Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va recomand Kingsman - Secret Service

de mult nu m-am mai distrat asa de mult la un film. Are actiune, suspans, umor negru si ... clasa ! E un film de actiune care nu se ia prea in serios, fanii James Bond si filme de spionaj sa nu strambe din nas. 9/10


» Post actualizat in 21 May 2015 08:04
Am vazut si Mad Max : Fury Road. E un film de vazut in sala de cinema ca sa fie apreciat cu adevarat. E un film nebun, cu nebuni intr-o lume nebuna. 9/10 pentru ca m-am distrat mult .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mad Max m-a dezamagit profund, in conditiile in care ma uit cu placere, in mod repetat, la restul filmelor din serie... singurul avantaj au fost efectele speciale, in rest... cam aberant. Si l-am asteptat cu nerabdare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate imbatranesc eu prematur, dar am inceput sa am o parerea din ce in ce mai proasta pt filmele mai recente. Si sa apreciez mai mult decat o faceam, niste filme pe care le revad dupa multi ani.

Dead Calm, e liniar si lipsit de intrigi sofisticate, reuseste totusi sa faca un actor memorabil chiar(!) si din Billy Zane. La fel cum se foloseste pt atmosfera de niste melodii si mai obscure.

Nu e cine stie ce thriller, dar sunt atat de putine pe mare ca merita 96 min.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ne facem cu efectul Flynn? Idiocracy e un film simpatic, dar nu-i stiinta.
Eu si convins ca oamenii is mai destepti in ziua de azi. Fenomenul "pe vremea mea..." are niste explicatii simple.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ne facem cu efectul Flynn? Idiocracy e un film simpatic, dar nu-i stiinta.

Eu si convins ca oamenii is mai destepti in ziua de azi. Fenomenul "pe vremea mea..." are niste explicatii simple.

si nici motocicletele nu se mai fac ca pe vremuri, doar mai rapide :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filme vazute in ultima vreme care mi s-au parut interesante:

 

 

Redirected - http://www.imdb.com/title/tt2275946/?ref_=nv_sr_1

 

Dragon Blade- http://www.imdb.com/title/tt3672840/?ref_=nv_sr_1

 

Last Knights- http://www.imdb.com/title/tt2493486/?ref_=nv_sr_3

 

The Drop- http://www.imdb.com/title/tt1600196/?ref_=nv_sr_1

Am ras cu lacrimi la Redirected.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu prea sunt multi pasionati de seriale Tv, desi in ultima vreme calitatea lor s-a imbunatatit considerabil. Ce am mai vazut in ultima vreme :

 

Game of Thrones sezonul 5, mai lipseste un episod si e gata. Producatorii de la HBO au facut un serial excelent, sub indrumarea autorului GRR Martin, dar in ultima vreme s-au cam abatut de la carti (dar asta tot la indrumarea autorului). Socant oricum ... nu lipsesc sangele, rasturnarile de situatie si mortile personajelor preferite. 9/10

 

Daredevil : filmul original nu mi-a placut deloc, dar citind lucruri bune despre serial am zis sa ii dau o sansa. E facut bine, cu o poveste plina de suspans, prezinta eroul principal in primul rand ca pe un om si in al doilea rand ca pe un supererou. Recomandat ! 9/10

 

Vroiam sa ii mai dau o sansa si lui Vikings, am vazut primele doua episoade dar nu prea m-au atras. Devine mai bun pe parcurs ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vazut Jurasic World, la cinema: e cam de copii... adica de pe la jumate poti sa-ti dai seama cum se termina. Pe net are 7 si ceva nota.

Ce mi-a placut mai mult a fost ca inainte sa inceapa, dadeau reclame cu filme; printre ele una cu un film in care pac man ataca NY. adica... da-o in ma-sa, chiar nu mai e inspiratie deloc?

Nu mai zic ca la iesire, era un afis cu ce va rula mai incolo, pe la jumatea lu' iulie, anume Omu' furnica. Si cum a revenit si Terminator, ca tot ne ameninta...

Cred, parca s-a mai zis, ca pe IMDB a incepus sa voteze "decat" generatia Zuckerberg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Jurasic World, la cinema: e cam de copii...

Ca si cum te-ai duce la Mica Sirena si-ai constata ce a film pt copii.

Toata seria Jurassic Park a fost asa, chiar pt copii mai mici decat mai mari.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut recent doua filme:

 

Transsiberian, actiune mai aparte.

MadMax, o infantilitate fara margini, dar cu note mari primite!

 

 

Am vazut si eu ieri Mad Max si mi se pare o mizerie...cica ar fi cel mai tare film al mileniului :crack: ... Un film cu o urmarire de masini si atat... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu ieri Mad Max si mi se pare o mizerie...cica ar fi cel mai tare film al mileniului :crack: ... Un film cu o urmarire de masini si atat... :disappointed:

si cu aurolaci !

 

si cu Charliza... da parca e rascoapta deja... dar totusi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ne facem cu efectul Flynn? Idiocracy e un film simpatic, dar nu-i stiinta.

Eu si convins ca oamenii is mai destepti in ziua de azi. Fenomenul "pe vremea mea..." are niste explicatii simple.

 

Nu sunt de acord, 9fingers are dreptate, filmele, muzica si toata "cultura" recenta tind sa ajunga din ce in ce mai aproape de deja celebrul "Ass". :mellow:

Nu zic de comedii, unde daca nu exista un "kick in the balls" si o boratura in sanul cuiva, pe fata cuiva, sau peste trei mese, se cheama ca nu mai au farmec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord, 9fingers are dreptate, filmele, muzica si toata "cultura" recenta tind sa ajunga din ce in ce mai aproape de deja celebrul "Ass". :mellow:

Nu zic de comedii, unde daca nu exista un "kick in the balls" si o boratura in sanul cuiva, pe fata cuiva, sau peste trei mese, se cheama ca nu mai au farmec.

 

Suficient sa te uiti la comediile verii ca sa vezi in ce hal am ajuns. Idiocracy nu era chiar asa de departe de adevar. Uite ce tampenie ii face pe americani sa rada :

 

 

Maine seara ma duc sa vad Jurassik Park, nu am asteptari prea mari dar cu siguranta o sa ii placa fiului meu de 13 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa ma uit la Hannibal, sunt la sfarsitul primului sezon. 9/10 . Actori buni, dialoguri interesante si suspans cat tine. Recomand, dar nu celor slabi de inger (scene tari, blood and gore). Din pacate nu a fost renovat pentru sezonul 4, poate il preiau cei de la Netflix, din cate am mai citit.

 

http://www.imdb.com/title/tt2243973/?ref_=fn_al_tt_1

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...