Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

In alta ordine de idei, mi se pare ca tatal a fost un actor mult mai bun si a jucat in mult mai multe roluri, sau e doar impresia mea?

E impresia ta, impresia mea e ca Michael e un actor mult mai abil si maleabil (desi mai face cate o gafa monumentala, de genul the ghost and the darkness). L-am vazut si pe Kirk intr-o groaza de filme, dar e mereu acelasi caraghios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Michael D imi place ca actor si are o carisma unica. Un film cu tat'su n-am vazut de foarte mult timp (am pe lista Ace in the Hole) si oricum nu prea mai pot sa diger filmele acelei perioade pentru ca prefer stereotipurile contemporane celor de pe vremea bunicului. Ziceam de el doar ca idee, ma asteptam sa se fi dus demult. Oricum, cel mai mare actor al tuturor timpurilor a fost Jean Constantin.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e Birdman?

 

Văzut

- Escobar-paradise lost destul de ok, nu foarte surprinzător.

- the Drop, film de duminica... ziua nu seara :) merge asa de plictiseala.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mr. Turner. Ma asteptam sa ma enerveze cand colo chiar mi-a placut.

Pt cine nu cunoaste amprenta artistica a lui J.M.W. Turner, cinematografic s-ar putea sa fie "cam" stuporos si desirat ca regie. Ai zice ca Mike Leigh si Timothy Spall isi cam fac de cap, dar mai degraba tempereaza ceea ce a ramas cunoscut din perioada si personajele ei.

Si cine si-ar fi inchipuit ca Turner canta ca Tom Waits! Dar daca stai sa te gandesti un pic, unele scene chiar...

Keelmen-heaving-in-Coal-by-Moonlight-153

Joseph_Mallord_William_Turner_-_Fisherme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cele 3 filme de Michael Leigh pe care le-am vazut am ramas cu o senzatie de genul probabil nu inteleg eu ceva. Adica unul simplu dar totusi interesant si cu un mesaj, celelalte un amalgam cu care pot rezona strict cei care se regasesc cumva in el. Sau poate si la mine s-a aplicat si nu mi-am dat seama.

Poate o sa-l vad si pe asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: Am pierdut aproape(ca am mai dormit) doua ore din viata la filmul asta. Nota este reala..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca a mai fost mentionat pe aici, The Proposition merita notat macar pt efort si atmosfera (care il include si pe Nick Cave). Cam aceeasi reteta cu care a debutat si Clint Eastwood ca regizor de western, dar cu totul alte ingrediente. Cu diligenta trasa de dromaderi, si aborigeni care se descalta cand ies din curte.

Distributia parca lasa de dorit, desi John Hurt are o aparitie inedita si nici rolul omului legii nu e rau. Guy Pearce mi s-a parut mereu un actor mult supra-apreciat, dar aici aproape ca l-ar prinde rolul.


» Post actualizat in 03 Mar 2015 12:26

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vazut primul episod din American Horror Story si m-am apucat sa trag toate cele 4 sezoane x 13 episoade. Sezonul 5 inca se filmeaza, pare ca e si Lady Gaga printre protagonisti.

 

http://www.imdb.com/title/tt1844624/?ref_=nv_sr_1

 

Horror / suspans misto, m-a captivat.

 

Alte noutati mai aveti ? The Walking Dead e tot mai rau pe zi ce trece, au ramas in pana de idei si omoara toti actorii de culoare. Game of the Thrones incepe in curand, iar in rest ... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Black Sea, FFF bun!! :10:

Parerea mea e ca nota primita este mult prea mica pentru ceea ce se intampla timp de doua ore. :nono:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.imdb.com/title/tt2785032/?ref_=nv_sr_2

 

o surpriza f placuta. cind l-am tras, nu stiam nimic de el. Are de toate si un ton tipic pentru filmele australiene. Nu e de vazut cu copii prin preajma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...