Sari la conținut

Tiganie Romaneasca!


TaChe
 Share

Postări Recomandate

Bai ati fost super tari l-ati prins pe ala de la Motolife in fundu gol si l-ati facut de tot cacatul. Acum toata natia o sa stie ca voi sunteti aia adevarati(cu echipament si tot tacamul si cu teste adevarate facute de nemti), iar aia de la MotoLife sunt cei mai mari luzari(se dau si ei prin parcare cu ea de coarne).

Asa se face mergem prin strainataturi si cum prindem un roman pe acolo, care mai are tupeul sa mai aiba si o revista moto il umplem de (cuvant urat) si il aratam la toata lumea.

Gentlemen, mars ma de aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi pare rau ca ai inteles gresit. :ok: Univers Moto este o revista de top, pentru o pasiune de elita. Ce vrea sa insemne acest lucru.

Este dreptul tau de a aprecia mai mult un test despre.. sa zicem Suzuki DR 650 RS... facut dupa doua poze de pe internet si datele tehnice oferite pe www.bikez.com, decat de cineva care s-a suit pe acest motor, a mers cu el si poate sa-ti ofere niste informatii reale despre ce inseamna acesta.

Vrem ca publicul nostru sa stie ca toate testele facute sunt reale, cu informatii verificate, de oameni care stiu despre ce vorbesc; ca redactia UM este in toate sensurile cuvantului, o redactie MOTO.

Chiar daca acest lucru nu conteaza pentru multi, noi vom continua sa oferim aceleasi standarde calitative, fiindca exista cu siguranta oameni care apreciaza acest lucru.

Stiu ca sunt unii care admira mai mult pozele si pentru care veridicitatea informatiilor nu este importanta, insa pentru mine conteaza. A contat in fiecare kilometru din cei 15.000 pe care i-am facut anul acesta si va conta si pt urmatorii.

Iti urez cati mai multi km pe motor, sosea uscata si toate cele bune chiar daca exprimarea ta la final lasa de dorit. :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule de vazut se vede cine este mai bun, dar sa te apuci sa dai o poza cu ala de la revista concurenta si sa razi de el ca a veni in izmene e jenant mai ales pentru voi! revista voastra clar e mai buna decat Motolife, dar din cand in cand tre sa va mai laudati singuri ca altfel uita lumea cine e mai bun.

 

Putem interpreta acea poza drept meschinarie, adica l-ati prins pe ala pe un motor fara echipament pe el si l-ati facut de cacao, de unde stiu ca nu avea si el echipament dar nu se schimbase inca? Plus ca domnul Nastase a fost singurul ziarist roman prezent! Poza cu ala a fost facuta la balaceanca?

 

Ati fi dat dovada de maxima eleganta daca nu ati fi pus acel comentariu domnilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind perioada de concedii i-or fi dat voie brigandului in redactie si ... pleosc! ...tusa maestrului. :ok:

206294[/snapback]

:birthday:

Fiindca a venit vorba despre mine, iata comentariul meu:

Felicitari ML si singurului patron de revista moto, om de afaceri, editor, redactor sef, etc care a facut drumul la Brno

pe motocicleta, si-a demonstrat pe deplin profesionalismul si a testat in draci si cu salbaticie tot ce a miscat acolo !

Ba, inca i-a mai luat pe motorul lui si pe cei de la "2Roti" pentru a filma imagini de pe circuitul de Grand-Prix...

Huo, UM si singurului ziarist-motociclist roman care a venit cu avionul ca boieru' la "business class"

si a stat trei zile rezemat de gard si nu a facut nici o fotografie...

Si care a mai avut si tupeul sa scrie despre cei care se scapa in scutece spre nemultumita disperare

a celor care apreciaza suficienta calduta... Cum dracu' ai reusit sa renunti la atitudinea ta de gentleman ?!

 

Nu te lasa, "capo di tutti capi" de la ML, da-ti in continuare cu mare sarg cu stangul in dreptul

si nu-i lasa nici pe cei cu pasiune autentica sa scrie ceva de valoare... Ca tu esti sefu' !

 

Asa va place, baieti ?!

...ca a spune astazi adevarul in Romania este o adevarata tiganie...

 

Sa fiti iubiti !

 

P.S.

Smokey, mai lasa-ne, tata, cu conjugarile si v(e)orbele ca daca eram talentati scriam si noi la o revista literara si nu pe Internet...

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:birthday:

Fiindca a venit vorba despre mine, iata comentariul meu:

Felicitari ML si singurului patron de revista moto, om de afaceri, editor, redactor sef, etc care a facut drumul la Brno

pe motocicleta, si-a demonstrat pe deplin profesionalismul si a testat in draci si cu salbaticie tot ce a miscat acolo !

Ba, inca i-a mai luat pe motorul lui si pe cei de la "2Roti" pentru a filma imagini de pe circuitul de Grand-Prix...

Huo, UM si singurului ziarist-motociclist roman care a venit cu avionul ca boieru' la "business class"

si a stat trei zile rezemat de gard si nu a facut nici o fotografie...

Si care a mai avut si tupeul sa scrie despre cei care se scapa in scutece spre nemultumita disperare

a celor care apreciaza suficienta calduta... Cum dracu' ai reusit sa renunti la atitudinea ta de gentleman ?!

 

Nu te lasa, "capo di tutti capi" de la ML, da-ti in continuare cu mare sarg cu stangul in dreptul

si nu-i lasa nici pe cei cu pasiune autentica sa scrie ceva de valoare... Ca tu esti sefu' !

 

Asa va place, baieti ?!

...ca a spune astazi adevarul in Romania este o adevarata tiganie...

 

Sa fiti iubiti !

 

P.S.

Smokey, mai lasa-ne, tata, cu conjugarile si v(e)orbele ca daca eram talentati scriam si noi la o revista literara si nu pe Internet...

Asfalt uscat !

206419[/snapback]

 

ATENĂIONARE BRIGANDUL:

Dupa părerea mea, observațiile tale depăÂşesc cu mult nivelul unor comentarii civilizate.

Chiar dacă ai un stil deosebit Âşi cunoÂştințe de cultură generală, inclusiv moto, chiar dacă aÂşa cum declari suntem "colegi de prăvălie"

NU EÂŞTI AUTORIZAT SĂ REPREZINĂI INTERESELE REVISTEI "UNIVERS MOTO" nici pe acest forum Âşi nici în altă parte.

Nu am nevoie de avocat, iar când am ceva de zis o fac în nume propriu.

O zi bună !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati putea va rog sa prezentati mai in detaliu cele intamplate ? Respectiv poza / articolul ? Nu toti au revista acasa. Multumesc.

 

Asa, ca o generalitate, in presa romaneasca fiecare scrie cam ce are chef si ce il duce capul ca sa umple paginile. Cred ca totusi cititorii ar trebui sa fie cei care "mesteca galusca" sau o inghit asa cum e.

Sau cum, nu stiati ? Cel mai bine se vand publicatiile de scandal ... romanului dracushor intotdeauna ii place un subiect mai picant, de ce sa se scrie despre motociclism in revistele romanesti "de profil" daca se poate scrie despre "capra vecinului" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
ATENÞIONARE BRIGANDUL:

Dupa părerea mea, observațiile tale depăÂşesc cu mult nivelul unor comentarii civilizate.

Chiar dacă ai un stil deosebit Âşi cunoÂştințe de cultură generală, inclusiv moto, chiar dacă aÂşa cum declari suntem "colegi de prăvălie"

NU EÂŞTI AUTORIZAT SÃ REPREZINÞI INTERESELE REVISTEI "UNIVERS MOTO" nici pe acest forum Âşi nici  în altă parte.

Nu am nevoie de avocat, iar când am ceva de zis o fac în nume propriu.

O zi bună !

206466[/snapback]

Doamne ajuta! In sfarsit ... :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENĂIONARE BRIGANDUL:

Dupa părerea mea, observațiile tale depăÂşesc cu mult nivelul unor comentarii civilizate.

Chiar dacă ai un stil deosebit Âşi cunoÂştințe de cultură generală, inclusiv moto, chiar dacă aÂşa cum declari suntem "colegi de prăvălie"

NU EÂŞTI AUTORIZAT SĂ REPREZINĂI INTERESELE REVISTEI "UNIVERS MOTO" nici pe acest forum Âşi nici  în altă parte.

Nu am nevoie de avocat, iar când am ceva de zis o fac în nume propriu.

O zi bună !

206466[/snapback]

 

Mai "Brigandule", tu nu cumva ai un alter ego numit Dan Nastase? Eu cel putin asa tin minte ca spunea Dobrescu. Sau o fi invers?

Dupa ce v-ati porcait in ultimul hal cu comentariul din ultimul numar, macar stai usurel in banca ta si nu mai face pe gentlemanul (cu sau fara "engines") si nu te mai lua de alte nick-uri ale tale!

Pe mine m-ati scarbit cu atitudinea de scandal din revista. Pana acum ma bucurau testele voastre, chit ca erau facute de nemti si nu de voi!

De maine jur sa nu mai cumpar decat Evenimentul Zilei si sa mai uit numai la Pro TV - mizerii de acelasi calibru!

Succes in continuare cu revista voastra "Univers MotoBalci"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Pagina 10 partea de jos a paginii!

206140[/snapback]

:kick:

 

Urat gest, urat comentariu. Urata si bucata cu "pui de crevedia" din editorial. Nu cred ca in Motorrad sau MotoRevu se gasesc astfel de comentarii la adresa concurentei - si acolo exista concurenta, har domnului.

:birthday: :ok: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

History repeating ... cine a cumparat reviste auto prin anii '90 stie despre ce vorbesc. E si asta o faza, in deplina concordanta cu evolutia fenomenului moto din Romania. Va trece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENĂIONARE BRIGANDUL:

Dupa părerea mea, observațiile tale depăÂşesc cu mult nivelul unor comentarii civilizate.

Chiar dacă ai un stil deosebit Âşi cunoÂştințe de cultură generală, inclusiv moto, chiar dacă aÂşa cum declari suntem "colegi de prăvălie"

NU EÂŞTI AUTORIZAT SĂ REPREZINĂI INTERESELE REVISTEI "UNIVERS MOTO" nici pe acest forum Âşi nici  în altă parte.

Nu am nevoie de avocat, iar când am ceva de zis o fac în nume propriu.

O zi bună !

206466[/snapback]

 

O dat Domnul sa se faca mai mult sau mai putin lumina...

 

Pe buna dreptate spun ca atunci cand am vazut ceea ce s-a scrie, m-am scarbit si am avut pentru prima data sentimentul ca am gresit cumparand o revista moto!!! :kick:

 

Ati scazut in ochii mei (chiar daca eu nu sunt cine stie cine), dar mai sunt si altii de aceeasi parere cu mine...IMI PARE SINCER RAU ca sunt de acelasi neam cu voi si ca apartineti de un trust de presa german de prestigiu :birthday:

 

Ce sa mai zic...v-ati fi putut detasa in preferintele oamenilor si fara coloana aia de la pag 10, coloana de cacao

 

Pacat

:ok: :kick: :kick: :P :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Univers Moto este o revista "de calitate" precum alte zeci de reviste identice de pe mapamond. Nimic original, o insiruire de materiale promotionale.

Ziaristul-motociclist a fost la Brno, putea si el sa ne prezinte o istorie a casei Yamaha, ca sa apreciem mai bine evenimentul.

Nu, cavalerul a testat 8 motociclete pe care le lauda elegant si atat.

De fapt revista trustului Motor-Presse asta este :kick: RECENZIE a celor mai noi aparute motociclete.

Am ajuns departe in 2005 de la inceputurile motociclismului si cred ca bine ar fi si sa recapitulam, sa vedem o retrospectiva a motociclismului.

Ca sa putem intelege cu adevarat UNIVERSUL MOTO.Si nu este vorba aici de o nostalgie a comunistelor.

 

+As vrea sa citesc despre motocicletele japoneze care au rupt prima data gura targului, apoi despre youngtimere.

Nu de alta dar stiu ca domnul Nastase le prezenta in Almanah Auto odata. (Stiu a fost totusi un articol interesant in nr 2)

+Vreau sa ne lauzi si BMW-urile /5 care au acum rulaje impresionante...

+A murit Ernst Henne :ok: , hai cavalere barbos du-ne in lumea boxerelor cu compresor, a curselor unde BMW ,DKW si Puch conduceau!

+Vreau sa citesc despre Bergmeister, "elefantul verde"...

+Vreau sa citesc despre evolutia tehnica a uleiurilor, a pneurilor etc.

+Vreau sa vad articole despre intrunirile moto ale nostalgicilor, despre atelierele de restaurat, despre firmele care si azi produc piese de schimb pentru BSA, Ariel etc.

+Luati din cand in cand din arhiva trustului niste road testuri cu MZ Gat de lup, Simson pentru proprietarii pasionati.

 

Asta ar insemna din punctul meu de vedere o revista de cultura moto si din strainatate am cumparat cateva de genul asta, foarte interensante, originale...

 

Spre deosebire de "singura revista de calitate" din Romania, Moto Life a reusit anii trecuti sa combine cu succes paginile de istorie, tehnica, recenziile motocicletelor moderne si viata motociclista din Romania.:kick:

 

Asa ca de unde atata orgoliu si aroganta? Eu cred asta:

Redactorul sef care ii saluta cu farul atat de arogant pe cei de la ML e pretenar cu bascanii-sefi pe reprezentante moto si a inceput sa isi faca loc cu coatele ca sa le faca reclama acelorasi pretenari, sa vanda mai bine. Nu e ceva grav, este absolut normal.

Asa ca o sa avem, daca nu avem deja, o revista cum sunt cele auto, voluminoasa si insipida, o mare RECLAMA. Nimic ingrijorator, este normal.

Dar macar nu mai fiti asa veninosi :birthday: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Aleko

Stima, domnu!

 

 

@Brigandul & Co. - lasati-o jos ca macane

 

@Motorrad - trista soarta a avut revista "Univers Moto" in Romania, incepand de la numarul pilot si pana la actualele flatulatii cu iz rromanes inserate printre alte materiale interesante cu adevarat. Pacat! Ar fi putut fi o revista moto ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca de unde atata orgoliu si aroganta? Eu cred asta:

Redactorul sef care ii saluta cu farul atat de arogant pe cei de la ML e pretenar cu bascanii-sefi pe reprezentante moto si a inceput sa isi faca loc cu coatele ca sa le faca reclama acelorasi pretenari, sa vanda mai bine. Nu e ceva grav, este absolut normal.

Asa ca o sa avem, daca nu avem deja, o revista cum sunt cele auto, voluminoasa si insipida, o mare RECLAMA. Nimic ingrijorator, este normal.

Dar macar nu mai fiti asa veninosi.

 

100% de acord cu tine, mai bine nu o putea spune nimeni :birthday:

 

@Motorrad - trista soarta a avut revista "Univers Moto" in Romania, incepand de la numarul pilot si pana la actualele flatulatii cu iz rromanes inserate printre alte materiale interesante cu adevarat. Pacat! Ar fi putut fi o revista moto ....

 

Putei pune si R.I.P. vanzari si PR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko, evenimentul organizat de Yamaha (...) a fost unic tocmai prin posibilitatea de a testa personal motocicletele respective!

Daca tu ai fi fost redactor la o revista moto.. si ai fi fost invitat la un eveniment similar, care ti-ar fi permis sa oferi impresii cititorilor despre motociclete pe care nu ai fi avut ocazia sa le testezi in Romania, ai fi scris despre ele sau ai fi facut un off-topic?! Sincer?! Crezi ca la urmatorul eveniment ar mai fi sosit vreo invitatie pe numele tau...?! Exista niste reguli si o logica care trebuie respectata. Nu cred ca exista vreo publicatie din lumea asta care sa n-o faca.

De fapt revista trustului Motor-Presse asta este ohmy.gif RECENZIE a celor mai noi aparute motociclete.

Gresit. Exista materiale despre motociclete second, evenimente interne, tehnica, etc..etc.. Eu unul am asteptat cu sufletul la gura articolul despre Honda Dominator, pe care l-am citit de vreo 3 ori :blink: Tin sa amintesc ca nu se mai produce din 2000...

Nu ti se pare normal sa prezinti tot ce apare nou?! Sa incerci sa aduci in ochii cititorilor toate noutatile?! Sau am avea mai mult succes daca ne reprofilam si sa apara in revista doar recenzii despre IJ, Simson, Dnepr, CZ, etc..etc.. Asta in ideea in care comunistele reprezinta un procent din ce in ce mai mic din piata moto. Ti-ai asuma raspunderea ca redactor sef? "Iubirea vietii mele" va ramane intotdeauna nepra insa ca redactor mi se pare inutila o recenzie la nipru! Sincer! Un custom obtinut din asa ceva, da. E alta poveste.

Ce usor e sa critici cateodata... Mai ales atunci cand nu se cunosc datele problemei.

Spre deosebire de "singura revista de calitate" din Romania, Moto Life a reusit anii trecuti sa combine cu succes paginile de istorie, tehnica, recenziile motocicletelor moderne si viata motociclista din Romania

Ma repet.. Ce usor e sa critici cateodata... Mai ales atunci cand nu se cunosc datele problemei.

Stii oare de ce a disparut acea rubrica de istorie?! Te-ai intrebat vreodata de unde erau preluate materialele respective?! Stii ca in Romania nu gasesti asemenea motociclete, prin urmare nu poti face articole despre ele personal. Stii ce inseamna drept de copyright?... Daca vrei sa stii mai multe intreaba-ma privat si iti voi spune. Presimt ca iti vei schimba radical opinia...

Redactorul sef care ii saluta cu farul atat de arogant pe cei de la ML e pretenar cu bascanii-sefi pe reprezentante moto si a inceput sa isi faca loc cu coatele ca sa le faca reclama acelorasi pretenari, sa vanda mai bine. Nu e ceva grav, este absolut normal.

Sa te auda D-zeu :birthday:

Poate mi-ar creste si mie salariul si m-as vedea si eu cu un motor de redactie in tipla, as stii o treaba :ok: :kick: N-as mai avea datorii pana peste cap ca sa iau un amarat de kit de lant. :kick: Pentru motorul cumparat de mama soacra... :P

Asadar, Da Doamne!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, stiu ca o revista de profil din "specia" Motorrad se axeaza in principal pe cele noi.

Dar, am observat si unele articole ,cu Uralul Wolf, cu calatoria in jurul lumii pe care le-am retinut. Mi s-au parut deosebite. La fel si articolele tale despre customuri!

Motorrad are recenziile facute motocicletelor est-germane,si ale Uralului in arhiva. Poate si a Cossak-ului/Neval/KMZ Dnepr. Daca tot luati texte straine ati putea lua din cand in cand si asa ceva. Aveti cred destul spatiu.

Nu ar fi inutil. Nu a facut nimeni un articol profesionist in Romania despre asa ceva. Poate asa va creste si respectul si intelegerea ca daca la noi Mz ES este un "gunoi" la nemti este de valoare. Ce sa mai vorbim despre Simsoane sau NSU Max!

Cat despre curse cu DKW si Puch si BMW am avut si noi destule. Ba chiar am avut doamne maestre ale sportului moto... Serios se gasesc atatea articole deosebite care apar in suratele voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar aici nu suntem sa criticam/aprobam defectele/punctele forte ale revistei UM Romania...

 

Aici era vorba de tigania care au facut-o....cititi pagina 10 jos!!!

 

Cum argumentezi demostene asta? Eu nu am gasit nimic interesant in acel mic comentariu si mi s-a parut respingator :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar aici nu suntem sa criticam/aprobam defectele/punctele forte ale revistei UM Romania...

 

Aici era vorba de tigania care au facut-o....cititi pagina 10 jos!!!

 

Cum argumentezi demostene asta? Eu nu am gasit nimic interesant in acel mic comentariu si mi s-a parut respingator :birthday:

210083[/snapback]

 

 

Eu sunt fan declarat al revisti UM, recunosc lucrul asta, am mai spus-o si o voi spune in continuare. Parerea mea este ca ce au scris acolo reprezinta o gafa, un comentariu MULT prea acid si defaimator indreptat cu directie clara catre Moto Life si redactorul sef al ML.

 

Pe de alta parte cred ca mai mult rau si-au facut singuri prin comentariul cu pricina... eu unul nu voi inceta sa cumpar revista, e drept, dar a lasat un gust amar.

 

Daca ar fi scris 2(doua) randuri ca pe o observatie trecuta la capitolul "Diverse" ar fi fost mult mai de efect, dar in fond nu vreau sa ma apuc sa judec pe nimeni, fiecare ia niste decizii care il privesc si suporta consecintele care decurg in urma deciziilor luate.

 

Punct.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...