Sari la conținut

Accident Mortal Snagov - 30 Iun 2008


Cataaa
 Share

Postări Recomandate

R.I.P. Fetei :jump: Cat despre Dan (Buza) il cunosc de foarte mult timp... :P si nu vreau sa spun nimik..... v-a las pe voi sa continuati...

ca alceva decat cearta nu stitii......

 

un video cu buza pe motor undeva mai departe de locul accidentului dar nu in aceasi zi

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">

 

 

am fost si eu acolo cu niste prieteni la scaldat.....

ironia sortii, in clip avea casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pacat de ea. .ce fata frumoasa. . dati-as un burnout pe capatzina aia de tembel, Buza.

 

Nu dau doi bani pe burnout-ul lui, , Pana si ultimul incepator care a facut drumul ala spre Pacea macar odata, (cred ca ala e drumul) stie ca atunci cand intri in padure ai parte de o curba fara vizibilitate si cam stramta, si pe urma mai urmeaza una ceva mai incolo. . .da dobitocul de Buza, eroul burnouturilor, a zis ca el stie,. . si a stiut pe pmssii. Pentru ca ai omorat un om, o fata, lasa-te de moto, tinere. . .Sper sa ramaii traumatizat toata viata de viatza pe care ai curmat-o din propria prostie. .

 

Eu m-as lasa de motor definitiv, in locul astuia, ,dupa tragedia asta in care a curmat viatza unei fete, ,,care avea toata viata inainte. . .o familie in viitor, copii, etc.

 

Ai dovedit mestere cat te-a tinut "motociclismul". . Ai gresit fatal, neincomodat de nimeni. .din propria prostie. .Sa nu mai te sui in viatza ta pe moto., . .asta iti urez.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. Fetei :jump: Cat despre Dan (Buza) il cunosc de foarte mult timp... :P si nu vreau sa spun nimik..... v-a las pe voi sa continuati...

ca alceva decat cearta nu stitii......

 

un video cu buza pe motor undeva mai departe de locul accidentului dar nu in aceasi zi

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">

 

 

am fost si eu acolo cu niste prieteni la scaldat.....

 

inca un accident marca Snagov. La voi acolo e o problema cu viteza am eu impresia, desi DN1 e foarte aproape.

 

Pacat de fata ca a murit din prostia altuia. Si eu care ma gandeam ca dupa moartea lui Alin o sa invete cineva ceva, macar cei apropiati.

 

Atentie baieti, prostia ucide!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de fata...iar pt ala puscarie pe viata..sa il futha tiganii in chur zilnic...ceia ce a fost acolo nu se numeste ucidere din culpa ,ci crima cu premeditare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la parnaie , il termina pe el gandul ca a omorat pe cineva ... El nu e baiat rau , dar cand e sa se intample o chestie din asta .. se intampla !!

Pai eu am inteles ca fata avea casca , trecuse inainte cu ea pe langa niste prieteni si ii salutase , dar au avut ceva viteza , el a inclinat motorul pe curba si am inteles ca fata s-a speriat si s-a miscat ... Atunci motorul a luat-o pe aratura si fata a sarit de pe el la o groapa .. El ar mai fi mers 3-4 metri dupa care a cazut si el ...

Alta ipoteza lansata de tatele satului e ca a ramas fara lumini in curba ..

 

Nu stiu nimic exact , deoarece nu am vorbit cu el inca ! Cand aflu ceva sigur va zic .

 

 

PS>Ca sa raspund unor intrebari de la inceputul forumului ... Da ma urcam cu el pe motor , si cu casca si fara , dar asta pentru ca eu vroiam si eram constient de ce mi se poate intampla , era alegerea mea !

 

RIP :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la parnaie , il termina pe el gandul ca a omorat pe cineva ... El nu e baiat rau , dar cand e sa se intample o chestie din asta .. se intampla !!

Pai eu am inteles ca fata avea casca , trecuse inainte cu ea pe langa niste prieteni si ii salutase , dar au avut ceva viteza , el a inclinat motorul pe curba si am inteles ca fata s-a speriat si s-a miscat ... Atunci motorul a luat-o pe aratura si fata a sarit de pe el la o groapa .. El ar mai fi mers 3-4 metri dupa care a cazut si el ...

Alta ipoteza lansata de tatele satului e ca a ramas fara lumini in curba ..

 

Nu stiu nimic exact , deoarece nu am vorbit cu el inca ! Cand aflu ceva sigur va zic .

 

 

PS>Ca sa raspund unor intrebari de la inceputul forumului ... Da ma urcam cu el pe motor , si cu casca si fara , dar asta pentru ca eu vroiam si eram constient de ce mi se poate intampla , era alegerea mea !

 

RIP :P

 

 

 

Poate ne la muresti si pe noi cum merge el FARA permis pe drumurile publice si omoara oameni nevinovati, asta asa ca vad ca sunteti prieteni.Transmite-i te rog frumos din partea mea CAT MAI MULTA PARNAIE!(asta in cazul in care tacsu' nu e vreun ciumeg si scapa odrasla de racoare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS>Ca sa raspund unor intrebari de la inceputul forumului ... Da ma urcam cu el pe motor , si cu casca si fara , dar asta pentru ca eu vroiam si eram constient de ce mi se poate intampla , era alegerea mea !

 

RIP :P

 

Eu cred ca esti inconstient ,si habar nu aveai de ce ti se poate intampla (moartea fiind unul din cele mai frumoase in cazul vostru)

 

Singura problema e ca va imultiti mai repede decat muriti (si aici ma refer la cocalarii fara permis si care nu poarta casca si singurul echipament e o pereche de bermude cu slapi) si cand muriti luati si proaste sau prosti cu voi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sau fara carnet...stim cu totii cam acelasi lucru,daca ai indemanarea necesara poti sa conduci o moto.Vine insa experienta pe care o capeti in trafic ...iar daca nu ai carnet ..nu prea o poti avea.Asadar ,omul e de condamnat pentru ca nu a manifetat maxima prudenta...mai ales ca avea si pasager.Cand e sa se intample...nu stiu daca poti scapa...ceasul rau...sau destin.Si nu aruncati cu pietre pt ca oricare dintre noi in perioada cand zburau hormonii in noi...am facut lucruri necugetate .Aici a murit un om,o fata tanara care ar fi avut viitorul inainte..........insa nu se mai poate face nimic ,nici chiar daca l-am pune pe "buza" pe scaunul electric.Eu sustin inca teoria ,a mea desigur,ca pt a conduce o moto trebuie in primul rand sa ai macar vreo 5 ani de "B" ,sa ai macar vreo 28 de ani(atunci cred ca esti mai copt)si nu in ultimul rand sa lasi acasa orgoliile si impresiile...si graba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ne mai batem noi capul cu astfel de oameni? Dupa parerea mea ar trebui sa-i lasam in voia sortii, degeaba consumam timpul si nervii cu ei...S-au facut campanii "motociclistii exista in trafic", care dupa parerea mea s-a depus prea mult efort , bataie de cap si timp pierdut...sunt sigur ca ar trebui facuta o campanie "Reguli de mers cu motocicleta" si abia apoi sa atentionam conservarii, dar atata timp cat ii vezi pe o roata in oras si etc. e normal sa fim catalogati ca "sinucugasi si violatori de babe".Fiecare padure are uscaturile ei, in breasla asla sunt mai multe uscaturi, din ce in ce mai multe.Asta e..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sau fara carnet...stim cu totii cam acelasi lucru,daca ai indemanarea necesara poti sa conduci o moto.Vine insa experienta pe care o capeti in trafic ...iar daca nu ai carnet ..nu prea o poti avea.Asadar ,omul e de condamnat pentru ca nu a manifetat maxima prudenta...mai ales ca avea si pasager.

Asta e problema in tara asta, toata lumea isi baga pewla in ea de lege. Nu conteaza ca nu avea carnet si ca e INFRACTIUNE sa conduci pe drumul public fara a avea categoria respectiva, conteaza si e de condamnat ca nu a manifestat maxima prudenta. JALNIC.

Cei care trebuie sa respecte legea (oamenii) nu o respecta, pulitia nu o aplica, PLM, tara lu' bulibasha voda.

 

Pacat de fata. Cat despre "buza", funie si sapun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa Yamaha ai nene...sa aveti grija de voi :P

 

cat despre accident...nu ai casca nu esti motorist, parerea mea.

 

 

si daca ai casca esti????????????????????????????????????

ce?

cine?

oare?

 

Care fata?

 

scufita rosie...du-te te rog de aici ca nu te pot suporta...esti de cratitza!!!!!!!!!!!!! ai vrea si asta. am glumit cu cratitza!

 

pasagera care a avut proasta inspiratie sa se urce fara casca...

 

aia nu mai e inspiratie... e altceva mai complex

 

topicuri de astea parca cer discutii de genul "a meritat-o" versus "ce frate tu nu ai mers fara permis?" asa ca ar trebui pastrat doar 2-3 posturi cu titlu informativ si gata inchis.

daca am scrie despre fiecare scuterist si ilegalist care isi juleste genuchii am avea cate 100.000 de posturi fiecare. acestea fiind zise am mai facut si eu un post.

 

bv

 

Si mergi pasager la el?

 

da. numai ca statea la geam. sa vada peisajul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de fata...nu stiu cati ani avea dar minte nu avea prea multa din cate observ ! ganditi-va totusi ca si dobitocii de genu asta sunt motociclisti...sta nea ion la poarta...trece dobitocu cu motoreta...ce zice nea ion...uite un motociclist...niciodata nu o sa-l auzi pe nea ion zicand : "uite un cocalar imputit , cu parul plin cu gel care si-a luat si el motoreta-ce loser"...nea ion nu face diferenta , nea ion nu stie...pe nea ion il gasim peste tot ... el sta si ne priveste...si isi zice...motociclistii astia...iar au mers fara casti...au mai omorat pe cnv...nu e de ajuns ca se sinucid ei destul...ce putem face in contextul asta ? sa ma dau jos la semafor sa ii bat daca ii vad fara echipament ? ieri unu care era in exact urmatoarea costumatie : PANTOFI , CAMASA , PANTALONI DE STOFA...tura un SRAD pe la viilor...ce casca ? nu cred ca cunoaste termenul...sau e prea scump gelul ca sa isi mai dea o tura...eu eram cu motoreta de servici...un supermoto...m-am abtinut sa nu trec peste liniile de tramvai sa ii trag un carbon in dinti... PACAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tareeeee!Asta da post!Frate, esti dintr-o bucata! :bigstar:

:blbl: :blbl: :laugh: :crack:

 

ce taran esti dupa vorbe...se vede ca esti din c....ul ala de bucuresti

 

eu nu o condamn pe fata. in necunstiinta de cauza, te urci si pe motor fara casca. daca nu cunosti motorul ca un intreg, nu poti sa realizezi ce periculos poate fi. baiatul e un dobitoc imputit caruia ii doresc multa bataie, p00la in poponeata si cancer! un motociclist are carnet, are echipament si le face pasagerilor instructaj. asta e cocalar din ala imputit cu branza la p00la care vroia sa f00ta si el ceva si ce s-a gandit, hai s-o dau pe pizdeh' pe spate, ca diseara i-o trag in poponeata si-n pizdeh'! ei bine, i-a tras-o de tot...

 

mance-l lepra. pai asta merita batut zilnic dupa ce iese din spital!

 

pt tine e asta de mai sus

 

Pacat de ce s-a intamplat, dar cate fatuci nu am vazut fara casca pe motor cu cate un flacau... Varsta asta critica a adolescentei care duce pana la vreo douazeci si ceva de ani la unii e foarte periculoasa, daca nu sunt droguri, sunt masini, motoare sau cine stie ce alte chestii care te pot omori. Greu cred ca e sa fii parinte de adolescent.

 

daca duc pe cineva in caz exceptional(pt ca iau casca buna de rezerva), nu am casca sa-i dau decat a mea, ii dau casca mea si io merg fara. dar nu cu peste 40 ca imi intra mustele in ochi oricum. ce bine decat sa i dau 80 fara casca:)

mai ajung sa mai si beau o bere...cu tot cu pasager(a).

pa

 

Este ora 12...mai multi forumisti isi dau cu parerea despre un dobitoc.Daca un forumist zice ca baiatul era de treaba, restul in urma r.i.p si pacat de el saracu...Eu le doresc la toti care fac ce a facut DOBITOCUL, sa se duca dupa fata asta, care a murit nevinovata.Cum mortzii matii te urci ma pe motor fara permis si alergi ca glontul?Pe deasupra nu o belesti numai tu, mai curmi si o alta viata...Pentru ce?Sa ii arati "gagicii" ca ai sange in beculete si esti ciumeg si mergi pe motor?Am vazut nu unul, zeci de cazuri cu cocalari inconstienti si dobitoci si cretini si nu mai am cuvinte sa le spun...care merg fara permis, motoare puternice( vitezane, evident) si viteza cat cuprinde nene...Aici ii condamn nu numai pe ei, ci mai mult pe parinti, care la randul lor la fel de dobitoci ca odraslele si le cumpara motoare!Zeci de topicuri cu "motociclistul" care i-a sarit o lalea in fata, nu a mai putut frana...altul a plecat la 500metri de casa dar fara casca ca nah...erau numai 500metri,aluneca si se duce pwlii...si veniti sa dati repede cu r.i.p-uri si vai, pacat de el ca era de treaba...Nu pot injura, dar banuiti ce le pot spune la astfel de oameni..oricum cred ca warn imi iau dar asta e.

Asa ca, cine e motociclist, are permis, merge cu casca, respecta regulile, nu merge cu 120 in localitate, nu dribleaza conservele in trafic ca broasca morcovii si etc.Majoritatea accidentelor pot fii evitate NUMAI DACA respecti viteza maxima legala, cu toate ca tu nu esti vinovat dar macar scapi viu si nu mort, pe urma iti poti cere drepturile si il poti fwte pe idiotul care te-a accidentat, dar daca mergi ca racheta si iti iese un prost in fata...pa puiu!Deces si ura la groapa....Cand vad ca selectia naturala isi face treaba, chiar nu ma intristez deloc, dimpotriva...

 

 

ai dreptate dar doar o data o sa sari peste regului si aceea poate fii fatala. atunci pot spune multi, multe despre tine, teribilistule! dar nu ai fost in medie...

o data trebuie sa gresesti. conteaza sa gresesti cand ai sansa...ca de nu...ruleta ruseasca cu toate ca esti cel mai destept, cel mai preventiv, cel mai bun, cel mai ....mai....

 

I am with Pandur on this one. . .fetele (fara experienta moto) nu stiu tot ce stim noi. .deci nu e vina ei (lor) decat pana acolo ca a (au) avut incredere in dobitoc. care trebuia sa le asigure casca, si geaca macar, . ...si dobitocul a bagat-o in mormant. .si pe chestia asta eu nu-l iert pe dobitoc (si parintii fetei) cate zile o mai avea de trait in mortzii lui de prostalau hormonizat. vedeateash cu flori saptamanal la mormantul ei. .dar nu faci tu chestia asta. .ca mortzii cu mortzii si vii cu vii, ,nu-i asa, motherfucker?!?!?

 

bah raptore t-rex ce esti! IQ negativ a avut incredere in fat frumos cu cal pe roate...dar de ce nu crezi ca ar fi mai mult vina ei? nu a cunoscut masinaria, nu a asteptat sa cunoasca pe cel care conduce bestia...urca-te intr-un OZN pe care nu-l cunosti. nu e vina ta ca esti curios? risti si ramane de vazut... bine, normal ca e vina si lu fraieru ala pe care l-as bate toata ziua cum i-as bate pe bucuresteni. mi-e sila de Sudul Romaniei de cand m-am nascut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scufita rosie...du-te te rog de aici ca nu te pot suporta...esti de cratitza!!!!!!!!!!!!! ai vrea si asta. am glumit cu cratitza!

Ce o fi obiceiul asta sa te legi fara nici un motiv de lume straina? Ma cunosti? Sti cati ani am? Sti cate motoare am? Sti cum gandesc? Asa mi-ar place sa va vad fetele vitejilor astora de tastatura care au nerusinarea sa insulte oameni straini la adapostul monitorului.

Am explicat trei posturi mai jos de ce am intrebat "care fata", nici macar nu se confirmase accidentul la momentul respectiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce taran esti dupa vorbe...se vede ca esti din c....ul ala de bucuresti

 

Amice, uite cum sta treaba!Daca vrei sa ma jignesti, iti acord dreptul sa o faci de la un metru distanta!Zi unde si cand si sunt al tau!Daca nu, mai taci in plm, ca de astia duri ca tine, sunt satul!Marshi d-aci! :bigstar:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
pai pe forumul acesta sunt doar jeguri de bucuresteni...ca si orasul lor, atat au invatat, daca cresti intr-un gunoi ,normal ca nu inveti curatenie!

 

Nu te-mpauna prea tare, jeguri sunt peste tot indiferent de locatie sau etnie iar bucuresteni autentici sunt prea putini, 80% din populatie sunt din provincie, veniti aici prin anii '70 cand se facea mare industrializare a lui Ceausescu, te regasesti si tu aici.

 

PS: N-o lua ca pe o ofensa, asta este realitatea.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pe forumul acesta sunt doar jeguri de bucuresteni...ca si orasul lor, atat au invatat, daca cresti intr-un gunoi ,normal ca nu inveti curatenie!

 

 

Zi sa mori tu ca asa e, fi atent ca sunt si Ploiesteni care te saluta :bigstar: se pare ca intradevar tu te-ai nascut in pubela :laugh: ,mai are rost sa iti zic,completeaza-ti profilul,ia-ti carnet,motocicleta .....nu mai bine lasa-ne!!! lasa-ne!!!! :crack:

 

"Mars de aici! " cum ar zice Raptorul :blbl:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pe forumul acesta sunt doar jeguri de bucuresteni...ca si orasul lor, atat au invatat, daca cresti intr-un gunoi ,normal ca nu inveti curatenie!

 

tu cine esti prietene ? copacul in care isi proptea roata "motociclistuil"? mai sterge praful de pe frunze ca esti la fel de jegos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te-mpauna prea tare, jeguri sunt peste tot indiferent de locatie sau etnie iar bucuresteni autentici sunt prea putini, 80% din populatie sunt din provincie, veniti aici prin anii '70 cand se facea mare industrializare a lui Ceausescu, te regasesti si tu aici.

 

PS: N-o lua ca pe o ofensa, asta este realitatea.

" prieteme" iari am vazut un bucurestean de -al vostru ce figuri facea pe asfalt prin oras. normal, asa a fost invatat, asa a fost crescut, asta are in sange, face pe desteptul ca e din capitala de c...t. Parcheaza masina in intersectie sub semafor si incurca toata circulatia...asa sunt toti astia, ca doar nu am vazut putini... dupa ce ca i-am rupt oglinda cu cotul din greseala, eram pe 2 roti, trebuia sa opresc, sa o iau de jos si sa i-o infund in gura sa o manance ca era scumpa...asa sunt toti pt. ca au de unde intr-un mediu infect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunonsc pe asa zisul "Buza" am copilarit in Snagov si la asa zisa ultima mea plimare pri partile alea pot spune ca l`am vazut si pe motor ,eram alaturi de un prieten mergeam frumos ca oameni 60 poate 70 de km \h totusi eram in localitate ,urmeaza curba a dreapta si nu orice curba o curba plina de pamant ,pietris si unde chiar se efectuau lucrari pe carosabil...reduc ma pregatesc avand in vedere ceea ce vad in acel viraj sa nu am o surprzia si cand wuuuuuuuummmm pe contrasens in curba ghicitzi cine ma depasteste si cu pasager in spate !?!?!?!?! Asa zisul Buza....in fine ma opresc vb cu asa zisul Buza si tot o data cu prietenul meu ,apoi imi dau seama si imi aduc aminte ca il cunosc(avea casca pe cap) imi spune prietenul ca de fapt nu are permis atunci ii raspund ca sincer imi pare rau pt el dar dupa cum a efectuat o asa manervra nu are sa o mai duca mult,dar se pare ca norcul de data asta a fost pe capul lui si ghinionul pe capul alteia ,imi pare rau pt aceea fata ,imi pare rau si pt el cu toate ca imi aduc aminte ca i`am zis ca cu asa ceva nu este de gluma i`am zis ca am cazut si eu intr`o curba si nu e bine sa te joci ,dupa cum am vazut atunci ca conduce mi`am dat seama ca nu are experienta necesara de a conduce un motor ca acela si tot o data de a merge cu pasager.Poate alta data e bine sa ascultzi si de sfaturile unor prieteni sa nu te crezi u mare si tare ca se poate intampla sa distrugi o viatza care tu nu ai nici un drept sa o iei ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...