchi .Eu stiam ca eram cu genunchiul jos.Dupa ce a fugit, eu am mers taras pe slider ridicandu-ma de ghidoane, de asta costumul doar are zgarieturi foarte fine pe o buca si un pic la cot. Nu am dat cu scarita si nu se putea redresa nimica la unghiul ala de inclinare. A plecat si dus a fost, nu a anuntat cu nimica inainte. :D Singura greseala a fost ca am amanat schimbarea cauciucului, in rest nu imi reprosez nimica.

Ce e naspa din cazatura asta, e ca imi poate da impresia ca toate cazaturile cu moto sunt asa usoare.SIGUR NU E ASA. Adica nu a durut DELOC, daune 0 la motor. Stiu ca nu e asa. Am tras trante cu bicicleta de am zis ca nu ma mai scol de acolo.

Am cazut cum se putea mai bine, in virajul cu viteza cea mai mica, fara sa am daune la motor sau corporale. Am avut foarte mult noroc asa ca trebuie sa invat cat mai multe din asta si sa schimb ce am gresit.

 

Naspa e noaptea cand vrei sa te culci si inchizi ochii si ai replay continuu la secundele din cazatura. :-L

 

Sunt bucuroooooos ca s-a terminat asa. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc la garaj sa inspectez mai bine si fac si niste poze sa vedeti ce bine e sa aveti slidere de calitate( cand nu te duce capul sa schimb cauciucul azi si nu maine) . Am cazut si cu PUIG si cu R&G, ambele s-au comportat exemplar.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Operatiuni:

:D Mi-am indreptat schimbatorul de viteza.

post-43576-0-44053000-1370961619_thumb.jpg

post-43576-0-65616100-1370961680_thumb.jpg

Am dat jos crash-pad-ul, doar ca avea surubul indoit cam tare si a trebuit sa il tai cu polizorul ca sa pot sa il scot. De pe motor a iesit foarte usor. Acuma o sa ma duc sa caut un surub din asta, ca aveam prin garaj dar nu duritatea surubului necesara( 8,8). Crash-ul o sa intorc invers si o sa il folosesc pana iau altul.

post-43576-0-09376200-1370961721_thumb.jpg

post-43576-0-81797200-1370961766_thumb.jpg

Am dat cu smirghelul pe capatul de ghidon si l-am vopsit.

Oglinda am dat-o si pe ea cu smirghel pana la 3000 si nu prea se mai vede diferenta.

 

Cam atat a fost nou pe moto, se putea sa fiu mai norocos? :hug:

 

@Cesar, ti-am dat un pm duminica sa imi trimiti poze cu ce ai si nu ai dat.

 

Oricum, e ca si luat un Bridgestone Battlax Racing R10 pe 190/55, sper sa fie destul de bun ca sa tina un 1.12. O sa pastrez K2 de pe fata ca eu zic ca e ok.

2CT-ul s-a incalzit asa de tare incat a iesit "uleiul" din el, poate si din cauza asta a alunecat. Se vede in filmulet despre ce vorbesc. ( nu e de la lant ca e pe ambele parti.

 

http://youtu.be/_Gsoe-NBlu4

 

In concluzie, mai am de montat crash-pad si schimbatorul(10 minute) si motorul e la fel ca inainte. :rolleyes: Cum pun cauciucul, cum apar din nou.

 

 

 

 

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ma asteptam sa-mi placa, da' nu cu vaca, cu cartu'. Oricum, cu mobra n-am inteles mare lucru, la 8000 rpm de-abia se misca din cauza carburantului. Vom vedea data viitoare.Intrebare: se pot cronometra si turele cu mobra? Intreb pentru ca la cart mi-au dat rezultatele, dar la mobreta nu. Bine, si io am uitat sa intreb, ca eram cu spume ca se compromisese ragalia.

Incearca sa te abtii.Nu o sa-ti placa rezultatul. Ti-o spune cineva care a cazut atat cu un Transalp cat si cu un maxiscuter pe amc. Cauciucurile tale sunt ebonita, nici ciclistica nu te prea ajuta. Daca vrei sa ai mobra cu care sa te plimbi in continuare, evita amc-ul :) Kle 500 nu e mobra de dat pe circuit. Spor

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa te abtii.Nu o sa-ti placa rezultatul. Ti-o spune cineva care a cazut atat cu un Transalp cat si cu un maxiscuter pe amc. Cauciucurile tale sunt ebonita, nici ciclistica nu te prea ajuta. Daca vrei sa ai mobra cu care sa te plimbi in continuare, evita amc-ul :) Kle 500 nu e mobra de dat pe circuit. Spor

D-aia nici nu iau in serios treaba asta. Io m-am dus pentru cart. Si mi-a placut maxim. Maine ma duc sa-l incerc pe ala mare, alea mici abia se misca la accelerarea de la iesirea din viraj.

De cazut am cazut si io cu KLE-ul. De vreo 3 ori. Sub 50 la ora. Deci cam cum e pe virajele de pe Amckart.

Dar la gume te contrazic, K60 Scout noi-noute. Deci moi. Oricum n-o sa ma dau mai tare decat pe Cheia sau pe Dealu' Negru. Doar ca o sa fie mai relaxant.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se face numai cu a doua ! :) Alta intrebare : Cum va setati suspensia inainte de a intra pe amkart ce credeti ca trebuie facut cum trebuie sa fie amortizoarele , care trebuie sa fie mai tare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as regla suspensia doar ca nu stiu cum. Adica am idee de unde dar nu m-am preocupat cu aceasta procedura din cauza ca nu am motor de circuit. Din ce stiu eu, trebuie s-o rigidizezi. Imbunatateste stabilitatea in detrimentul confortului la luatul gropilor prin oras :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de asta am cazut pe Amckart, de la suspensie(pe langa cauciuc). Cand am facut SAG-ul eu stiam ca era 30mm fata spate. Si cand am masura ieri am 30mm fata si 10mm pe spate. Asta din cauza cuiva care nu a stiut sa masoare cat timp stateam pe motor. M-am uitat la film de vreo 20 de ori si cu o fractiune de secunde inainte sa pierd spatele am redus gazul, s-a comprimat fata, s-a decomprimat spatele, adio greutate pe spate, bun venit low side. Daca tineam gazul sau era SAG-ul pe care il credeam, poate nu cadeam. Supozitii, dar cam reale, cred eu. Sambata viitoare pun mana pe Bridgestone R10 si revin.

Eu cu a2a il fac, doar ca am -2 pe pinion de atac.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...